Zarejestruj
-6°C

Do zbaczania z utartych szlaków i wydeptywania własnych ścieżek zachęcał we wtorek, 20 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej Adam Robiński, dziennikarz i autor książki „Hajstry. Krajobraz bocznych dróg”...

W siedzibie PKP Polskie Linie Kolejowe odbyło się spotkanie dotyczące programu inwestycyjnego, w którym wzięli udział poseł Daniel Milewski, starosta Antoni Tarczyński oraz wójtowie i burmistrzowie z terenu powiatu mińskiego. Głównym tematem rozmów były możliwości budowy przejazdów bezkolizyjnych, szczególnie tych w ciągu dróg powiatowych.

Chodzi o parafię Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Mińsku oraz parafię rzymsko-katolicką w Cegłowie. Jakie dofinansowanie i na co przyznało im Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego?

Co jakiś czas, policjanci drogówki, dbając o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, przeprowadzają różne akcje. W poniedziałek w godzinach rannych, akcję skierowaliśmy wobec nietrzeźwych kierujących.

Mariusz Domański z mińskiej agencji reklamowej NovaVision zajął trzecie miejsce w prestiżowym konkursie 3M Endorsed Wrap!t Ring, który polegał na odmienieniu wyglądu oklejanego na żywo BMW i8 Frozen Yellow...

Budowa ogrodu rekreacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 5, zaprojektowanego przez uczniów w programie Minecraft, otrzymała dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Mińsk Mazowiecki 2018. Jak będzie wyglądał?

​W sobotę 17 tego lutego 2018 zebrało się Walne Zgromadzenie Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego. Coroczne spotkanie miało jeszcze wyjątkowy charakter, gdyż dotychczasowy zarząd podał się do dymisji.

Dzielnicowi mińskiego rewiru, podczas patrolowania miejscowości Chmielew, zauważyli pojazd Opel Vectra, o którym mieli informacje że kierujący może jechać w stanie nietrzeźwości. Postanowili zatrzymać ten pojazd do kontroli. Podejrzenia policjantów utwierdziły się, w momencie gdy kierujący nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać.

Dobra wiadomość dla stulatków – od 1 marca ich comiesięczne świadczenie wzrośnie o prawie 200 zł i wyniesie 3 731,13 zł. Pobierana kwota będzie wyższa, ponieważ rośnie przeciętne wynagrodzenie za pracę.

Zespół „Piątka” założyli studenci Białoruskiego Narodowego Uniwersytetu Kultury i Sztuki w Mińsku. Dotychczas występowali jako soliści, ale zawsze chcieli spróbować swych sił w zespole.

Kebson W. jeździ po Polsce i Europie i testuje w różnych miejscach kebaby. Potem na vlogu na YouTube KebsonTV opowiada o swoich wrażeniach smakowych. Pewnego deszczowego dnia przyjechał do naszego miasta…

28 stycznia pięciu żandarmów z Oddziału Specjalnego ŻW w Mińsku Mazowieckim ppor. Piotr Puchacz oraz starsi szeregowi Kamil Orman, Paweł Odoliński, Kamil Gęsich, Kamil Strzyżewski zdobyło najwyższy szczyt Kaukazu górę Elbrus (5462 m n.p.m.).

10 lutego 2018r. w budynku Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy, tradycyjnie zwanego „Mechanikiem”, odbył się „Bal Studniówkowy 2018”. Po raz kolejny sala gimnastyczna przekształciła się w salę balową za sprawą uczniów, wychowawców i Pani Joanny Wójtowicz oraz Pana Piotra Olkowicza, którzy czuwali na całością wystroju.

...kiedy wali się świat, przecież wiesz, jak bez ciebie ciężko mi, tylko stój przy mnie… Każdy chciałby usłyszeć takie słowa od ukochanej osoby, nie tylko z okazji Walentynek…

Sportowa rywalizacja, duch walki, ostre ślizgi i dużo dobrej zabawy! To wszystko czeka na tych, którzy przybędą 17.02.2018r. na Lodowisko Miejskie w Mińsku Mazowieckim!

To pierwsza kwiaciarnia internetowa z siedzibą w naszym mieście! Powstała w istniejącej już od ponad siedmiu lat kwiaciarni „Tajemniczy ogród” przy ul. Czarnieckiego 15...

Ponad 100 osób wzięło udział w 5. edycji Walentynkowego Biegu pod Najstarszą Sosną w Polsce. Zawodnicy mieli do pokonania prawie 9 km po trasie wyznaczonej w lasach nadleśnictwa Mińsk Mazowiecki.

W minioną sobotę na „Koncercie z Uśmiechem” w sali koncertowej MSA wystąpił Zespół Kameralny Orkiestry im. Johanna Straussa z Bydgoszczy.

Kino Muza zaprasza w czwartek, 1 marca o godz. 20 do sali koncertowej MSA na wyjątkowy koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy. Już można kupować bilety!

Warto poznawać historię własnej rodziny – przekonywał czytelników w czwartek, 8 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej Cezary Harasimowicz, autor książki „Saga, czyli filiżanka, której nie ma”.