Zarejestruj
9°C
Materiał sfinansowany przez KW Prawo i Sprawiedliwość
Materiał sfinansowany przez KW Mińskie Forum

Ponad 120 osób wzięło udział w Wielkim Teście z Historii Polski z Janem Pawłem II. Młodsi i starsi mieszkańcy powiatu mińskiego odpowiedzieli na zaproszenie trzech papieskich szkół, które po raz jedenasty zorganizowały Powiatowy Dzień Papieski.

O Wandzie Rutkiewicz, jednej z najsłynniejszych himalaistek świata, opowiadała w środę, 17 października Elżbieta Sieradzińska, autorka książki „Wanda Rutkiewicz. Jeszcze tylko jeden szczyt”...

Co zapamiętamy z tegorocznej kampanii samorządowej? Plakaty, ulotki, masę banerów w mieście? Kandydaci zaskakują nas oryginalnymi hasłami, często nawiązującymi do ich nazwisk lub profesji. Marcin Jakubowski, kandydat na burmistrza Mińska Mazowieckiego dostał poparcie w ciekawej konwencji: śpiewająco, milcząco i w stroju....pandy! Sami zobaczcie!

Do nietypowego zdarzenia w ruchu drogowym doszło dziś przed południem przy bloku położonym przy ulicy Tuwima 2A.

Kandydaci do Rady Powiatu Mińskiego, lista Nr 4, okręg wyborczy nr 1 Mińsk Mazowiecki: 1. Krusiewicz Mirosław, 2. Cichoń Alicja Emilia, 3. Wyszogrodzki Grzegorz, 4. Samociuk Mirosław Janusz, 5. Albrechcińska Barbara, 6. Smuga Robert, 7. Andrzejewska Elżbieta Maria, 8. Szczerba Ewa, 9. Celej Leszek.

Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku został sklasyfikowany na trzecim miejscu w ogólnopolskim konkursie IT Szkoła.

Znakomita piosenkarka i aktorka wystąpiła we wtorek, 16 października w Klubie Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej.

14 października 2018 r. po 20 latach przerwy znowu mogliśmy oglądać zmagania w Mińskiej Lidze Koszykówki. O godzinie 16 symbolicznym rzutem piłki przez Pana Bogdana Wicika mecz otwarcia rozpoczęły drużyny „Kasztanki” i „Wypłukani z Magnezu”.

Złota polska jesień trwa w najlepsze i zachwyca ciepłymi kolorami. Postanowiliśmy sprawdzić, jak zmienił się Park Dernałowiczów.

Mińska Grupa Rowerowa w ostatni weekend września zakończyła oficjalnie sezon rowerowy. Rozpoczęty w kwietniu, przez ostatnie kilka miesięcy owocował w różne rowerowe wydarzenia, inicjatywy, sukcesy indywidualne i grupowe. Zapraszamy do podsumowania z MGR w pigułce!

Na YouTube pojawiło się nagranie z monitoringu przedstawiające kolizję dwóch aut dostawczych, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim w miniony piątek. Choć zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, to na szczęście jego skutki nie były aż tak niebezpieczne...

W piątek, 12 października w Miejskiej Szkole Artystycznej odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej popularnie zwanym Dniem Nauczyciela.

Piękny motocykl Sokół 600, którego właścicielem jest mińszczanin Maciej Cichocki zagrał w dwóch filmach: „Dywizjonie 303. Prawdziwej historii” oraz serialu „Wojenne dziewczyny”.

W dniu 8 października 2018 roku w ramach międzynarodowej współpracy Żandarmerii Wojskowej z oficjalną wizytę w mińskich jednostkach złożyli przedstawiciele Żandarmerii Narodowej Algierii.

W czwartek, 11 października mińszczanie mogli usłyszeć największe przeboje musicalowo-operetkowe w wykonaniu Narodowego Teatru Opery i Baletu z Odessy.

W miniony weekend na niemieckim torze Oschelrsleben odbył się wielki finał motocyklowego Pucharu Polski. Mariusz „Domel” Domalewski zakończył sezon 2018 jako jego zwycięzca!

Jest piękny, słoneczny sobotni poranek 6 października 2018r. Trwają ostatnie przygotowania dyrektora biegu nauczyciela wychowania fizycznego Marka Czyżowskiego wraz z ekipą do przeprowadzenia pierwszego w historii biegu pamięci Powstańców Warszawy. Biegu pod hasłem 63 Dni Chwały.

Dziennik "Rzeczpospolita" opublikował Ranking Samorządów 2018 roku. Mińsk Mazowiecki zajął 11. miejsce w kraju wśród 857 gmin miejskich i miejsko-wiejskich!

IX Turniej NO GI Fight Grappler Cup i 8 Turniej w brazylijskim jiu jitsu dla dzieci i młodzieży przeszedł już do historii. W minioną sobotę nasz miasto odwiedziło ponad 300 zawodników z całej Polski i z zagranicy, w sumie ponad 50 różnych klubów.

27 września 2018 r. w zakładzie produkcyjnym Stadlera w Siedlcach odbyła się kontrola rozpoczęcia procesu realizacji zamówienia na dostawę pierwszych sześciu pięcioczłonowych elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich. Pierwsi pasażerowie pojadą nowymi pociągami już w listopadzie 2019 r.