15°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.49
PM25: 12.32 (29,24%)
PM10: 13.16 (82,15%)
Temperatura: 14.54°C
Ciśnienie: 1006.38 hPa
Wilgotność: 76.75%

Dane z 06.05.2024 00:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

jakie przedszkole?

134 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 32
jutrzenka
Mińsk Mazowiecki , postów: 32
Wtorek, 21 kwietnia 2015 17:44:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moje dziecko też się nie dostało do żadnego przedszkola. Oboje pracujemy i mamy dwoje dzieci. Kolegi syn też się nie dostał. Ale koleżanki córka z rodziny wielodzietnej już tak.
Za to dzieci znajomych z różnych części kraju dostały się bez problemu do przedszkoli. W naszym mieście to realny problem niestety. Tylko co mają zrobić rodzice,których nie stać na przedszkole prywatne.
Mińsk Mazowiecki Postów: 464
borowka
Mińsk Mazowiecki, postów: 464
Wtorek, 21 kwietnia 2015 20:39:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak to nie można się dowiedziec ile punktów zdobyło dziecko??? Jakaś paranoja. To od razu sugeruje jakieś kombinacje i że punkty nie są przyznawane sprawiedliwie
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Środa, 22 kwietnia 2015 09:38:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Punkty można sobie samemu zsumować, dodając punkty za kryteria, które się spełnia. Tylko żeby to miało sens, to trzeba też wiedzieć, ile punktów dostali inni, żeby porównać.

Cobra.rdc - masz rację. Dla mnie też nie jest do końca jasny system dotowania prywatnych przedszkoli z dwóch powodów:

1. Mimo dofinansowania przedszkola prywatne pobierają dodatkowe opłaty, dużo wyższe niż przedszkola państwowe i to nie tylko za wyżywienie. Jaki jest więc sens tego dofinansowania dla mieszkańców? Przecież to w żaden sposób nie rozwiązuje problemu braku miejsc w przedszkolach, bo i tak jest przeszkoda - wysokie opłaty.

2. Miasto dopłaca do prywatnych przedszkoli, a i tak mogą z nich korzystać wszyscy, nawet z drugiego końca Polski.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Środa, 22 kwietnia 2015 21:59:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślicie, że w Mińsku jest źle? Może dopiero będzie...

"Ponad 200 pięciolatków z podwarszawskich Ząbek zamiast do normalnego przedszkola trafi do kontenerów"


http://edukacja.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/488550,pi...
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Środa, 22 kwietnia 2015 22:57:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Może dopiero będzie...


nauka na TRZY zmiany w podstawówce:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,17688466,Na_Ruc...
05-300 Postów: 1
J1610
05-300, postów: 1
Czwartek, 23 kwietnia 2015 01:08:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
My się nie dostaliśmy, co prawda mając 22 punkty można się było tego spodziewać, ale z drugiej strony te 22 punkty to też solidna podstawa, żeby jednak mieć miejsce w państwowym przedszkolu. Dla nas opłacenie prywatnego przedszkola to spory wydatek, ale co nam zostaje... biednemu zawsze wiatr w oczy.
Zaraz po ogłoszeniu wyników zapisaliśmy córkę do przedszkola prywatnego, bo w tych nam pasujących grupy już się szybko zapełniają, jeszcze trochę to i o prywatne trzeba będzie się mocna starać.
Ilość przedszkoli państwowych w naszym mieście jest śmieszna, nic dziwnego, że obok działa aż tyle przedszkoli prywatnych, chyba z 17 placówek.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Czwartek, 23 kwietnia 2015 13:55:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy ktoś się orientuje czy warto pisać odwołanie czy lepiej nie psuć sobie więcej nerwów? Coś mi się zdaje, że to tylko formalność, która nic nie zmieni.

Powiem wam, że gdyby ten system był na prawdę obiektywny i sprawiedliwy nie miałabym pretensji i przyjęła wynik negatywny do wiadomości, ale po zasięgnięciu informacji od "krewnych i znajomych" jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu jak niedoskonała jest ta rejestracja komputerowa.

1. Jak piszecie do wybranych przedszkoli nie dostały się dzieci z rodzin, w których jest dwoje dzieci, natomiast w przedszkolu nr 6 przyjęto jedynaków (co prawda przedszkole nie było wybrane jako przedszkole pierwszego wyboru).

2. Podziwiam rodziny wielodzietne, ale sorry, matka nie pracująca - dzieci przyjęte. A my oboje pracujemy i z dzieckiem musimy kombinować co zrobić.

3. Krew mnie zalewa jak widzę w moim przedszkolu pierwszego wyboru przyjęte dziecko, którego cała rodzina mieszka poza Mińskiem.

4. No i tradycyjnie "matki samotne".
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Czwartek, 23 kwietnia 2015 17:23:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślę, że akurat do przedszkola nr 6 i na Tuwima było małe zainteresowanie. Dziwi mnie np fakt, że jedno z dzieci z przedszkola nr 1 dostało się na dołek do przedszkola. To znaczy ze w jedynce trzeba było mieć naprawdę bardzo duża ilość punktów. Ciekawe czy będą miejsca w dodatkowej rekrutacji. Dwa lata temu było też ciężko i miejsca były.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Piątek, 24 kwietnia 2015 08:15:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A dlaczego akurat do tych dwóch miałoby być mniejsze zainteresowanie? Poza tym po zatwierdzeniu list (kiedy wszyscy potwierdzą i podpiszą umowy), będą podane tabelki z liczbą chętnych i zakwalifikowanych. Termin jest na 30 kwietnia.

Z terminarza rekrutacji:

"30 kwietnia o godz.14:00
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych."
mińsk mazowiecki Postów: 15
myk13
mińsk mazowiecki, postów: 15
Piątek, 24 kwietnia 2015 08:16:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kochani nie popadajmy w paranoję. Przedszkole Nr1 nie jest jakimś szczególnym przedszkolem. Moje starsze dziecko uczęszczało tam przez 2 lata. Przygotowanie jak w każdym jednym państwowym przedszkolu. Młodsza córka uczęszczała do KLEKSIKA, też bez rewelacji. Każde dziecko jest inne i to od niego dużo zależy. Pamiętajmy to są tylko przedszkola a nie Oxford, Harvard, Cambridge.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Piątek, 24 kwietnia 2015 09:06:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Racja. Osobiście nie spotkałam się z jakimiś złymi opiniami nt. mińskich państwowych przedszkoli, raczej decyduje tu lokalizacja. Za to o niektórych prywatnych owszem, słychać różne "newsy", w końcu płaci się tam i to słono, więc i wymagania się wyostrzają.
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Piątek, 24 kwietnia 2015 09:53:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fajne rzeczy dzieją się w tej 6 w takim razie..... może warto, aby ktoś się zainteresował tematem...
Uważam, że miasto powinno zapewnić miejsca w przedszkolach dzieciom, albo unormować opłaty w przedszkolach prywatnych, bo dostają dotacje, a czesne większe od państwowego....
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Piątek, 24 kwietnia 2015 10:05:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znaczy jakie rzeczy się dzieją?
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Piątek, 24 kwietnia 2015 11:24:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z 6 to myślę, że chodzi bardziej o lokalizację niż to "co się tam dzieje". Dziwne tylko tak jak mówiłam, że na tyle mało osób je wybierało, że dostało się dość dużo dzieci, dla których to był drugi lub trzeci wybór i to jedynaków. Dużo rodziców składało natomiast do 3 i 5 bo to w centrum i każdemu wygodnie, nawet jak mieszka na obrzeżach to po drodze do pracy może podwieźć dziecko. I też w 3 na liście widziałam przyjęte osoby. które by miały np do 6 czy 2 bliżej, a zajęły miejsca w przedszkolu osobom które tam rzeczywiście mają po drodze. I to kolejna niedoskonałość tego systemu. Powinna chyba być jakaś rejonizacja.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Piątek, 24 kwietnia 2015 16:44:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byłam dziś i wszystko wiem. Minimum aby się dostać do 1 to było 30 pkt. 30 dzieci było z taką ilością pkt z czego wylosowane zostało 10 dzieci przez system. Na ten moment mają 4 wolne miejsca na rekrutację dodatkową ale rodzice na potwierdzenie woli mają czas do pn. Rekrutacja odbywa się w identyczy sposób jak poprzednio tylko trzeba sprawdzić terminy. Gdyby nie 25 czterolatkow, które musieli przyjąć to wszystkie dzieci z ta ilością pkt by się dostały. W zeszłym roku tylko 1 dziecko z taka ilością pkt się nie dostało. Pisanie odwołania nie ma sensu, ponieważ nic nie zależy od dyrektora tylko wszystko idzie systemowo, a za ów system możemy podziękować burmistrzowi Mieli nnajwięcej podań ze wszystkich przedszkoli w Mińsku, raczej ze względu na lokalizację.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Piątek, 24 kwietnia 2015 17:13:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przecież to dobrze, że jest system elektroniczny, bo likwiduje uznaniowość!
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Piątek, 24 kwietnia 2015 17:32:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ale mogliby nie robić dodatkowej rekrutacji tylko dać dzieci kolejne z listy.
minsk mazowiecki Postów: 9
Emilka1065
minsk mazowiecki, postów: 9
Piątek, 24 kwietnia 2015 17:53:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jakoś nie rozumiem wpisu,, gdyby nie 25 czterolatków'', przecież to im się należy żeby każde dziecko z rocznika 2011 zostało przyjęte. To po co te aluzje.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Piątek, 24 kwietnia 2015 17:59:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Akurat moim zdaniem należy się wszystkim chętnym po równej szansie przyjęcia i trzylatkom i czterolatkom. W tym sensie powiedziałam, że spodziewali się mniej czterolatków, a będą musieli utworzyć całą grupę, do tej pory zawsze mieli trzylatki w dużej przewadze, o to mi chodziło.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Piątek, 24 kwietnia 2015 18:00:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I że np. mieli czterolatki z minimalną ilością pkt, rodzice niepracujący i jedynak, a przyjąć musieli.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK