Zarejestruj
19°C

Już w środę, 15 sierpnia odbędzie się w Warszawie uroczysta defilada wojskowa z przelotem samolotów. Tradycyjnie lotnisko w Janowie jest jednym z miejsc, z którego odbędą się starty statków powietrznych.

Unoszący się nad miastem czarny słup dymu widoczny był z odległych miejscowości. W poniedziałkowe popołudnie, 13 sierpnia 2018, doszło do pożaru na terenie przedsiębiorstwa budowlanego przy ul. Szpitalnej.

Hope Singers - Amerykański Chór Menonitów wystąpił w minioną niedzielę w Kościele pw. NNMP po Mszy Świętej o godz. 18:00.

Warszawska grupa rockowo-bluesowa "2LATE" wystąpiła w minioną niedzielę, 12 sierpnia 2018, w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej. Koncert odbył się z okazji Święta Wojska Polskiego.

Pełną gorących rytmów muzykę zaprezentował miński zespół Costa Nova na koncercie, który odbył się w niedzielę 12 sierpnia 2018 na tarasie Pałacu Dernałowiczów. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

W związku z trwającą przebudową drogi wojewódzkiej nr 802 (ul. Siennicka) w Mińsku Mazowieckim od 13 sierpnia (poniedziałek) zostaną wprowadzone zmiany w ramach czasowej organizacji ruchu. Zmianie ulegnie również rozkład jazdy linii M3 komunikacji miejskiej.

Pewna młoda para wpadła na pomysł stworzenia czegoś nietypowego na wesele. Tak powstał teledysk Łobuziaka z piosenką „Dla niej kupił se spodnie”, nakręcony oczywiście w naszym mieście...

Wczoraj, w godzinach rannych, podczas prac związanych z budową odcinka autostrady Warszawa – Mińsk Mazowiecki, w miejscowości Olesin w gminie Dębe Wielkie, firma wykonująca sprawdzenie gruntu pod przyszłą drogę, ujawniła zakopane w ziemi niewybuchy z czasów II Wojny Światowej. Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie wspólnie ze strażakami z OSP Dębe Wielkie zabezpieczali teren znaleziska przed dostępem osób niepowołanych, do czasu przyjazdu saperów.

Na portalu siepomaga.pl trwa zbiórka pieniędzy dla mińszczanina Dariusza Gruby, który walczy z ostrą białaczką szpikową. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup leków, które zwiększą szansę na pokonanie choroby. Każdy może pomóc!

W środę, 8 sierpnia, w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie podpisano kolejne umowy na realizację projektów sportowych na Mazowszu. Burmistrz Marcin Jakubowski, Skarbnik Miasta Grażyna Stachowicz oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc sygnowali umowę na przebudowę boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 w Mińsku Mazowieckim.

Po raz piąty mieszkańcy Mińska Mazowieckiego mogli wziąć udział w koncercie „Mińszczanie śpiewają (nie)zakazane piosenki”, który jest wspomnieniem Mińskiego Dnia Wolności i wybuchu Powstania Warszawskiego 1944 roku. Impreza odbyła się w Muzeum Ziemi Mińskiej Dział 7 Pułku Ułanów Lubelskich.

Wielotygodniowa praca operacyjna funkcjonariuszy do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją mińskiej komendy, przyniosła w końcu efekt w postaci zatrzymania na gorącym uczynku trzech osób, które w jednej z miejscowości pod Mińskiem Mazowieckim ulokowały swój magazyn, w którym handlowały odzieżą z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi znanych firm. Przedstawiciele pokrzywdzonych firm oszacowali straty, jakie mogliby ponieść na kwotę 3,5 miliona złotych. Cała trójka usłyszała zarzuty.

Muzeum Ziemi Mińskiej w dniach 2 – 5 sierpnia 2018 realizowało projekt promocji naszej mińskiej kultury za granicami kraju, a dokładnie na Słowacji.

„Media – wojna o świadomość Polaków” to temat spotkania Klubu Obywatelskiego, które miało miejsce 31 lipca w Mińsku Mazowieckim z udziałem Krzysztofa Lufta – dziennikarza, aktora, byłego rzecznika Rządu RP oraz członka KRRiT.

Już po raz piąty Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w niedzielę, 5 sierpnia na Placu Kilińskiego piknik czytelniczy. W tym roku było bardziej naukowo, choć nie brakowało także książek i czasopism, które można było czytać na trawie...

Wchodząc na teren Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim w dniach od 16 do 27 lipca b.r., można było doznać lekkiego szoku kulturowego, bowiem w tym terminie odbywały się półkolonie TEIP (Teaching English in Poland) 2018, organizowane przez Fundację Kościuszkowską oraz goszczącą szkołę. Celem Fundacji jest prowadzenie, wspieranie i promowanie wymiany intelektualnej, kulturalnej i edukacyjnej pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Zadebiutowali kawałkiem „Ja jestem drwalem”, a ich kolejna piosenka „Jabole” maksymalnie rozbujała publiczność XXIII Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2018. Naspawani zdobyli tam bardzo ważną nagrodę!

Wczoraj policjanci zespołu wywiadowczego ujęli w rejonie Parku Miejskiego 15-latka, który jest podejrzewany o pomalowanie przed kilkoma dniami elewacji Miejskiego Domu Kultury. Policjanci rozpoznali go oglądając wcześniej nagranie z kamery MDK-u, która zarejestrowała wizerunek osoby dokonującej uszkodzenia. Dodatkowo zabezpieczyli marker, który miał przy sobie nieletni, a którym prawdopodobnie pomalował elewację. Teraz czynem 15-latka, zajmie się Sąd Rodzinny w Mińsku Mazowieckim.

Szczególnie okazale prezentuje się w promieniach słońca. A wszystko za sprawą blachy miedzianej, która pokrywa już większość drewnianej konstrukcji dachu.

Minął kolejny miesiąc remontu ul. Siennickiej. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają prace.