Zarejestruj
-8°C

Znane są już wyniki sekcji zwłok psa znalezionego w lesie, 4 lutego w Mrowiskach (gm. Halinów). Z badań lekarzy patologów wynika, iż pies został zabity ze szczególnym okrucieństwem. „Pogotowie dla Zwierząt” wyznaczyło 1000 zł. nagrody za wskazanie właściciela psa.

W niedzielę po południu miał miejsce tragiczny wypadek. Kierujący BMW 20 – latek, jadąc w kierunku Warszawy stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się z osobowym Fordem Escortem. Trzy osoby zostały ranne i trafiły do szpitali, jedna osoba zginęła.

W czwartek w miejscowości Stanisławów na drodze krajowej nr “50”, doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Kierujący osobowym Daihatsu zderzył się z ciężarową Scanią. W wyniku tego zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł kierowca Daihatsu.

4 grudnia w Szkole Podstawowej w Dębem Wielkim odbyła się I Spartakiada Integracyjna. Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Dębem Wielkim i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Możesz Więcej” oraz dofinansowana przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Mińsku Mazowieckim ze środków PFRON.

Policjanci z wydziału kryminalnego zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości samochodowej, w wyniku dokładnej pracy operacyjnej, namierzyli miejsce w powiecie wołomińskim, gdzie ukryto samochód marki bmw, skradziony pod koniec października tego roku na terenie gminy Dębe Wielkie. Samochód zabezpieczono, a następnie przekazano właścicielowi. W sprawie zatrzymano 26-letniego mieszkańca Warszawy, który usłyszał zarzut popełnienia kradzieży tego samochodu. Na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu wyższy wymiar kary, bo za popełnione przestępstwo będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie zatrzymali 33-letniego mieszkańca miejscowej gminy, który nietrzeźwy, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, przyjechał do Ołdakowizny holować dostawczego forda, którego kilka godzin wcześniej skradziono w Mińsku Mazowieckim. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wstępnie uprawdopodobnił, że to właśnie ten 33-latek miał związek z kradzieżą auta, które porzucił, kiedy zgasł w nim silnik i nie mógł go już uruchomić. Policjanci z dochodzeniówki przedstawili 33-latkowi dwa zarzuty karne, w tym kradzieży samochodu i jazdy w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji, biorący udział w działaniach poszukiwawczych za 50-letnim mężczyzną, który chciał prawdodobnie popełnić samobójstwo, odnaleźli poszukiwanego na torowisku. Zachowali „zimną krew”, widząc w oddali światła zbliżającego się pociągu, zabrali mężczyznę z torowiska i przeprowadzili w bezpieczne miejsce. Policjanci swoją postawą, uporem i zdecydowaniem zapobiegli tragedii. W sama porę odnaleźli poszukiwanego i uratowali mu życie. Mężczyzna został przekazany pod opiekę lekarzom i ratownikom medycznym, którzy przewieźli go następnie do szpitala.

Policjanci cały czas apelują i powtarzają, że od rozwagi i bezwzględnego przestrzegania przepisów ruchu drogowego zależy to co może nas spotkać w podróży. Na drogach powiatu mińskiego śmierć zebrała kolejne żniwo. W Dąbrowie w gminie Mrozy, na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn, 22-letni mieszkaniec gminy Mrozy, zjechał z jezdni i uderzył osobowym audi w przydrożne drzewo. Młody człowiek zginął na miejscu. Policjanci nie ustają w swoich apelach. Szczególnie teraz, kiedy pogodowa aura nie jest przyjazna dla kierujących, warto jeszcze bardziej kierować się rozsądkiem, aby uniknąć tak tragicznych i smutnych zdarzeń, jak to które wydarzyło się w Dąbrowie.

Tragiczny wypadek drogowy miał miejsce na drodze krajowej nr 2 przebiegającej przez miejscowość Marysin. Doszło tam do zderzenia osobowego opla z ciężarówką. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosły dwie 19-latki, kierująca oplem i pasażerka. Do szpitala zabrano pozostałych pasażerów tego auta: 22-letnią kobietę i 19-letniego mężczyznę. Kierowca ciężarówki nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci wspólnie z prokuratorem będą teraz badać przyczyny tego zdarzenia. Funkcjonariusze apelują do wszystkich kierowców o bezpieczną i zgodną z przepisami jazdę. Jak widać skutki zdarzeń drogowych mogą być naprawdę tragiczne. Podczas jesiennej aury warto wzmóc czujność i skupić się na bezpiecznej podróży.

Policjanci z Komisariatu Policji w Stanisławowie ustalili i rozliczyli procesowo 29-letniego mieszkańca tej miejscowości, podejrzanego o umyślne uszkodzenie lancy na samoobsługowej myjni w sąsiedniej gminie. Podejrzany, jak się tłumaczył, miał wrzucić monetę, lecz nie mógł doczekać się, żeby zaczęła lecieć woda i zaczął tłuc lancą o ziemię, niszcząc ją i uszkadzając. Nie poinformował o tym właściciela myjni i odjechał. 29-latek usłyszał już zarzut karny i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci przypominają, że niszczenie cudzej własności, zgodnie z kodeksem karnym, jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci ze prewencji dokładnie skontrolowali 35-letniego mieszkańca Tarnobrzega, których jechał ulicą Warszawską w Stanisławowie. W paczce po papierosach, którą mężczyzna ten miał w aucie, znaleziono i zabezpieczono kilka porcji amfetaminy. Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili już podejrzanemu zarzut karny nielegalnego posiadania substancji psychoaktywnych. 35-latek odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, za taki czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją podczas działań prowadzonych na terenie gminy Kałuszyn, zabezpieczyli na prywatnej posesji 1059 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, które mogły trafiać do sprzedaży na lokalne rynki. Zarzut ukrywania towarów w postaci papierosów bez wymaganej akcyzy usłyszał 35-letni mieszkaniec opisywanej posesji. Podejrzany przyznał się do popełnienia przestępstwa skarbowego i dobrowolnie poddał się karze. Policjanci w najbliższym czasie będą planować kolejne tego typu realizacje.

Dzielnicowy gminy Halinów wziął udział w dwóch prelekcjach, realizowanych przy wsparciu policjantki z zespołu do spraw nieletnich i patologii mińskiej komendy w Szkole Podstawowej w Cisiu. Spotkanie dla przedszkolaków dotyczyło bezpiecznych zachowań na drodze, natomiast prelekcja dla uczniów z klas IV-VII dotyczyła zdrowotnych konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych oraz dopalaczy. Policjanci prowadzący spotkanie rozmawiali również o odpowiedzialności karnej związanej z posiadaniem środków odurzających, a także udzielaniem ich innym osobom. Policjanci przestrzegali przed narkotykami i tłumaczyli młodzieży, że nie warto tracić zdrowia przez niedozwolone używki.

Mieszkańcy jednej z gminnych miejscowości pomogli w ujęciu dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do niezamieszkałego budynku w gminie Mińsk Mazowiecki. Widząc jak ci pakują do samochodu przedmioty pochodzące z opisywanego domostwa, uniemożliwili ucieczkę podejrzanym i powiadomili Policje. Na miejscu interweniowali policjanci z prewencji i żandarmi z Oddziału Specjalnego. Podejrzani, którymi okazali się mieszkańcy powiatu otwockiego, trafili do policyjnego aresztu, a później usłyszeli zarzuty karnego współudziału we włamaniu. Obydwaj przyznali się i dobrowolnie poddali się karze.

Policjanci z mińskiej komendy i komisariatu w Halinowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukrywali niedozwolone środki psychoaktywne i odurzające. W ręce wywiadowców wpadł 35-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego z dwiema porcjami amfetaminy. Dwie działki marihuany ukrywał natomiast 21-latek z Warszawy, którego skontrolowali policjanci z zespołu kryminalnego komisariatu w Halinowie. Obydwaj podejrzani o popełnienie przestępstw narkotykowych, usłyszeli zarzuty posiadania niedozwolonych środków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Podejrzani przyznali się do naruszenia przepisów prawa i dobrowolnie poddali się karze.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Halinowie zatrzymali w pościgu dwóch podejrzanych o włamanie do samochodu, który stał zaparkowany przy drodze wojewódzkiej nr 637 w Michałowie. Mundurowi od razu skojarzyli, że osoby te mogą mieć związek z włamaniem, widząc jak niosą przedmioty, które jak się później okazało, pochodziły z przestępstwa. Dzielnicowi odnaleźli jednego z nich schowanego pod stertą gałęzi, a drugiego za paletami w pomieszczeniu gospodarczym. Dorosłego osadzono następnie w policyjnym areszcie, a nieletniego przekazano rodzicom. Obydwaj odpowiedzą teraz za współudział we włamaniu i uszkodzeniu samochodu: dorosły przed sądem karnym, a nastolatek przed sądem rodzinnym.

Mężczyzna z latarką czołową założoną na głowie, śrubokrętem w ręku i samochodowym lewarkiem, którym w środku nocy zamierzał podważyć pokrywę bankomatu, nie był żadnym serwisantem. Włamanie udaremnili policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego, którzy zareagowali błyskawicznie, widząc co dzieje się przy bankomacie. Zatrzymany 35-latek trafił do policyjnego aresztu, a później przedstawiono mu zarzut usiłowania popełnienia kradzieży z włamaniem. Mieszkaniec halinowskiej gminy przyznał się do próby popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Kryminalni z Mińska Mazowieckiego wspomagani przez policjantów z Komisariatu w Kobyłce zatrzymali dwóch podejrzanych o włamanie do niezamieszkałego domu przy ulicy Poniatowskiego w Sulejówku. „Włamywaczy” spłoszył jeden z mieszkańców, który widząc podejrzane samochody parkujące pod posesją, zareagował i wyszedł zobaczyć, co się dzieje. Podejrzani uciekając w popłochu, zostawili swoje prywatne auta i część fantów. W wyniku pracy procesowej policjantów z zespołu kryminalnego z Sulejówka, podejrzanym wstępnie udowodniono współudział w dwóch włamaniach i jednej kradzieży. Jednemu z nich grozi wyższy wymiar kary, bo będzie odpowiadał jako recydywista.

Kryminalni z mińskiej komendy, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości samochodowej, namierzyli samochodową „dziuplę” w gminie Halinów, do której trafiały prawdopodobnie samochody, kradzione na terenie województwa mazowieckiego w latach 2016 – 2017. Policjanci przy udziale biegłych z Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji i Komisariatu Policji w Halinowie, zabezpieczyli między innymi dwie karoserie od mercedesów skradzionych w Warszawie i w powiecie pułtuskim oraz szereg innych podzespołów i części samochodowych, w tym silników, które też mogły pochodzić z kradzionych aut. Zarzut paserstwa, polegającego na ukrywaniu przedmiotów pochodzących z przestępstwa, usłyszał 29-letni właściciel posesji. Sprawa jest jeszcze w toku. Niewykluczone są kolejne realizacje i ewentualne zatrzymania podejrzanych o udział w przestępczości samochodowej.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego Komisariatu Policji w Mrozach ujawnili podczas kontroli drogowej, że 45-letni mieszkaniec mroziańskiej gminy, kierując dostawczym mercedesem był nietrzeźwy. Podejrzany miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a poza tym złamał sądowy zakaz, który orzeczono wobec niego za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”. Teraz 45-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci przestrzegają kierowców przed taką jazdą. Należy pamiętać , że taka drogowa „recydywa” może zakończyć się nawet bezwzględną „odsiadką”.