6°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.73
PM25: 10.15 (67,7%)
PM10: 11.03 (24,51%)
Temperatura: 6.33°C
Ciśnienie: 1018.58 hPa
Wilgotność: 68.80%

Dane z 23.04.2024 12:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 17 lipca 2020 21:18:43
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Uznali ją za człowieka, za obywatelkę. A czy uznali nas za rodziców? Tego jeszcze nie wiem" - napisała na Facebooku jedna z matek półtorarocznej dziewczynki. Para Polek, mieszkających w Hiszpanii, wreszcie uzyskała dla swojej córki numer PESEL, a niedługo otrzymają również dowód osobisty. Czy to przełom dla tęczowych rodzin w Polsce?"Uznali ją za człowieka, za obywatelkę. A czy uznali nas za rodziców? Tego jeszcze nie wiem" - napisała na Facebooku jedna z matek półtorarocznej dziewczynki. Para Polek, mieszkających w Hiszpanii, wreszcie uzyskała dla swojej córki numer PESEL, a niedługo otrzymają również dowód osobisty. Czy to przełom dla tęczowych rodzin w Polsce? https://queer.pl/news/204639/corka-dwoch-polek-...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Sobota, 18 lipca 2020 13:01:46
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
MOJE ULUBIONE MIASTO BERLIN https://www.facebook.com/OstWest.TV/videos/210414263587...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Sobota, 18 lipca 2020 13:52:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 19 lipca 2020 08:23:19
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byliśmy dzisiaj tam gdzie trzeba‼️ Katowice i Śląsk to nie miejsce dla nacjonalistów. Ich marsz przeszedł dzisiaj ulicami Katowic - przyjechali z całej Polski. Ale my staliśmy i krzyczeliśmy: ,,Śląsk wolny od faszyzmu". I było nas więcej. Jestem dumny i dziękuję wszystkim obecnym
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 20 lipca 2020 11:20:30
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To ważna lekcja dla homofobicznej Polski. Może Andrzej Duda powinien częściej zaglądać na TikToka?
Kevin di Palma i jego mąż Ivo prywatnie wychowują wspólnie 5-letniego Nassima.

To ważna lekcja dla homofobicznej Polski. Może Andrzej Duda powinien częściej zaglądać na TikToka?
Kevin di Palma i jego mąż Ivo prywatnie wychowują wspólnie 5-letniego Nassima.
Myśleliście, że TikTok to tylko kolejna aplikacja dla nastolatków, której nie rozumiecie tak samo jak desperacko próbujący w niej zaistnieć Andrzej Duda? Nic bardziej mylnego. Rosnącą popularność tego medium postanowili wykorzystać w słusznej sprawie Kevin DiPalma i jego mąż Ivo, którzy wychowują wspólnie trzyletniego Nasima, a w sieci walczą z hejtem wobec tęczowych rodzin.

Wychodząc z założenia, że fobie biorą się z lęku przed nieznanym, a zatem również z niewiedzy, dwóch amerykańskich gejów postanowiło rozprawić się z niechęcią do osób LGBT+.

Na celownik wzięli stereotypy i wątpliwości, z którymi najczęściej spotykają się homoseksualiści wychowujący dzieci. Kevin DiPalma i jego mąż Ivo rozbrajają hejterskie działa homofobów na swoim kanale na TikToku. Robią to w tak uroczy i zabawny sposób, że zaledwie w pół roku udało im się uzbierać w sieci grono ponad 200 tys. fanów. https://krytykapolityczna.pl/swiat/kevin-ivo-di-palma-lgbt-...
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Poniedziałek, 20 lipca 2020 12:32:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tęsknimy za ulicznymi paradami równości, ale ważne, by nadal okazywać wsparcie dla LGBT+, szczególnie w czasie kryzysu – w ten sposób komisarz ds. równości Helena Dalli promowała globalną wirtualną paradę LGBT.

Ogłosiła też, że Komisja Europejska stworzy „Strategię równości LGBT” będącą odpowiedzią na problem szeroko rozpowszechnionej w Unii Europejskiej „dyskryminacji i nierówności, których doświadczają lesbijki, geje, osoby biseksualne, transgenderowe i interseksualne”. W ujawnionych dokumentach roboczych Komisji nie brak fałszywych oskarżeń wobec Polski za „strefy wolne od ideologii LGBT” czy „ataki podczas parad równości”.

Autorzy „Strategii LGBT” powołują się przy tym na skrajnie niewiarygodne badanie przeczące wszelkim zasadom rzetelnej metodologii. Proszę sobie wyobrazić, że Komisja Europejska opiera swoje plany regulacyjne dotykające setek milionów Europejczyków na sondażu, w którym respondenci mogli dowolną liczbę razy wypełnić ankietę online.

Na tej podstawie Komisja Europejska tworzy ideologiczny dokument ingerujący w wiele obszarów naszego życia – edukację dzieci, zasady prowadzenia działalności gospodarczej, prawo rodzinne i prawo karne.

Swobodnie żonglując znaczeniami tak podstawowych terminów jak „rodzina” czy „płeć”, unijni urzędnicy chcą narzucić państwom członkowskim m.in. prawne uznanie jednopłciowych konkubinatów i nadanie im uprawnień właściwych dla małżeństw.

Chociaż wciąż formalnie nie ujawniono „Strategii LGBT”, znamy już oficjalną „mapę drogową” jej realizacji. Pojawiają się w niej pomysły wprowadzenia ideologicznej cenzury nawet w wypowiedziach przywódców religijnych – tak, by nie mogli głosić tradycyjnego nauczania, jeżeli jest ono niezgodne z radykalną linią ideologów LGBT. Eurokraci chcą też, by „strategia” zobowiązała Komisję Europejską i państwa członkowskie do przeznaczenia milionów euro na działalność aktywistów LGBT i „przekonywanie niezdecydowanych”.

Nie mam złudzeń, że dokument zostanie wykorzystany jako instrument wywierania presji przez Komisję Europejską wobec tych krajów, które do tej pory opierały się ideologicznym naciskom. Dlatego nie zwlekaliśmy ani chwili z przystąpieniem do prac nad krytyczną analizą jego założeń, którą w ramach oficjalnych konsultacji przekazaliśmy Komisji Europejskiej i rozesłaliśmy do posłów Parlamentu Europejskiego.

W analizie naszych ekspertów wykazaliśmy niezgodność zawartych w „mapie drogowej” postulatów z polskim prawem i traktatami międzynarodowymi oraz zdemaskowaliśmy manipulacje dotyczące badań opinii, które legły u podstaw formułowanych żądań.

To niejedyny przejaw trwającej na poziomie międzynarodowym ofensywy aktywistów LGBT. W ciągu ostatnich tygodni zareagowaliśmy na szereg nieprawdziwych informacji, które znalazły się w projektach międzynarodowych dokumentów dotyczących Polski - Komisji Praw Kobiet i Równouprawnienia Parlamentu Europejskiego oraz Komitetu na rzecz Demokracji, Praw Człowieka i Spraw Humanitarnych Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE.

Za każdym razem byliśmy jedynym polskim głosem eksperckim podpowiadającym polskim deputowanym i sojusznikom argumenty w obronie pomawianej Ojczyzny.
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Poniedziałek, 20 lipca 2020 15:06:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Urzędnicy Organizacji Narodów Zjednoczonych nadal wykorzystują pomoc humanitarną i rozwojową jako środek nacisku na kraje rozwijające się, aby rozpowszechniać swoją radykalną agendę aborcyjną i tzw. kompleksową edukację seksualną LGBTQ.

Tymczasem kraje rozwijające się nie potrzebują polityk, które traktują aborcję lub destrukcyjną edukację seksualną, która sprowadza młode dziewczęta i kobiety do obiektów seksualnych jako priorytet działań społecznych.

Ale CitizenGO, Państwo i ja walczymy.

Nie pozwolimy, aby Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) wykorzystywała pomoc rozwojową (finansowaną z pieniędzy podatników z krajów członkowskich, w tym Polski) jako narzędzie przetargowe, by wspierać aborcję i krzywdzenie kobiet na całym świecie.

Z pomocą organizacji CitizenGO mogę kontynuować naszą globalną kampanię, żądając, by Organizacja Narodów Zjednoczonych zaprzestała wymuszania aborcji w krajach rozwijających się na całym świecie, gdyż w przeciwnym razie ryzykuje ona odmową finansowania przez poszczególne kraje członkowskie.

Już setki tysięcy osób dołączyło do nas w tej ważnej walce, ale ja muszę dotrzeć do znacznie większej liczby, aby naprawdę wywrzeć presję na ONZ w celu powstrzymania tej nikczemnej agendy.

Niestety nie mamy zbyt wiele czasu. Następna sesja ONZ może odbyć się w ciągu kilku następnych tygodni po tym, jak została przełożona z powodu wybuchu epidemii COVID-19.

Musimy pokazać samej organizacji ONZ, ale też delegatom uczestniczącym w nadchodzącej sesji, że nie będziemy dłużej tolerować ich radykalnego planu traktowania pomocy jako elementu szantażu, w celu wymuszenia poparcia dla oenzetowskich programów proaborcyjnych i wdrożenia postulatów ideologii LGBTQ.

Jednak by to zrobić, potrzebuję wsparcia ze strony ludzi takich jak Państwo gotowych dołączyć do nas w tej walce o powstrzymanie aborcji w moim kraju, Kenii, Afryce i innych rozwijających się krajach na całym świecie, zanim będzie za późno.

Dzięki Państwa wsparciu finansowemu, CitizenGO i ja możemy bronić milionów kobiet i nienarodzonych dzieci, by nie stały się kolejnymi ofiarami urzędni
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 08:20:25
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bart Staszewski


Jestem po przesłuchaniu. Trwało od 8:30. Jestem zmęczony. Akta sprawy przeciwko mnie liczą grubo ponad sto stron - prawie jak u recydywisty, złodzieja i mordercy. Tymczasem wykroczenie, którego zdaniem Policji miałem się dopuścić, jest porównywalne z przejściem na czerwonym świetle. Nieważne, sprawa jest polityczna do szpiku kości.

Akta sprawy zwierają zdjęcia z monitoringu, zeznania świadków, radnych, notatki służbowe Policji. Wszystko to przez jeden znak - „strefa wolna od LGBT”. Zarzuty? Brak jestem przesłuchiwany w charakterze ŚWIADKA stara metoda Policji dzięki czemu mam mniejsze uprawnienia jako strona w postępowaniu, nie mogę się bronić jak gdybym był podejrzanym.
Pytania o uczestników i uczestniczki mojej akcji, samochody, którymi się poruszałem, dni, godziny, osoby, które mi towarzyszyły, narodowość tych osób. Ku mojemu zdziwieniu - wszystkie te dane zdobył już zespół wywiadowczy Policji i były w notatkach Policjanta. Niestety nie pamiętam wielu szczegółów z czasu robienia zdjęć

Teraz zobaczymy, czy Policja zdecyduje się skierować sprawę do sądu czy umorzy na etapie śledztwa.

Dla mnie ma to wymiar represji, nacisków polityków i radnych (zwłaszcza ze Świdnika, o którym dużo rozmawialiśmy). Dzisiaj za wykroczenie maglują mnie, jutro Ciebie.
Tak to wyglada w Polsce PiSu. W rocznice marszu równości w Białymstoku. Nie poddamy się

Dzięki mojej akcji zdjęciowej o sprawie homofobicznych uchwał znowu mówił cały świat. The Times, Die Zeit, Le Monde oraz inne komentowały strefy wolne od LGBT. Sprawą ponownie zainteresowali się europejscy parlamentarzyści oraz Komisja Europejska. Homofobiczne uchwały dostały twarz - znak symbolizujący te uchwały oraz mieszkańcy i mieszkanki LGBT ze stref, którzy dzielili się w swoich historiach swoją historią.
Post edytowany 3 razy
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Wtorek, 21 lipca 2020 08:55:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dura lex sed lex.
Komentarz do POwyzszych wyPOcin.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Wtorek, 21 lipca 2020 09:13:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Brawo policja! Dojechać wandala! Najwyższy wymiar kary!
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 09:21:04
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Najwyższy to jaki?
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Wtorek, 21 lipca 2020 10:05:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dożywocie ww polskim systemie prawnym jest najwyższa kara. Ale skąd tobie kumaczku to wiedzieć.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Wtorek, 21 lipca 2020 10:28:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Akurat miałem na myśli najwyższy wymiar kary przewidziany za określone przestępstwo czyli w tym przypadku zniszczenie mienia wartości powyżej 250 zł czyli 5lat pozbawienia wolności. Może by kolorowy chłopczyk nie tylko zmądrzał ale i zmężniał jakby mu przyszło odpierdziec 5lat
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 10:34:47
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
On nie zniszczył mienia tylko okręcł obrażliwą tablicę. Jego wiara mu tak kazała bo obrazala jego miłość do bilźnich
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 10:35:59
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
On nie zniszczył mienia tylko okręcł obrażliwą tablicę. Jego wiara mu tak kazała bo obrazala jego miłość do bilźnich...sądy inieważniwa takie uchwały
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Wtorek, 21 lipca 2020 10:51:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za kradzież wymiar kary jest analogiczny - do 5lat
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 13:26:27
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sami zdejmują takie tablice w obawie ze im kasa przepadnie
Sukces! Kolejny samorząd odrzuca tzw. "Kartę Praw Rodzin". Karta "Nie buduje zgody, tylko wprowadza podziały" - tłumaczy prezydent Bytomia. https://queer.pl/news/204656/bytom-odrzucono-sa...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Wtorek, 21 lipca 2020 22:14:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, dlaczego przyczyniasz się do propagowania w Polsce pederastii ?
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 21 lipca 2020 23:04:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
bo tak
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Środa, 22 lipca 2020 05:41:15
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla Kaczyńskiego Polacy, to tylko tacy, którzy żyją tradycją.
Tradycyjny katolicki dom, w którym mężczyzna jest najczęściej posiadaczem „rzeczy”, jest pełen przemocy i patologii. Tam kobieta musi być ubezwłasnowolniona, grzeczna i usłużna. Jeśli nie jest, to często dochodzi do gwałtów nad kobietami i dziećmi. Niektórzy rodzinni zboczeńcy dzielą się nawet tym prawem z księżmi, uchodzącymi za katolickich.
Skandale w takich rodzinach Andrzej Duda nazywa „wewnętrznymi rodziny”.
Kobieta na zdjęciu zmarła od pobicia męża. Gdy skończył ją katować, zrobił zdjęcia i film, które rozesłał swoim kolegom, by pokazać jaką dyscyplinę preferuje w domu. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Lebediany w Rosji.
By przeciwdziałać takim przypadkom, kilkadziesiąt państw podpisało w Stambule konwencję o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

PiS właśnie zapowiedział, że tę konwencję wypowie, by przypodobać się ekstremistom religijnym z Ordo Iuris i Radia Maryja.

Polska przygotowuje się do wypowiedzenia konwencji stambulskiej — zapowiedziała Marlena Maląg, minister rodziny pracy i polityki społecznej w rządzie PiS.

Wcześniej wypowiedzenie konwencji zapowiadał również wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. „Konwencja stambulska mówi o religii, jako przyczynie przemocy wobec kobiet. Chcemy wypowiedzieć ten bełkot ratyfikowany przez PO i PSL” - pisał na Twitterze w maju.

Dlaczego PiS chcę ułatwić katowanie dzieci i kobiet?

Chodzi o zdobycie poparcia elektoratu skrajnej prawicy, który dzisiaj popiera częściowo Konfederację i jest skupiony wokół faszystowskich inicjatyw.

PiS chce przed kolejnymi wyborami parlamentarnymi wchłonąć narodowców, faszystów i skrajnych nacjonalistów. Wypowiedzenie konwencji antyprzemocowej jest również puszczeniem oka do ekstremistów religijnych z Ordo Iuris.

Jednym słowem kobiety mają cierpieć i patrzeć jak ojcowie, partnerzy, mężowie sadyści, najczęściej pijani katują ich dzieci — niosąc swój krzyż, jako pobożne katoliczki i „matki polki”, które mają słuchać męża.

Marlena Maląg, ministra rodziny, pracy i polityki społecznej, zapowiada wypowiedzenie przez Polskę tzw. konwencji stambulskiej.

Konwencja Rady Europy z 2011 r. ma chronić kobiety przed wszelkimi formami przemocy i dyskryminacji. Każe m.in. gromadzić dane na temat przemocy, chronić ofiary, ścigać sprawców i podejmować działania profilaktyczne takie jak walka ze stereotypami. Nakazuje też państwu przeznaczyć na to pieniądze.

Dlaczego konwencja nie podoba się PiS-owi?
Bo stanowi „zagrożenie dla polskiej tradycji". Przedstawiciele partii utrzymują, że konwencja mówi o religii, jako przyczynie przemocy. To bzdura, w konwencji jest napisane jedynie, że „kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy tzw. »honor« nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla wszelkich aktów przemocy”.

To wystarczy, aby wywołać prawicową histerię. Konwencje nazywa się „genderowskim bełkotem”, a Zbigniew Ziobro nazwał ją, cytuję, „feministycznym wymysłem i tworem, który ma uzasadniać ideologię gejowską".

Jak delikatna i wrażliwa musi być „polska tradycyjna rodzina”, że zagraża jej konwencja o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet?
Czy jest coś, czego nie zrobi PiS, aby podlizać się biskupom i kościołowi?
Czy są jakieś granice tego obłędu?
Tymczasem większość kobiet głosuje na Andrzeja Dudę i popiera PiS.
Taka jest moc tradycji Kaczyńskiego!

Tymczasem na terenach, gdzie większość wyborców popiera PiS, przemoc jest największa oraz rośnie sprzedaż alkoholu i narkotyków, które z pewnością umacniają polską rodzinę.

Adam Mazguła

Fot. Znalezione w sieci.
W tekście wykorzystałem fragmenty Grupy Stonewall.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK