16°C

30
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.40
PM25: 17.94 (43,01%)
PM10: 19.36 (119,57%)
Temperatura: 15.71°C
Ciśnienie: 1012.28 hPa
Wilgotność: 86.25%

Dane z 21.05.2024 07:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5037 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 11 maja 2020 18:09:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wulgarny hejt pod adresem działaczki pro-life! Powód? Uratowała nienarodzone dziecko

Ludzie, którzy na co dzień mają usta pełne takich słów jak "tolerancja" i "szacunek" po raz kolejny udowodnili, że głoszone hasła często nie idą w parze z rzeczywistym zachowniem. W ostatnich dniach przez internet przelała się fala hejtu pod adresem Zuzanny Wiewiórki - proliferki z Fundacji Pro - Prawo do życia. Sprawa ma swoją genezę na jednej z facebookowych grup, na której kobiety doradzają sobie w kwestii aborcji. Pojawił się tam post napisany przez nastoletnią dziewczynę, która twierdziła, że ma zamiar zabić swoje nienarodzone dziecko.
- Napisałam do niej proponując jej pomoc i wsparcie, żeby nie musiała tego robić, ale dość agresywnie odmówiła pomocy. Skontaktowała sie z ojcem dziecka, który był w szoku, bo nie miał pojęcia, że dziewczyna w ogóle jest w ciąży i absolutnie nie był za aborcją – mówiła Zuzanna Wiewiórka portalowi Narodowcy.net.
Życie dziecka zostało okupione jednak potężnym hejtem i atakami ze strony aborcjonistów. Zuzanna otrzymała wiele pogróżek od kobiet związanych ze środowiskiem Czarnego Protestu, a na prywatnym profilu działaczki pro-life pojawiło się mnóstwo wulgarnych komentarzy i wyzwisk. Oprócz gróźb i ataków hakerskich wyciągnięto także prywatne dane razem z adresem zamieszkania, sugerując dalsze nękanie, które miałoby się nie skończyć na stalkingu w sieci.
- Zrobiłabym jej z psychiki to, co ona tej biednej 17-latce zmuszonej przez nią do porodu. Pani z gangu wiewiórek sama prowokuje - to tylko niektóre z wypowiedzi w aborcyjnej grupie.
Autorami zmasowanego hejtu nie byli jednak wyłącznie przypadkowi użytkownicy mediów społecznościowych. Wulgarnych gróźb pod adresem Zuzanny dopuścił się działacz Nowoczesnej i pracownik tej partii w Sejmie Kacper Czechowicz.
- Baba wj***ła się w decyzję kobiecie, która nie chciała dziecka. J***ć ją nożem - napisał w obsceniczny sposób członek sztabu wyborczego Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Atak spotkał się z reakcją Młodzieży Wszechpolskiej, która złożyła zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na nawoływaniu do popełnienia zbrodni.
- Wzywamy do podjęcia stanowczych działań i do doprowadzenie do skazania Czechowicza. Wzywamy też Małgorzatę Kidawę-Błońską i Koalicję Obywatelską do tego, aby zajęła stanowisko w sprawie człowieka, który na portalu społecznościowym zamieścił wpis wzywający do zabicia działaczki pro-life, tylko dlatego, że ta postanowiła ratować życie nienarodzonych - mówił w trakcie konferencji Mateusz Marzoch, rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej.
Na falę nienawiści ze strony środowisk lewicowo-liberalnych odpowiedziała również sama Zuzanna Wiewiórka. Na swoim profilu na Facebooku opublikowała oświadczenie, w którym pisze o zmasowanym ataku ze strony środowisk pro aborcyjnych skupionych wokół organizacji zajmującej się promocją nielegalnych środków poronnych. Jak podkreśla, celem tej instytucji jest jej zastraszenie i zmuszenie do porzucenia walki o życie nienarodzonych. Dodaje też, że nie żałuje swojej decyzji i podjętych działań.
- Jak się później dowiedziałam, on [ojciec dziecka - red.] i rodzice dziewczyny stanęli na wysokości zadania i udało im się zapobiec zabiciu tego nienarodzonego dziecka, za co dziękuję Bogu i również tej młodej dziewczynie. Jeżeli to czytasz, wiem, że jest Ci ciężko i chcę żebyś wiedziała, że w każdej chwili możesz się do mnie odezwać, a ja zrobię wszystko, żeby zapewnić Ci pomoc i wsparcie w tej sytuacji. Jestem pewna że uniknęłaś ogromnego błędu, którego mogłabyś żałować przez całe swoje życie - zaznacza Wiewiórka. Jej zdaniem, "decyzja o kontynuowaniu ciąży spowodowała u osób zarabiających na nielegalnej aborcji i ich zwolenników falę agresji i nienawiści".
- Oberwało się nie tylko mi i mojej rodzinie, ale również rodzicom dziewczyny. W trakcie swojej działalności pro life, często słyszałam od zwolenników aborcji, że środowiska pro life troszczą się tylko o "płody", że w żaden sposób nie pomagają kobietom. Tu widzimy jak te same środowiska zachowują się w stosunku do osób, które próbują tą pomoc zapewnić. Osobom zarabiającym na sprzedaży aborcji nie zależy na dobru kobiet, tylko na zwiększeniu zysków - ocenia proliferka. W związku z tym, że fala hejtu przekroczyła wszelkie normy, dziewczyna informuje, że posty i wiadomości naruszające prawo, zostaną przekazane policji w formie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa. Zgłaszane mają być również pomówienia i kłamstwa na ten temat.
- Równocześnie pragnę podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym dla mnie czasie bardzo licznie mnie wspierają oraz za hashtag #muremzawiewiórem - otrzymałam mnóstwo wiadomości przepełnionych miłością i solidarnością, za które szczerze dziękuję, bo były mi bardzo potrzebne - dzieli się działaczka Fundacji Pro - prawo do życia.
Zuzanna Wiewiórka niejednokrotnie stawała w obronie nienarodzonych, organizując pikiety antyaborcyjne, takie jak te pod szpitalem UCK w Gdańsku oraz pomagając w organizacji pomocy kobietom w trudnej sytuacji, które zastanawiały się nad zabiciem dziecka. Niestety, w wielu środowiskach takie działania spotykają się nie tylko z niezrozumieniem, ale również z wulgarnym hejtem.

Paweł Zdziarski
Źródło: Narodowcy.net, Facebook, Twitter
https://prawy.pl/108368-wulgarny-hejt-pod-adres...
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Czwartek, 14 maja 2020 21:52:28
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Stosunek do ludzi LGBT jest najbardziej widocznym wskaźnikiem, jak bardzo złe relacje u nas dominują. Nie ma warto szukać winnego, bo pewnie go dobrze znamy, czas poszukać sposobu, jak to zmienić.
Tu największe pole ma polityka. Im większa niechęć między wyborcami, tym większa skłonność do szukania "wroga". Dlatego warto obniżyć swój poziom obaw przed zwolennikami PiS. To też ludzie i nawet jak pobłądzili, to nie można ich wyrzucać na śmietnik. https://oko.press/polska-homofobem-europy-raport...
Postów: 7503
Zolnierz
postów: 7503
Czwartek, 14 maja 2020 22:45:27
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A POdczas parad nierówności ktoś mówił, że będzie szczęśliwy jak wszystkie stare k.... z PiS umra....itd. To nie aby wasz wyborca?
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Czwartek, 14 maja 2020 22:53:23
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TO O NICZYM NIE ŚWIADCZY że gdzieś ktoś coś bo to uogólnianie.Problem polskiej homofobii poważny bo powszechny
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Czwartek, 14 maja 2020 22:54:47
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj.
Postów: 7503
Zolnierz
postów: 7503
Piątek, 15 maja 2020 07:34:49
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To o niczym nie świadczy.....?
Większej gluPOty nie czytałem.
Wg lewaka kiedy oni grożą ludziom , to o niczym nie świadczy. Kiedy ktoś im grozi to jest homofobia. HiPOkryzja, idiotyzm i PO prostu lewactwo.
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Piątek, 15 maja 2020 07:47:57
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeśli ktoś tak faktycznie powiedział to nie jest to groźba tylko pojedyńcze zdanie jednostki.Nie było grupy ludzi z transparentami do gazu lub śmierć wrogom
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Piątek, 15 maja 2020 07:49:13
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Poniedziałek, 18 maja 2020 05:24:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak co roku 17 maja upamiętniamy wykreślenie homoseksualności z listy chorób obchodząc Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii. Kiedy międzynarodowe instytucje ogłaszają swoje wsparcie i wywieszają tęczowe flagi, osoby LGBT+ w Polsce - nie mogąc liczyć na wsparcie ze strony rządu - muszą pamiętać o wzajemnym wsparciu. Bądźmy dla siebie - dzisiaj i każdego innego dnia https://queer.pl/news/204402/dzien-przeciwko-ho...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Poniedziałek, 18 maja 2020 06:22:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Poniedziałek, 18 maja 2020 17:18:15
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Polska jest gotowa na prezydenta wywodzącego się ze środowisk LGBT, tylko politycy i część mediów nie jest jeszcze na to przygotowana" - stwierdził w wywiadzie Krzysztof Śmiszek. Polityk Lewicy mówi o tym, jak jego zdaniem zmieniło się podejście Polek i Polaków do osób LGBT+ na przestrzeni ostatnich 30 lat. https://queer.pl/news/204407/krzysztof-smiszek-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 18 maja 2020 18:16:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
już za samo założenie tematu "Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT" POwinniście dostać bana kumaczu i może jeszcze kopa w doopę na rozpęd do mazgułowa
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Poniedziałek, 18 maja 2020 18:29:18
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sailorze bądź mi bratem-nie w przemocy rozwiązanie twoich bolączek
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 18 maja 2020 18:44:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
braci sobie w kodzie POszukaj
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Wtorek, 19 maja 2020 05:44:36
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komputer z którego administrowano setki stron, które publikowały dziesiątki tysięcy rasistowskich wpisów – znajdował się w polskim Ministerstwie Sprawiedliwości! https://thefad.pl/aktualnosci/rasizm/?fbclid=IwA... Prokuraturę Rejonową w Warszawie o tym, że człowiek związany z Ministerstwem Sprawiedliwości zamieszcza przestępcze rasistowskie i faszystowskie treści w ilościach hurtowych. Prokuratura wzięła się do roboty i wydała nakaz przeszukania mieszkania Dariusza Mateckiego.

Policjanci z Warszawy na zlecenie prokuratora Młynarczyka z Prokuratury Rejonowy dla Pragi Północ pojechali w nocy do Szczecina. Tam o 6:00 zapukali do drzwi Mateckiego z nakazem przeszukania. W wyniku tej czynności udało się zabezpieczyć telefony, komputery i nośniki danych, których zawartość potwierdzała, że to właśnie Matecki publikował rasistowskie wpisy. Znaleźli tam też dowody na ścisłą współpracę rasisty ze Zbigniewem Ziobrą, Patrykiem Jaki, Michałem Wosiem i wieloma innymi pis-owskim celebrytami.

Policjanci przewieźli dowody do Warszawy, a prokurator Młynarczyk zaczął przygotowywać akt oskarżenia przeciwko Mateckiemu.

Wtedy właśnie do akcji wkroczyli ludzie Ziobry.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Wtorek, 19 maja 2020 06:22:15
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla Ciebie lewaczku to jest Pan Ziobro.
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Sobota, 23 maja 2020 21:47:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Patryk KotkowskiPolub stronę
stSf6p onocgsoroedoz.sdgn ·
Ludzie mówią, że ktoś wymusza na kimś tolerancje, bo zaczęło być o niej głośno.

A ja w sumie chciałbym po prostu jednego - szacunku do drugiego człowieka.

Nie tolerujesz geja, bo jesteś totalnie konserwatywnym katolikiem? Przykro mi, ale zacisnę zęby i to zrozumiem.
Tylko go szanuj, jako człowieka, po prostu.

Czy kogoś okradł, zabił, pobił?
Jeśli nie to dlaczego idąc na ulicy na niego plujesz, wyzywasz, krzyczysz?
Dlaczego musi słuchać tego, że jest p-word?

Teraz ja mam pluć i wyzywać każdego katolika, bo mogę?
No przecież skoro katolik może pluć na mnie to zasadą piaskownicy jest to, że i ja mogę pluć na niego.

Tylko co to da?

Nienawiść, która wyjdzie poza skalę jakiejkolwiek normalności?

Dlaczego jest tak, że tego katolika nikt nie może obrazić, nawet jeśli jest ateistą "bo nie wypada" albo "bo to jego sprawa i nic nam do tego" a geja obrażać mogą już wszyscy?

Ha! To zaczyna być nawet mile widziane.

Dlaczego walczymy o tolerancję w naszym kraju?
Bo chcemy spokojnie żyć.
Staramy się tłumaczyć i docierać do zamkniętych umysłów, po prostu pokazywać siebie - normalnych, nie tych przerysowanych z nowego wydania TVP.

Jednak wyrobione już poglądy nie zawsze się ze sobą zejdą i nie w każdej sytuacji nasze tłumaczenie do ludzi dotrze - da się to jakoś zrozumieć, naprawdę, ALE braku szacunku do człowieka (nieważne czy geja czy nie) nie zrozumiem nigdy.

Otwarcie i przykładowo mówię, nie toleruje PiSu, na który osoba z mojej rodziny głosuje i jest nim wręcz zafascynowana.
Boli mnie to, bo kłóci się to mocno z moim światopoglądem, ALE nie wyzywam, nie pluje, nie poniżam.
Szanuję, jako człowieka, jako kogoś kogo po prostu znam.
Nie chodzę i nie czekam na to, żeby opluć kogoś z prawicy, bo sam jestem tym złym lewakiem.
To skoro ja tak nie robię, dlaczego robią tak inni?
Skoro ja idąc przez ulicę nie pluję na heteroseksualne rodziny (a fizycznie mogę to zrobić, chociaż wiadomo nikt nie powinien) to dlaczego heteroseksualne rodziny plują na mnie?

I może od tego warto zacząć - nie od szukania tolerancji, a od znalezienia zwykłego szacunku do drugiego człowieka.

Jeżeli ktoś powie, że nie szanuje geja, bo jest gejem - cóż, po prostu nie szanuje ludzi, więc jakiej tolerancji chcemy go uczyć?

Dla tej całej tolerancji musi być w ludziach jakichś fundament, którego u wielu osób brakuje nie tylko w kwestiach LGBT+.

Przykre, ale prawdziwe.
Postów: 7503
Zolnierz
postów: 7503
Sobota, 23 maja 2020 23:57:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, brakujący elemencie teorii ewolucji, PO przeczytaniu POwyzszego wpisu nasuwa się tylko 1 pytanie- dlaczego Ty i tobie POdobni nie szanujecie każdego kto myśli inaczej i nie widzicie w nim człowieka? Katolik, ksiądz to też człowiek. Chcesz tolerancji? To toleruj innych.
Żabodukt Postów: 78515
kumak
Żabodukt, postów: 78515
Niedziela, 24 maja 2020 00:00:14
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TOLERANCYJNYM aż że hej.JEDNAK CHAMSTWU TRZEBA SIĘ PRZECIWSTAWIAĆ ORAZ BEZPRAWIU ksenofobii i rasizmowi
Post edytowany
Postów: 7503
Zolnierz
postów: 7503
Niedziela, 24 maja 2020 09:17:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piszesz, że jesteś przeciw ksenofobii, rasizmowi, faszyzmowi. Dlaczego więc jesteś za komunizmem, który jak te wcześniejsze ideologie głosi walkę z kosciolem- przypominam działania wydziału IV SB, ateizm wojujacy- identyczny jak twój w ramach walki klas i haseł o tolerancji.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK