6°C

32
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.41
PM25: 19.47 (129,78%)
PM10: 21.12 (46,94%)
Temperatura: 6.23°C
Ciśnienie: 1012.80 hPa
Wilgotność: 82.25%

Dane z 27.04.2024 06:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Sobota, 14 lipca 2018 12:53:39
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://wiez.com.pl/2018/07/13/rok-1938-na-wschodz...
ciekawe co zrobilibyście jakby wan Ukraińcy zburzyli 200 kościołów
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Sobota, 14 lipca 2018 16:51:09
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No nie wiem, może wymordowanie ze 200 000 Ukraińców byłoby wystarczające.
U nich chyba tak to zadziałało.
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Niedziela, 15 lipca 2018 21:50:09
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie dwa lata temu prezydent Poroszenko uklęknął przed pomnikiem – krzyżem – ofiar wołyńskich na warszawskim Żoliborzu. Strona polska mogła wtedy okazać dobrą wolę, przebaczyć i ruszyć z przekazem: patrzcie- ukorzeni Ukraińcy klęczą, odpokutowali, zrozumieli swoje grzechy. Mogła. Ale w Polsce po prostu nie zauważono szlachetnego gestu ukraińskiego prezydenta. A uklęknąć przed pomnikiem własnych obywateli, Ukraińców zabitych przez własnych współobywateli – taki pomysł aktualnemu polskiemu prezydentowi nie przyjdzie do głowy. Hej, Panie Prezydencie! W Sahryniu leżą Pana współobywatele! Kiedy Pan zrozumie, że 75 lat temu i teraz wszystkie te ofiary nie były polskie, czy ukraińskie, a przede wszystkim ludzkie, wszystkie były nasze?! Obrzydliwe jest oglądanie tych gier polskich polityków na kościach ofiar, manipulowanie liczbami, brak godności i człowieczeństwa. https://fundacjawip.wordpress.com/2018/07/15/gra-w-kosci/
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Poniedziałek, 16 lipca 2018 10:09:08
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Posłuchajmy, jak wspomina tamte wydarzenia jedna z sióstr turkowickich, s. Hermana (Józefa Romansewicz)[2]:„… od samej wiosny odczuwało się skutki wojny domowej we wsi Turkowice. A to z tego powodu: przyszło zarządzenie od władz państwowych z powiatu, że wszyscy prawos­ławni mają przyjąć wiarę rzymskokatolicką i święta wielkanocne będą obchodzone w jednym Kościele – katolickim. Mieli prawosławni jeszcze małą drewnianą cerkiew na swoim cmentarzu, a obok mieszkały dwie siostry monaszki, co jakiś czas przyjeżdżał prawosławny ksiądz i odpra­wiał nabożeństwo. Kiedy przyjechała z Hrubieszowa policja i w jednej godzinie porąbali cerkiewkę, jedna rozpacz była dla prawosławnych i nam żal było, bo to były rodziny mieszane – polskie i ruskie – i żyli w zgodzie. Władze z gminy, kierownik szkoły Konstantynowicz i nasz ks. kapelan przemawiali do prawosławnych: że takie przyszło zarządzenie od władz, że jedna ma być wiara katolicka. Na końcu dość ostro powiedział kierownik Konstantynowicz: a kto się nie podporządkuje, to zostanie ukarany i wy­siedlony z Turkowic! Z pomstą, dobrze zapamiętali te słowa! Ks. kapelan Dąbski wspomniał prawosławnym, że wszyscy jesteście z unickich rodzin. Wasi pradziadowie należeli do Kościoła rzymskokatolickiego. Siłą i mocą zmusili ich przejść na prawosławie. Same wasze nazwiska świadczą o tym, jak Podlaski, Dąbrowski itd. A ten krzyż przy waszym cmentarzu to dokument męczeńskiej śmierci waszych ojców. W kwietniu 1938 rozpo­częła się spowiedź prawosławnych. Przyjechali do pomocy księża z Hru­bieszowa i Sahrynia. Widać było, że niektórzy przystępowali do Sakramentu tylko z musu, a wewnętrzny bunt nienawiści odbijał się na zbolałej twarzy. Powstała we wsi nienawiść. Jedni drugim wybijali szyby w nocy, w polu czynili szkody. Przyszło z powiatu zarządzenie, że na terenie Zakładu będzie wspólnie obchodzone święcone jajko. Przysłali na ten dzień świeże pieczywo, jajka. Ustawiło się na boisku w dwa rzędy stoły, przybrane świątecznie. Zeszli się ludzie z całej wsi, więcej z ciekawości niż z gorliwości. Zbolałe twarze prawosławnych smutny robiły nastrój świąteczny, raczej pogrzebowy. Mało który prawosławny zasiadł do stołu czy złożył życzenia dzieląc się jajkiem święconym. Prawie wszystkie pokarmy zostały na stole. Pragnęłyśmy jak najprędzej zakończyć tę uroczystość pogrzebową”. http://wiez.com.pl/2018/07/13/jedna-rozpacz-i-nam...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 16 lipca 2018 14:52:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 16 lipca 2018 14:53:01
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 16 lipca 2018 14:58:02
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Poniedziałek, 16 lipca 2018 23:04:55
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie muszę chyba tłumaczyć klim jest ToMek MACIEJCZUK.Miałem okazję poznać go osobiście w drodze na Donbas.Ostatni tok Tomasz spędził w Moskwie grając rolę "polskiej małpy do bicia" i występował na najlepszech rosyjskich kanałach propagandowych. Obecnie ma 30 letni zakaz wstępu do Rosji. BIEDACZYNA STRACIŁ DOBRZE PŁATNĄ PRACĘ za ten klip i będzie musiał wziąć się za robotę. FACETOWI z UKRAIŃSKIM NAZWISKIEM CIĘŻKO ZROBIĆ KARIERĘ W MOSKWIE.Wyjątkiem jest Matwiejenko-spiker rosyjskiej Dumy która urodzona Charkowie wysyłała ruskie wojsko na Ukrainę
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 lipca 2018 07:27:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 lipca 2018 07:28:08
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 lipca 2018 07:38:35
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Historia jednej fotografii. Wyjaśniamy w kontekście zbrodni OUN/UPA
Napisane przez Marcin Hałaś

https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/16632-historia-jed...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 lipca 2018 07:41:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tego filmu nie chce pokazać żadna telewizja. Ślady zbrodni wołyńskiej, które odbierają mowę. „Po powrocie do kraju przez trzy tygodnie nie mogłem dojść do siebie”

https://niezlomni.com/tego-filmu-dokumentalnego-nie-...
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Wtorek, 17 lipca 2018 07:53:45
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Historia jednej fotografii" pokazuje jak w temacie rzeż wołyńska jest dużo nieprawdy.Takich przypadków niestety dużo .Dlatego konieczne ekshumacje i rzetelna praca historyków po obu stronach Bugu
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 lipca 2018 08:11:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak zwane konieczne ekshumacje nie są na rękę Ukraińcom jak również "rzetelna prawda historyczna po obu stronach Bugu"
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Wtorek, 17 lipca 2018 10:58:52
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Jeśli dzisiaj Ukrainiec prosi mnie o przebaczenie i mówi, że sam też mi wybacza, to ja się zastanawiam: ale co? Co ty mi przebaczasz? Ja mu mam przebaczyć, że wymordowano mi 16 osób z najbliższej rodziny, a on mi ma przebaczyć to, że przeżyłam?"

https://fakty.interia.pl/historia/news-zofia-szwal-nie-...

To tak na marginesie tego klęczenia Poroszenki. U nas klęczy, a tam buduje pomniki ludobójcom.
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Wtorek, 17 lipca 2018 13:09:14
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na Ukrainie pomniki należą do kompetencji władz lokalnych...jest procedura oprotestowania.Prezydent nie buduje poników .Jeśli chodzi o ekshumacje to powinny je sfinansować obie strony .Ja uważam że ich główny cel to określenie liczby ofiar i skończenie bredni o 200 000 zabitych.
Post edytowany
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Wtorek, 17 lipca 2018 14:12:48
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kiedy coś się nie układa i jesteś za głupi żeby wiedzieć co zrobić, to się nie odzywaj. Przynajmniej nie pogorszysz sytuacji.
Pomników może i nie buduje, u nas też zajmują się tym wyspecjalizowane firmy, ale ustawę, która gloryfikuje upowskich faszystów podpisał.
Co ciekawe w innej propagandowej wrzutce, podajesz że Ukraińcy "odpokutowali, zrozumieli swoje grzechy".
Gdzie odpokutowali, kużwa, jak?
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Wtorek, 17 lipca 2018 16:58:44
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hm-nie wiem czy znasz zasady pracy parlamentu.Prezydent może zawetować ustawę ale można ją przegłosować parlamencie.O postawieniu komuś pomnika jak już pisałem decyduje samorząd lokalny ale ich decyzja musi być zgodna z prawem/Ponieważ jest ustawa dekomunizacyjna nie da się zrobić pomnika Lenina.
Któryś raz powtórzę że skoro polskie akcji pacyfikacyjne ukraińskich cywili były akcjami odwetowymi to znaczy że to była zemsta .Skoro była zemsta to pozostaje pojednanie i przebaczenie.Tak jest na cały świecie.Anglicy dogadali się z Francuzami,Francuzi Z Niemcami,Niemcy z Polakami
mińsk maz Postów: 1139
skiper
mińsk maz, postów: 1139
Środa, 18 lipca 2018 14:24:42
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak zwykle piszesz jakieś pierdoły nie na temat.
Nie jest ważne kto decyduje, kto podpisał, czy nie podpisał. Ważne, że taka ustawa jest.
I teraz mamy sytuacje, w której mordercy naszych rodaków są uznani za bohaterów. A ty wrzucasz jakieś brednie o odpokutowaniu win i zrozumieniu grzechów.
To tak jakby Niemcy powiedzieli, że Europa ma się z nimi pojednać, ale Hitler był bohaterem narodowym.
Żabodukt Postów: 78393
kumak
Żabodukt, postów: 78393
Środa, 18 lipca 2018 17:07:44
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a może jakieś nazwiska TYCH MORDERCÓW ?MAMY I U NAS BOHATERÓW MORDERCÓW I NIEKTÓRYM W NASZYM KRAJU Z TYM DOBRZE

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK