22°C

3
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.33
PM25: 1.84 (12,26%)
PM10: 1.98 (4,41%)
Temperatura: 21.81°C
Ciśnienie: 1010.57 hPa
Wilgotność: 56.77%

Dane z 19.05.2024 14:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5036 postów
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Piątek, 5 listopada 2021 17:24:10
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Karolina, Ola, i Olek - to tęczowa rodzina, której historię publikowałyśmy niedawno na naszym kanale na YouTubie (link w komentarzu). Jest to też jedna z wielu tęczowych rodzin żyjących w Polsce. Dla ich najbliższych, przyjaciół i sąsiadów to oczywiste, że są rodzinami. Jednak według prawa - nie istnieją.
Wejdź na www.jestesmyrodzina.pl i pomóż nam to zmienić!
Rodzina to miłość, bezpieczeństwo i wzajemna troska – czas, żeby Polska wreszcie dostrzegła i zadbała o wszystkie rodziny!
Przez cały październik publikowałyśmu filmy opowiadające historie pięciu tęczowych rodzin - par osób tej samej płci - które wspólnie wychowują dzieci w Polsce i nie boją się mówić głośno “jesteśmy rodziną”! W naszych mediach społecznościowych (na Facebooku, instagramie i YouTubie) poznacie ich historie: wzruszające, ciepłe, ale przede wszystkim prawdziwe, odczarowujące nienawistną propagandę prawicowych polityków, mediów i arcybiskupów. Wszystkie historie są już dostępne do obejrzenia - zachęcamy!
Zdjęcie: Przemysław Stefaniak
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Piątek, 5 listopada 2021 17:28:51
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lesbijki w TVP nie mogą się całować. O co ci [Jacku Kurski] chodzi? Z czym masz problem?Wracając do homofobicznych reakcji, powtórzę pytanie: z czym masz problem widząc osobę LGBT? O co ci chodzi? O co chodzi z tą niechęcią, nienawiścią do innych?" - mówiła OKO.press Katarzyna Zillmann, srebrna wioślarka z Tokio. Telewizja Publiczna odmówiła właśnie wyemitowania reklamy, na której całuje się z partnerką

Tylko 1 na 300 czytających ten artykuł wspiera OKO finansowo. Wyobraź sobie co moglibyśmy osiągnąć, gdyby było nas 10 x więcej... WESPRZYJ OKO >>
Wioślarka Katarzyna Zillmann, srebrna medalistka z Tokio, została jedną z twarzy najnowszej reklamy biżuterii Yes. „Jestem kobietą” – jest hasłem przewodnim kampanii, która akcentuje różnorodność. Pokazane zostały m.in. businesswoman, modelka plus size, modelka w starszym wieku. Zillmann, wyoutowana lesbijka, pojawia się w spocie [na zdjęciu wyżej – po prawej] ze swoją partnerką, Julią Walczak. Para całuje się.

Kampania Yes zakładała emisję spotów reklamowych na wszystkich głównych kanałach telewizji. Firma podała jednak w komunikacie prasowym, że Telewizja Polska nie zgodziła się na emisję.

„Według nieoficjalnych ustaleń TVP zakwestionowała trzy fragmenty, które jej zdaniem mogą naruszać wrażliwość odbiorców. Chodzi o ujęcia z Aleksandrą Żebrowską karmiącą dziecko piersią i Aleksandrą Wiederek-Barańską z odsłoniętym dekoltem (kobieta poddała się mastektomii) przeglądającą się w lustrze. TVP zgodziła się na pokazywanie tych ujęć tylko po godz. 20:00.

Ponadto publiczny nadawca nie zaakceptował emisji o żadnej porze sceny z pocałunkiem Katarzyny Zillmann i jej partnerki” – czytamy w portalu wirtualnemedia.pl

OKO.press przypomina wywiad z Katarzyną Zillmann z lipca 2021 roku, zaraz po zdobyciu przez wioślarkę pierwszego medalu w Igrzyskach Olimpijskich. Dwie doby zastanawiał się wtedy prezydent Duda nim pogratulował tzw, czwórce podwójnej, w której Zillmann pełniła rolę szlakowej.

Katarzyna Zillmann: Odczuwam ogrom miłości, słodki cieżar, który miło dźwigać
Katarzyna Zillmann: Pan z OKO.press? Możemy na what’s upie? Bo to będzie kosztowało majątek [po dłuższej chwili] To wszystko jakiś szał, nie dochodzi do mnie jeszcze.

Piotr Pacewicz, OKO.press: Czy to był świadomy, przemyślany coming out?

Jaki coming out? (śmiech). Generalnie to wydawało mi się, że się nie ukrywałam, tylko wcześniej nie było o mnie głośno. Ale już dwa tygodnie temu był na tvp.sport materiał o naszej osadzie i na pytanie o bliskich pozdrawiałam swoją dziewczynę, powiedziałam nawet, że jest kanadyjkarką. I normalnie to poszło na antenie, na legalu (śmiech). Nie ma się do czego przyczepić. Więc jak już tak liczymy, to miałam w TVP dwa comig outy.

Wie pan, to jest jednak takie przykre, nawet dzisiaj, jak o tym pomyślę.

Co jest przykre?

Że temat czyjejś orientacji jest wciąż „kontrowersyjny”, że w ogóle jest tematem. Chciałabym, żeby to wszystko odeszło do lamusa, żeby zapanowała całkowita normalność. Dlatego ważne, żeby osoby LGBT były widoczne, żeby się nie ukrywały.

Najlepiej by zdobywały olimpijski medal.

Właśnie (śmiech). Samej by mi to kiedyś pomogło, bo nie jest łatwe otwarte mówienie o sobie, w sklepie, w szkole. Wiadomo, że w Polsce dopiero zaczyna się proces oswajania się z odmiennością, otwierania na innych.

Czyli o swojej dziewczynie Julii Walczak powiedziała pani…

…zupełnie naturalnie. Koleżanki zaczęły dziękować mężom, no to mojej dziewczynie też się należy. Byłam w takim niesamowitym stanie, masa fajnych pozytywnych emocji.

Wie pan, ja lubię się dzielić miłością ze światem, czy to ze swoją dziewczyną, czy nawet z tymi widzami, którzy po nocy patrzyli, jak my płyniemy.

„Kocham was dziewczyny bardzo” – powiedziała pani wg relacji Onetu.

Jesteśmy bardzo różne, ale jednoczymy się w tej łodzi. Stanowimy ciekawy przypadek socjologiczny, można by parę prac napisać.

Pani studiuje socjologię na UMK.

Studiuję to dużo powiedziane. Pan sobie tego nie może wyobrazić – pięć lat poświęcić na przygotowanie do tego jednego dnia. W czasie każdego pieprzonego treningu myślisz o tej chwili, która nadeszła dzisiaj, tak że jak już stajesz na starcie, to nie wierzysz, że to się dzieje na prawdę. Wiadomo, że mogą decydować dziesiąte części sekundy, będzie trochę przypadku, drobny błąd nasz czy rywalek, i to zdecyduje, czy te pięć lat miało sens, czy możesz je wrzucić do kosza. Czy też będzie medal i olimpijski spokój, żeby dalej trenować. I niesamowity kop.

Czy ja nie za bardzo odlatuję?

Niecodziennie się zdobywa srebro na olimpiadzie.

No, kosmos! Przede wszystkim się cieszę, że tyle pracy trenera i naszej się nie zmarnowało. To jest takie zwycięstwo wewnętrzne, a wielki sukces sprawia, że mogę się przyczynić do fajnych rzeczy, pomóc tym procesom…

Bo jakaś 15-latka, która odkrywa, że kocha koleżankę, widzi, że olimpijska medalistka też kocha kobietę. I może być sobą w takiej chwili, cieszyć się tą chwilą, enjoy the moment, będąc sobą, niczego nie ukrywając, nikogo nie udając. https://oko.press/lesbijki-w-tvp-nie-moga-sie-ca...
Post edytowany
Postów: 7495
Zolnierz
postów: 7495
Piątek, 5 listopada 2021 18:21:16
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Karolina, Ola I Olek to nie rodzina, a związek.
Tyle w temacie.
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Piątek, 5 listopada 2021 19:56:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Karolina, Ola, i Olek - to tęczowa rodzina,Karolina,Karolina,i nie boją się mówić głośno “jesteśmy rodziną- jeśli oni tak mowa to tak jest
Post edytowany
MIńsk Mazowiecki Postów: 4965
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4965
Piątek, 5 listopada 2021 19:56:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale takie rodziny tolerujecie?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Piątek, 5 listopada 2021 19:59:45
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oooooooo matki Polki...
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11646
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11646
Piątek, 5 listopada 2021 20:04:35
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ależ to jest piękne! Poseł Śmiszek, który aspirował do bycia głównym przeciwnikiem projektu obywatelskiego #StopLGBT, nie był na głosowaniu, bo... wolał wyjechać ze swoim chłopakiem na wczasy!
Brawo, lewico, macie godną reprezentację w Sejmie. I musicie zrozumieć - są rzeczy ważne i ważniejsze...
A tymczasem ustawa #StopLGBT przechodzi dalej
MIńsk Mazowiecki Postów: 4965
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4965
Piątek, 5 listopada 2021 21:35:21
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@oooooooo matki Polki...

A pod oczami cnoty!
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Poniedziałek, 8 listopada 2021 05:26:15
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piękne i mądre słowa. A u nas przedstawiciel władzy powiedział między innymi ,,zdradzieckie mordy,, Tak szanują nas Polaków.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Sobota, 13 listopada 2021 14:31:22
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bąkiewicz:Niemcy chcą nam odebrać tożsamość płciową
Co ty brałeś,facet,że powiedziałeś coś takiego!?
Post edytowany
Postów: 7495
Zolnierz
postów: 7495
Sobota, 13 listopada 2021 15:14:29
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To samo co ty POwielasz tu ciagle:
- cisheteroseksualny,
- tęczowa rodzina,
- 56 "płci"
- lobby LGBT
- niby tolerancja
- parady nierówności.
Itd. Co tam jeszcze niemiecko-moskiewska agentura nakaże.
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Niedziela, 14 listopada 2021 20:49:06
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cisheteroseksualny i 56 płci to ty powielasz
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Niedziela, 14 listopada 2021 20:49:58
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Muzyk pisze, że niczego się nie spodziewał, nikogo nie prowokował, po prostu stał na przystanku MPK
Wrocławski muzyk pobity na przystanku. Od agresora usłyszał "bo długie włosy pedale" https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27804800,wrcla...
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Niedziela, 14 listopada 2021 21:13:44
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oje zdjęcie jest w uzasadnieniu projektu ustawy Kai Godek. TVP też bardzo często pokazuje mnie w swoich relacjach. Czy boję się, że mnie wsadzą? Poczułem trochę tego strachu — mówi Maciej "Gąsiu" Gośniowski, kolejny bohater cyklu #OdkrywamySię, tworzonego we współpracy ze stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza. 11 listopada jako drag queen, wraz z małą grupą aktywistycznych osób, przywitał dzień w miejscu startu Marszu Niepodległości.
W miesiącu dumy LGBT+ słowa urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy o osobach nieheteronormatywnych były elementem kampanii wyborczej. Ponad rok po tamtych wydarzeniach, gdy wykluczenie, straszenie i prowokowanie do nienawiści stają się popularnym narzędziem w walce politycznej, ci ludzie dumnie mówią: jesteśmy. Cyklem rozmów #OdkrywamySię przypominamy, że podstawową i niezaprzeczalną wartością są transparentne, równe, ludzkie prawa. https://kultura.onet.pl/teatr/11-listopada-maciej-gasi...
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Poniedziałek, 15 listopada 2021 09:52:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak bywa...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Poniedziałek, 15 listopada 2021 22:26:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kaczyński JEST W ZWIĄZKU PARTNERSKIM!" Szokujące słowa Biedronia
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 16 listopada 2021 00:17:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
no tak , towarzysz kumak jest starym, utajnionym homoseksualistą więc zna wszystkie plotki w temacie
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Wtorek, 16 listopada 2021 08:52:45
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sailor wiemy wszyscy ze jesteś utajnionym sadystą i męczenie kitów psów i żony sprawia ci ogromną przyjemność oraz ze jesteś zagorzałym katolikiem czasem praktykującym.
I nie srasz na bosaka
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78495
kumak
Żabodukt, postów: 78495
Wtorek, 16 listopada 2021 08:53:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dobro i szacunek do drugiego człowieka, podstawa nowoczesnego państwa dobrobytu, ponieważ My nie zostawimy nikogo w tyle! Dla nas Twój głos się liczy, Twoja obecność w naszym gronie!
Post edytowany
MIńsk Mazowiecki Postów: 4965
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4965
Wtorek, 16 listopada 2021 10:08:58
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak Bóg tworzył ludzi, a w wśród nich homoseksualistów to zgodnie z obecnie obowiązującą doktryną był sterowany z Moskwy?


A jeżeli ich tworzył na obraz i podobieństwo swoje, to o co teraz chodzi tym naszym niedouczonym, fundamentalnym, matołom?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK