5°C

25
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.24
PM25: 15.20 (37,08%)
PM10: 16.69 (101,33%)
Temperatura: 5.16°C
Ciśnienie: 1004.16 hPa
Wilgotność: 87.38%

Dane z 24.04.2024 09:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Środa, 29 lipca 2020 07:01:46
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PILNE! "Niniejszym zawiadamiam, że w latach 2009-2012 zostałam wielokrotnie zgwałcona przez Zdzisława Antoniego Kurskiego, syna Jacka i Moniki (...)". https://www.facebook.com/63563473556/posts/101580797768...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 00:24:20
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
CO WŁAŚCIWIE ZROBIŁEM KARDYNAŁOWI GULBINOWICZOWI, CZY TO KONIEC LEGENDY?

Mam w pełni świadomość tego, co zrobiłem kardynałowi Gulbinowiczowi. Wszystko zaczęło się od tego niewinnego zdjęcia - mema z dn. 14 maja 2019r. Później niemal w 24h od publikacji rozdzwoniły się telefony wielu redakcji. Nagle stanąłem pod ostrzałem dziesiątek pytań. Właściwie tylko "Onet" i "Gazeta Wyborcza" poważnie potraktowały moją osobę, a "Wyborcza" wręcz przeprowadziła swoje śledztwo, wertując mój życiorys od dziecka. Do tej chwili Gulbinowicz wiódł życie pogodnego staruszka, który w życiu nie był podejrzewany publicznie o homoseksualizm do młodych chłopców. Miał tam jakieś sprawy z kryciem pedofilii i działkami, ale on sam? Nigdy!

Pojawił się Chum niemal po premierze filmu "Tylko nie mów nikomu". PIERWSZY. To bardzo niewygodna pozycja być pierwszym w obliczu oskarżeń wobec kardynała, drugiego po papieżu i jeszcze w dodatku uznawanego za bohatera Solidarności. Chum - oszołom, cham, gej, lewak, wróg PiSu i instytucji Kościoła... Gorzej się nie da.

Nagrałem wiele wypowiedzi, udzieliłem wielu wywiadów, ujawniłem szopkowe 3 godzinne nagranie z przesłuchania w Kurii, jakie konspiracyjnie razem z dziennikarką Wyborczej nagrywaliśmy na dwa dyktafony, gdy podawała się za moją przyjaciółkę by mogła mi towarzyszyć, napisałem List otwarty do Prymasa Polski, zeznawałem przed Prokuratorem Okręgowym we Wrocławiu, apelowałem do władz Wrocławia z Kongresem Kobiet by odebrać mu tytuły, bo to zbrodniarz, grubo ponad 100 gazet i portali na świecie pisało kilka miesięcy o tym łącznie z Watykanem i USA, czy Indiamii. Media uwierzyły mi nie na podstawie tego, co zrobiłem w maju 2019r. ale na podstawie tego, że mówiłem o tym już styczniu 1997r. w wywiadzie czasopismu "Inaczej", co skrzętnie Kościół chciał przemilczeć. Ba, próbowano zastraszyć media w świetle ich własnych kamer, pod szpitalem, dzień po aferze ze mną, bo staruszek nagle się przewrócił w łazience. Taki pech! To się nie udało. Próbowano publicznie zaprzeczyć temu nawet, że byłem w Zakonie, w czym plątał się TW "Ojciec" - Dyrektor Semiarium Józef Szańca, handlarz moim ciałem, a podstawiony pod murem w końcu przyznał się, że istniałem.

Rozmawiałem z wieloma dziennikarzami. Mówiłem: "Przyjrzycie mu się dokładniej a znajdziecie. Ja nic już nie mogę po 30 latach. Prokuratura rzuciła to w kosz. Watykan zakopie to, ale na pewno ma na sumieniu tyle, że SB musiała na niego mieć haka."

Oczywiście, że mi grożono. Pisałem o tym. Dostawałem telefony i... nie proponowano mi kasy za milczenie, a raczej ukręcenie łba. Musicie wiedzieć, że ruszyłem Przyjaciela tej władzy i premiera Morawieckiego. Wiedziałem, że nikt nie będzie tak odważny by głośno oskarżyć kardynała.

Dziennikarze nie kochają przegrywać. Rok kopali i... dokopali się do tego, co uwiarygodnia dziś moją historię w oczach publicznych. Gulbinowicz to nie tylko gej, ale co najmniej pederasta i bał się ujawnienia tak bardzo, że współpracował z SB.

Gdybym nie ujawnił swojej historii zapewne o kardynale w tym złym świetle usłyszelibyście po jego śmierci. Ja jestem tylko tym kamyczkiem, który wywołał lawinę. Czy zniszczyłem legendę? Tak. Oczywiście dzięki wielu osobom, mec. Arturowi Nowakowi, Braciom Sekielskim i... mediom. Moja historia nie będzie miała zapewne tego prawnego happy endu. Ma inny. Obiecałem publicznie, że mojego nazwiska już nigdy nie wymaże ze swojego życia. Pogrzebię go żywcem. Tak, jak mojego ojca rodzonego, który chciał mnie wykończyć dosłownie. Jemu też się to nie udało...

Niebawem pisarz i dziennikarz Mariusz Sepioło opowie Wam w swojej książce moją historię. Zapytałem go kilka tygodni temu, czy nie boi się, bo nas zjedzą razem? Potraktował to jak żart. Ja też.

Mamy złe czasy. Tacy jak ja są pierwsi do odstrzelenia pzez obecną władzę. Czy się boję? Czy ja wiem?... Robię tylko swoje. Nigdy nie będę grzecznym chłopcem. To nie poezja, a życie. :)

Pamiętacie? Mówiłem w pierwszych dniach: PRAWDA SAMA SIĘ OBRONI... nawet gdy z pozoru Chum zdaje się bywać szalony.

Karol Chum.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 06:28:33
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 4 sierpnia 2020 05:23:32
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tadeusz Golis
3 dni
koronawirus - XXI wieku.
.
Tak wygląda pobite dziecko.

Powiedz mu że "najważniejsza jest rodzina", powiedz mu że jego tata powinien "dostać drugą szansę". Powiedz mu że "rodzina jest święta" i w imię tej świętości tata będzie go bił kablem po głowie przez kolejne 17 lat.

Lubin. Czteroletni chłopiec musi godzinami klęczeć, ojciec zamyka go na kilka dni w łazience, głodzi, zabiera ręczniki, żeby mały nie rozłożył ich sobie na podłodze.

Wieruszów. Umiera trzylatek – dręczony, bity, zgwałcony.

Łódź. Jedenastomiesięczna dziewczynka trafia do szpitala ze śladami pobicia, przypalania, ma naderwane ucho, złamaną rączkę, zrosty na nóżce, które świadczą o tym, że wcześniej była złamana w wielu miejscach.

Brojce pod Gryficami. Rodzice wkładają pięcioletnią córkę do wrzątku. Z rozległymi oparzeniami rąk, nóg i krocza leży przez pięć dni w domu, zanim – nie mogąc znieść jej płaczu – wezwą pogotowie.

W Piekarach Śląskich lekarze próbują uratować dwuletnią Julię pobitą do nieprzytomności. Ma obrzęk mózgu, złamaną kość czołową i nos. Mimo długiej reanimacji – umiera. Tłumaczenie matki: po prostu szła i upadła.

Gdy w Łodzi do lekarza trafia trzymiesięczna Lenka, posiniaczona i z pękniętą czaszką, matka twierdzi, że córka uderzyła się grzechotką. Później – też w Łodzi – jest przypadek dwumiesięcznego Igorka : ma podbite oko i złamaną kość czaszki.

Polska nie radzi sobie z przemocą wobec dzieci.

Potrzebujemy organizacji wzorowane na norweskim BARNEVERNET, o dużych uprawnieniach i bezkompromisowej w działaniu. To jedyny sposób by przerwać piekło tysięcy dzieci katowanych w Polsce przez rodziców i opiekunów.

Zamiast krytykować Norwegów uczymy się od nich jak chronić dzieci.
.
autor nieznany.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 6 sierpnia 2020 05:18:06
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zboki z Podkarpacia...Koszmar na Podkarpaciu. W pięciu gwałcili dziecko. Wśród nich był brat ofiary
Jest wyrok w bulwersującej sprawie molestowania i gwałtu na małoletniej dziewczynce. Koszmar ofiary trwał przez pięć lat. Sąd w Rzeszowie skazał pięciu mężczyzn. Wśród nich jest przyrodni brat pokrzywdzonej. Na ile lat mają iść do więzienia? Wyrok jest nieprawomocny. https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/rzeszow/rzes...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 6 sierpnia 2020 14:34:07
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sąd wypuszcza z aresztu księdza pedofila mimo surowego wyroku
https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/dolny-s...
Ksiądz Piotr M. z Ruszowa został skazany nieprawomocnym wyrokiem przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu na pięć lat więzienia za molestowanie niepełnosprawnych intelektualnie dziewczynek. Duchowny odwołał się od wyroku i decyzją jeleniogórskiego sądu na apelację poczeka na wolności - informuje "Gazeta Wyborcza".
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:03:37
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ziobro miał Pedofilów w koloratkach, na tacy i nie zrobił NIC ... a teraz cały aparat ścigania zaprzągł do walki z LGBT
Oznaczałoby to, że księży-sprawców jest w Polsce co najmniej pięciokrotnie mniej niż na Zachodzie. Wyjaśniamy, skąd taka różnica. https://oko.press/raport-kep-pedofilia-w-kosciel...

Episkopat: 382 duchownych wykorzystało 625 dzieci. Te liczby mogą być zaniżone 5-7 razy

W Niemczech 4,4 proc., w USA 4 proc., Australia 7 proc., a w Polsce tylko 0,8 proc.? Według danych Episkopatu Polski nasz kraj jest światowym ewenementem: od 1990 do 2018 roku sprawcami przestępstw seksualnych było 382 księży i zakonników, czyli ok. 0,8 proc. duchowieństwa. Wyjaśniamy jak mogło dojść do zaniżenia polskich danych
Opracowanie KEP trudno zresztą porównywać z zachodnimi publikacjami. Tam prace nad nimi trwały często wiele lat, a ich wynikiem były liczące setki albo tysiące stron raporty. Nad opracowaniem KEP pracował niecałe pół roku, ma 17 stron. Inaczej niż episkopaty zachodnich krajów do prac nad nim polscy biskupi nie dopuścili niezależnych od Kościoła ekspertów.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 20 sierpnia 2020 09:23:40
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prokuratura w Myszkowie postawiła ks. Bogumiłowi K., duchownemu z archidiecezji częstochowskiej zarzut, że co najmniej przez dwa lata seksualnie molestował chłopca, który nie ukończył 15. roku życia. Przestępstwo pedofilii zagrożone jest karą od 2 do 12 lat więzienia.
Prokuratura w Myszkowie postawiła ks. Bogumiłowi K., duchownemu z archidiecezji częstochowskiej zarzut, że co najmniej przez dwa lata seksualnie molestował chłopca, który nie ukończył 15. roku życia. Przestępstwo pedofilii zagrożone jest karą od 2 do 12 lat więzienia. https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,26223157,k...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 21 sierpnia 2020 08:35:38
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 21 sierpnia 2020 20:24:21
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wychowawczyni piątej klasy poświęciła godzinę wychowawczą na rozmowę o pedofilii. Mówiła o tym, jak działają przestępcy. Nagle rękę podniosła jedna z dziewczynek i powiedziała, że to wszystko, o czym mowa, robił jej katecheta, Mariusz W. W górę nieśmiało zaczęły się podnosić kolejne ręce.Ksiądz pedofil skazany na 2,5 roku pozbawienia wolności. Kary nie odsiedzi w areszcie, a w ośrodku terapeutycznym
Angelika Pitoń
https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26228333,ksiadz...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 22 sierpnia 2020 22:44:01
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ksiądz Bogumił K. z gminy Niegowa molestował chłopca. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie postawiła zarzut molestowania chłopca byłemu proboszczowi jednej z parafii w gminie Niegowa w powiecie myszkowskim. Księdzu podejrzanemu o pedofilię grozi nawet 15 lat więzienia. https://dziennikzachodni.pl/ksiadz-proboszcz-molestowal-mi...
Po pięciu miesiącach śledztwa, 20 lipca 2020 roku prokuratura w Myszkowie postawiła byłemu proboszczowi zarzut.

- Ksiądz usłyszał zarzut doprowadzenia osoby małoletniej do innej czynności seksualnej. Do tych czynów miało dochodzić w latach 2009-2011. Ponieważ były one liczne, prokuratura postanowiła postawić jeden zarzut dotyczący wszystkich zdarzeń - mówi Piotr Wróblewski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Zarzut postawiono na podstawie ustaleń. Ważnym dowodem było przesłuchanie pokrzywdzonego w sądzie w obecności psychologa, które powinno mieć w przypadku przestępstw seksualnych.

Kuria w Częstochowie: pokrzywdzony został objęty pomocą psychologa
Ważną rolę odegrała w tej sprawie Archidiecezja Częstochowska, która zawiadomiła prokuraturę o całej sprawie.

Jak informuje ks. Mariusz Bakalarz, rzecznik prasowy Archidiecezji Częstochowskiej, do delegata biskupa diecezjalnego ds. ochrony dzieci i młodzieży zgłosił się mężczyzna, który poinformował, o sytuacjach, które noszą znamiona przestępstwa natury seksualnej, a których sprawcą miał być Bogumił K., duchowny Archidiecezji Częstochowskiej.

- Delegat przekazał niezwłocznie informację o tym fakcie Arcybiskupowi Metropolicie Częstochowskiemu, który natychmiast wszczął postępowanie przewidziane przez prawo kanoniczne, a o sprawie poinformowano Stolicę Apostolską. Biorąc pod uwagę, że w chwili popełnienia zarzucanych duchownemu czynów ofiara miała poniżej piętnastu lat, pełnomocnik Archidiecezji poinformował o podejrzeniu popełnienia przestępstwa organy ścigania, które podjęły właściwe czynności (osoba pokrzywdzona odmówiła skorzystania z przysługującego jej prawa do złożenia takowego doniesienia) - mówi ks. Mariusz Bakalarz

.
Ksiądz nie został wydalony ze stanu duchownego. Dlaczego?

Jak dodaje rzecznik Kurii, oskarżony, w chwili wszczęcia dochodzenia, został zawieszony w pełnieniu posługi duszpasterskiej i odsunięty od pracy z dziećmi i młodzieżą. Po wezwaniu do Kurii i rozmowie złożył ponadto dobrowolną rezygnację z pełnienia urzędu proboszcza, a rezygnacja ta została przyjęta.Nie został wydalony ze stanu duchownego, ponieważ nie składał prośby o podjęcie takiej procedury, a karne wydalenie może zostać ewentualnie orzeczone w wyroku kończącym postępowanie kościelne. Pojawiające się w prasie informacje o wydaleniu są zatem nieprawdziwe - informuje ks. Mariusz Bakalarz.

Oskarżony został skierowany przez Archidiecezję Częstochowską do miejsca odosobnienia, które zostało wskazane prokuraturze. Archidiecezja Częstochowska podjęła pełną współpracę z organami ścigania i wymiarem sprawiedliwości, aby w powyższej sprawie ustalić prawdę.

- Osoba składająca doniesienie otrzymała ze strony Archidiecezji profesjonalną pomoc psychologiczną i opiekę duchową - dodaje ks. Mariusz Bakalarz, który ubolewa nad faktem, że jedno z mediów wskazało osobę pokrzywdzoną:

- Z racji na ryzyko ustalenia personaliów osoby pokrzywdzonej i dla dobra prowadzonych przez prokuraturę działań, nie informowaliśmy mediów o sprawie. Niestety, lokalne czasopismo wydawane w Myszkowie, w sposób bezpośredni wskazało na skarżącego, ujawniając jego dane - mówi ks. Mariusz Bakalarz.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 25 sierpnia 2020 06:18:29
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Biskup przeniósł księdza pedofila na Ukrainę. Sprawca dalej krzywdził tam dzieci https://www.newsweek.pl/polska/krycie-ksiedza-pedofila...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 25 sierpnia 2020 06:24:07
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 25 sierpnia 2020 06:33:42
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ks. Bogumił K. przez co najmniej dwa lata molestował chłopca – ministranta i ucznia w szkole, w której ksiądz prowadził katechezę. To poważne przestępstwo, zagrożone karą od 2 do 12 lat więzienia, jednak prokuratura nie zastosowała wobec księdza aresztu jako środka zapobiegawczego.
Prokuratorzy nie ujawniają szczegółów śledztwa, ale według ustaleń dziennikarzy „katecheta przy każdej nadarzającej się okazji sadzał chłopca na kolanach, obściskiwał, dotykał w miejsca intymne”. Czy tę sytuację można opisać za pomocą języka wypracowanego przez Kościół: seksualizacja, deprawacja dzieci? Biskupi dokładają starań, by w umysłach Polaków wytworzyć niezgodne z rzeczywistością połączenie tych określeń z LGBT. W ten sposób odwracają uwagę od zagrożenia, jakim są dla dzieci deprawatorzy w sutannach.
O czynach pedofilskich księdza Bogumiła K. prokuraturę zawiadomiła kuria, w czym niektórzy dopatrują się zmiany postawy Kościoła. Ale to tylko skutek zmiany prawa – od lipca 2017 roku niepowiadomienie o pedofilii jest zagrożone karą. Przed tą datą Kościół pedofilię zatajał, choć cały czas istniał (zapisany w kodeksie postępowania karnego) społeczny, moralny obowiązek zawiadamiania o przestępstwach ściganych z urzędu. Kościół jednak swoim postępowaniem dowodzi, że nie kieruje się moralnością, przyzwoitością ani empatią wobec ofiar – tylko strach przed karą może zmotywować tę instytucję, by odstąpiła od ochrony swoich pedofilów.
https://dziennikzachodni.pl/ksiadz-proboszcz-molestowal-mi...
https://czestochowa.wyborcza.pl/czestochowa/7,89625,26223157,k...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 25 sierpnia 2020 14:57:07
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kościół wciąż przekonuje, że jego największą miłością są pieniądze. „Postępowy” hierarcha Grzegorz Ryś twardo walczy z ofiarami księdza pedofila, by nie wypłacić im odszkodowania. „Strzeże kościelnej kasy jak najświętszego sakramentu”, mówi prawnik ofiar, Artur Nowak.
Arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś zarządza również diecezją kaliską, po odsunięciu przez Watykan skompromitowanego biskupa Edwarda Janiaka. Miliona złotych zadośćuczynienia zażądali od diecezji kaliskiej bracia Jakub i Bartłomiej Pankowiakowie, molestowani w dzieciństwie przez księdza Arkadiusza Hajdasza. Ich historię pokazał film „Zabawa w chowanego”. Bracia powołują się na przepis mówiący o odpowiedzialności pracodawcy za szkodę wyrządzoną przez pracownika. Na mocy tego przepisu Kościół musiał już wypłacić odszkodowanie Katarzynie, ofierze księdza Romana Behrendta.
▫️ https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26227746,miala-...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 25 sierpnia 2020 15:02:04
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Jestem dobrą osobą, która oddała swoje życie Bogu" - mówi zakonnica Kosaka Kumiko, która wraz z księżmi stworzyła zorganizowaną grupę przestępczą.
Argentyna: zakonnica oskarżona o pomoc w wykorzystywaniu dzieci przez księży. Pracująca w szkole dla głuchoniemych zakonnica, zamiast opiekować się dziećmi, odsyłała je do pokojów, gdzie były wykorzystywane seksualnie przez księży - informuje "The Washington Post".
Ten rodzaj bandyterki w przebraniu trudnił się gwałtami na głuchych dzieciach, głównie dziewczynkach.
Według argentyńskich mediów, jedna z ofiar księży-pedofilów miała 5 lat. Po tym jak została zgwałcona, zakonnica założyła jej pieluchę, by powstrzymać krwawienie z narządów rodnych i odesłała do klasy na lekcje.
- Oni zawsze mówili, że to taka gra. "Pobawmy się, pobawmy" i prowadzili nas dziewczynki do łazienki - relacjonowała jedna z ofiar. Ksiądz oskarżony o molestowanie dzieci. Parafianie: mówił, że dzieci do niego lgną. Powtórzmy tylko jedno: By ukryć krwawienie zakonnica rajfura zakładała pieluszki 5-latkom.
To pewnie tylko wierzchołek góry lodowej. W Polsce - PiS zakonnica uniknęłaby odpowiedzialności, wysłaliby ją do innego zakonu albo na "misję".
Nawet nie chcę myśleć, ile dzieci zostało skrzywdzonych przez takie bestie w ludzkiej skórze. Niektórzy z nich nigdy nie ponieśli kary.
Maskarada trwa. Ludzie w głowie udządzają sobie maskarady w których mieszka w chmurach jakaś istota, która im na wszystko pozwala. Maskarada polega na tym, że panuje tam łatwizna. Jak w supermarkecie. Wszystko na wyciągnięcie ręki. Najpierw grzech, a później paciorek na kolanach. Jest też i spowiedź. Kilka zdrowasiek i wszystko się samo kasuje! Tylko kanalie i moralni degeneraci potrzebują interwencji siły wyższej, dzięki, której mogą zachować dobre samopoczucie po popełnieniu tych zbrodni. Trudniej być porządnym czlowiekiem, tak po prostu bez maskarady z wymyśloną dla potrzeb własnej zabawy istotą mieszkającą w bieli chmur burzowych...która na wszystko pozwala.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Wtorek, 25 sierpnia 2020 15:22:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jak tam kumaku twój kolega z kod kapeli, zaprzestał działalności przestępczej polegającej na handlu kobietami. Coś zaśpiewaliście razem?
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 25 sierpnia 2020 17:24:53
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prof. Dr hab. Zbigniew Lew Starowicz, prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, podpisał kilka godzin temu oficjalne stanowisko Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie kampanii „Stop pedofilii”, która niejednoznacznie nawiązuje do homoseksualizmu.
W oświadczeniu (którego obszerny fragment publikujemy chyba jako pierwsi?) czytamy m.in.:
„W odpowiedzi na szerzącą się w debacie publicznej dezinformację związaną z kampanią „Stop Pedofilii”, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne pragnie dokonać rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksualność i pedofilia. Homoseksualność jest to pociąg erotyczny i uczuciowy wobec osób tej samej płci, analogicznie jak heteroseksualność stanowi pociąg erotyczny i uczuciowy wobec płci odmiennej. Pedofilia jest to pociąg erotyczny wobec cech niedojrzałości płciowej, a więc do cielesnych cech dziecięcości. (…) Należy podkreślić, że – identycznie jak sama w sobie heteroseksualność – również homoseksualność per se nie implikuje żadnej szczególnej predyspozycji do zakazanego prawem seksualnego wykorzystywania dzieci. Znakomita większość przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci w Polsce jest popełniana przez heteroseksualnych mężczyzn i ma miejsce w rodzinie (tj. wykorzystywanie dziewczynek przez mężczyzn będących członkami ich rodzin – np. przez ojca, ojczyma, dziadka, wuja itd.). Ze względu na fakt, że osoby homoseksualne stanowią w społeczeństwie mniejszość, przypadki wykorzystywania seksualnego dzieci popełnianego przez te osoby stanowią proporcjonalną mniejszość w porównaniu do czynów popełnianych przez ludzi heteroseksualnych. Przypisywanie osobom homoseksualnym szczególnej – w porównaniu do heteroseksualnych – skłonności do seksualnego wykorzystania dzieci stanowi nieuprawnione nadużycie, a rozpowszechnianie skojarzenia miedzy homoseksualnością a pedofilią jest domeną ludzi nieświadomych i niekompetentnych, bądź też uprzedzonych do ludzi homoseksualnych i sprzeciwiających się prawom obywatelskim tych osób. Podtrzymywanie społecznego przekonania o szczególnej skłonności osób homoseksualnych do seksualnego wykorzystywania dzieci jest krzywdzące dla homoseksualnej części społeczeństwa, przyczynia się do niezwykłej trwałości uprzedzeń wobec tych osób i utrudnia pełne funkcjonowanie psychologiczne homoseksualnych obywateli i obywatelek. Polskie Towarzystwo Seksuologiczne jest zaniepokojone krzywdzącym wpływem społecznych uprzedzeń na funkcjonowanie psychiczne i społeczne osób homoseksualnych i biseksualnych oraz jest świadome niechlubnej roli, jaką w podtrzymywaniu tych uprzedzeń odegrała niegdyś nauka, która przez ponad 100 lat (do 1973 r. w USA i do 1991 r. w Europie) uznawała homoseksualność za zaburzenie psychiczne. Ówczesne mniemanie o patologicznym charakterze homoseksualności okazało się niepoparte faktami naukowymi, lecz oparte na społecznych uprzedzeniach. (…) Polskie Towarzystwo Seksuologiczne wzywa zdrowotne organizacje naukowe oraz wszystkich indywidualnych psychologów, psychiatrów i innych specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego do podjęcia działań polegających na dementowaniu skojarzenia między homoseksualnością a pedofilią. (…)”
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Wtorek, 25 sierpnia 2020 20:27:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak gdzie twój kolega z kod -kapeli? Coś z nim handlowałeś?
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 28 sierpnia 2020 06:36:22
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie rozpowszechniaj silencjumie bzdur...czy walnął cię ktoś z rana w łeb?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK