11°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.53
PM25: 3.43 (22,84%)
PM10: 3.71 (8,25%)
Temperatura: 10.81°C
Ciśnienie: 1004.13 hPa
Wilgotność: 76.00%

Dane z 29.03.2024 11:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2183 postów
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 29 lipca 2020 20:22:26
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Brytania NIE DOGADA SIĘ Z Rosją- WYRWA STOSUNKACH PO ZABÓJSTWIE Litwinienki POTĘŻNA
Post edytowany
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Środa, 29 lipca 2020 20:24:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wystarczy kilka rakiet

wystarczy sparaliżować dostęp do internetu, prądu, gazu...
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 29 lipca 2020 20:39:14
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
SeeMann i oni pracują nad tym-w tamtym roku zginęło w katastrofie miniaturowej łodzi podwodnej mówiły że takimi łodziami można przerwać lub zakłócić czy po prostu wpiąć się w kable internetowe położone na dnie oceanów.
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Środa, 29 lipca 2020 20:47:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zapomniałem dodać o sparaliżowaniu telefonii komórkowej, po co marnować artylerię czy czołgi
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Środa, 29 lipca 2020 21:18:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co? Nie będzie internetu?
To jak będziesz uprawiał swoją propagandę?
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Środa, 29 lipca 2020 21:27:33
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
to nie wiesz że już darmowy z satelity i niedługo oplecie cała kulę?Od kilu miesięcy mam światłowód transmisja 600 MPsek bierz i ciesz się
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Środa, 29 lipca 2020 21:37:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wiwat Prezydent Andrzej Duda.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 30 lipca 2020 05:22:19
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Duda w Jastrzębiu-Zdroju wygrał, podobnie jak w innych górniczych miastach. Górnicy czują się więc oszukani, bo z medialnych przecieków wynika, że rząd planuje zamknięcie kilku kopalń, a pracownikom chce obniżyć pensje o 30 procent i zawiesić na trzy lata wypłacanie tzw. czternastki https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,26166202,pis-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Czwartek, 30 lipca 2020 06:22:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 30 lipca 2020 06:37:00
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kamil Durczok
WOLNE (O)SĄDY POD HASŁEM:

KTO GÓRNIKA ROBI W CIULA.

Są wdzięcznym tłem. Użytecznym. Zwłaszcza w okolicach Barbórki i przed wyborami. Kolejni przebierańcy w mundurach przyjeżdżają pobujać się w Karczmie Piwnej, kolejni ważni wysiadają z rządowych mercedesów i maszerują na wyborczą mównicę. A górnicy, kolejny raz, uwierzą. No bo kto nie chce wierzyć w zaklęcia o pewnej robocie, czarnym złocie, zasobach na dziesięciolecia i dobru narodowym, jakim jest węgiel?

Są naiwni. Wierzą kolejnym macherom i hochsztaplerom, plotącym bzdury o węglu, co to będzie z nami jeszcze 200 lat.

Można się śmiać z górniczej naiwności. W końcu ciulali (po śląsku - oszukiwali) ich czerwoni, czarni, liberałowie a teraz PiS z Dudą na czele, więc sami sobie winni. Głosowali na ten nowy socjalizm Kaczyńskiego, to niech się teraz z nim bujają. Można rechotać, bo przecież to sami górnicy pękali z dumy, kiedy Tusk (który jedną nogą był już w Brukseli) obiecywał im w Katowicach więcej, niż chcieli. A potem zostawił problem bezradnej Ewie Kopacz.

Tylko co te szyderstwa zmienią? Czego dowodzą, prócz faktu, że potraktowali dane im słowo poważnie, choć po drugiej stronie mieli komediantów? Co wreszcie przyniosą, prócz kolejnej fali hejtu spadającego na Śląsk? I komentarzy o głupich „rylach”, „kretach” i „ciulach” głosujących na PiS.

Po Jerzym Markowskim, rządzącym węglem w czasach SLD, a potem tandemie Buzek-Steinhoff, nikt nie miał pomysłu co zrobić z górnictwem. Czy ktoś jeszcze pamięta, że ci dwaj panowie zwolnili z pracy - bez poważnych starć i rannych - prawie 300 tysięcy górników? To oni pokazali, że nie trzeba wojny a’la Margaret Thatcher. Że protestujących związkowców nie trzeba podsłuchiwać i wsadzać do więzień, jak w Anglii.

Tych, którzy przyszli po nich, trzeba nazwać dyletantami. I tak traktować.
Górnictwo w Polsce ma 3 problemy: związki zawodowe, nieudolną władzę i energetykę.

Górnicze centrale związkowe to państwa w państwie. Nieusuwalne, niezagrożone, często oplatające branżę siecią własnych układów i biznesików. A to sprzedadzą kopalniom jakiś sprzęt, a to prowadzą bar obok „gruby” (gruba to w języku śląskim kopalnia), a to pralnię czy sklep ze środkami czystości. Część związkowych bonzów znalazła nawet posady w SKOK-ach. Związkowcy wiedzą, że bez górników ich nie ma. Więc biją się o miejsca pracy, które są w istocie ich „być albo nie być”. To oni stoją pod drzwiami prezesów, wyszarpując kolejne podwyżki. Trzeba zresztą skrajnej głupoty (jak za PO), żeby wysyłać na negocjacje z nimi jajogłowych z ministerstwa, nie wiedząc, że związkowców w negocjacjach szkolą ich amerykańscy koledzy z AFL-CIO.

Drugi problem to władza. Nieodpowiedzialna i niekompetentna, bez względu na partyjne barwy. Pilnująca za wszelką cenę, by górnicy nie najechali Warszawy. Ta „wszelka cena” to kolejne miliardy, pakowane w nierentowne kopalnie, zamiast w nowe miejsca pracy. Kolejne tchórzliwe ekipy kupują sobie spokój za publiczne pieniądze. I są gotowe wyłożyć kolejne miliony, ledwie słysząc groźbę palenia opon na warszawskich ulicach. Nie ma planu, nie ma perspektywicznego bilansu energetycznego, nie wiemy skąd i za ile będziemy pozyskiwać energię w 2030. A co dopiero później.

Wreszcie energetyka. Nikt nie potrafi jasno powiedzieć: dlaczego górnictwo ledwie zipie, a paląca węglem w elektrowniach energetyka sypie ciężkimi pieniędzmi na bzdurne projekty typu polskie auto elektryczne??? Przecież górnicy nie kopią węgla, żeby palić nim w swoich piecach. Głównym odbiorcą jest energetyka. Coś tu chyba stoi na głowie, nie sądzicie? Najwyraźniej jednak łatwiej połączyć Orlen z Lotosem, mieszając w papierach i dowodząc, że to świetny biznes, niż zapanować nad rozpasaną energetyką i ledwo zipiącym górnictwem.

Czy teraz nieco mniej dziwicie się górnikom, omamionym kolejnymi bajeczkami władzy? Trzeba mieć nadzieję, że po tym, jak sparzyli się na PiS-e, wreszcie pójdą po rozum do głowy. I warto wierzyć, że sami rozliczą Sasina, Morawieckiego i Kaczyńskiego, którzy po 5 latach odkryli nagle, że mamy za dużo kopalń, zbyt drogi węgiel i za duże zatrudnienie. Jako Ślązak z krwi i kości daleki jestem od poczucia „śląskiej krzywdy”. Ale też mam dość szumu, awantur i kłótni, które od lat powinny być zamknięte.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3332
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3332
Czwartek, 30 lipca 2020 10:05:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Całe szczęście Duda wygrał wybory, przekop Mierzei Wiślanej uratowany. Strategiczna inwestycja uniezależniająca Polską żeglugę od Rosyjskiej polityki jest kontynuowana.
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Czwartek, 30 lipca 2020 11:00:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Od kilu miesięcy mam światłowód transmisja 600 MPsek bierz i ciesz się

Mieszkam 100 metrów od Mazowieckiej i już za daleko było podciągnąć.
Teraz po internet z wiaderkiem do sołtysa.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 30 lipca 2020 11:29:58
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Idziesz do Orange na Kościuszki i pisze deklaracje o tym ze chcesz światłowod.najlepiej z sąsiadami bo czym więcej chetych tym szybciej. Zróbcie zebranie i listę chętnych i potem czekajcie
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 30 lipca 2020 12:45:06
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Totamto czy widziałeś co Piątek mówi o tych co przekopuja....to stare komuchy i ubeki i rosyjscy agenci
Post edytowany 2 razy
Targówka Postów: 1572
antyradar
Targówka, postów: 1572
Czwartek, 30 lipca 2020 17:12:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
w orange byłem. mieszkam bez sąsiadów, co jest zaletą ale nie w tym przypadku. szans na światłowód brak.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Czwartek, 30 lipca 2020 17:20:26
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
anrtyradarze- na montaż są dotacje unijne i dlatego montują odbiorcom prywatnym gratis- dla biznesu więcej jak 700 zł.Ja napisałem deklarację rok temu bo lte stał się beznadziejny( mam dobrą antenę podwójną i mogę tanio oddać)Zasada prosta-dużo chętnych szybciej zamontują
Postów: 80
rene723
postów: 80
Czwartek, 30 lipca 2020 20:03:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Głupoty Kumaku wypisujesz. Ja od 10 lat czekałem na jakikolwiek internet na kablu. Z Orange miałem podpisaną umowę wstępną. I co? Ano nic. Nie wywiązali się z umowy, więc przez pół roku wypłacali mi odszkodowanie. Od wczoraj mam światłowód bo prywatna firma okablowała całą Targówkę.
gdzieś indziej Postów: 11426
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11426
Czwartek, 30 lipca 2020 21:25:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak czy siak, z internetem czy bez.

Niech żyje nam Prezydent

Pan.
Żabodukt Postów: 78008
kumak
Żabodukt, postów: 78008
Piątek, 31 lipca 2020 05:25:12
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mateusz odwołał epidemię dla ciemnego ludu! :) Ten,w swej naiwności,łyknął skwapliwie tę informację i ryzykując własnym zdrowiem popędził na wybory. :( W nagrodę,za wykonanie tego heroicznego zadania,emeryci nie dostaną gwarantowanej,minimalnej podwyżki emerytur,bonu wakacyjnego i bezpłatnych leków. :) Będzie za to "Musztarda Plus" i mnóstwo różnych podwyżek https://www.facebook.com/aleksandra.zawisza.wiatrowska/...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 31 lipca 2020 06:33:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK