11°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.52
PM25: 3.41 (8,24%)
PM10: 3.71 (22,74%)
Temperatura: 10.91°C
Ciśnienie: 1004.16 hPa
Wilgotność: 75.63%

Dane z 29.03.2024 11:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5026 postów
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Czwartek, 8 kwietnia 2021 19:40:05
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Twoja wyPOwiedz jest tyle warta co papier toaletowy- zużyty POdkreslam.
Na wszystko jest czas i POra?
ProPOnuje- jest czas i POra zebys skończył POwielac- skończysz?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 8 kwietnia 2021 19:58:47
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ja nie powielam... ja rozpowszechniam cenne idee i naświetlam zaistniałe problemy- Pawłowicz powinna stracić immunitet i nie godna jest powierzonego jej stanowiska
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 9 kwietnia 2021 05:21:58
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 9 kwietnia 2021 05:30:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sędziowie chcą ukarania Pawłowicz za wpis na temat transpłciowego dziecka
Krystyna Pawłowicz publicznie potępiła dyrekcję szkoły, która zgodziła się zaakceptować transpłciowość jednego z uczniów. Ujawniła przy tym dane, które mogą pozwolić zidentyfikować dziecko. Zdaniem członków Forum Współpracy Sędziów oraz Stowarzyszenia "Themis" taka postawa członkini TK urąga godności sędziego i wymaga reakcji Trybunału Konstytucyjnego oraz prokuratury.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 9 kwietnia 2021 08:35:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 47055
kumak Czwartek, 8 kwietnia 2021 • 19:58:47
-1
+
-
ja nie powielam... ja rozpowszechniam cenne idee i naświetlam zaistniałe problemy

wy kumacz to POtraficie jednak coś wesołego napisać
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 10 kwietnia 2021 06:53:44
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pomimo otaczających nas nierówności, niesamowicie jest patrzeć na młodych ludzi (ale nie tylko), którzy za sprawą Instagrama i Facebooka, zaczęli sprzeciwiać się mowie nienawiści i dyskryminacji. W social mediach pojawiły się inicjatywy solidarnościowe, dzięki którym można zdobywać wiedzę i motywować się do aktywnego działania. https://noizz.pl/spoleczenstwo/converse-jak-prz...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 10 kwietnia 2021 08:13:58
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"ja nie powielam... ja rozpowszechniam cenne idee i naświetlam zaistniałe problemy"

dobre !!!
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 10 kwietnia 2021 08:21:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jasne
Post edytowany
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Sobota, 10 kwietnia 2021 19:29:36
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie ma jak to maly lewak, narysuje sobie na YouTube samochodzik . Prawdziwy, sprawdzony - kumak.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 10 kwietnia 2021 19:37:45
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a to spróbuj sobie narysować-do zrobienia czegoś takiego potrzeba i wiedzy i umiejętności
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1761
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1761
Sobota, 10 kwietnia 2021 21:49:16
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak Ambasadorem pederastii! ;)
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Sobota, 10 kwietnia 2021 22:11:43
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Minie każdy normalny człowiek jest tolerancyjny i jest mu niezręcznie kiedy innym ludziom dzieje się krzywda lub są prześladowani. Świat się zmienił i w cywilizowanych krajach na orientacje seksualne patrzy się bez emocji i animozji. KAŻDY CZŁOWIEK MA TYLKO JEDNO ŻYCIE I NIE ZABRANIAJMU MU ŻYĆ TAK JAK ON SAM UWAŻA I NIE LAMIE PRZY TYM PRAWA.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Wtorek, 13 kwietnia 2021 08:59:39
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
- Nasze miasto stało się synonimem homofobii - mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk, cytowany przez "New York Timesa" w reportażu na temat jednego z polskich miast, które przyjęły uchwały o "strefach wolnych od LGBT". https://wiadomosci.onet.pl/lublin/krasnik-placi-cene-za-s... się pośmiewiskiem Europy i to obywatele, a nie lokalni politycy są największymi ofiarami - mówi "NYT" burmistrz Kraśnika. Wilk nie spodziewał się wielu szkód, gdy w 2019 r. miejscowi radni przyjęli uchwałę ustanawiającą cały powiat "strefą wolną od ideologii LGBT". Teraz włodarz Kraśnika stara się ich przekonać, by cofnęli swoją decyzję.

Norwegia, z której funduszy burmistrz chciał uzyskać kilkadziesiąt milionów złotych dofinansowania na inwestycje, ogłosiła, że nie będzie wspierać żadnych polskich samorządów "wolnych od LGBT". W zeszłym roku francuskie miasto Nogent-sur-Oise zawiesiło współpracę z Kraśnikiem. Powodem również była wspomniana uchwała.

"Ta sytuacja pokazuje konsekwencje, jakie ma dla prawdziwego życia polityczne pozowanie w okopach europejskich wojen kulturowych" - pisze "New York Times".

Podjęcia uchwały o "strefie wolnej od ideologii LGBT" broni w rozmowie z amerykańską gazetą jej autor, radny Jan Albiniak. Tłumaczy, że chciał powstrzymać pomysły, które "zaburzają normalny sposób, w jaki funkcjonowało nasze społeczeństwo".

Burmistrz Kraśnika zaznacza, że jeśli uchwała nie zostanie odwołana, ma małe szanse, by uzyskać zagraniczne finansowanie dla projektów elektrycznych autobusów i programów dla młodzieży, które są dla niego szczególnie ważne, bo młodzi ludzie wyjeżdżają z miasta.

- Moje stanowisko jest jasne. Chcę odwołania uchwały, bo jest szkodliwa dla miasta i mieszkańców - mówi.

Czytaj także: Radna Kraśnika: koledzy dali się wkręcić
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 14 kwietnia 2021 16:34:28
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
lgtb?
Post edytowany
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Środa, 14 kwietnia 2021 17:05:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Manipulacja tego "artykułu " z Onetu, POwielonego przez kumaka jest wzorcowa.
Najpierw pisze o strefach wolnych od LGBT, a POtem o strefach wolnych od ideologii LGBT.
CZYM INNYM JEST GRUPA LUDZI WSTAWIONA W ZAKLAMANY SKROT LGBT, a czym innym IDEOLOGIA LGBT.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 14 kwietnia 2021 18:58:21
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co to znaczy „ideologia LGBT”? Nic. Taki twór nie istnieje. Samorządowców zwyczajnie oszukano
Świat nie rozumie, ani czym jest ideologia LGBT, ani dlaczego jakieś gminy miałyby być od niej wolne. Ideologia LGBT w tych wyborach stała się głównym, obok osoby Rafała Trzaskowskiego, straszakiem na Polaków. Rządzący roztaczają złowrogą wizję w przeszłości, przed którą tylko ich dalsze trwanie przy władze może uchronić nasz kraj. W tym wszystkim łatwo pominąć to czym właściwie jest ideologia.

Skojarzenia między szczuciem polaków na społeczność LGBT a antysemickimi nagonkami są całkiem słuszne
„Próbuje nam się wmówić, że to ludzie, a to jest ideologia„. Takie zdanie w dyskusji odnośnie ruchu LGBT ma urzędujący prezydent, Andrzej Duda. Skądinąd wcześniej twierdzący, że hipotetyczna ustawa o związkach partnerskich mogłaby zostać przez niego podpisana. Przynajmniej dopóki nie trzeba było pójść zabiegać o głosy w Radiu Maryja.

Wybory w Polsce można by śmiało uznać za nieważne bez jakiegoś konkretnego straszaka na Polaków. W 2015 r. byli to migranci z Bliskiego Wschodu. Teraz potworem mającym czaić się w mroku na polskie dzieci i rodziny jest ideologia LGBT.

W końcu w objętej epidemią koronawirusa Polsce, której gospodarka ledwo dyszy, nie ma nic ważniejszego niż ideologia LGBT. Rządowe media starają się nas co do tego przekonać od dłuższego czasu. Niestety, zdrowy rozsądek podpowiada że jest dokładnie na odwrót. Stąd te wszystkie sztuczki sprowadzające się nie tylko do dehumanizacji, lecz nawet do demonizacji ideologicznego przeciwnika.

Ideologia LGBT w języku Prawa i Sprawiedliwości nie oznacza po prostu zbioru poglądów osób walczących o zmianę traktowania osób nieheteroseksualnych przez polskie prawo i społeczeństwo. Urasta do złowrogiej, międzynarodowej konspiracji – wręcz mrocznego kultu – czającego się na wszystko co Polakom bliskie. W szczególności na ich dzieci, ale także na religię, tradycję, rodzinę, styl życia.

Oczywiście, w awangardzie tej nikczemnej siły stoi nie kto inny jak sam Rafał Trzaskowski. Nie ma co się jednak martwić, bo są przecież rządzący. Jedyna bariera stojąca pomiędzy demonicznymi hordami Chaosu i transcendentnego Marksizmu-Leninizmu a polskimi dziećmi to nie kto inny, jak rząd Prawa i Sprawiedliwości.

To nie pierwszy raz, kiedy PiS stara się zmyślić jakiś wymierzony w Polskę złowrogi spisek
Jeżeli czytelniku zacząłeś w którymś momencie wierzyć w to śmiertelne zagrożenie, jakie stwarza ideologia LGBT, to muszę cię zmartwić. Najprawdopodobniej zostałeś oszukany. Można wręcz zaryzykować stwierdzenie, że przerobiony przez rządzących na szaro. Co więcej: omotali cię i ogłupili w jednym konkretnym celu – by utrzymać władzę i wszystko co się z nią wiąże.

Trzeba sobie bowiem odpowiedzieć na pytanie: co jest bardziej prawdopodobne? Kolejny wielki spisek, czy rządzący próbujący robić dokładnie to samo, co robi władza od zarania cywilizacji? Poprzednie pisowskie spiski – „grupa trzymająca władzę”, „układ”, czy nawet „zamach smoleński” – okazały się niczym więcej jak bujdą na resorach.

Tymczasem historia uczy, że szczucie społeczeństwa na wroga wewnętrznego czy zewnętrznego to świetny sposób by to zapomniało, że do rządzących ma jakieś „ale”. W Polsce wykorzystywano w tym celu niedawno migrantów, wcześniej kibiców, liberałów, postkomunistów. Na świecie chyba najbardziej znanym i tragicznym w skutkach przypadkiem są całe stulecia antysemityzmu.

Nie sposób przy tym nie doszukać się analogii względem szczucia Polaków na środowiska LGBT dzisiaj z chociażby oskarżeniami o przerabianie chrześcijańskich dzieci na macę przez Żydów. Szczególnie warto tutaj wskazać na zarzuty o „seksualizację dzieci”, mające na celu przywołać skojarzenia z pedofilią. Świadomie, z rozmysłem i z premedytacją.

Tak samo zresztą hasło „strefa wolna od LGBT” budzi w świecie zachodnim skojarzenie z lokalami „nur für Deutsche„. Ktoś mógłby stwierdzić: ale przecież PiS nie nawołuje do prześladowań osób nieheteroseksualnych. Tu właśnie wkraczamy w nowy poziom perfidii, jakim jest samo hasło „Ideologia LGBT”.

Ideologią według PiS będzie po prostu zbiór poglądów konkretnej grupy społecznej – a ta nie może być czymś z natury złym
Przede wszystkim warto się zastanowić, co właściwie oznacza słowo „ideologia”. W tym celu można skorzystać chociażby z encyklopedii PWN. Dowiemy się dzięki niej, że samo pojęcie w obecnym znaczeniu pojawiło się wraz z marksizmem. Powiało grozą? Niekoniecznie. Marksizm, starający się ubrać wcześniejsze utopijne koncepcje w bardziej naukowe ramy, był prądem nadspodziewanie dobrym w definiowaniu pojęć. W końcu do dziś w szkołach uczymy się chociażby o ewolucji gospodarki od niewolniczej przez feudalną po kapitalistyczną.

W przypadku ideologii mamy aż trzy możliwości. Dwie pierwsze nie interesują nas wcale. „Ogólny system pojęć i postaw, który charakteryzuje społeczeństwo w danej epoce” nie pasuje nam do przypadku wymyślonej przez PiS ideologii LGBT. Do drugiej opcji warto będzie jeszcze wrócić. W tym przypadku ideologią jest „zbiór poglądów, których funkcją jest afirmowanie aktualnego układu ekonomiczno-politycznego„.

Dopiero trzecią definicję można zastosować w przypadku postulatów środowiska LGBT oraz narracji obozu rządzącego. Ideologią jest w takim przypadku „zbiór poglądów wyrażających interesy jakiejś klasy, mobilizujących ją do walki o władzę i uzasadniających utrzymanie władzy w celu przekształcenia rzeczywistości zgodnie z interesem tej klasy i jej widzeniem świata„. Właśnie taką ideologię na myśli mają politycy Prawa i Sprawiedliwości.

Poglądy nie mogą istnieć w oderwaniu od konkretnych osób
Cała perfidia tkwi w tym, że poglądy i interesy grup społecznych nie mogą istnieć w oderwaniu od konkretnych osób, które takie a nie inne poglądy mają. Oczywiście, rządzący starają się sprawiać wrażenie, że nie krytykują czy nie prześladują nikogo. Jedynie piętnują same poglądy. Brzmi znajomo? Można się śmiało doszukać tutaj analogii do nauczania Kościoła Katolickiego. W tym przypadku Kościół brzydzi się grzechem ale grzesznika miłuje.


Jak to wygląda w praktyce mogliśmy usłyszeć w Brzegu z ust prezydenta Dudy, a także wcześniej na antenie TVN24 od posła PiS Jacka Żalka. „LGBT to nie są ludzie, to ideologia„. Brzmi to co najmniej niefortunnie, budzi oczywiste skojarzenia. A jednak rządzący muszą w tą narrację brnąć. Inaczej jeszcze by ktoś sobie przypomniał o koronawirusie i gospodarce.

Nie mogą też powiedzieć otwarcie, dajmy na to, „nienawidzimy homoseksualistów”. Tak się składa, że współczesne cywilizowane społeczeństwa, w tym polskie, nie tolerują już takiego stawiania sprawy. Choć warto przy tym odnotować, że podczas poprzedniego szczucia Polaków na jakąś grupę, Jarosławowi Kaczyńskiemu wymsknęło się, że uchodźcy roznoszą „choroby bardzo niebezpieczne i dawno niewidziane w Europie„.

Warto przy tym wspomnieć, że nie jest to zjawisko obce innym państwom. Władimir Putin utrzymuje się u władzy w dużej mierze strasząc swoich poddanych Zachodem – zarówno zgniłym moralnie, jak i wiecznie spiskującym przeciwko Rosji. Sojusznik Jarosława Kaczyńskiego, Wiktor Orban, za swoją nemezis obrał finansistę Georga Sorosa.

Nie ma najmniejszego powodu by uważać, że ideologia LGBT byłaby czymś gorszym niż istniejąca ideologia PiS
Problem w tym, że skoro istnieje ideologia LGBT, to równie dobrze może istnieć także ideologia PiS. Co więcej, obydwa te hipotetyczne konstrukty właściwie niczym się od siebie nie będą różnić co do istoty. Zasadniczą różnicą pomiędzy jedną a drugą jest jednak ich realny wpływ na społeczeństwo.

Rządzący zarzucają przedstawicielom środowisk LGBT i opozycji chęć „ideologizowania dzieci”. A czy przypadkiem Prawo i Sprawiedliwość nie kładzie dużego nacisku na forsowanie swojej wizji świata, historii, własnych poglądów, czy – o słodka ironio – ideałów całemu polskiemu społeczeństwu? Warto przy tym wspomnieć, że rządzący korzystają w tym przypadku ze wszystkich środków na jakie pozwala im sprawowanie władzy w Polsce.

Ideologia PiS ma bardzo konkretne wyróżniki. Oznacza prymat państwa nad jednostką, ścisły moralizm. Z jednego i drugiego wynika wyznawane przez rządzących przekonanie o prawie państwa do narzucania swoich zasad moralnych społeczeństwu. Jej konserwatywny charakter przywołuje na myśl wspomnianą wyżej drugą definicję ideologii jako takiej.

Poglądy na gospodarkę Zjednoczonej Prawicy są po prostu kolejną formą socjalizmu. Bardzo skupioną skądinąd na dzieciach, czego przykładem jest chociażby bon turystyczny. Historyczne źródła ideologiczne tej formacji też widać dość wyraźnie – z jednej strony jest to myśl sanacyjna, z drugiej zaś specyficzna mentalność wytworzona w warunkach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.

Polsce nie zagraża ideologia LGBT. Nie istnieje w końcu jakieś „Stronnictwo Nieheteroseksualne” posiadające spójny program, postulaty i struktury. Tymczasem nasze państwo jest dzisiaj w pełni podporządkowane myśli politycznej i ideologicznej partii rządzącej. Dlaczego więc ideologia LGBT miałaby być w czymś gorsza od ideologii PiS? Dlatego, że rządzący uważają, że to oni mają rację? https://bezprawnik.pl/ideologia-lgbt/
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 15 kwietnia 2021 10:35:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Politycy partii rządzącej oraz sympatyzujące z nimi ugrupowania próbują nam często wmówić, że LGBT to ideologia - nierzadko na tyle skutecznie, że nam samym ciężko jest pamiętać, że jesteśmy społecznością, grupą ludzi, naszych twarzy, historii, przeżyć. Dlatego dzisiaj przekazujemy dalej jedną z takich historii i twarzy - zdjęcie pochodzi z projektu "Strefy" Bart Staszewski, a gdyby nie lockdown można byłoby je obejrzeć (wraz z innymi zdjęciami) w ramach wystawy w Bydgoskie Centrum Sztuki.

"Kazimierz Strzelec, Niedrzwica Duża:
Mieszkam tu od urodzenia, tj. od 59 lat. Pracuję, płacę podatki, działam społecznie, nigdy nie złamałem prawa (nawet mandatów dostałem tyle w życiu, ze można policzyć na jednej ręce), poza tym jestem wierzącym i praktykującym katolikiem, staram się pomagać ludziom – jednym słowem moje postępowanie w życiu to wartość dodatnia dla Polski, województwa, gminy, a jednak radni mojej gminy twierdzą, że nie mam prawa żyć „całym życiem" na terenie tej gminy tylko ze względu na moją seksualność.
Nic innego dla tych ludzi się nie liczy, bo fakt, że jestem gejem przekreśla mnie w ich oczach. Dlatego też zaangażowałem się w tę akcję, a także indywidualnie wysłałem list do Wójta i złożyłem do Wojewody skargę na tę uchwałę, bo moje sumienie nie pozwala mi przejść obojętnie obok tej sprawy, tym bardziej że odpowiedź Wójta i Wiceprzewodniczącej Komisji Skarg Wniosków i Petycji była skandaliczna i dyskryminująca osoby LGBT+.

Zaangażowałem się też dlatego, że ta uchwała była oparta na kłamstwach, półprawdach, jakichś głupich domniemaniach. Stanąłem wobec Gminy z podniesionym czołem, żeby pokazać tym ludziom, że jestem tu, mieszkam, pracuję, nie jestem żadną ideologią, nikogo nie chcę deprawować, nikogo zmuszać
do niczego, ale także, by obnażyć ich głupotę, cynizm, nieuctwo, konformizm.

Moje działania, i jestem o tym głęboko przekonany, nie pozwolą tym ludziom na dalszą eskalację dyskryminacji kogokolwiek, bo dla tych maluczkich ludzi skrót LGBT+ to już nie będzie jakaś abstrakcyjna ideologia. Już zawsze będzie miał moją twarz człowieka. Twarz Kazimierza Strzelca."

Kazimierz Strzelec działa w Fundacja Wiara i Tęcza. W komentarzu znajdziecie odnośnik do rozmowy z panem Kazimierzem w radio TOK FM oraz do treści listu przesłanego przez niego do papieża Franciszka. Znajdziecie tam też link do strony akcji "Tu chodzi o ludzi" przygotowanej we współpracy z Jędrzejem Malko i Atlas Nienawiści.

https://www.facebook.com/groups/429266083940950/permali...
Post edytowany
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Czwartek, 15 kwietnia 2021 10:37:44
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ale jaki ma to związek z Mińskiem Maz? dlaczego nie piszesz o osobach LGBT z Mińska Maz.?
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 15 kwietnia 2021 10:45:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chyba już odpowiadale na to pytanie.Zapytaj się sailor co ma wspólnego z Mińskiem ubogacanie Europy.Poruszałeś temat fotki z panią wiceburmistrz?
Post edytowany
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Czwartek, 15 kwietnia 2021 10:49:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak, zagadnienie poruszone. odpowiedź przekaże ci po niedzieli. dlaczego zasłaniasz się sailorem?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK