15°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.73
PM25: 5.27 (12,64%)
PM10: 5.69 (35,11%)
Temperatura: 14.76°C
Ciśnienie: 1021.55 hPa
Wilgotność: 59.85%

Dane z 08.05.2024 13:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2201 postów
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Środa, 3 lutego 2021 14:39:29
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
michał się cieszy a tu kolejny podatek https://www.facebook.com/PlatformaNews/videos/179109463...
gdzieś indziej Postów: 11612
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11612
Środa, 3 lutego 2021 14:45:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pewnie, że się cieszę. Weseli ludzie żyją dłużej.
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Środa, 3 lutego 2021 14:53:45
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
przypomnij sobie swojego prezydenta i premiera którzy ci obiecali że nie będzie nowych podatków
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Środa, 3 lutego 2021 17:05:13
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z bogatych zasobów internetu... stara zasada ,,piłeś/wąchałeś coś milcz...inaczej ludzie rozpracują twój stan. https://www.facebook.com/janusz.wojcicki1/videos/353195...
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Czwartek, 4 lutego 2021 18:24:40
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PIS-podatki i składki
Musicie to zobaczyćJedno z najlepszych wystąpień Artur E. Dziambor w Sejmie, który w ciągu kilku minut całkowicie obnażył socjalizm gospodarczy rządu i prezydenta Dudy. Przebojowość, merytoryczne argumenty oraz wypunktowanie rządowej propagandy i ich absurdów podatkowych.
Tak działa #Konfederacja! Właśnie dlatego PiS niesprawiedliwie ogranicza liczbę naszych posłów na sali do JEDNEGO, a zwiększa dla swoich (do 28) oraz Koalicji Obywatelskiej (do 16) i Lewicy (do 6). https://www.facebook.com/KONFEDERACJA2019/videos/242581...
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Czwartek, 4 lutego 2021 18:27:01
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kina są zamknięte od roku,
a PiS wprowadza im nowy podatek. Podobnie jak gazetom, portalom internetowym i firmom reklamy zewnętrznej. Żeby dać pieniądze Sakowiczowi na albicla, Rydzykowi na Radio Maryja, a pani Godek na na akcje billboardowe zalewające ostatnio nasze ulice. https://www.facebook.com/SlawomirNitras/videos/78056210...
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Sobota, 6 lutego 2021 10:45:52
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czas niedoboru. W sklepach brakuje telewizorów, laptopów, odkurzaczy. A co jest? Nowy podatek https://wyborcza.pl/7,155287,26743260,czas-niedobo...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Sobota, 6 lutego 2021 14:52:57
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W sklepach brakuje telewizorów itd.
Qrw.... tego nadal KOmentowac się nie da.
Nie, no POje....nie sięgnęło dna i zapada się w muł, bez szans na odbicie.
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Niedziela, 7 lutego 2021 21:50:57
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Władza wymyśliła i nawet nie ukrywa, że wolne media mają finansować rządową propagandę
Polski rząd przechodzi do kolejnej fazy zamykania ust tym mediom, których nie kontroluje. Teraz postanowił zabrać im pieniądze i chce zrobić to w sposób najbardziej bezczelny z możliwych — pieniądze odebrane w majestacie prawa wolnym mediom pójdą na media prorządowe.

Polski biznes prywatny ledwo zipie w kwarantannie. Opisujemy w Onecie największy w historii III RP bunt przedsiębiorców, którzy doprowadzeni do desperacji przez nieudolność urzędników otwierają wbrew zaleceniom rządu swe biznesy, by chociaż uchronić siebie i swoich pracowników przed bankructwem.

Prywatne media, które w czasie kwarantanny zamykały się, zwalniały pracowników i ograniczały pensje, teraz dostaną kolejnego potężnego kopa od władzy. Oto powstał projekt ustawy, która narzuca nowy podatek na media. Oficjalnie na walkę z COVID.

Dla części mediów ten podatek oznaczać będzie zejście pod kreskę — biznes medialny w tak trudnym środowisku już i tak jest ledwo opłacalny. Dla innych oznaczać będzie ograniczenie inwestycji, czyli rezygnację z rozwoju. Ale są i takie media, dla których nowy podatek będzie prawdziwym Eldorado. Zupełnym przypadkiem będą to te media, które są propagandowym przedłużeniem władzy.

Rząd chce z tego podatku uzyskać w tym roku co najmniej 700 mln zł, czyli dokładnie tyle, ile w tym roku kosztować ma nas przekop Mierzei Wiślanej. Rząd nawet nie ukrywa przy tym, że oficjalny powód powstania podatku — finansowanie walki z epidemią — nie jest prawdą.

Dla części mediów ten podatek oznaczać będzie zejście pod kreskę — biznes medialny w tak trudnym środowisku już i tak jest ledwo opłacalny. Dla innych oznaczać będzie ograniczenie inwestycji, czyli rezygnację z rozwoju. Ale są i takie media, dla których nowy podatek będzie prawdziwym Eldorado. Zupełnym przypadkiem będą to te media, które są propagandowym przedłużeniem władzy.

Rząd chce z tego podatku uzyskać w tym roku co najmniej 700 mln zł, czyli dokładnie tyle, ile w tym roku kosztować ma nas przekop Mierzei Wiślanej. Rząd nawet nie ukrywa przy tym, że oficjalny powód powstania podatku — finansowanie walki z epidemią — nie jest prawdą.


REKLAMA

W projekcie ustawy minister finansów ujawnia bowiem, że jedna trzecia pieniędzy zebranych z tytułu tego podatku posłuży do finansowania rządowej propagandy.

35 proc. podatku trafi do nowej instytucji biurokratycznej. Co najmniej 245 mln zł rocznie (a autorzy ustawy liczą, że w 2022 r. będzie to już 300 mln zł) otrzyma Fundusz Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. To kwota ponad 20-krotnie wyższa niż pieniądze, jakie Narodowe Centrum Nauki przeznaczyło w 2020 r. na granty naukowe związane z walką z COVID.

Członków FWKiDNwOM powoła rząd. I to rząd będzie sprawował totalną kontrolę nad tym, kto dostanie te pieniądze, ile ich dostanie, na co je dostanie i jak się z nich rozliczy. Projekt ustawy stwierdza bowiem, że “Minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe warunki i tryb udzielania dotacji ze środków Funduszu oraz sposób ich rozliczania, tryb składania wniosków i dane jakie powinien zawierać wniosek o udzielenie dotacji, tryb i sposób przekazywania środków i ich zwrotu (...)".

Realnej kontroli nad tym, jak wydawane będą te pieniądze, nie będzie żadnej. Żeby to wiedzieć, wystarczy sprawdzić, jak wygląda stworzony za ponad 7 mln zł z publicznych pieniędzy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska (który dostał je z UE) portal puszcza.tv o Puszczy Białowieskiej. W serwisie prowadzonym przez fundację Tomasza Sakiewicza nie działa dziś żadna z trzech kamer live, a najnowsza informacja w portalu pochodzi sprzed prawie pół roku. W serwisach puszcza.tv na Facebooku, YouTube i Twitterze ostatnie wpisy pochodzą z ub.r., a w serwisie Instagram i Flickr — z początku 2019 r. Zasięgi serwisu w mediach społecznościowych są katastrofalne — na Facebooku portal obserwuje 1400 osób, a na Twitterze — 140. Z każdego punktu widzenia projekt jest totalnym fiaskiem. Z każdego punktu widzenia, oczywiście, poza dalszym związaniem mediów Tomasza Sakiewicza z władzą. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/wlad...
gdzieś indziej Postów: 11612
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11612
Poniedziałek, 8 lutego 2021 00:46:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gwarantuję, że się wzruszysz (nie dotyczy kumaka)

https://www.facebook.com/Newsnerpolska/videos/402241051...
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Poniedziałek, 8 lutego 2021 05:20:07
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak sam widzisz dziecko musi być chciane i kochane
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Czwartek, 11 lutego 2021 05:21:14
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Olga i Ja.
2t1a tlgiSpoadodnzhsnnor.ehd ·
SŁYCHAĆ WYCIE? WYŚMIENICIE…
No i coś mnie tknęło, że może i dobrze się stało, iż nie zdołałem zająć się światopoglądowym konfliktem w PO w moim ostatnim poście, tym „normalnie” długim. Konflikt ten wprawdzie nie wygasł w ciągu ostatnich 5 dni, ale z pewnością konferencja Budki i Trzaskowskiego na pewien czas odsunęła na plan dalszy wewnątrzpartyjną dyskusję nt. aborcji. Dyskusji tej się jednak nie uniknie i w tej kwestii zawarcie kompromisu pomiędzy czołowymi politykami PO będzie o niebo trudniejsze, niż sformułowanie i ogłoszenie programu „Czas na zmiany” oraz wystąpienie z pomysłem „Koalicja 276”. Program ten wezmę wkrótce na tapet (na „tapet” czyli stół przykryty zielonym suknem, przy którym toczono dawniej negocjacje, a nie na żadną „tapetę”, jak się powszechnie mówi…). Ale dziś temat ten tylko napocznę…
Mówię otwarcie, że jeśli chodzi o sam program PO oraz sposób jego przedstawienia opinii publicznej, mam mieszane uczucia. Powtarzam – mam mieszane uczucia. Największym plusem wystąpienia liderów PO jest to, że w końcu coś się zaczęło w tej partii dziać. Harce, podchody, niespodziewane kontrole w ministerstwach Jońskiego i Szczerby oraz interpelacje poselskie Leszczyny i Nitrasa są bardzo potrzebne, ale to są działania doraźne. Dwaj pierwsi „harcownicy” potwierdzają głównie nasze przypuszczenia, że gdzie się nie zajrzy, jakiego dokumentu nie weźmie się do ręki i o co się nie zapyta, wszędzie mamy do czynienia z przestępstwami PIS-owców. Raz jest to marnotrawienie publicznych pieniędzy wynikające z głupoty i niekompetencji tych debili, a innym razem świadome przywłaszczanie sobie milionów z państwowej kasy, przestępcze zaniedbania i wyłudzenia… Problem jednak w tym, że ujawniane są coraz to nowe fakty i okoliczności przestępstw, nazwiska przestępców są znane, sterta dowodów na dziesiątki tych przestępstw rośnie, media zajmują się tym przez kilka dni i… nic z tego nie wynika.
Ja wiem, że Sasin to zwykły złodziej, dla którego robienie milionowych przekrętów jest chlebem powszednim. Kradł na potęgę i przyjmował łapówki 10-15 lat temu, to miałby zaprzestać tego procederu teraz, gdy może to robić zupełnie bezkarnie?! Podobnie Obajtek, szef Orlenu, nowy ulubieniec Kaczyńskiego. Podobnie Gróbarczyk, były już minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, specjalista od kładzenia stępek pod promy? Podobnie Szumowski. Podobnie były zastępca Ziobry Piebiak, który właśnie sam siebie zgłosił jako kandydata do neo-KRS. Wszyscy wiem o setkach takich kanalii… Więc na nas kolejne dowody ich przestępstw nie robią już piorunującego wrażenia. Chodzi o to, by wiedza o tych przestępstwach dotarła do ludzi głosujących na PIS! A ona, niestety, nie dociera…
O ile naprawdę dobra robota wykonywana przez Jońskiego, Szczerbę, Nitrasa lub Brejzę jest konieczna, bo jest to jedyny straszak działający na bandziorów z Nowogrodzkiej, to jednak nie zastąpi ona programowych, odgórnych i kompleksowych działań mających przyciągnąć wyborców i pozbawić PIS poparcia społecznego. Tak samo, jak nie zastąpią takich działań wystąpienia w mediach posłanek Leszczyny, Pomaski lub Lubnauer. Ani błyskotliwe i kąśliwe komentarze Tuska lub Sikorskiego. To są wszystko działania, które mają być uzupełnieniem, a nie sednem poczynań największej partii opozycyjnej. Skala przestępstw i dewastacji kraju w wykonaniu PIS-owców jest tak wielka, że informacje o nich nie są w stanie zagościć na dłużej w mediach i wystarczająco utrwalić się w pamięci suwerena. Bo wciąż jakiś skandal goni jakąś aferę, a gdy ją dogoni, to spycha ją z czołówek mediów w zapomnienie. Czasami wygląda to wręcz na świadome działanie PIS-u. Robić tych skandali i przekrętów tak dużo, żeby Polacy, zmęczeni już ciągłymi bulwersującymi informacjami, przestali na nie zwracać uwagę. I oswoili się z myślą, że codziennie musi wyjść na jaw jakaś PIS-owska afera. Ale odszedłem nieco od tematu…
Nie mam wątpliwości, że ogłoszenie teraz programu „Czas na zmiany” oraz zapowiedź-wezwanie do utworzenia koalicji formacji opozycyjnych miały cel bardziej propagandowy, niż polityczny. PO ma swoje problemy, nie tylko te związane z zupełnie różnym podejściem do kwestii aborcji przez czołowych polityków partii. Są krytykowani za bierność i nijakość. Czyli za to samo, za co byli krytykowani w czasach rządów Schetyny. Wytyka im się to, że od lat nie potrafią wykorzystać kolejnych, koszmarnych wpadek PIS-u. I w pewnym sensie słusznie. Głównym grzechem PO nie jest jednak, moim zdaniem, bierność polityczna. Tylko indolencja na polu informacyjnym. PO nie jest w stanie zmusić przestępców z PIS do przestrzegania prawa i Konstytucji. Ale może nagłaśniać przypadki tego łamania prawa i Konstytucji dużo skuteczniej, niż to robi obecnie. Bo jak na razie jest to jedyny sposób, by pozbawić PIS poparcia społecznego. PO nie ma wprawdzie do dyspozycji ogólnokrajowych mediów, ale jednak jest to bardzo naciągane usprawiedliwienie. Wywiady w TVN to nie jest żadne rozwiązanie, bo wyborcy PIS nie oglądają TVN-u. Orlen przejął ostatnio Polska Press, więc również tu pole działania niezależnych dziennikarzy zostało znacznie zawężone. Tematem „uświadamiania” elektoratu PIS zajmę się jednak w najbliższym czasie, więc powracam do sprawy programu PO.
W pierwszej chwili, gdy usłyszałem postulaty Budki i Trzaskowskiego, zareagowałem niemal euforycznie. Bo też trudno z większością z nich się nie zgodzić, szczególnie z tymi dotyczącymi rozdziału państwa od kościoła, likwidacji „kurwizji Info”, wzrostu nakładów na służbę zdrowia i reformy TK, SN oraz KRS. Ale potem dopadły mnie jednak wątpliwości. Bo uświadomiłem sobie, że już kiedyś słyszałem podobne propozycje. I to nawet kilkakrotnie. Słyszałem je w poprzednich, dość podobnych programach… Platformy! Ostatni raz przewijały się chyba w „sześciopaku” Schetyny. Nie mam pretensji do polityków PO, że nie zrealizowali kolejnych punktów tego „sześciopaku”. Bo przecież nie oni rządzą od 5 lat w Polsce, więc jak mieli je zrealizować? Mam natomiast do nich pretensje o to, że oni sami nie bardzo już pamiętają, jak brzmiały te ich obietnice zawarte w wyborczym „sześciopaku”! PIS tym się różni od PO, że dotrzymuje większości swoich obietnic. Niestety dotrzymuje… Bo są to na ogół obietnice populistyczne, rujnujące dla naszego kraju i finansów publicznych. A PO nie dotrzymuje. Znów niestety. Bo realizacja większości z tych ich obietnic byłaby dla naszego kraju korzystna.
I doszedłem do podstawowego problemu. Na ile wiarygodne są intencje PO oraz postulaty zawarte w programie „Czas na zmiany”? Na ile PO będzie konsekwentnie i z determinacją dążyć do ich realizacji? Wydaje mi się, że dużo większe trudności, niż przekonanie Polaków do słuszności tych postulatów, będzie mieć PO z przekonaniem Polaków do swojej własnej wiarygodności… Muszą to zrobić, ale ja osobiście nie mam pojęcia, jak to zrobią.
PIS cholernie boi się PO. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Bandyci mają już teraz do stracenia dużo więcej, niż „tylko” władzę. Gdy stracą władzę, stracą wszystko. PIS wie, że „łaska pańska na pstrym koniu jeździ”. Że polskie społeczeństwo jest nieobliczalne, a jego reakcje często zupełnie nieprzewidywalne. Może się okazać że, w tej atmosferze ciągłego napięcia i niepewności związanej z pandemią, jakaś kolejna PIS-owska afera, wcale nie największa, może się okazać tą „jedną aferą za dużo”… Przepełni czarę goryczy i pociągnie za sobą lawinę nienawiści oraz chęci odwetu zmęczonych i wściekłych Polaków. A są w Polsce tylko dwie siły, które mogłyby pokierować społecznym buntem. Strajk Kobiet i właśnie PO. I dlatego to kobiecego protestu oraz Budki i Trzaskowskiego Nowogrodzka boi się najbardziej.
PO przypomina śpiącego olbrzyma. Ma naprawdę dobrych polityków, duże zasoby finansowe oraz bardzo mocne struktury terenowe. Temu olbrzymowi brakuje jednak aktywności i wyrazistości, determinacji oraz zwykłej politycznej wściekłości, krwiożerczości. No i wewnętrznej spójności… Na każdy przejaw budzenia się tego olbrzyma PIS reaguje dość histerycznie. Czarzasty jeździ po nich jak na łysej kobyle i co? I gówno, spływa to po nich jak po kaczce. Zero reakcji, bo oni Czarzastego i Lewicy po prostu się nie boją! Hołownię i jego ruch też ostentacyjnie olewają. Kosiniak-Kamysz może na golasa, wysmarowany smołą i wytarzany w pierzu, przejść się Krakowskim Przedmieściem, a „kurwizja” ledwie o tym napomknie w końcówce „Wiadomości”. Ale niech tylko Trzaskowski powie dwa-trzy zdania i błyskawicznie jest wściekła reakcja Nowogrodzkiej oraz Woronicza. Jak teraz z odśnieżaniem Warszawy, o czym pisałem wczoraj. Bo PIS od wielu lat atakuje tylko tych, których się boi…
I podobnie w tym przypadku, niestety, reagują także inne formacje opozycyjne. Z jednej strony nie dziwię się złości Czarzastego, Zandberga i Hołowni oraz ich pretensjom, że PO wykorzystała logo ich partii i tym samym zasugerowała, że wchodzą już w skład zapowiadanej „koalicji 276”. Było to niezręczne ze strony liderów PO, ale z pewnością nie było przypadkowe. Oni wiedzieli, że spotka się to z negatywną reakcją ze strony Lewicy i Hołowni. Pytanie, dlaczego w tej sytuacji zdecydowali się na taki ruch? Czemu on miał służyć? Wiadomo przecież, że polityczne koalicje zawiera się w trakcie negocjacji w zaciszu gabinetów. I potem wspólnie ogłasza się stworzenie takich koalicji. A tu wszystko wyszło na odwrót. Potencjalnych koalicjantów nawet nie poinformowano o chęci zawarcia z nimi koalicji… Ale z drugiej strony reakcja polityków Lewicy, PSL-u i Hołowni świadczy o ich strachu przed PO. Przed dominacją PO. Budka i Trzaskowski narzucają im właśnie swoją narrację i również zmuszają do aktywności. Stawiają ich pod ścianą. I to jest plus ogłoszenia programu „Czas na zmiany” oraz zapowiedzi utworzenia koalicji. Każdy, kto odmówi współpracy, wyjdzie na tego torpedującego zjednoczenie opozycji. Czyli na tego, który chce prolongować rządy PIS. Nie było to może zagranie fair, ale czy Lewica i Hołownia zachowują się tak bardzo fair?
Hołownia zachowuje się jak „drugi Mussolini”. Lub jak Kaczyński. Jak lider potężnej i stabilnej formacji politycznej, który innym może narzucać swoje warunki. Tymczasem, jak na razie, trzyma w rękach słabiutkie karty. Nie ma nic poza poparciem społecznym na poziomie 15-18%. Gdyby do wyborów były 3 miesiące, może by to i wystarczyło. Ale za rok Ruch 2050 może mieć poparcie poniżej 5%. Bo nie mają ani pieniędzy, ani struktur terenowych. A na samym entuzjazmie daleko nie zajadą, gdyż aura ich „świeżości i nowości” wkrótce przeminie. Z kolei Lewica stara się na zewnątrz pokazywać swoją siłę i spójność, ale wszyscy wiedzą, że to tylko pozory. Są skłóceni i wewnętrznie niespójni jeszcze bardziej, niż PO. Też dopadł ich kryzys przywództwa. Nie potrafili nawet skutecznie zaangażować się w protesty Strajku Kobiet, choć była to akurat dla Lewicy wymarzona okazja. Dziś oburzają się na Budkę oraz Trzaskowskiego i zachowują się tak, jakby także oni byli „drzemiącym olbrzymem”. A są tylko „drzemiącym leniem”…
Chcę ufać Budce i Trzaskowskiemu. Chce wierzyć, że PO przejdzie wkrótce pozytywną metamorfozę, że przechodzi właśnie do ofensywy i rozpoczyna bitwę, która skończy się ostateczną klęską PIS-u i to nie za 2,5 roku, ale wcześniej. Bo nadal jestem przekonany, że na wybory nie będziemy musieli czekać do jesieni 2023 r. Chcę wierzyć, że PO zdyskontuje w końcu wielki entuzjazm i poparcie ponad 10 milionów Polaków dla Trzaskowskiego. Wprawdzie „nadzieja jest matką głupich”, ale jeśli nie będziemy mieć w sobie wiary i nadziei, to nigdy nie odbijemy Polski z rąk PIS-owskich okupantów…
Dziękuję za uwagę.
I proszę o udostępnianie tego tekstu gdzie się da, komu się da i kiedy się da...
Jacek Nikodem vel Jacek Awarski
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Niedziela, 14 lutego 2021 12:26:07
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
List otwarty do

Ministra Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro

Dyrektora Generalnego Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskiego

W styczniu 2021r. Tadeusz Jakrzewski i Paweł Kasprzak, uczestnicy naszego ruchu, odbyli kary pozbawienia wolności orzeczone jako kary zastępcze wobec odmowy zapłaty kar grzywny wymierzonych prawomocnymi wyrokami nakazowymi. Wyroki te zapadły w sprawach dotyczących rzekomych wykroczeń związanych z ich udziałem w pokojowych zgromadzeniach publicznych.

Mamy podstawy, by twierdzić, że konsekwencją nasilenia policyjnych represji wobec uczestników pokojowych zgromadzeń publicznych będą coraz częściej przypadki wyroków wydawanych wobec ludzi stających w obronie praw podstawowych. Konsekwencją takich wyroków, dotychczas wymierzających kary grzywny, będą – po odmowie ich zapłaty – zastępcze kary pozbawienia wolności.
Zgodnie z treścią art. 107 Kodeksu karnego wykonawczego, skazani za przestępstwo popełnione z motywacji politycznej lub przekonań ideowych, które nie zostało popełnione z użyciem przemocy, odbywają karę w oddzieleniu od skazanych za inne przestępstwa. Mają prawo do korzystania z własnej odzieży, bielizny i obuwia oraz nie podlegają obowiązkowi pracy.

W wypadku Tadeusza Jakrzewskiego i Pawła Kasprzaka państwo, które uznało za konieczne wysłanie ich do więzienia, nie wywiązało się z tego obowiązku.

Obywatele RP żądają od Państwa Polskiego stosowania wobec skazanych na karę pozbawienia wolności i skazanych, wobec których orzeczono zastępczą karę pozbawienia wolności za czyny popełnione z motywacji politycznej lub przekonań ideowych i nie popełnione z użyciem przemocy, reguł dotyczących więźniów sumienia, przewidzianych w art. 107 Kodeksu karnego wykonawczego – niezależnie od tego, czy skazanie to dotyczyło przestępstwa czy wykroczenia.

Odbywanie kary w oddzieleniu od skazanych za inne przestępstwa.
Prawo do korzystania z własnej odzieży, bielizny i obuwia.
Praca dobrowolna, nie przymusowa.
Jeżeli chcecie zamykać nas w więzieniach, macie obowiązek nam to zapewnić.

Jeśli będzie trzeba, znajdziemy sposób, by to na was wymusić.

Obywatele RP

Czekamy na listy, opinie, komentarze. Piszcie:listy@wyborcza.pl
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Niedziela, 14 lutego 2021 17:27:52
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
UB- watele chca być zamykani jako więźniowie polityczni. Nie da rady. Wy co najwyżej POlityczna zbieranina brakujących elementów teorii ewolucji.
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Niedziela, 14 lutego 2021 18:26:44
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiedy oni prześladowani za wystąpienia polityczne
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Niedziela, 14 lutego 2021 18:32:06
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za co? Jaka polityka? Wy co najwyżej kury za stodole szczac prowadzac, a nie do polityki się brać.
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Niedziela, 14 lutego 2021 18:37:12
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Możesz posłuchać Pietrzaka i Lempart w klipie którego zapodałem w innym temacie- bije na głowę Sasina
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Niedziela, 14 lutego 2021 19:02:29
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziękuję za POrade, wsadz ja sobie, wiesz gdzie
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Wtorek, 16 lutego 2021 23:11:20
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Środa, 17 lutego 2021 10:12:16
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W kościele ich nie posłuchasz

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK