-0°C

68
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 27.24
PM25: 48.31 (193,26%)
PM10: 74.67 (149,33%)
Temperatura: -0.49°C
Ciśnienie: 997.21 hPa
Wilgotność: 92.50%

Dane z 25.01.2021 13:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl

facebook

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

3459 postów
Żabodukt Postów: 44127
kumak
Żabodukt, postów: 44127
Czwartek, 21 stycznia 2021 05:28:45
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Od dziś wszystkie osoby LGBT które są prześladowane i dyskryminowane w naszym kraju będą miały silne wsparcie Kamala Hariss zrobi wszystko by każdy we własny kraju żył i czuł się bezpiecznie
Post edytowany
Załączone materiały graficzne widoczne są dla zalogowanych użytkowników
kumak
Czwartek, 21 stycznia 2021 10:00:25
-3
0 -3
+ -
Biden wybrał transpłciową kobietę na zastępczynię sekretarza zdrowia. "Historyczny moment" https://noizz.pl/spoleczenstwo/rachel-levine-tr...
kumak
Czwartek, 21 stycznia 2021 10:41:11
-3
0 -3
+ -
Post edytowany
Zolnierz
Czwartek, 21 stycznia 2021 18:24:37
0
0 0
+ -
To PO Ameryce.
I jak mowil Pawlak- a taka była ładna, amerykańska...
kumak
Czwartek, 21 stycznia 2021 19:37:21
-1
0 -1
+ -
to pokażę miłośnika ślubów wielokrotnych https://www.facebook.com/adam.polak.7792/videos/1918113...
kumak
Piątek, 22 stycznia 2021 05:18:37
-2
0 -2
+ -
Anna Maria Wesołowska
2tmccin0t stuseySpczmosmgnniat osSo 1fSare8td:1g1f ·
„Zboczeniec” – nie lubię tego słowa, zawsze kojarzy mi się pejoratywnie. Przypomina mi sprawę sprzed kilkunastu lat. Młodzi ludzie późnym wieczorem w łódzkim parku skopali na śmierć mężczyznę, ojca dwojga dzieci, transwestytę. Ubrany w spódnicę i żakiet, wyszedł nocą, aby przez chwilę poczuć się sobą, w dzień się bał. Chłopcom nie spodobał się jego wygląd. Wystarczyło kilka piw, by zaatakowali osobę, której nie znali, która nic im nie zrobiła. Przed wydaniem wyroku pytałam: „Dlaczego? Czym wam się naraził?”. „Niczym” - padła odpowiedź. „Ale homoseksualiści to zboczeńcy” - usłyszałam. „Dlaczego tak sądzicie?” - starałam się dopytać. Przyznali, że w mediach tak mówił jeden polityk. Jaki? Nie wiedzieli. Na pytanie, czy wiedzą, kto to jest transwestyta, również nie potrafili odpowiedzieć. Zginął człowiek. Zapadły surowe wyroki. Pamiętam mowy obrońców. Podnosili, że siedemnastolatkowie to jeszcze dzieci, że na ławie oskarżonych powinni siedzieć również podżegacze, którzy mową nienawiści i brakiem tolerancji sprowokowali całą sytuację. Zgadzam się, przydałaby się jeszcze rzetelna edukacja o seksualności człowieka. Mniej byłoby agresji, depresji i prób samobójczych wśród młodzieży.
Edukacja potrzebna jest również tym dorosłym, którzy słowo „tolerancja” odnoszą tylko do własnych poglądów, zapominając, że nasza Konstytucja chroni przyrodzoną i niezbywalną godność człowieka, a władze publiczne są zobowiązane ją chronić. Nasze prawo do wolności wypowiedzi kończy się tam, gdzie naruszamy cudze prawa.
Więcej na ten temat napisałam w moim ebooku „Stalking, posiadanie narkotyków i inne czyny zabronione. Poradnik prawny dla młodzieży i nie tylko” dostępnym na platformie How2. Zacytuję jego fragment.
„Homofobia to niechęć, nienawiść do osób o nieheteronormatywnej orientacji seksualnej. Jest kierowana do zbiorowości, nie jednostek. Nawet jeśli uderza na pozór w konkretnego człowieka, czyni to, redukując go do roli typowego przedstawiciela grupy, której rzekome cechy zostają mu przypisane. W takiej sytuacji odbieramy tej osobie prawo do bycia sobą.
Warto sobie uświadomić, że mowa nienawiści funkcjonuje w świecie wyobrażonym. Nie jest ważne, czy lżony, wyszydzany i poniżany z powodu przynależności do jakiejś zbiorowości człowiek rzeczywiście do niej należy, czy naprawdę jest osobą homoseksualną, ponieważ przedmiotem zainteresowania nie jest prawdziwy człowiek, tylko jego wizerunek wyposażony w stereotypowe cechy. (...)
Czy możemy to zatrzymać? Możecie – pamiętając o tym, że przeciwieństwem nienawiści jest spokój, równowaga wewnętrzna. Kiedy żyjemy z „namysłem”, z szacunkiem dla własnego ja, nie poddajemy się stereotypom, a wówczas nie krzywdzimy siebie i innych. Podstawą takiego życia jest edukacja.”
Post edytowany
kumak
Sobota, 23 stycznia 2021 17:38:22
-1
0 -1
+ -
No WLASNIE !
Post edytowany
kumak
Niedziela, 24 stycznia 2021 20:43:38
0
0 0
+ -
Dobre wiadomości zostawiłyśmy na weekend! Parlament nie zajmie się homofobicznym projektem Kai Godek, która chciała na wzór kremlowski wprowadzić zakaz marszów równości!
❗ Chodzi o projekt ustawy #stopLGBT. Fundacja Kai Godek z pomocą kościoła katolickiego, Młodzieży Wszechpolskiej i prawicowych polityków zebrała pod projektem aż 200 tys. podpisów.
❗Projekt wraz z podpisami trafił do Sejmu w listopadzie, ale marszałkini Sejmu Elżbieta Witek odmówiła jego przyjęcia. Fundacja Życie i Rodzina zaskarżyła tę decyzję do Sądu Najwyższego. Ten jednak uznał, że fundacja przekroczyła wymagany termin na złożenie skargi.
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK