1°C

76
Powietrze
Zła jakość powietrza!
Jakość powietrza jest zła, jeśli możesz - przesiądź się na komunikację zbiorową.

PM1: 37.69
PM25: 57.98 (231,93%)
PM10: 85.03 (170,07%)
Temperatura: 0.75°C
Ciśnienie: 1022.00 hPa
Wilgotność: 88.81%

Dane z 17.02.2019 02:25, airly.pl


facebook

„Pływający” nietrzeźwy kierujący

10.10.2018 Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Maz.

Zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, usłyszał 25-letni obywatel Ukrainy, który pod koniec września w Sulejówku kierował białym Nissanem typu pick-up. Ponadto kilkanaście minut wcześniej, zderzył się z dostawczym Fiatem Ducato, i odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją ucieczkę zakończył w stawie. Przybyłe na miejsce służby udzieliły pomocy mężczyźnie oraz wydobyły Nissana na brzeg. Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze grzywny. Przez najbliższe 4 lata nie będzie mógł kierować pojazdami.

Pod koniec września policjanci ruchu drogowego, interweniowali wobec mężczyzny, 25-letniego obywatela Ukrainy, który białym Nissanem typu pick-up, wjechał do stawu na terenie jednej z posesji w Sulejówku. Przybyłe służby ratunkowe pomogły mężczyźnie oraz wydobyły jego pojazd na brzeg. Funkcjonariusze ustalili, że kierujący Nissanem przed kilkunastoma minutami zderzył się z Fiatem Ducato, jednak nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia. Swoją ucieczkę zakończył w zbiorniku wodnym. Mundurowi ujawnili ponadto, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w jego organiźmie w ilości ponad dwóch promili.

Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do zarzucanego czynu i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze. Ma obowiązek zapłaty grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów na okres 4 lat, oraz wpłatę świadczenia pieniężnego na konto Fundacji Pomocy Pokrzywdzonym.

Do wyjaśnienia pozostaje jeszcze kwestia kolizji, którą szczegółowo rozpoznają funkcjonariusze zespołu wykroczeń mińskiej komendy.

mz

Inne aktualności

OK