Zarejestruj
-1°C

"Niepodległa" to projekt przygotowany przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Dębem Wielkim, którego opiekunem jest pani Emilia Alaba. W inicjatywie wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły - w sumie około 800 osób.

Policjanci Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Stanisławów, który od kilku tygodni ukrywał się przed policją. Mężczyzna miał do odbycia karę 39 dni pozbawienia wolności w związku ze skazaniem przez Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci z Halinowa, podczas kontroli drogowej w Długiej Szlacheckiej, zatrzymali dwóch mężczyzn przy których odnaleźli biżuterię i elektronikę. Przedmioty jak się okazało zostały skradzione chwilę wcześniej z jednego z domów w Cegłowie. Funkcjonariusze ustalili również, że zatrzymani mężczyźni mogą mieć związek z jeszcze innym włamaniem do którego doszło ponad miesiąc temu na terenie gminy Mińsk Mazowiecki.

Policja prowadzi dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju. W akcji uczestniczą funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego mińskiej komendy, którzy na głównych drogach powiatu mińskiego dokonują pomiarów prędkości pojazdów.

Sukcesem zakończyły się działania poszukiwawcze 83-letniego mężczyzny, który w sobotę 20 października wyszedł z domu i nie wrócił na noc. W akcji brało udział 68 strażaków OSP i PSP w tym Sekcja Poszukiwawczo – Ratownicza z Jabłonnej. Do pomocy służbom włączyło się również dwóch motolotniarzy, którzy akurat tego dnia nad lasami w Stanisławowie wykonywali swoje loty. W niedzielny wieczór mężczyzna został odnaleziony w kompleksie leśnym. Był wychłodzony i wyczerpany. Natychmiast udzielono mu pomocy przez obecnych na miejscu ratowników i strażaków dysponujących własnym ambulansem.

Sulejóweccy policjanci zatrzymali 19-latka z gminy Halinów, który jest podejrzany o udział w grupie osób zajmującej się oszustwami seniorów. Mężczyzna, 26 września odebrał pieniądze od jednej z mieszkanek Sulejówka, do której wcześniej dzwoniły inne osoby, z informacją o rzekomym wypadku jej córki i konieczności wpłaty 50 tys. złotych. 19-latek usłyszał łącznie 3 zarzuty karne, przyznał się do czynów, złożył obszerne wyjaśnienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie, zatrzymali 30-letniego mieszkańca Stanisławowa, przy którym zabezpieczyli skuter Yamaha, pochodzący z kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli u niego amfetaminę. Mężczyzna usłyszał zarzuty karne. Przyznał się do popełnienia zarzucanych czynów, czeka go sprawa w sądzie.

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy, który pod koniec września w Sulejówku kierował białym Nissanem typu pick-up. Ponadto kilkanaście minut wcześniej, zderzył się z dostawczym Fiatem Ducato, i odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją ucieczkę zakończył w stawie. Przybyłe na miejsce służby udzieliły pomocy mężczyźnie oraz wydobyły Nissana na brzeg. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Przez najbliższe 4 lata nie będzie mógł kierować pojazdami.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec podejrzanego 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie 5 włamań do domów jednorodzinnych i jednej kradzieży mienia z domu. Policjanci z komisariatu policji w Halinowie ustalili personalia tej osoby, a kryminalni z Mińska Mazowieckiego zatrzymali go na terenie Wyszkowa.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie pomogli wczoraj, mężczyźnie który znajdował się na drzewie, a jego zachowanie zagrażało jemu samemu i innym. Osoba ta miała przy sobie siekierę, którą wycinała gałęzie z drzewa i rzucała na drogę, blokując w ten sposób ruch pojazdów. Do zdarzenia doszło w miejscowości Mrowiska. Interwencja dzięki staraniom policjantów i strażaków zakończyła się bezpiecznie i szczęśliwie.

37-letni mieszkaniec Siedlec, poniósł śmierć na miejscu podczas wczorajszego wypadku do którego doszło ok. godz. 18:30 w miejscowości Marysin na drodze krajowej nr 2. Trasa przez kilka godzin była zablokowana. Wyznaczono objazdy przez Węgrów. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora. Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia okoliczności w jakich doszło do tego tragicznego wypadku.

Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim zdecydował wczoraj o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy dla 66-letniego mieszkańca Sulejówka. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 49-letniej kobiety. Grozi mu dożywocie.

Czterech nieletnich z gminy Mrozy, zniszczyło wyposażenie szkoły podstawowej w Lipinach. Wybili szybę w oknie, rozpylili gaśnice, zbili świetlówki, powyrzucali książki z półek i poprzewracali regały w szkolnej bibliotece. Straty sięgają 1500 złotych. Ustalenie kto dokonał opisanych czynów, było możliwe dzięki współpracy dzielnicowego z Mrozów i policjantów z zespołu nieletnich mińskiej komendy. Dzięki ich wspólnej akcji, czwórką młodocianych „wyrostków” zajmie się teraz Sąd Rodzinny.

Trwają intensywne prace związane z uprawą ziemi. W ostatnich dniach, na terenie powiatu mińskiego doszło do kilku poważnych wypadków, w tym jednego ze skutkiem śmiertelnym, podczas wykonywania prac polowych. Dlatego policjanci zwracają się z apelem o zachowanie ostrożności, przestrzeganie przepisów BHP, oraz powstrzymanie się od spożywania alkoholu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Halinowie prowadzą postępowanie w sprawie kradzieży artykułów kosmetycznych i spożywczych w jednym ze sklepów na terenie Dębego Wielkiego. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunki dwóch mężczyzn mogących mieć związek z opisywanym zdarzeniem. W związku z powyższym, każdy kto rozpoznaje osoby ze zdjęć, proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Halinowie.

Dwie Toyoty i Subaru zabezpieczyli mińscy kryminalni w wyniku prowadzonych działań związanych ze zwalczaniem przestępczości samochodowej. Pojazdy noszą ślady przerobienia pól numerycznych i mogą pochodzić z kradzieży. Auta trafiły do dalszych badań na policyjny parking. Za przerabianie znaków identyfikacyjnych grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Halinowa, zatrzymali 36-letniego mężczyznę z Długiej Kościelnej, który posiadał narkotyki w postaci marihuany. Policjanci sprawdzili także jego dom, w którym zabezpieczyli sześć roślin konopii indyjskich. Działania policjantów były wynikiem uzyskanej informacji w ramach prowadzonych czynności ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości narkotykowej.

Zarzuty kradzieży drewna usłyszało dwóch mężczyzn z powiatu mińskiego, których zatrzymali do kontroli dzielnicowi z mińskiego rewiru. Ponadto jeden z podejrzanych, kierujący dostawczym Fordem, uciekał przed policyjnym pościgiem i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do tragicznego w skutkach wypadku drogowego doszło w sobotnio – niedzielną noc w miejscowości Mlęcin w gminie Dobre. Z nieustalonych do chwili obecnej przyczyn, pojazd Hyundai zjechał na lewe pobocze, uderzył w betonowy przepust po czym „dachował”. W wyniku tego zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 24 – letnia kobieta.

Zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i ucieczkę przed pościgiem, usłyszał 31 – letni mieszkaniec gminy Siennica, który w ubiegły piątek uciekał przed oznakowanym radiowozem policji w miejscowości Zglechów. Nie zatrzymał się do kontroli ponieważ w organiźmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Swój rajd Oplem Vectrą, zakończył w rowie. Dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który następnie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych czynów i dobrowolnie poddał karze. Stracił też prawo jazdy.