13°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.03
PM25: 15.81 (37,57%)
PM10: 16.91 (105,42%)
Temperatura: 12.60°C
Ciśnienie: 1005.07 hPa
Wilgotność: 88.63%

Dane z 06.05.2024 04:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

jakie przedszkole?

134 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 9
AnneK
Mińsk Mazowiecki, postów: 9
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:20:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Właśnie - słaba to opcja, że decydują często finanse. a swoją drogą dziwne to bardzo, że przy tak wysokich kwotach dotacji dla przedszkoli prywatnych opłaty są tak wysokie. Nie pamiętam w jakim to mieście, ale opowiadała mi koleżanka, że tam gdzie mieszka jej kuzynka rodzice walczą o miejsca w przedszkolach właśnie prywatnych bo oferują lepsze zaplecze i atrakcyjniejsze zajęcia, a cena jest porównywalna z państwowymi bo zarobek i tak mają z dotacji. A u uważam opłaty są dla wielu zaporowe.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:30:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie tak jest! Już była tu nawet na forum dyskusja na ten temat. Miasto Mińsk Mazowiecki dotuje słono prywatne przedszkola, a w tych przedszkolach mogą być nie dość, że zapisane dzieci spoza Mińska, to jeszcze życzą sobie wysokich opłat. A dzieci z Mińska nie mogą się dostać do przedszkoli państwowych do grup z wyżywieniem i w dodatku oferta jest okrojona. To na co idzie to dofinansowanie? Nie lepiej przeznaczyć je na rozszerzenie oferty przedszkoli państwowych? I dodatkowe grupy, które nie są przechowalniami? I proszę, w innych miastach dofinansowanie działa jak trzeba. Coś jest u nas nie tak!
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:42:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A tu wysokość dotacji za 2014 rok:

http://www.prawomiejscowe.pl/FILE_REPOSITORY/18088/LegalAct...
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:53:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
1. jest popyt to co będą ceny opuszczać.

2. Nawiązując do Twojego wpisu z wolnymi miejscami, mam znów zastrzeżenia do "obiektywnego" systemu rejestracji elektronicznej. Wydaje mi się, że skoro ktoś nie podpisał umowy i zostały wolne miejsca powinny je zająć kolejne osoby z listy chętnych, choćby te które przedszkole wybrały jako drugie lub trzecie. Teraz wiem, że wiele osób w ogóle nie wiedziało o czymś takim jak postępowanie uzupełniające - o czym może świadczyć nawet to, że przy takiej ilości dzieci nieprzyjętych tak mało wniosków złożono, sama dowiedziałam się przypadkiem.

3. Kolejna sprawa - ilość wolnych miejsc w grupach pięciogodzinnych. Skoro nie ma na nie zapotrzebowania w kilku przedszkolach, powinni z jednym oddziale przedszkolnym taką grupę zlikwidować w drugim zrobić 10 godzinną i więcej osób byłoby zadowolonych. A co będzie jak po tym naborze dodatkowym i tak nie będzie chętnych do tej 6. Przecież to cała grupa (26 osób) Zlikwidują ją, Ci nauczyciele co mieli tam pracować stracą etat? Albo będą pracowali z 5 dzieci jak tyle się zgłosi. A mogłaby za to być dodatkowa grupa dla 3 -latkow gdzieś na mieście - w końcu kasę i tak Urząd wykłada. A w ogóle to jakie planowanie - ktoś tu czegoś nie przewidział, albo nie doliczył.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:56:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A teraz jak będą wybierać - przecież już nie komputerowo. Będą losować sprawiedliwie?
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 15:10:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kat01 dobrze mówisz..... Szkoda tych wolnych miejsc.....

Też złożyłam dokumenty, ale zobaczymy....
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Wtorek, 9 czerwca 2015 23:10:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Drodzy Rodzice czterolatkow. Trzeba było się wcześniej zastanowić nad posłaniem dziecka do państwowego, bo teraz jak zrezygnujecie to i tak tych miejsc nie odblokuja. W większości przedszkoli są dwie grupy trzy u cztero latków i jest to zorganizowane tak aby trzylatki były w jednej a czterolatki w drugiej grupie. Poza tym w terminarzu rekrutacji jest jasno i wyraźnie napisane kiedy odbywa się rekrutacja uzupełniająca. Zresztą czy Wy naprawdę nie rozmawiacie z ludźmi którzy pracują w przedszkolach i przyjmują od Was papiery? Mi tam wszystko Pani wytłumaczyla i powiedziała jak to się odbywa. A odbywa się dokładnie tak samo jak rekrutacja podstawowa.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Sobota, 13 czerwca 2015 13:46:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"W większości przedszkoli są dwie grupy trzy u cztero latków i jest to zorganizowane tak aby trzylatki były w jednej a czterolatki w drugiej grupie"

No właśnie nie jest to tak zorganizowana. Nawet w rekrutacji uzupełniającej są podane grupy trzylatki-czterolatki i czterolatki-pięciolatki. Myślę, że dla dzieci starszych z tych grup to zawsze jest wada bo maluszki wymagają więcej opieki i poziom zajęć też bardziej do niech trzeba dostosowywać.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Sobota, 13 czerwca 2015 18:43:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chodzi mi o to, że w ramach dwóch grup trzy-czterolatki wygląda to tak, że jak jest podobna liczba jednych i drugich to jest jedna grupa trzylatków, a druga czterolatków. Tak jest, bo tak mi powiedziała pani w przedszkolu.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Sobota, 13 czerwca 2015 20:40:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja Ci mówię, że w Trójce jest grupa czterolatków, które już chodziły w tamtym roku, nowych trzylatków i łączona nowych trzylatków i nowych czterolatków. W Szóstce natomiast czterolatków przyjęto bodajże ośmioro i rozdzielono je po czworo do dwóch grup gdzie przeważać będą trzylatki i podejrzewam, że te grupy z rekrutacji uzupełniającej będą wyglądały tak samo skoro opisano je jako grupy łączone.
Mińsk Mazowiecki Postów: 24
Karolina4
Mińsk Mazowiecki , postów: 24
Niedziela, 23 sierpnia 2015 19:46:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak tam sytuacja z przedszkolami? Gdzie zapisaliście dzieci?
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Niedziela, 23 sierpnia 2015 21:44:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mój idzie do Wesołej Ciuchci. Zła informacja jest taka, że najmłodsza grupa będzie miała nową panią, ale zobaczymy jaką:) na Kościuszki się nie dostał.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Środa, 26 sierpnia 2015 15:40:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Słyszałam, że w niektórych prywatnych przedszkolach jest mozliwosc zapisania dziecka na tzw. podstawe programowa i sa to darmowe godziny, a płaci się później tylko za te nadprogramowe. Czy któreś z przedszkoli w okolicach centrum oferuje taką możliwość? Słyszałam o tym na Jasnej i Malince, ale to ode mnie za daleko.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Środa, 26 sierpnia 2015 22:12:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na pewno Ciuchcia ma ten system rozliczeń, tylko dodatkowo też płacisz za zajęcia dodatkowe, większą kwotę za wycieczki.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK