17°C

19
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.52
PM25: 11.23 (26,65%)
PM10: 11.99 (74,87%)
Temperatura: 16.57°C
Ciśnienie: 1005.49 hPa
Wilgotność: 78.75%

Dane z 06.05.2024 10:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

jakie przedszkole?

134 postów
Postów: 280
Tłumaczenia
postów: 280
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:17:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przecież wszystkim się podobają obecne rządy. Do narzekania to każdy ale żeby coś zmienić to nikt. Jak nie zaczniemy się buntować to będzie tak jak jest dalej. Polityki prorodzinnej u nas nie ma wcale.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:23:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślę, że to nie jest wątek do politykowania.
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:28:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kat, to że starszy się nie dostanie jak był jeszcze jedynakiem to wiedziałam, teraz przy dwójce myślałam, że będą większe szanse. Jutro idę po pisemne uzasadnienie. Mi aż tak nie zależy na państwowym, ale dla zasady przejdę się i wezmę. Ciekawe, czy będą gdzieś wolne miejsca w dodatkowym naborze
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:32:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No przy jedynaku już na wstępie dano mi do zrozumienia, że szans nie ma i za bardzo się nie zdziwiłam, ale przy dwojgu dzieci to już słabo. Aż tyle jest dzieci z punktami za wielodzietność / niepełnosprawność?
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:37:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
My też się nie dostaliśmy...... W przedszkolu dowiedziałam się właśnie, że pierwszeństwo mają wielodzietne rodziny :) a tu proszę.... Szanse na rekrutację dodatkową zerową, bo jedynak..... Pani Dyrektor zaprosiła za rok jak będzie miał 4 latka, wtedy się gdzieś dostanie... Paranoja jakaś....
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:38:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niestety od polityki zależą takie rzeczy jak np. miejsca w przedszkolu, jeśli ktoś nie widzi związku, to można mu albo współczuć braku logicznego kojarzenia faktów, albo zazdrościć błogiej nieświadomości.

Dla 5-latków w tym naborze praktycznie nie było miejsc w grupach 10-godzinnych, za to w 5-godzinnych na zmiany, bez wyżywienia, w tym w szkołach - jak najbardziej...Miasto nie od dziś ma dane, ile jest dzieci w Mińsku, a z organizacją miejsc w przedszkolach się nie spieszy.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:40:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tylko ile osób ma te punkty za więcej niż dwoje dzieci? Przecież większość rodzin ma 1 lub 2 dzieci, to widać gołym okiem! Za co więc te dodatkowe punkty? Bo chyba każdy rozlicza podatki w Mińsku.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:45:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie chodzi o to, że nie widzę związku tylko o to, że irytuje mnie agitacja polityczna w każdym wątku. Podobnie jak szukanie na każdym kroku powodów do kłótni albo dogryzienia komuś. Nie wiesz na kogo głosowały osoby tu piszące i czy są "dobrzy tylko do narzekania, czy się buntują".
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 15:48:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No właśnie zastanawia mnie czy oświadczenia składane przy rekrutacji o samotnym wychowywaniu / wielodzietności / miejscu zamieszkania są w jakikolwiek sposób weryfikowane. Wysłałam takie zapytanie do burmistrza, ale obawiam się, że to pytanie retoryczne:/
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 16:04:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Liczbę dzieci można sprawdzić w urzędzie miasta, w ewidencji ludności. Zameldowanie też. Natomiast "samotne wychowywanie" - niby jak...
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 16:43:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Że można to wiem tylko czy jest to robione. Ponadto teraz nie podaje się miejsca zameldowania tylko zamieszkania i w sumie to można napisać co się chce.
Postów: 280
Tłumaczenia
postów: 280
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 17:06:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To nie było politykowanie. Napisałam tylko co myśle i uważam. Obserwuje sytuacje w kraju u na świecie i niestety wszystko się ze sobą łączy i zazębia. To jak jest w każdej sferze naszego życia niestety zależy od rządów jakie mamy.
A wracając do tematu to mnie interesuje gdyż za rok też będę stać przed podobnymi dylematami. Co prawda mam na oku juz jedno przedszkole gdyż tylko jedno spełnia moje kryteria i oczekiwania ale zobaczymy.
Reeasumując właśnie to rodzice i dzieci powinny decydować, którą szkołę, przedszkole wybrać a nie urzędnicy selekcjonować tego przyjmiemy a tego nie. I jakieś punkty. Paranoja!
No i tu też wracamy do punktu wyjścia :)
Post edytowany
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 17:21:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziwi mnie to tymbardziej, ze oboje pracujemy na etacie i raczej z normalnych punktow mielismy max, A w przyszlym roku i tak musza przyjac wszystkich gdziekolwiek.
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 18:18:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Właśnie, za rok po problemie. I nasze wówczas 4-latki będą przyjęte i przyszłoroczne 3-latki. Ciekawe tylko jak to zrobią :/
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 21:37:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Normalnie: wszystkie 5-latki wypchną do oddziałów przedszkolnych w szkołach, nauka zmianowa. Przedszkola będą tylko dla 3- i 4-latków. (3-latki dopiero od 2017 r. mają przyjmować bez ograniczeń).
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 23:12:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
na ostatniej sesji Rady Miasta 23-03-2015 na kilka dni przed zakończeniem rekrutacji burmistrz mówił:

„Po przerwie Burmistrz sprostował informację o naborze do przedszkoli publicznych - faktycznie na dzień dzisiejszy na 924 miejsca w przedszkolach wpłynęło 846 podań, oznacza to, że jest mniej chętnych niż miejsc.”

Postów: 202
anciarek
postów: 202
Poniedziałek, 20 kwietnia 2015 23:15:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tylko, że pani mi w przedszkolu powiedziała, że w ostatnich dniach wpłynęło najwięcej podań.
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Wtorek, 21 kwietnia 2015 11:28:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Paranoja z tymi przedszkolami. Usłyszałam wczoraj, mimo tego, ze pracuje jeden rodzic dziecko się normalnie dostało, a jest jedynakiem. Jeśli to prawda Pani dyrektor mnie oszukala, mówiąc że wielodzietne rodziny mają pierwszeństwo!
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Wtorek, 21 kwietnia 2015 11:55:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co rok ta sama śpiewka - miejsc w przedszkolach publicznych w MMz jest za mało i nie jest fizycznie możliwe zapewnienie miejsc wszystkim chętnym. Zaraz pojawi się problem z systemem nauki w szkołach (2 zmiany). Niestety ta sytuacja to efekt wieloletnich zaniedbań Władz Miasta, które nie nadąża z rozwojem infrastruktury społecznej dla zaspokojenia potrzeb wciąż napływającej rzeszy nowych mieszkańców. Tak na logikę o ile na przestrzeni ostatnich 10 - 15 lat wzrosła populacja Naszego Miasta?? Ile w tym czasie wybudowano przedszkoli?? Dziękuję nie mam więcej pytań.
Trzeba przy tym mieć świadomość, że wieloletnich zaniedbań nie da się naprawić w jednej chwili. Obecnie problemem jest także forma organizacyjna - miasto dotuje pobyt dzieci w przedszkolach prywatnych a mimo to koszt pobytu w tych placówkach jest dla rodziców wyższy od publicznych. Wydaje się, że lepszym sposobem byłby wybór placówek w których miasto opłaca pobyt dzieci dla których w wyniku procesu rekrutacji zabrakło miejsc w publicznych placówkach tak by koszt edukacji przedszkolnej był jednakowy. Obecny model finansowania sprawia, że prywatne przedszkole w Mińsku to świetny i pewny business za pieniądze podatników...
Post edytowany
Postów: 202
anciarek
postów: 202
Wtorek, 21 kwietnia 2015 16:26:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byłam dziś pprzedszkolu pierwszego wyboru i oto co się dowiedziałam. Nie można uzyskać informacji o ilości punktów które zdobylo dziecko. Poza tym dyrekcja ma dziś pogrzeb, a pani w sekretariacie się bardzo spieszy bo też idzie na owy pogrzeb. Taka polityka. A było po 13.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK