Zarejestruj
6°C

W Mińsku pojawił się nowy paczkomat InPost. To dobra wiadomość dla fanów internetowych zakupów, którzy właśnie w paczkomatach odbierają swoje zamówienia.

… zabrali mińszczan artyści Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej, którzy wystąpili na scenie w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej w środę, 22 listopada. Widownia wypełniona była po brzegi!

Jedne z ostatnich drewnianych domów przy ul. Kazikowskiego przechodzą do historii. Wkrótce na ich miejscu powstaną nowoczesne apartamenty.

Mieszkanka Mińska Mazowieckiego zgłosiła na numer 112, że sąsiadka zakłóca jej nocny spoczynek, smażąc kotlety w kuchni. Policjanci nie potwierdzili tego zgłoszenia, sporządzając dokumentację, która będzie podstawą do prowadzenia czynności wyjaśniających w kierunku złożenia w sądzie wniosku o ukaranie kobiety blokującej linię alarmową.

We wtorek, 21 listopada, miała miejsce konferencja prasowa mińskiej Platformy Obywatelskiej, w której udział wzięli: poseł Czesław Mroczek, burmistrz Marcin Jakubowski i przewodniczący Klubu Radnych PO Rady Miasta Jerzy Gryz. Spotkanie poświęcone było proponowanym przez PiS zmianom w ordynacji wyborczej oraz podsumowaniu 2 lat rządów PiS.

21 listopada, na dwa tygodnie, zainstalowano detektor, który będzie dokonywał pomiarów jakości powietrza w naszym mieście. Czy w Mińsku musimy obawiać się smogu?

10 grudnia 2017 r. wchodzi w życie nowa edycja rozkładu jazdy pociągów Kolei Mazowieckich 2017/2018. Jak informuje spółka, nowy rozkład został skonstruowany na bazie obecnie obowiązującego.

Zakończyła się runda jesienna sezonu 2017/2018 dla obydwu drużyn piłki nożnej Mazovii Mińsk Mazowiecki. Na półmetku rozgrywek pierwsza drużyna zajęła 4 miejsce w tabeli IV ligi ze stratą 3 punktów do lidera – Korony Ostrołęka. Rezerwy, w której występuje praktycznie sama młodzież - średnia wieku drużyny wynosi niespełna 19 lat, była rewelacją rundy i przewodzi tabeli Ligi Okręgowej.

13 listopada 2017 roku swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Mińska Mazowieckiego - Pani Anna Gałązka. Nieczęsto zdarza się, aby tradycyjnie śpiewane „100 lat”, z racji tak wyjątkowego jubileuszu, zmodyfikowano na „200 lat”. Z tej okazji Szanowną Jubilatkę odwiedzili Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki - Marcin Jakubowski i zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego – Iwona Stawska.

Choć 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się dopiero 14 stycznia 2018, już możesz się zarejestrować jako wolontariusz mińskiego sztabu. Jak to zrobić? To bardzo proste!

Uroczysty koncert galowy „Czy pamiętasz? Piotrze” zakończył tegoroczną 9. edycję Festiwalu Piotra Skrzyneckiego.

Dobiegają do końca prace przy przebudowie ul. Dąbrówki. Aktualnie cały remontowany odcinek jest pokryty ścieralną warstwą asfaltu oraz otwarty dla ruchu.

Miejska Biblioteka Publiczna gościła w piątek, 17 listopada Janinę Lesiak, autorkę powieści o polskich królowych. Okazją do spotkania była premiera jej książki o Jadwidze Andegaweńskiej, żonie Władysława Jagiełły...

Na YouTube pojawił się teledysk do utworu „Pizza Sport” nagranego na składankę Molza. To kolejny klip, pośród kilku innych, jakie prezentowaliśmy na portalu, którego akcja rozgrywa się na ulicach Mińska.

14 listopada 2017r. o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim odbyło się spotkanie z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską, która przybyła na zaproszenie poseł Krystyny Pawłowicz.

Mińskie Studio Tańca La Flaca obchodzi w tym roku 5-lecie istnienia. Z tej okazji w środę 15 listopada 2017 w Miejskiej Szkole Artystycznej odbył się uroczysty koncert. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Właśnie rozpoczął się konkurs Fundacji Orszak Trzech Króli, w którym każda z miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli 2018 będzie mogła wygrać dla siebie wielbłąda! Zapraszamy do głosowania na Mińsk Mazowiecki.

„Muzyczna bombonierka” czyli koncert Basi Stępniak-Wilk z zespołem zainaugurował we wtorkowy wieczór, 14 listopada 2017, 9. edycję Festiwalu Piotra Skrzyneckiego. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Tradycyjnie, Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest przez Muzeum Ziemi Mińskiej z ukłonem w stronę naszej lokalnej historii. Jak co roku w Dziale 7 Pułku Ułanów Lubelskich odbył się koncert niepodległościowy oraz wspólne śpiewanie pieśni ułańskich (niedziela, 12 listopada).

Muzeum Ziemi Mińskiej w Mińsku Mazowieckim po raz kolejny zaakcentowało zbliżające się okrągłe obchody Narodowego Święta Niepodległości. W środę, 7 listopada w ogrodzie MZM Dział 7 PUL odbyła się uroczystość odsłonięcia kopijnika na cześć Józefa Piłsudskiego z okazji 150-tej rocznicy urodzin Marszałka a po niej konferencja popularno-naukowa pn. „Polska droga do niepodległości”.