Zarejestruj
15°C

Od stycznia w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Mińsku Mazowieckim działa punkt informacyjny dla kandydatów do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej.

W środę, 20 września 2017, doszło do śmiertelnego potrącenia 78-letniej kobiety przez jeden z pojazdów biorących udział w pracach remontowych na ul. Dąbrówki w Mińsku Mazowieckim.

Ponad 100 sztuk różnego rodzaju odzieży, w tym bluzki, T-shirty, skarpety, legginsy zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas realizacji w Mińsku Mazowieckim oraz gminie Siennica, w miejscu zamieszkania dwóch kobiet w wieku 27-30 lat.

W chłodne i pochmurne sobotnie popołudnie na Sportowej Mazovia podejmowała w ramach 7 kolejki IV ligi beniaminka z Gostynina. Mazur przed spotkaniem miał tyle samo punktów co mińszczanie i wyraźnie przyjechał po kolejne. Więcej jakości i bardziej dojrzałą grę pokazali jednak miejscowi, którzy jak tlenu potrzebowali w tym meczu punktów. Mazovia zwyciężyła 2:0 po dwóch trafieniach Marcina Siedleckiego.

Od lat jesienią Szkoły Salezjańskie w Mińsku zapraszają na rodzinny piknik „Nigdy nie idziesz sam”. W tym roku, w niedzielę, 17 września odbył się on pod hasłem „Welcome To America”. Dobrej zabawy nie pokrzyżowała nawet deszczowa aura!

Odbył się w niedzielę, 17 września i był VI rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych Polskiego Związku Motorowego. Zawodnicy wystartowali z Muzeum 7. Pułku Ułanów Lubelskich.

Bardzo cieszy fakt, że łabędzie czują się na tyle dobrze w Mińsku, że chcą się tu rozmnażać. Parze, która za przystań obrała sobie łowisko „Łazienki” w tym roku znów powiększyła się rodzina. W minioną sobotę spotkaliśmy ich nieopodal remontowanego mostu przy ul. Budowlanej gdy dumni rodzice pływali z siódemką swojego potomstwa. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Oktoberfest to najsłynniejsze na świecie Święto Piwa. To również największa biesiada, na którą do Bawarii każdego roku ściągają miliony miłośników Paulanera z najdalszych zakątków naszego globu. Klimat imprezy będzie można w tym roku poczuć w Piwiarni Warki.

Mińscy kryminalni wpadli na trop 31-letniego mińszczanina, który na terenie swojej posesji ukrywał środki odurzające. Policjanci sprawdzając budynki gospodarcze, w jednym z nich odnaleźli torebkę z białym proszkiem. Jak wykazało badanie, a później ważenie, było to ponad 30 gramów amfetaminy.

Jeden z najstarszych budynków w Mińsku znajdujący się przy ul. Warszawskiej 104 właśnie jest remontowany. Postanowiliśmy sprawdzić, jak długo będzie trwała jego renowacja i co zostanie zrobione.

Policjanci z wydziału ds. wykroczeń, nieletnich i patologii zajmują się wyjaśnieniem sprawy dotyczącej kradzieży czajnika, która miała miejsce w dniu 1 sierpnia tego roku przy ulicy Kościuszki w Mińsku Mazowieckim, w pomieszczeniu socjalnym, na parterze budynku, w którym mieści się Starostwo Powiatowe. Monitoring urzędu zarejestrował wizerunek mężczyzny, który może mieć związek z opisywaną sprawą. Policjanci apelują do wszystkich osób, które rozpoznają widocznego na zdjęciach mężczyznę, o kontakt z prowadzącą czynności wyjaśniające sierż. szt. Jolantą Pronobis z Wydziału ds. Wykroczeń, Nieletnich i Patologii - tel. 25 759 60 04 wewn. 114. Można również napisać wiadomość e-mail.

To było kultowe miejsce na mińskiej mapie kawiarniano-towarzyskiej w czasach PRL-u. Ostatnio działał tu bar „Przyjaźń”, który serwował dania obiadowe, ale 28 sierpnia zamknął swoją działalność. Mińszczanie zastanawiają się, co teraz będzie się mieścić się w słynnym budynku przy ul. Warszawskiej 171?

Chodzi o przebudowę mostu na ul. Budowlanej przy rondzie ks. Dziąga. To ważna tegoroczna inwestycja, która wzbudza duże zainteresowanie mieszkańców miasta, nie tylko tych zmotoryzowanych. Zapytaliśmy więc Zarząd Dróg Powiatowych o postęp prac.

Formacja disco polo Skolim w ubiegłym tygodniu opublikowała najnowszy klip z nagraniem „Chcę cię skarbie”, w którym zagrał Pałac Dernałowiczów oraz miejski park. Jak rodzime plenery wypadły na ekranie?

W niedzielę 10 września br. Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim zorganizowało na Starym Rynku doroczny „Targ Janowy” upamiętniający postać Jana Himilsbacha, który urodził się w 1931 roku w naszym mieście.

Fani oldschoolowych maszyn mieli powód do zadowolenia – w pogodną niedzielę, 10 września mogli podziwiać ponad 200 aut i ponad 100 motocykli, które zjechały do stolicy powiatu. Drugi etap zlotu odbył się w Cegłowie.

9. Festiwal Himilsbacha zakończył koncert, który odbył się na dziedzińcu Pałacu Dernałowiczów w minioną sobotę, 9 września 2017, o godzinie 20:00. Wystąpili na nim Jazzombie oraz Krzysztof Zalewski z gościnnym udziałem Natalii Przybysz. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

W piątek, 8 września 2017, odbyła się premiera nowego nagrania oraz klipu lokalnego zespołu The Brickvillers "Ślad". Tematem przewodnim są szczerość i emocje. To zbiór naturalnych historii prezentujących radość życia oraz pasje. "Ślad" to pozytywna piosenka, która ma podnosić na duchu i przypominać o tym co w życiu ważne.

Po ogromnym powodzeniu poprzednich edycji, już po raz trzeci biegacze z całej Polski będą mogli pobiec po pasie startowym lotniska 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Janowie. W tym roku Skywayrun Military wystartuje 21 października na dwóch dystansach. Są jeszcze wolne miejsca!

Bezpieczna jazda popłaca. Przekonają się o tym użytkownicy popularnej w Polsce aplikacji dla kierowców Yanosik, którzy poprzez systematyczne zwalnianie przy szkołach będą mogli otrzymać kupon na punkty VITAY i wymienić je na nagrody. Kampania ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży na polskich drogach.