Zarejestruj
24°C

Za nami już 4. edycja Skywayrun Military czyli biegu po płycie lotniska 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego. Jak widać pomysł biegania w tym miejscu ciągle bije rekordy popularności bo w tym roku przyciągnął do Mińska Mazowieckiego około 800 zawodników z całej Polski!

Ponad 100 osób wzięło udział w IV Rowerowym rajdzie ulicami miasta, który odbył się w minioną niedzielę, 17 czerwca 2018.

Trwające kilka minut głośne owacje na stojąco i zachwyt publiczności to najlepsza recenzja po premierze pierwszego mińskiego musicalu „Pan Niezwykły”, która odbyła się w sobotę, 16 czerwca w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej.

To już koniec dzikiego parkowania przy stacji PKP od ul. Sosnkowskiego. Działka, na której od kilkunastu miesięcy kierowcy urządzili sobie parking została w piątek ogrodzona.

Redaktor senior Tygodnika Powszechnego ksiądz Adam Boniecki spotkał się w środę, 14 czerwca z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku.

Pierwszy miński musical „Pan Niezwykły” zadebiutuje na scenie Miejskiej Szkoły Artystycznej w sobotę, 16 czerwca. Zostało jeszcze kilka biletów!

W środę 13 czerwca br. Andrzej Duda, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej wzięli udział w obchodach święta Żandarmerii Wojskowej. Uroczystość odbyła się w kompleksie koszarowym Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim.

W ostatni weekend maja Mariusz „Domel” Domalewski wziął udział w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Międzynarodowej Alpe Adria w Poznaniu. Do Mińska wrócił z cennymi pucharami.

W kinie Muza będzie można obejrzeć na dużym ekranie w jakości 4K i z przestrzennym dźwiękiem mecze polskiej reprezentacji podczas Mistrzostw Świata w Rosji.

Hufiec ZHP „Mazowsze” zaprasza dzieci i młodzież na obóz wypoczynkowy w pięknej nadmorskiej miejscowości Lubiatowo. Do wyboru są dwa turnusy!

Osoby przechodzące obok peronów na stacji PKP zastanawiały się, kto ogrodził taśmą wejście?

Podczas Nocy Bibliotek w sobotę, 9 czerwca każdy mógł odnaleźć w Miejskiej Bibliotece Publicznej tajemniczy Kielich Wiedzy ukryty przez pewnego podróżnika...

25 maja z inicjatywy młodych osób odbyło się otwarcie nowego miejsca, gdzie każdy spędzić może miło czas podczas wakacji. „Ogródek Domówek” w Mińsku Mazowieckim znajduje się w samym centrum naszego miasta na ulicy Mireckiego 3 pośród drzew i zieleni w przestrzennym ogrodzie.

Polskie drogi to czasami „arena walki” pomiędzy samochodami ciężarowymi a osobowymi. Potwierdzeniem tego może być film nakręcony na obwodnicy Mińska Mazowieckiego…

W środę, 6 czerwca 2018, po godzinie 15:00 doszło do pożaru zaplecza jednego ze sklepów galerii handlowej w Stojadłach.

W napiętym kalendarzu Andrzeja Rzońcy, głównego ekonomisty PO, znalazło się miejsce dla Mińska Mazowieckiego. Na spotkaniu Klubu Obywatelskiego, 28 maja, towarzyszyła profesorowi inicjatorka Gospodarczych Klubów Obywatelskich posłanka Marta Golbik.

Już od najbliżej soboty, 9 czerwca 2018, nie będzie można kupić w godzinach od 23 do 6 alkoholu w sklepach w naszym mieście. To efekt decyzji, jaką podjęli mińscy radni.

Dawno już nie było takich opóźnień w kursowaniu pociągów, do jakich doszło w poniedziałek, 4 czerwca 2018. Co było przyczyną tego kolejowego armagedonu?

Odbył się w sobotę, 2 czerwca i tradycyjnie przyciągnął wielu fanów dawnej motoryzacji, którzy z bliska mogli przyjrzeć się samochodom wielu marek wyprodukowanych do końca 1987 roku.

Już od południa w piątek, 1 czerwca wokół pałacu Dernałowiczów na dzieci w każdym wieku czekało wiele plenerowych atrakcji. A wieczorem wystąpiła Monika Lewczuk!