-1°C

35
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.13
PM25: 21.02 (49,92%)
PM10: 22.47 (140,12%)
Temperatura: -1.33°C
Ciśnienie: 1019.21 hPa
Wilgotność: 91.50%

Dane z 19.03.2024 07:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Sobota, 12 sierpnia 2017 13:37:16
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@co ty o tym przedwojenny
No tak jakoś mi się ckni za normalnością.
Oczywiście, istniały jakieś KPP ale to był margines i nikt uczciwy nie podawał im ręki.
Na pewno nie było tyle zrytych łbów przez czerwoną propagandę.
A normalność jest wtedy, gdy kropkę stawia się na końcu zdania.
Żabodukt Postów: 77856
kumak
Żabodukt, postów: 77856
Sobota, 12 sierpnia 2017 14:08:57
-4
+1 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Antyradarze przez 100 lat świat bardzo się zmienił...nie wskrzesiSZ mentalnego trupa .
Kobiety zyskały prawa wyborcze i zastąpiły a często wyparte nas z naszych wcześniejszych miejsc pracy.najważniejsze zdobyliśmy prawa socjalne i emerytalne.Nikt już nie będzie tak ginął bezsensownie jak żołnierze pierwszej wojny światowej.nasłuchałeś się bajek...świat przedwojenny był okrutny z wielkimi niesprawiedliwościami społecznymi i głodem i nędzą...wspomnij ziemię obiecaną czy łyska z pokładu idy albo pamiątkę z celulozy. ..powstawał przemyśl który totalnie niszczył okoliczne przyrodę. Dziś dawno po rewolucji technologicznej i my zostaliśmy w czarnej dupie.takie firmy jak Microsoft Google Facebook są warte więcej niż nasze 100 gospodarek a ty ciągle wpominasz skansen z przed 100 lat.wszystko przez to że dziś liczą się nie ludzie z dziećmi a z gadżetami
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Sobota, 12 sierpnia 2017 16:13:44
+5
+5 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@.świat przedwojenny był okrutny z wielkimi niesprawiedliwościami społecznymi i głodem i nędzą...wspomnij ziemię obiecaną czy łyska z pokładu idy albo pamiątkę z celulozy.
Tak, jak Twój kolega Kramek czerpiesz swoją wiedzę z filmów i książek czerwonych autorów. Ja mam wiadomości z pierwszej ręki tzn. od swoich rodziców.
Liczysz na prawa socjalne i emerytalne? Brawo.
Ja liczę na dzieci i na stan swojego konta w banku.
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Sobota, 12 sierpnia 2017 16:19:51
+5
+5 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W związku z tym że czerwoni towarzysze z Brukseli planują zalegalizować złodziejstwo banków i te będą mogły nie wypłacać pieniędzy swoim klientom, mam zamiar przenieść swoje oszczędności do jedynego pewnego banku, znanego jeszcze sprzed wojny, banku ziemskiego.
Mińsk mazowiecki Postów: 309
darek69
Mińsk mazowiecki, postów: 309
Sobota, 12 sierpnia 2017 20:42:31
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Antyradar ,bank ziemski dobry ,patent ,polecam słoiki z prlu typu weck ,pewne szczelne i grube szkło, do metali nierdzewnych idealne ,papier z bawelny też sie dobrze przechowa,
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 12 sierpnia 2017 21:20:01
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W związku z tym że czerwoni towarzysze z Brukseli planują zalegalizować złodziejstwo banków
Złodziejstwo tych instytucji już dawno zostało zalegalizowane. Teraz to tylko kolejny krok w tym kierunku. Polecam do poczytania: https://zarobmy.se/wpis/po-co-nam-banki-autorgrub...
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Sobota, 12 sierpnia 2017 21:44:20
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
toć to szok:

Otóż: waluta złożona w banku na rachunku nie jest Waszą własnością. Waluta w banku jest własnością banku. Bank może z nią robić co chce. Oczywiście jest to legalne, zmiana właściciela banknotów w momencie ich wpłaty na rachunek dokonuje się w zgodzie z art. 726 kodeksu cywilnego: „Bank może obracać czasowo wolne środki pieniężne zgromadzone na rachunku bankowym z obowiązkiem ich zwrotu w całości lub w części na każde żądanie, chyba że umowa uzależnia obowiązek zwrotu od wypowiedzenia
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 12 sierpnia 2017 22:07:12
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zapomniałem ostrzec, że może być szok. Tekst długi, ale warty przeczytania. Zawiłość może dodatkowo zniechęcić i spowodować, że ktoś nie zrozumie. Mam nadzieję, że z jego powodu w poniedziałek nie nastąpi "run na banki".
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 13 sierpnia 2017 14:26:46
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Facebook tworzy w Niemczech drugie centrum monitoringu nielegalnych treści. Chce skuteczniej walczyć z „bezprawnymi wpisami”, ale i uniknąć surowych kar. Pod pretekstem walki z tzw. mową nienawiści, moderatorzy będą mogli blokować właściwie wszystko, co może „kogokolwiek urazić”.

http://newsweb.pl/2017/08/09/facebook-sie-zbroi-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 13 sierpnia 2017 14:46:05
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Znamienne! Niemiecki portal załamuje ręce nad reformą sądownictwa w Polsce: "Dla przeciwników rządu koszmar stał się rzeczywistością"

https://wpolityce.pl/swiat/353033-znamienne-niemiec...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 13 sierpnia 2017 20:06:35
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie wiem czy dokładnie o taką popularność chodziło pani Holland ale co by nie mówić robi za gwiazdę

https://dorzeczy.pl/kraj/38505/Holland-bohaterka-m...
http://niezalezna.pl/200786-holland-zagrala-juz-naw...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 06:54:14
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szczyt wszystkiego! Niemcom nie podoba się korespondent TVP w Berlinie!

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/12611-szczyt-w...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 06:55:11
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Soros wygrał pierwszą rundę! „Niestety wszystko to przypomina boje o ustawę lustracyjną”

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/12606-soros-wygral...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 06:56:40
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
,,Z końcem czerwca opuszczam mój łez padół, Polskę, na stałe” – Gazeta Wyborcza publikuje wywiad Aleksandry Zawadzkiej z dwójką Polaków emigrującą do Niemiec utrzymany w dramatycznym tonie"

http://niezlomni.com/w-koncu-beda-wolni-gw-porozmaw...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 07:00:57
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Obalamy mity założycielskie III RP: Dlaczego wybory z 1989 r. nie były ani wolne, ani demokratyczne?

http://niewygodne.info.pl/artykul8/03934-Dlaczego-wybory...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 07:02:57
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rząd Tuska sprzedał radomską Fabrykę Łączników za 1,43 mln zł. Potem stwierdzono, że była warta... 40 mln zł!

http://niewygodne.info.pl/artykul8/03735-Kulisy-prywatyz...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 07:11:53
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy warto wystąpić z Unii Europejskiej?

https://www.magnapolonia.org/czy-warto-wystapic-z-unii-euro...
Żabodukt Postów: 77856
kumak
Żabodukt, postów: 77856
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 09:19:06
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Warto przypomnić ...

Moja najtrudniejsza decyzja.

Dokładnie 10 lat temu rozpadła się koalicja rządowa i przestałem być wicepremierem i ministrem edukacji narodowej.
Przypomnijmy fakty. Na początku lipca 2007 roku premier Jarosław Kaczyński odwołał z funkcji wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera z powodu podejrzeń CBA o przyjęcie przez Leppera kontrolowanej łapówki. Zaraz po wybuchu afery Jarosław Kaczyński zaprosił mnie na spotkanie, gdzie poinformował mnie o zarzutach do Leppera i zaproponował współpracę przy przejęciu posłów Samoobrony. Istotą tej propozycji było przyjęcie większości posłów tego ugrupowania do LPR-u, a z części najbardziej skompromitowanej stworzenie współpracującego z rządem koła. Pamiętajmy, że pozycja Andrzeja Leppera w tamtym czasie była już bardzo słaba, gdyż ciążyły na nim oskarżenia formułowane w seksaferze. Tak więc jego posłowie nie przejawiali już do niego specjalnej wierności. Na spotkaniu z Kaczyńskim zażądałem dostępu do dokumentów dotyczących Leppera świadczących o tym, że przed rozpoczęciem operacji kontrolowanego wręczenia łapówki w Ministerstwie Rolnictwa doszło do korupcji. Zgodnie z ustawą o CBA operacja specjalna mogła być rozpoczęta tylko wtedy, gdy istniały wiarygodne informacje o istnieniu korupcji. Nie wolno było podżegać do korupcji. Przedstawienie takich dokumentów obiecał mi w rozmowie premier. Po kilku dniach, gdy nie otrzymałem tych dokumentów stało się jasne, że operacja CBA była po prostu formą likwidacji konkurenta PiS i nie miała nic wspólnego z walką z korupcją. Wówczas napisałem publiczny list, w którym zażądałem od Lecha Kaczyńskiego odwołania Mariusza Kamińskiego z funkcji szefa CBA zarzucając mu popełnienie przestępstwa (za to przestępstwo został kilka lat później skazany, a potem nieskutecznie ułaskawiony). List do L. Kaczyńskiego został opublikowany we wszystkich mediach i był de facto wypowiedzeniem wojny. Wówczas nastąpił okres kilku tygodni, w których przez różnych współpracowników J.Kaczyńskiego, a później przez niego samego byłem przekonywany do powrotu do współpracy. Obiecywano mi, że razem z braćmi Kaczyńskimi będę rządził Polską i że żadna decyzja nie zapadnie beze mnie. Jak mi powiedziano, helikopter czekał na mnie w każdej chwili, aby zawieźć mnie na rozmowy z braćmi na Hel. Podjąłem wówczas najtrudniejszą decyzję w moim życiu. Wiedząc już o praktyce CBA i o planach Kaczyńskiego wprowadzania stopniowo elementów państwa autorytarnego (planowano przejęcie TK, mediów, sądów co wszystko znamy z obecnych ustaw) zdecydowałem się na samobójczy z punktu widzenia interesów mojego ugrupowania krok tj. wojnę z PiS. Spotkałem się z liderami PO i umówiliśmy się, że stworzymy nowy rząd, chyba że PiS zgodzi się na przyspieszone wybory. Jak wiemy po tej rozmowie D. Tusk pojechał do Lecha Kaczyńskiego i de facto zmusił go do wyborów. Alternatywą dla PiS w tym momencie było stworzenie rządu wszystkich poza PiS i częścią Samoobrony, który zająłby się przede wszystkim rozliczeniem tej formacji za podjęte nielegalne działania. Taka perspektywa była dla PiS gorsza niż wybory.
Rozpisanie wyborów oznaczało koniec formacji, której przewodziłem, ale oznaczało też koniec ówczesnych rządów PiS. Jestem przekonany, że zapewniając Kaczyńskiemu większość, po odwołaniu Leppera, odpowiadałbym za wprowadzenie faktycznej dyktatury. J. Kaczyński posiadał wówczas przewagę, której teraz nie ma: absolutnie powolnego prezydenta - brata. Nie byłoby okresu 8 lat PO i PSL i być może PiS rządziłby nieprzerwanie do dzisiaj, w formule zbliżonej do białoruskiej. Uważam, że decyzja którą wówczas podjąłem (miał w niej duży udział mój Ojciec), a w realizacji której pomógł mi bardzo poseł Wojciech Wierzejski (który utrzymywał klub parlamentarny LPR w lojalności do tej decyzji) była słuszna. Dała ona Polsce 8 lat rozwoju bez niszczenia struktur demokratycznego państwa. Mam nadzieję, że już dzisiaj polska demokracja na tyle się wzmocniła, że niemożliwe jest aby wprowadzić nam dyktaturę. I dlatego uważam, że było warto.

Roman Giertych
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 09:57:27
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Dokładnie 10 lat temu rozpadła się koalicja rządowa i przestałem być wicepremierem i ministrem edukacji narodowej. "
warto też przypomnieć najbardziej popularne hasło lewaków na wielu manifach przeciwko wybitnemu ministrowi od szkolnych mundurków
"Giertych do wora a wór do jeziora" jakoś tak to szło
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 10:15:47
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Polityk SLD twierdzi, że jeśli Polska dostanie odszkodowania, powinna je przekazać Rosji. ,,Polacy wzbogacili się na szabrze mienia poniemieckiego i pożydowskiego. Gwałcili Niemki, kiedy tylko mogli”"
http://niezlomni.com/polityk-sld-twierdzi-ze-jesli-...

trudno tego typa nazwać politykiem , dziennikarzyna od urbana i szmatławca "nie"

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK