12°C

30
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.68
PM25: 18.27 (121,83%)
PM10: 19.74 (43,87%)
Temperatura: 11.56°C
Ciśnienie: 1011.76 hPa
Wilgotność: 86.69%

Dane z 19.05.2024 02:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

jakie przedszkole?

134 postów
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Sobota, 30 maja 2015 22:14:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
t.o. Byłem na Kulturomaniaku i widziałem tę grupę przedszkolaków o której pisał BartekP.
Zastanawiałem się jak to jest że publicznych przedszkoli ,które pochłaniają dużo społecznych środków nie widać tak jak przedszkola niepubliczne.Wszystkie występy dzieci były na wysokim poziomie.Mnie zachwycił podkład Griega i innych muzyków klasycznych .Podobało mi się że dzieciom zapodaje się muzę z wysokiej półki a nie takie pierdoły jak w publicznych przedszkolach
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Sobota, 30 maja 2015 22:48:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak, nie mam nic przeciwko występom artystycznym, a tym bardziej z zapoznawaniem dzieci z ambitniejszym repertuarem, chociaż nie wiem, co masz na myśli pisząc o "pierdołach" (w Twoim nagraniu na podium było też zresztą przedszkole państwowe). Ogólnie edukacja artystyczna jest ważna, tu jest olbrzymie pole do popisu dla nauczycieli. Natomiast nie uważam, że najważniejszym kryterium przy wyborze przedszkola powinno być to, ile nagród zdobyło ono w przeglądach i podobnych imprezach. Poza tym niektóre dzieci lubią występować, a inne nie i nie powinno być na nie nacisku tylko dlatego, że jakieś przedszkole ma "politykę" realizowania się na tym polu. Podkreślam, że nie piszę o żadnych konkretnych przedszkolach, to taka uwaga ogólna.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Sobota, 30 maja 2015 22:56:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
fakt.. nie wszyscy lubią występować...
nie wiedzieć czemu widziałem dzieci nauczycielek oraz nawet wnuczkę pewnego burmistrza.Zastanawiałem się czemu dla jednych dzieci jest miejsce a dla drugich go nie ma.Rekrutacja do publicznych przeszkoli to zapewne ciężki temat... na szczęście mnie on już nie dotyczy
Mińsk Mazowiecki Postów: 1
ewunka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1
Niedziela, 31 maja 2015 09:35:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jakie macie opinie o prywatnym przedszkolu Funny Kids? Chcę posłać tam mojego dwulatka.
warszawa Postów: 35
rema78
warszawa, postów: 35
Niedziela, 31 maja 2015 21:28:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak nagrał całego chyba Kulturomaniaka. Przedstawienie teatralne dzieci z Funny Kids było rewelacyjne. Swoboda na scenie i jakie brawa od publiczności... Super, gratulacje dla nauczyciela.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Niedziela, 31 maja 2015 21:40:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
rema78-właściwie to interesował mnie tylko jeden temat ale głupio było uciekać
warszawa Postów: 35
rema78
warszawa, postów: 35
Niedziela, 31 maja 2015 22:03:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ok. Fajne nagranie !
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Poniedziałek, 1 czerwca 2015 20:17:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Klub Malucha- jest super-jestem pod wiekiem wrażeniem i choreografii i doboru muzyki oraz wdzięku solistki i współpracy całej grupy.Szkoda że oświetleniowiec swoją lampą palił dzieci z przodu.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3
agjato
Mińsk Mazowiecki, postów: 3
Sobota, 6 czerwca 2015 01:24:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam, ja polecam z całą pewnością przedszkole Klub Malucha . Chodziło do niego troje moich dzieci w tym bliźniaki. Dzieciaki są już w podstawówce i radzą sobie super. Były bardzo dobrze przygotowane do przejścia do szkoły a to jest bardzo ważne . Występy w których brały udział w przedszkolu dały im solidną podstawę , nie mają najmniejszych problemów z odnalezieniem szkole . Przedszkole super , polecam.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 11:42:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Info o wolnych miejscach w przedszkolach państwowych: https://minskmaz.formico.pl/formico-parents/main.action (menu po lewej--->Wolne miejsca)

Lp
Placówka Oddział Liczba wolnych miejsc
1 Przedszkole Miejskie Nr 2 Oddział przedszkolny 5 godzinnyCzterolatki- Pięciolatki 14

2 Przedszkole Miejskie Nr 5 "Tęczowa Dolina" Oddział przedszkolny 10 godzinnyTrzylatki - Czterolatki 3

3 Przedszkole Miejskie Nr 6 Oddział przedszkolny 10 godzinnyTrzylatki - Czterolatki 2

4 Przedszkole Miejskie z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym Nr 4 im. Urszuli Smoczyńskiej Oddział integracyjny - część integracyjna,Trzylatki - Czterolatki 2

5 - '' - Oddział przedszkolny 10 godzinnyTrzylatki - Czterolatki 2

6 - '' - Oddział przedszkolny 5 godzinnyCzterolatki- Pięciolatki 9

7 Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Zespole Szkół Miejskich Nr 1 Oddział przedszkolny 5 godzinnyPięciolatki 11

8 Oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej Nr 6 im. Henryka Sienkiewicza Oddział przedszkolny 5 godzinnyPięciolatki 26
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 11:48:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokumenty do dzisiaj do 14 można składać :)
Jeśli chodzi o ilość wniosków to w piątek w "Tęczowej Dolinie" było 7 :) (wolnych miejsc 2)
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 11:50:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
do 15.00 przepraszam za pomyłkę
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 11:57:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy ktoś z Was wie, co to jest "oddział 5-godzinny czterolatki-pięciolatki"? Wiem, że dla 5-letnich dzieci jest zerówka 5-godzinna bez wyżywienia, czy teraz wymyślili takie coś dla 4-latków?
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 12:58:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jakie dokumenty trzeba złożyć. Na stronie rejestracji jeżeli dziecko się nie dostało, nie ma już opcji zmian ani wydrukowania wniosku. Albo nie umiem tego znaleźć :/
Mińsk Mazowiecki Postów: 34
Kat01
Mińsk Mazowiecki, postów: 34
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 13:02:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Już wiem:)
Mińsk Mazowiecki Postów: 5
Molly
Mińsk Mazowiecki, postów: 5
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 13:43:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sporo dzieciaków się nie dostało do przedszkoli państwowych więc widzę, że temat odżył i teraz na tapecie jest wybór przedszkoli prywatnych. Mojej znajomej synek chodził jako trzylatek do prywatnego przedszkola, a teraz jako czterolatek dostał się do państwowego i po zebraniu pierwszym znajoma jest w szoku jaka jest różnica w wyposażeniu i ofercie zajęć dodatkowych. No i chyba zrezygnuje bo stwierdziła, że dziecko zwyczajnie będzie się tam nudziło i no i jeszcze te łączone grupy trzy i czterolatków. Dzieci czteroletnie będą na takim rozwiązaniu dużo traciły.
Mińsk Mazowiecki Postów: 9
AnneK
Mińsk Mazowiecki, postów: 9
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:01:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jestem w takiej samej sytuacji. Moja czterolatka też się dostała w tym roku i przy okazji podpisywania umowy zwiedziłyśmy przedszkole i rozmawiałam chęci i zapału pracujących tam Pań to zaplecze i wyposażenie wypada marnie w porównaniu z przedszkolami prywatnymi. No i oferta zajęć dodatkowych jest bardzo "podstawowa". Poza tym dziecko zżyło się przez rok z grupą, miejscem i Wychowawczynią i martwię się, że zmiana będzie dla niej stresująca.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:02:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moim zdaniem nie ma nic złego w łączeniu dzieci w różnym wieku, przecież to nie szkoła i nie wymaga się, żeby każde dziecko umiało to samo. Normalnie w rodzinach przecież są dzieci w różnym wieku i nikt na tym nie traci. Natomiast jeśli chodzi o zajęcia w przedszkolach, to tak naprawdę nawet w państwowych masz grupy właśnie 5-godzinne, gdzie dla 5-latków jest tylko minimalny program i jednocześnie grupy 10-godzinne, gdzie masz też inne rzeczy, zajęcia muzyczne, rytmikę, teatrzyki. Bardzo dużo zależy od nauczyciela. Wcale nie jest tak, że prywatne z naładowanym programem oznacza lepsze. I dlatego ciekawi mnie, co to jest grupa 5-godzinna dla 4-latków, czy aby nie jest to taka przechowalnia...
Mińsk Mazowiecki Postów: 5
Molly
Mińsk Mazowiecki, postów: 5
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:11:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie mówię, że przedszkola państwowe są gorsze, ale dziecko chodząc przez rok do prywatnego przyzwyczaiło się do innych standardów. Co innego rodzina, a co innego zajęcia w przedszkolu. Owszem to nie szkoła, ale jakieś zajęcia edukacyjne są. Obawiam się, że mogą być bardziej dostosowane poziomem do dzieci młodszych. No i maluchy siłą rzeczy będą wymagały więcej uwagi i czasu nauczycielek. I podkreślam jeszcze raz ze nie chodzi mi tu o wykazanie wyższości przedszkoli prywatnych nad państwowymi tylko o dziwną sytuację jaka się wytworzyła przez te zmiany. Po prostu rodzice czterolatków "rzucili" się na "darmowe" przedszkola państwowe, a teraz nachodzi ich refleksja czy zmiana przedszkola nie będzie zbyt trudna dla dziecka. Jakbym była w takiej sytuacji i kwestia finansowa nie była dla mnie kluczową to nie przenosiłabym dziecka.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 8 czerwca 2015 14:14:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wiadomo, że w państwowym będzie taniej. Poza tym przenoszą na co najmniej 2 lata, więc tu też duża oszczędność.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK