Zarejestruj
14°C

Można było wyruszyć w czwartek, 19 kwietnia z Jadwigą Krajewską-Witczak. Wystarczyło przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie w ramach Biblioteki Podróży.

Były kultowe kawałki z płyty Ya Hozna i największe przeboje z późniejszych płyt. Renata Przemyk zaśpiewała z zespołem w MSA w czwartek, 19 kwietnia…

„Portrety polityczne mieszkańców Mazowsza” to temat, w którym 17 kwietnia toczyła się dyskusja na kolejnym z cyklu spotkań Klubu Obywatelskiego w Mińsku Mazowieckim. Gościem był socjolog dr hab. Maciej Gdula, który po wyborach w 2015 roku, przeprowadził badania w jednym z miast w województwie mazowieckim, gdzie bardzo doby wynik wyborczy osiągnęło Prawo i Sprawiedliwość.

Tak jak informowaliśmy, w czwartek 19 kwietnia 2018, została zmieniona organizacja ruchu w okolicach przejazdu pod torami między ulicami Mrozowską i Limanowskiego. Po godzinie 17:00, czyli w czasie gdy tworzyły się korki, wybraliśmy się w to miejsce z dronem aby sprawdzić jak zmiana ta wpłynęła na płynność ruchu.

Od poniedziałku na dwóch stawach w parku Dernałowiczów można podziwiać pływające fontanny. Nie tylko ładnie wyglądają, ale i spełniają ważną funkcję…

Grupa blisko trzysta osób, w sobotę, 14 kwietnia zdecydowała się uprzątnąć pozostawione „skarby” w mińskim lesie.

Kolejny, już XIX Finał o Mistrzostwo Powiatu w piłkę siatkową chłopców szkół ponadgimnazjalnych za nami. 12 kwietnia w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mrozach spotkały się cztery najlepsze szkolne reprezentacje w piłkę siatkową.

W sobotę 14 kwietnia reprezentanci Klubu Walki Grappler i Mks Mma Team rywalizowali podczas kolejnej edycji w ramach Polskiej Ligi Jiu Jitsu dzieci i młodzieży w Sochaczewie. Impreza odbyła się pod patronatem Polskiego Związku Ju Jitsu.

Ogólnopolski cykl debat liderów Prawa i Sprawiedliwości, poprzedzony sobotnią konwencją, został zainaugurowany w niedzielę 15 kwietnia w kilku miastach Polski. Tego dnia w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z prof. Piotrem Glińskim – wicepremierem i ministrem kultury.

Chodzi o fanów jednośladów z klubu „Motocyklowy Mmz”, którzy w niedzielę, 15 kwietnia na placu przed Pałacem Dernałowiczów spotkali się na zlocie…

Miniony weekend był ciepły i słoneczny. Dlatego wybraliśmy się z aparatem na ulice Mińska, by zobaczyć, jak wiosna odmieniła nasze miasto…

Podobnie jak w ubiegłym roku, przy rozjeździe ulic obok mińskiego dworca PKP, pojawił się herb Mińska stworzony z bratków.

Kolejny Dzień Katyński, zorganizowany 13 kwietnia przez Muzeum Ziemi Mińskiej, został pokazany w perspektywie dramatycznych skutków całej epoki stalinizmu dla narodów Europy Środkowo-Wschodniej.

Ich pojawienie się w wiosennych promieniach słońca to efekt Krokusjady, czyli obsadzenia przez małych mińszczan brzegów rzeki od strony ul. Bulwarnej.

Przed nami sezon pełen planów, pomysłów, inicjatyw, wyścigów, a na pewno wielu rowerowych kilometrów. Jesteśmy szczęśliwi, że w Mińsku z roku na rok jest coraz więcej pasjonatów kręcenia na rowerze. Z tej okazji serdecznie zapraszamy na wspólne rozpoczęcie rowerowego sezonu. W ciągu najbliższych czterech tygodni Mińska Grupa Rowerowa na, aż pięć rowerowych inicjatyw.

Pięć nauczycielek języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim ukończyło zagraniczne szkolenia metodyczne dzięki udziałowi szkoły w projekcie finansowanym ze środków Unii Europejskiej.

Poseł Daniel Milewski wraz ze Społecznym Komitetem Uczczenia Pamięci Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego zaprosili mieszkańców powiatu mińskiego na objęte patronatem Wicemarszałek Senatu Marii Koc uroczystości związane z VIII Rocznicą Tragedii Smoleńskiej oraz Dniem Katyńskim.

Zachęceni sukcesem i pozytywnym odbiorem w społeczności lokalnej ubiegłorocznych edycji akcji sprzątania mińskich lasów, z wielką radością zapraszamy do udziału w trzeciej odsłonie wydarzenia - „III Wiosenne Sprzątanie Lasu” w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi.; tym razem pod hasłem „Sprzątanie jest ECO”.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Dąbrówka” wystąpił w niedzielę, 8 kwietnia w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej z programem „Wiosna z gaikiem”…

Druga część Pułkowego Święta 7 Pułku Ułanów Lubelskich odbyła się w niedzielę, 8 kwietnia. Jego kulminacją był piknik na Starym Rynku…