7°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 7.95
PM25: 11.96 (79,74%)
PM10: 13.03 (28,97%)
Temperatura: 7.30°C
Ciśnienie: 1009.71 hPa
Wilgotność: 79.75%

Dane z 26.04.2024 09:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 11 marca 2021 19:28:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Andrzej Gerlach
2t1Scs hgoponsohdrSetzcahmd. ·
W nawiązaniu do mojego wczorajszego wpisu na tym profilu i do komentarzy czytelników na temat wykorzystywania seksualnego nieletnich przez duchowieństwo Kościoła Katolickiego, pragnę dziś kontynuować ten bulwersujący wątek, ale w nieco innym kontekście.
Zgłasza się, także do mnie, coraz więcej ludzi, którzy przed wielu laty zostali wykorzystani seksualnie przez różnych księży oraz osoby życia konsekrowanego. Co mnie zdumiewa podczas takich dramatycznych rozmów to fakt, że stosunkowo często, na moje pytanie, dlaczego ofiara tak długo milczała, otrzymuje podobne odpowiedzi. Otóż powodem jest..., spowiedź.
Jesteście Państwo tym zdumieni, to już spieszę z wyjaśnieniem. Otóż, niemal wszystkie wykorzystane seksualnie ofiary, to osoby wierzące, do tego przeważnie blisko związane z Kościołem, a co ostatnio także często się zdarza, są wśród nich nawet osoby duchowne. Te ofiary dewiacji seksualnej osób duchownych, wstrząśnięte tym co je spotkało, prędzej czy później podejmują ten dramatyczny temat ze swoimi spowiednikami. Zdumiewa mnie przy tym najbardziej fakt, że reakcje spowiedników na informacje, że sprawcą przemocy seksualnej był ksiądz lub zakonnik, są niemal identyczne. Powiem nawet więcej. Spowiednicy w takich sytuacjach reagują niemal według ustalonego schematu. Warunkują rozgrzeszenie petenta nakazem bezwzględnego milczenia i nieujawnianiem tego faktu pod żadnym pozorem nikomu i to bez względu na inne okoliczności. Zastraszone w ten sposób osoby, mimo ogromnej długoletniej traumy wynikającej z faktu wykorzystania seksualnego, milczą wówczas o tym co je spotkało niekiedy całymi latami...
Jestem obecnie w pełni przekonany, że ten schemat działania księży w konfesjonałach nie jest tutaj przypadkowy. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że spowiednicy w różnych częściach kraju, wywodzący się z różnych diecezji czy zakonów, działają według jednego schematu. I tylko wówczas, gdy dewiantem jest osoba duchowna. Nie wymagają milczenia i dyskrecji, gdy sprawcą gwałtu czy molestowania jest mąż, brat, ojciec czy inny krewny lub osoba niespokrewniona.
To wyjątkowa perfidia ze strony instytucji Kościoła hierarchicznego, gdyż osoba wierząca, dla której uzyskanie rozgrzeszenia jest sprawą niezwykle istotną, po przeżytej traumie, znajdują się w sytuacji gdy nie mogą zupełnie nikomu powiedzieć o tym co je spotkało. I tą traumę i największą tajemnicę swojego życia, zabierają ze sobą do grobu. W jeszcze gorszej sytuacji są osoby zakonne, gdyż sami są z jednej strony częścią Kościoła, a z drugiej strony poprzez warunki spowiedzi, są w pełni zobligowane do milczenia.
Czy moje wątpliwości dotyczące tych dziwnych procedur spowiedzi są według Państwa nieuzasadnione? A może to tylko przypadek? Oczekuję jak zawsze szczerości w Państwa wypowiedziach i zachęcam do nich wszystkich chętnych.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 14 marca 2021 08:04:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Andrzej, ofiara pedofila: zepsułeś nam życie, więc odejdź w zapomnienie [WYWIAD]
- Przebaczę księdzu, który mnie skrzywdził, ale zrobię to z pozycji wygranego. Wygram swoje życie i nauczę się żyć z tym ciężarem, choć wiem, że będę się z tym zmagał do końca życia. Jednak ten człowiek mnie skrzywdził i chcę, żeby dowiedział się o tym jeszcze za życia – mówi Andrzej, osoba wykorzystana seksualnie w Kościele.ragiczną historię Andrzeja przedstawiliśmy szczegółowo w reportażu „Walka Andrzeja z Goliatem”, opublikowanym niedawno w Onecie; mężczyzna od ponad 10 lat walczy o ukaranie duchownego, który go molestował oraz biskupów, którzy te przestępstwo ukryli, ale odbija się od ściany
- Chciałem, żeby ks. Stanisław P. przyznał się, że mnie wykorzystał i żeby dotarło do niego, że zniszczył mi życie. Zresztą nie tylko mnie, innym chłopakom i ich rodzinom też - mówi dzisiaj skrzywdzony
- Modlę się o jak najszybszy koniec całej sprawy i sprawiedliwe zakończenie. O to, żebym mógł wreszcie zająć się sobą i swoją rodziną i nie musiał kłaść się spać myśląc, co jeszcze nowego wydarzy się w sprawie księdza P. - dodaje
Wspólnota Kościoła powinna być taka, jak niegdyś apostołowie. Iść z dobrą nowiną, nauczać, cieszyć, a nie siać postrach, tajemnice, przekręty finansowe i zboczenia - potwierdza
Ofiara molestowania zwróciła się ze swoim problemem do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, ale nie otrzymała oczekiwanej pomocy. - Kolejnym zawodem była korespondencja z biurem Prymasa Polski. To była kpina w żywe oczy i wypełnianie "procedury" zamiatania pod dywan - uważa dzisiajragiczną historię Andrzeja przedstawiliśmy szczegółowo w reportażu „Walka Andrzeja z Goliatem”, opublikowanym niedawno w Onecie; mężczyzna od ponad 10 lat walczy o ukaranie duchownego, który go molestował oraz biskupów, którzy te przestępstwo ukryli, ale odbija się od ściany
- Chciałem, żeby ks. Stanisław P. przyznał się, że mnie wykorzystał i żeby dotarło do niego, że zniszczył mi życie. Zresztą nie tylko mnie, innym chłopakom i ich rodzinom też - mówi dzisiaj skrzywdzony
- Modlę się o jak najszybszy koniec całej sprawy i sprawiedliwe zakończenie. O to, żebym mógł wreszcie zająć się sobą i swoją rodziną i nie musiał kłaść się spać myśląc, co jeszcze nowego wydarzy się w sprawie księdza P. - dodaje
Wspólnota Kościoła powinna być taka, jak niegdyś apostołowie. Iść z dobrą nowiną, nauczać, cieszyć, a nie siać postrach, tajemnice, przekręty finansowe i zboczenia - potwierdza
Ofiara molestowania zwróciła się ze swoim problemem do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, ale nie otrzymała oczekiwanej pomocy. - Kolejnym zawodem była korespondencja z biurem Prymasa Polski. To była kpina w żywe oczy i wypełnianie "procedury" zamiatania pod dywan - uważa dzisiaj
ragiczną historię Andrzeja przedstawiliśmy szczegółowo w reportażu „Walka Andrzeja z Goliatem”, opublikowanym niedawno w Onecie; mężczyzna od ponad 10 lat walczy o ukaranie duchownego, który go molestował oraz biskupów, którzy te przestępstwo ukryli, ale odbija się od ściany
- Chciałem, żeby ks. Stanisław P. przyznał się, że mnie wykorzystał i żeby dotarło do niego, że zniszczył mi życie. Zresztą nie tylko mnie, innym chłopakom i ich rodzinom też - mówi dzisiaj skrzywdzony
- Modlę się o jak najszybszy koniec całej sprawy i sprawiedliwe zakończenie. O to, żebym mógł wreszcie zająć się sobą i swoją rodziną i nie musiał kłaść się spać myśląc, co jeszcze nowego wydarzy się w sprawie księdza P. - dodaje
Wspólnota Kościoła powinna być taka, jak niegdyś apostołowie. Iść z dobrą nowiną, nauczać, cieszyć, a nie siać postrach, tajemnice, przekręty finansowe i zboczenia - potwierdza
Ofiara molestowania zwróciła się ze swoim problemem do watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary, ale nie otrzymała oczekiwanej pomocy. - Kolejnym zawodem była korespondencja z biurem Prymasa Polski. To była kpina w żywe oczy i wypełnianie "procedury" zamiatania pod dywan - uważa dzisiaj
Twoją tragiczną historię przedstawiłem szczegółowo w reportażu „Walka Andrzeja z Goliatem”, opublikowanym niedawno w Onecie. Nadałem temu tekstowi akurat taki tytuł, ponieważ dla mnie to 11-letnia walka o sprawiedliwość z instytucją Kościoła, która jest wszechpotężna, a która nie zawsze stoi po stronie ofiar, choć często to właśnie deklaruje. Jak ty to oceniasz?

Długo zbierałem się do tego, by komukolwiek opowiedzieć o tym, co mnie spotkało, gdy byłem ministrantem w jednej z parafii w diecezji tarnowskiej. Wraz z ukazującymi się skandalami i gorszącymi przypadkami pedofili w Kościele coraz więcej czasu spędzałem przed komputerem, czytałem i śledziłem to, co działo się na przykład w Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Irlandii. W końcu zrozumiałem, że przecież mnie też spotkało podobne doświadczenie.

Wyrok dla księdza Arkadiusza H., antybohatera filmu "Zabawa w chowanego"
W 2009 r. postanowiłem napisać do kurii w Tarnowie. Jej kanclerzem był wtedy ks. Adam Nita. To jemu pierwszemu opisałem swoją historię. On przedstawił wszystko ówczesnemu biskupowi Wiktorowi Skworcowi. Namówił mnie, żebym złożył oficjalne zawiadomienie na piśmie. Zrobiłem to już w styczniu 2010 r.

Czy w 2010 r. myślałeś, że wyjaśnienie tej sprawy będzie trwać aż kilkanaście lat?

Nigdy bym nie przypuszczał, że to będzie dopiero "wierzchołek góry lodowej"! Tyle czasu, nerwów i walki o to, żeby coś dotarło do władz kościoła. Najgorsze jednak jest to, że nie wiedziałem, że aż tylu chłopców, ofiar tego księdza, podzieliło mój los.

Jeśli mnie zapytasz, na co wtedy liczyłem, odpowiem krótko: chciałem, żeby ks. Stanisław P. przyznał się, że mnie wykorzystał i żeby dotarło do niego, że zniszczył mi życie. Zresztą nie tylko mnie, innym chłopakom i ich rodzinom też. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/pedo...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 14 marca 2021 19:59:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Łowcy pedofilów pomogli w zatrzymaniu 38-latka. Mężczyzna chciał umówić się z nieletnią

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/konin-lowcy-pedofilow-po...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Poniedziałek, 15 marca 2021 21:26:29
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Akta sprawy ks. Dymera zostały odnalezione
Odnalazł się jedenasty tom akt sprawy ks. Andrzeja Dymera z danymi ofiar. Powód jego zaginięcia okazał się prozaiczny – teczkę podpięto w sądzie do zupełnie innej sprawy - informuje "Rzeczpospolita". https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/spra...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 17 marca 2021 10:36:09
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ksiądz pedofil i sadysta gwałcił i kaleczył 12-letnią Mariannę. Prokuratura w Miechowie umorzyła sprawę. Gdy Marianna osiągnęła pełnoletność, ponownie zawiadomiła prokuraturę. Ale śledztwo, wznowione w czerwcu 2020 r. przewleka się – a ksiądz wciąż pozostaje na wolności.
W ciągu dziewięciu miesięcy przesłuchano tylko kilka osób, które wskazała poszkodowana, i ją samą. Przesłuchanie trwało dziewięć godzin. „To było coś strasznego”, opowiada Marianna. „Przez większość tego czasu byłam po prostu atakowana pytaniami, sugerowano kolejny raz, że być może ja gdzieś tam na przykład świadczyłam usługi”.
Śledztwo prowadzi Wioletta Jędrychowską-Jaros, ta sama prokurator, która kilka lat temu podpisała się pod umorzeniem.
https://fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/12-latka-byl...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 marca 2021 20:20:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Skandaliczne zachowanie w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Według relacji świadków, 20-latka rozebrała się podczas mszy świętej i opluła księdza. Kobieta przekazana została w ręce policji. Jak się okazuje, to nie pierwszy taki jej wybryk.

https://www.tvp.info/52828892/krakow-bazylika-maria...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 marca 2021 20:20:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Krakowska straż miejska odebrała zgłoszenie o zakłócaniu przebiegu mszy świętej w Bazylice Mariackiej, czego dopuścić się miała młoda kobieta. Jak poinformowała policja, 20-latka może usłyszeć m.in. zarzut obrażania uczuć religijnych.

https://niezalezna.pl/385952-20-latka-zaklocila-msze
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 marca 2021 20:22:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W środę zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego. Informację przekazała diecezja radomska. Na początku marca duchowny został ciężko pobity.

„Ze smutkiem informujemy, że dziś, 17 marca, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Łodzi zmarł ks. prał. Adam Myszkowski, proboszcz parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu i dziekan dekanatu żarnowskiego” – poinformowano w środę na oficjalnej stronie diecezji radomskiej.

Jak informuje diecezja, na początku marca duchowny został ciężko pobity. W następstwie odniesionych ran był operowany. Przez dwa tygodnie pobytu na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Łodzi nie odzyskał przytomności.

Zarzut usiłowania zabójstwa księdza postawiła prokuratura 47-latkowi, który zaatakował proboszcza. Zatrzymanemu przez policję mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Do napaści na kustosza Sanktuarium w Paradyżu doszło na początku marca. Policjanci zostali wówczas powiadomieni o poważnych obrażeniach ciała, w tym głowy, jakich doznał 69-letni ksiądz, wieloletni proboszcz paradyskiej parafii. Duchowny miał zostać zaatakowany przez nieznanego sprawcę, kiedy zamykał bramę na plebanię

Ks. prał. Adam Myszkowski urodził się 18 grudnia 1952 roku w Radoszycach. Pochodził z parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu w 1971 roku. W czasie formacji seminaryjnej odbył dwa lata obowiązkowej służby wojskowej w kompanii kleryckiej w Szczecinie-Podjuchach. Święcenia kapłańskie otrzymał 3 czerwca 1978 roku z rąk Sł. Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego.

Jako wikariusz był duszpasterzem w Brzeźnicy (1978-1980), Jastrzębiu koło Wierzbicy (1980-1988) i w parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach (1988-1992). W 1992 roku został proboszczem parafii w Wielkiej Woli – Paradyżu, zastępując ks. prał. Izydora Papiera oraz kustoszem Sanktuarium Chrystusa Cierniem Koronowanego oraz Krwi Zbawiciela. Od roku 2000 był dziekanem dekanatu żarnowskiego. W grudniu 2002 r. został kanonikiem honorowym Kapituły Świętego Bartłomieja w Opocznie, a w 2008 r. otrzymał godność kapelana honorowego Jego Świątobliwości (tytuł prałata).

Źródło: PAP
https://nczas.com/2021/03/17/nie-zyje-pobity-pro...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 marca 2021 20:29:12
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak więc kumacza gnido
ty i tobie podobni macie krew na swoich brudnych łapskach, człowiek zginął bo był księdzem i nosił sutannę, każdy kto szczuł i opluwał Kościół Katolicki jest za tą śmierć odpowiedzialny, również za wszelkie profanacje i zniszczenia w naszych świątyniach
co do was kumacz to jesteście co prawda tylko głupią gnidą ale powielając wszystkie te fejki i często pomówienia i kłamstwa macie w tym dziele swój niewatpliwy wkład morderco
Postów: 475
ziomka
postów: 475
Środa, 17 marca 2021 20:46:24
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale jego zabił pijany kościelny z jego parafii.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 17 marca 2021 20:52:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
krew na rękach mają polscy biskupi którzy ukrywali dziesiątki setek ofiar kościelnej pedofilii i nadal to robią. MNÓSTWO DZIECI I DOROSŁYCH POPEŁNIŁA PRZEZ ICH ZANIECHANIA SAMOBÓJSTWA
Coraz więcej wyroków i świeżych spraw i nawet komisja wzięła się za robotę ale prokuratura dalej chroni kościelnych pedofili.
WSZYSTKIE LINKI TO PRAWDZIWE ZDARZENIA KTÓRYCH CIĄGLE PRZYBYWA I DALEJ JE BĘDE UPUBLICZNIAŁ .takim GNIDOM JAK SAILOR ŻYCZĘ SPOKOJNYCH SNÓW I NIE SZUKAJCIE ROZGRZESZENIA ZA TO że przymykacie oczy na kościelnych przestępców
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 17 marca 2021 20:54:29
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@
Postów: 315
ziomka Dziś, 7 min. temu
0
+
-
Ale jego zabił pijany kościelny z jego parafii.- DO takich debili jak sailor dociera tylko tvpis i rydzowy szmatławiec- wszyscy znają szczegóły tragedii tylko debil saflor żyje w swiecie równoległym

https://www.o2.pl/informacje/szok-w-lodzkiem-spr...
Post edytowany 2 razy
Postów: 475
ziomka
postów: 475
Środa, 17 marca 2021 21:09:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zaniemówiłam. Szok niedowierzanie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Środa, 17 marca 2021 21:24:26
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, miarkuj sie. Na razie proszę, potem doniosę.;)
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 17 marca 2021 21:26:01
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ale dla większości tego forum takie wiadomości to szarganie świętości i plucie na kościół
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 17 marca 2021 21:47:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Angielskie kluby piłkarskie rozliczają się z pedofilii

Afera pedofilska w angielskim futbolu. Pod lupą policji aż 55 klubów ( http://www.tvn24.pl/)Afera pedofilska w angielskim futbolu. Pod lupą policji aż 55 klubów ( http://www.tvn24.pl/)Policja interesuje się 55 klubami, zawodowymi i amatorskimi, w związku z aferą pedofilską, która wstrząsnęła w ostatnim czasie futbolem w Wielkiej Brytanii - poinformowały tamtejsze media. Skala przestępstw jest przerażająca. Jak podał dziennik "The Observer", Krajowa Rada Szefów Policji (NPCC), organ koordynujący działania policyjne na szczeblu lokalnym, potwierdziła, że 55 klubów piłkarskich było wymienianych w różnych śledztwach dotyczących pedofilii w Zjednoczonym Królestwie, a dochodzenia w tej sprawie prowadzi około 30 proc. komisariatów w całym kraju. 860 zgłoszeń "W łóżku leżało dwóch, trzech chłopców". Skandal pedofilski w angielskiej piłce Skandal... czytaj dalej » Tylko w jednym tygodniu Krajowe Towarzystwo Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci (NSPCC) odebrało poprzez telefon zaufania 860 zgłoszeń od domniemanych ofiar. Dyrektor instytucji John Cameron w wypowiedzi dla "The Observer" zaalarmował, że młodzi piłkarze są obecnie w niebezpieczeństwie. Pierwszym byłym piłkarzem, który po kilkudziesięciu latach zdecydował się opowiedzieć światu wstrząsającą historię molestowania go w klubie piłkarskim był Andy Woodward. W rozmowie z brytyjskim dziennikiem "The Guardian" przyznał, że w młodości był wykorzystywany seksualnie przez swojego trenera - Barry'ego Bennella. Po nim zaczęli zgłaszać się następni poszkodowani. Prawdziwe piekło młodzi chłopcy przeżywali w zespole juniorów brytyjskiego klubu piłkarskiego Crewe Alexandra, jednej z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie. W latach 80-tych współpracował z nią Bennell, znany łowca młodych talentów, który pracował też dla Manchesteru City. Federacja nic nie zrobiła Z kolei były bramkarz drużyn młodzieżowych klubu Charlton, Russell Davy, ujawnił dziennikowi "Daily Mirror", że jego list do angielskiej federacji piłkarskiej (FA) z 1986 roku, w którym opisał, jak był wielokrotnie gwałcony przez byłego pracownika Chelsea zatrudnionego przez Charlton - Eddiego Heatha, pozostał bez odpowiedzi. - Napisałem list do FA, aby im opowiedzieć, co mnie spotkało, wymieniając Eddiego Heatha i Charlton. Błagałem ich o wszczęcie śledztwa, aby to nie przydarzyło się innym młodym piłkarzom. Nigdy jednak nic nie otrzymałem, żadnej odpowiedzi - oświadczył Davy. Angielska federacja, która sama zamierza prowadzić niezależne dochodzenie, oraz niektóre kluby angielskie są oskarżane o ukrywanie przez dziesiątki lat aktów pedofilii. Poszkodowanych mogło być około 350 młodych piłkarzy - według przedstawionego w czwartek przez policję bilansu. Autor: dasz / Źródło: sport.tvn24.pl, PAP ( http://www.tvn24.pl/)
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 19 marca 2021 22:03:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Ale jego zabił pijany kościelny z jego parafii.- DO takich debili jak sailor dociera tylko tvpis i rydzowy szmatławiec- wszyscy znają szczegóły tragedii tylko debil saflor żyje w swiecie równoległym
"

nawet nie chcę się domyślać czy rzeczony "pijany kościelny" przed zabójstwem oglądał tvn24 czy może czytał Gazetę wyborczą
uważaj sobie gnoju pod pieczarki
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Piątek, 19 marca 2021 22:27:22
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tych pijanych kościelnych ostatnio dosyć sporo- ja ich rozumiem- maja stresującą prace https://www.facebook.com/silamuzykiSM/videos/1161375313...
Pijany kościelny i konkurs karaoke w kościele w Budzyniu z dedykacją dla mojego forumowego kolego sailor
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Piątek, 19 marca 2021 22:56:22
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie byli politycy, kiedy 21-letni Dariusz płakał w Sejmie? Gdzie byli politycy, kiedy 27-letni Mariusz opowiadał o swojej traumie 10-letniego gwałcenia?
Zamiast klęczeć przed biskupami, politycy powinni, jak jeden mąż, uklęknąć przed ofiarami księży-pedofili. https://www.facebook.com/RobertBiedron/videos/348441832...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Piątek, 19 marca 2021 22:58:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki
Postów: 1333
Min75 Środa, 17 marca 2021 • 21:24:26
+1
+
-
Kumak, miarkuj sie. Na razie proszę, potem doniosę.;)
TO DOSTEPNE WIADOMOSCI i nie ma że coś nielegalnego

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK