9°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.12
PM25: 7.17 (17,1%)
PM10: 7.69 (47,81%)
Temperatura: 9.19°C
Ciśnienie: 1018.23 hPa
Wilgotność: 71.00%

Dane z 17.05.2024 06:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Już nie długo

3971 postów
Postów: 7486
Zolnierz
postów: 7486
Środa, 30 marca 2022 19:07:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja myślę kumak, że Ty nie myślisz, jak każdy lewak. Tylko POwielasz.
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Środa, 30 marca 2022 21:03:13
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kogo to obchodzi co ty myślisz?
Postów: 7486
Zolnierz
postów: 7486
Czwartek, 31 marca 2022 08:17:47
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciebie kumak.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 31 marca 2022 08:25:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
on twierdzi że dyskutuje , taki dialog kumaka z obrazem

jak to dziad
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Czwartek, 31 marca 2022 10:59:28
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na poprawę humoru dla kolegów z forum https://fb.watch/c59FVuloo0/
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 31 marca 2022 11:00:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ty nie masz żadnych "kolegów" palancie
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Czwartek, 31 marca 2022 18:38:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
przecież pozostały w tobie resztki miłosierdzia chrześcijańskiego
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Piątek, 1 kwietnia 2022 05:11:59
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
1g3t0p87 oggn8osi4doz25g2d.gh43 ·
Rekolekcje w Kościele Katolickim to kilkudniowy okres poświęcony odnowie duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź. W parafii Stanisława Męczennika w Stanisławiu Dolnym wierni podczas niedzielnej mszy wychodzili z kościoła. Co poszło nie tak?
Rekolekcjonista ksiądz Jacek z Tyńca w swoim kazaniu odniósł się do wszystkich sfer życia codziennego, od polityki, po małżeństwo. Jego śmiałe i kontrowersyjne tezy spowodowały grymas niezadowolenia na twarzach wiernych. Na podstawie ich relacji sporządziliśmy skrót tego, co głosił kaznodzieja:
Wojnę na Ukrainie wywołali Amerykanie, a teraz chcą zwalić na Rosjan.
Polskie kobiety powinny uważać na Ukrainki, które przyjechały do Polski, bo te zaraz zaczną uwodzić i odbijać im mężów.
Rodzice, którzy oddają dzieci do żłobka, nie powinni dziwić się, kiedy zostaną przez nich oddani do domu starców.
Dopóki babcia daje wnuczkowi pieniądze, to jest kochana. Jak pieniążki się skończą, babcia trafi do suteryny.
Pan Jezus kocha tylko ludzi głęboko wierzących, innych wypluwa.
Już w trakcie kazania część wiernych opuściła świątynie. W trakcie Komunii do rekolekcjonisty podeszli tylko nieliczni, aby z jego rąk przyjąć Komunie.
Czegoś takiego się na rekolekcjach nie spodziewaliśmy — mówią zniesmaczeni wierni.
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Piątek, 1 kwietnia 2022 15:06:30
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie jest teczka JPII? FILM o mało znanych faktach z życia Jana Pawła II. Kim #JP2 był naprawdę? Czy rzeczywiście przyczynił się do upadku komunizmu? Dlaczego nie znamy pełnej treści jego teczki prowadzonej przez SB?
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 1 kwietnia 2022 15:52:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
POszukaj własnej gamoniu
Postów: 7486
Zolnierz
postów: 7486
Piątek, 1 kwietnia 2022 17:14:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, papież Jan Paweł II jest święty, a ty? Ty jesteś zwykłym, POmiotem SBeckiej KOmuny.
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Piątek, 1 kwietnia 2022 18:06:14
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sołdacie nie sądzisz ze jestem na to za młody... ubecja to czasy mojego ojca a dla mnie święci nie istnieją
Postów: 7486
Zolnierz
postów: 7486
Piątek, 1 kwietnia 2022 18:16:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale dla mnie świeci istnieją, więc w ramach tolerancji masz to szanować.
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Piątek, 1 kwietnia 2022 18:21:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie mogę szanować czego czego nie ma- to twoi świeci a ja mam prawo wiedzieć jak było naprawdę i gdzie teczki agentów
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 1 kwietnia 2022 22:14:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W mazgułowie? kuma niczym mordka?
Postów: 7486
Zolnierz
postów: 7486
Sobota, 2 kwietnia 2022 06:35:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To, że czegoś nie ma lub jest to nie twoja SBecka sprawa, lewacki POmiocie.
Weź się komuchu do jakieś roboty, a nie POwielasz SBecką propagandę.
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 10:11:42
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Krakowskie wieści gminne ;)
Słynna krakowska kurator Barbara Nowak musiała solidnie nagrzeszyć, gdyż wczoraj w krakowskim Kobiecym Różańcu targała ze sobą największą i najcięższą figurkę matki Boskiej i na kolanach przepraszała Boską mamusię.
Może w piątek zjadła schabowego, a może zapomniała któregoś wieczoru klepnąć zwyczajowych sto zdrowasiek ?
Jak myślicie . . . mamusia Boska da się przeprosić czy poślę ją do piekła, by wspólnie z papieżem Janem Pawłem II pokutowali za swoje niecne czyny. :D
Miło mi donieść, że oglądając zdjęcia nie znalazłem na nich znajomych katoliczek, widocznie nie grzeszą i nie muszą przepraszać matki Boskiej za swoje grzechy ;)
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 12:43:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
POranne wieści gminne z mazgułowa

zabrakło liści
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 20:17:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Treść listu prezydenta Stanów Zjednoczonych Harry Trumana do papieża Piusa XII,napisany po zakończeniu II wojny światowej.

Szanowny Panie Pacelli
Jako baptysta i jako głowa jednego z największych i najpotężniejszych narodów świata, gdzie wszyscy nazywają mnie po prostu panem Trumanem, nie mogę stosować zwrotu: Jego Świątobliwość, ponieważ ten tytuł jest zarezerwowany tylko dla Boga. My w Stanach Zjednoczonych uważamy wszystkich ludzi za równych przed Bogiem i zwracamy się do siebie naszym własnym, prawdziwym imieniem. W konsekwencji tego piszę do Pana jako do Pana Pacelliego.
Jestem przekonany, że ani Pan, ani Pański Kościół nie należą do tych, którzy prawdziwie szukają pokoju i pracują dla niego. Twórcy naszego narodu, poznawszy całą historię i cechy Pańskiego kościoła, tak bardzo lubiącego politykę i wojnę, ustalili jako główną zasadę obowiązującą nasz rząd, by nigdy papież nie miał prawa mieszać się do naszych spraw. Dobrze poznaliśmy doświadczenie historii Europy i jesteśmy pewni, że nasza demokracja nie trwałaby długo, jeśli pozwolilibyśmy - na podobieństwo rządów europejskich - oplątać się waszymi doktrynami i politycznymi intrygami.
Tomasz Jefferson, jeden z najmądrzejszych ludzi naszego kraju, powiedział jasno: "Historia nie dostarczyła nam ani jednego przykładu państwa pod wpływami kościoła, któremu udałoby się zachować wolność religijną".
W konsekwencji Pan nie posiada najmniejszych kwalifikacji, aby móc mnie pouczać o sposobie prowadzenia mego narodu drogą pokoju. Kilka faktów mogłoby pomóc Panu w odświeżeniu swej pamięci. Pański poprzednik w Watykanie, papież Pius XI rozpoczął atak faszystowski, zawierając układy z Mussolinim w 1929 r. Cywilizacja chrześcijańska w tym roku została haniebnie zdradzona. Sławny pisarz i historyk naszego kraju, Lewis Mumford - ani komunista, ani antykatolik - napisał w książce "Faith for Living" z 1940 r.: "Perfidia świata chrześcijańskiego jasno urzeczywistniła się w 1929 r. przez konkordat, który powiązał Mussoliniego z papieżem".
Wówczas tylko nieliczni w Stanach Zjednoczonych znali prawdziwe oblicze faszyzmu tak dobrze jak Pan i papież Pius XI, a wy dwaj pomogliście do jego sukcesu i związaliście z nim wasz kościół. Pan sam - jako młody ksiądz i dyplomata - wykonywał specjalne zadanie - pomocy Niemcom w przygotowaniach do drugiej wojny światowej. Spędził Pan dwanaście lat w Niemczech. W porozumieniu z von Pappenem pomógł Pan Hitlerowi wzmocnić się oraz - jako kardynał Pacelli położył Pan podpis pod konkordatem, który powiązał Watykan i Wielkie Niemcy w 1933 r.
Nie udowodni mi Pan swojej niewiedzy o tym, że Hitler i naziści przygotowywali spisek przeciwko nam. Nawet katoliccy biografowie piszą, że przez wiele lat był Pan najlepiej poinformowaną osobą w całej Trzeciej Rzeszy. Po podpisaniu konkordatu, tak ważnego dla Hitlera, von Pappen, który w Norymberdze z wielkim trudem uratował swoje życie, powiedział: "Trzecia Rzesza jest pierwszym mocarstwem nie tylko uznającym, lecz w dalszym ciągu wprowadzającym w życie szczytne zasady papiestwa".
Pańscy kardynałowie i biskupi w Rzymie błogosławili oręż użyty przeciw bezbronnym Abisyńczykom. Pański kardynał Schuster z Mediolanu ogłosił podbój Abisynii, jako świętą wojnę, która pozwoli zatriumfować w tym kraju krzyżowi chrześcijańskiemu. Pan rości sobie prawa, aby nadal nazywać swój kościół - Kościołem Bożym i w konsekwencji żądać, abym ja, szef cywilnego, konstytucyjnego państwa zgodził się uznawać Pana jaki mojego zwierzchnika, a w ten sposób jako zwierzchnika narodu amerykańskiego.

List opublikował paryski miesięcznik "Sennaciulo" nr 647/1959
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 20:20:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kuma drenua via mordka?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK