9°C

25
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.60
PM25: 15.24 (36,99%)
PM10: 16.64 (101,59%)
Temperatura: 9.45°C
Ciśnienie: 994.89 hPa
Wilgotność: 83.13%

Dane z 28.03.2024 21:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4701 postów
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Poniedziałek, 10 lipca 2017 23:15:06
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
8 lipca w miejscowości Bazaltowe (d. Janowa Dolina) odbyły się polsko-ukraińskie uroczystości w 74. rocznicę zbrodni popełnionej w 1943 roku na polskich mieszkańcach tych terenów.
http://www.polukr.net/blog/2017/07/na-ukrainie-odbyl...
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Wtorek, 11 lipca 2017 00:10:08
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zanim był Wołyń nasi już tam byli... gdzie? a w piekle
http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/pogrom-w-jedwa...
ach ci okrutni banderowcy! nasi to co innego... katolicy i patrioci....
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Środa, 12 lipca 2017 13:17:21
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
We wsi Bazaltowe na Rówieńszczyźnie odbyła się msza żałobna w intencji wszystkich ofiar tragicznych wydarzeń na Wołyniu w 1943 r. Modlitwy w intencji zmarłych odczytali duchowni Kościoła Rzymskokatolickiego oraz Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego. http://monitor-press.com/pl/2-pol/wiadomo-ci/5722-18927...
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Środa, 12 lipca 2017 15:19:51
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szczery wywiad, aż do bólu>>>
Post edytowany
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Środa, 12 lipca 2017 16:19:18
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wreszcie kostucha dopadła gieroja banderowskiego, który wyciągnął kopyta na upowskich uroczystościach>>>
Post edytowany
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 12 lipca 2017 23:04:48
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
warto posłuchać
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Środa, 12 lipca 2017 23:15:26
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
POLSKI PROGRAM TvP Historia dał czadu... program o Wołyniu a fotka ze zbrodni bandytów z ZSZ

Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 13 lipca 2017 09:01:26
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Inicjatywa Partii Komunistycznej Rosji, o uznaniu w Dumie Państwowej tragicznych wydarzeń na Wołyniu za ludobójstwo była do przewidzenia. Faktycznie była to kwestia czasu. Tak naprawdę jednak liczy się tylko to, jak na taką inicjatywę zareagują polskie władze. http://www.polukr.net/blog/2016/08/zbrodnia-wolynska...
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Poniedziałek, 17 lipca 2017 20:00:07
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
DZIŚ ROCZNICA
Australia uprzedza Rosję - sprawcy zestrzelenia pasażerskiego samolotu mogą być sądzeni zaocznie
Australia uprzedza Rosję - sprawcy zestrzelenia pasażerskiego samolotu mogą być sądzeni zaocznie
Mińsk Mazowiecki Postów: 37
andrzejXII
Mińsk Mazowiecki, postów: 37
Środa, 19 lipca 2017 21:51:09
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czyżby teść ochoczo słuzył w upa? "nadejcie taki czas, że ..." odszczekasz wszystkie swoje kalumie, antypolskie hasła. Na dodatek mam wielką nadzieję, że kaczor wprowadzi dyktaturę włąśnie żeby tacy jak ty nie mieli prawa głosu, nie pluli na swój kraj, nie czcili morderców własnego narodu ! Jak Nowocześni POpaprańcy wraz z kodomitami i innym odpadem prl-owskim wywołają pucz, stanę naprzeciw ciebie po przeciwnej stronie barykady , a wtedy biada, biada oj biada zdrajcom!!!
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Środa, 19 lipca 2017 22:19:29
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a co ma plucie z pokazanie fotki z mordu WIN- SPRAWDŹ SOBIE W NECIE.
Nie tylko ty masz nadzieję na dyktaturę.My Wolni Polacy nigdy na to nie pozwolimy i was posadzimy
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Środa, 19 lipca 2017 23:09:47
-6
0 -6
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mój teść urodził się w PARAGWAJU ponieważ jego mama była prześladowana politycznie przez ówczesne sanacyjne władze i musiała opuścić swój rodzinny Wołyń
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 20 lipca 2017 11:08:00
-7
0 -7
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Andrzejxii= nawet polska tv pokazując program na temat zbrodni wołyńskiej pokazała fotkę z zabitymi Ukraińcami przez WIN... A TY PISZESZ ŻE ktoś pozbawi mnie prawa głosu... po to kiedyś moje pokolenie walczyło o wolną Polskę żeby tacy kretyni jak ty mogli wypisywać dowolne bzdury... ale na nową dyktaturę wam nie pozwolimy
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 37
andrzejXII
Mińsk Mazowiecki, postów: 37
Czwartek, 20 lipca 2017 20:08:52
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kretyni jak ja, o proszę merytoryczny pokrak , używa inwektywów, które są zarezerwowane dla" pisotroli, norodowcogłupków i innego nawiedzonego fatajstwa -które chce aby Polskę zwrócić Polakom , a odsunąć postkomunistycznych okrągłostolców".Posłuchaj mierna repliko Polaka, ukrainski parobku, tacy jak ty to paliwo dla bronkobusa, którym to" gówno" jedzie od 89. Ludziki twojego pokroju sieją największy ferment , który słuzy tylko temu aby, "za 10.000 miesięcznie to tylko na prowincji można żyć", ""Państwo polskie istnieje teoretycznie. Praktycznie nie istnieje"," "Znaczy Bartek ma ze mną taki problem, że Bartek się nauczył zarządzać wszystkim przez telefon. Nawet jak siedzieliśmy na tej trybunie, to szef BOR-u do niego telefonem, czy śmigłowiec nie może dalej latać. No ja pierniczę. No to minister. Jak on do mnie zadzwonił, czy może śmigłowiec dalej latać, czy nie. Jakbym go pierdyknął telefonem. (...) Widzisz, ale facet nauczył ich, że on dzwoni i on im rozkazuje. I tak samo poszli, spalili budkę pod ambasadą, bo minister osobiście wymyślił taką... wiesz z takiego...",tym razem to my Polacy nie pozwolimy by chłam ponownie dorwał się do koryta!!!,a jeszcze jedno to co lubisz najbardziej CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 20 lipca 2017 20:43:59
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czepiasz się rodziny chociaż opierasz swoje opinie o chore wyobrażenia"
andrzejXII
Mińsk Mazowiecki
Postów: 33
Środa, 19 lipca 2017 • 21:51:09 -+ +1
czyżby teść ochoczo służył w upa? " Nie SŁUŻYŁ bo urodził się w Paragwaju.Gdyby jednak służył to jak tysiące innych walczył by o swoją niepodległą ojczyznę co nigdy grzechem nie jest.'
Państwo Polskie ma ponad tysiącletnią tradycję i nie raz dawało przykład Światu- W 1989 roku pokazaliśmy wszystkim że potrafimy pokojowo załatwić swoje sprawy.niech żyje LECH Wałęsa i oczywiście sława Ukrainie.
Bardzo mnie ciekawi co robiłeś w 1981 i 1988- myślę że skakałeś ojcu z jaja na jajo kiedy ja strajkowałem na Manifeście Lipcowym.Nie żałuję że moje pokolenie wywalczyło wolność- nie damy tego popsuć takim debilom jak ty.
logicznie rzecz biorąc to powinieneś jak ja tępić doktora nauk komunistycznych Jarosława Kaczyńskiego, Piotrowicza i wielu innych
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 20 lipca 2017 20:56:38
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na cmentarzu wojskowym legionistów w Czortkowie grupy wolontariuszy pracują już trzeci rok z rzędu
http://www.monitor-press.com/pl/2-pol/wiadomo-ci/5755-19012...
Na razie lokalne społeczeństwa lokalne ukraińskie wyczekują jak dalej będą toczyć się z ukraińskimi miejscami pamięci w Polsce-jeśli będzie tam dalej eskalacja zabronią wolontariuszom wszelkich prac i zlikwidują wszystkie miejsca pamięci ponieważ decyzja jaki pomnik i gdzie zależy wyłącznie od władz lokalnych... identycznie jak z likwidacją i nas pomników ukraińskich i rosyjskich.
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Środa, 2 sierpnia 2017 23:30:38
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzięki naszym staraniom, nielubiany i nieszanowany przez nas "ksiądz" Isakowicz znowu dostanie czkawki, a niech tam, na zdrowie!
Już od wielu lat, człowiek ten wylewa tony brudu na Ukraińców, którzy z początkiem II wojny światowej (ale również przed wojną) mieli nadzieje, że Niemcy pomogą im w zdobyciu upragnionej wolności i stanęli z bronią w ręku po stronie Hitlera
- retoryczne pytania:
Po czyjej stronie mieli stanąć?
Po polskiej czy może rosyjskiej?
Mieli pomagać jednemu z tych, kto Ukrainę likwidował a naród polonizował bądź rusyfikował?
Wylewa tony brudu na Ukrainę, za to, że dzisiaj, po wielu latach, w końcu choć w niewielkim stopniu, jeszcze nie jak należy ale jednak już czasem oficjalnie, na szczeblu państwowym, oddaje bohaterom Ukrainy cześć.
"Ksiądz" Isakowicz - jak sam o sobie mówi - jest z pochodzenia Ormianinem. I właśnie tutaj pojawiają się pewne przemyślenia i pytania....
Nie jest naszą intencją oskarżanie Ormian o kolaborację z III Rzeszą, kwestie przyczyn i powodów rozpoczęcia współpracy z Niemcami środowisk patriotycznych pośród zniewolonych narodów (jak m.in. Ukraińcy i Ormianie), to sprawy dosyć skomplikowane, których nie da się omówić i rzeczowo wyjaśnić w krótkim tekście. Nie jest naszym zamiarem krytyka Ormian za to, że dzisiaj naród ten szanuje i upamiętnia swoich bohaterów narodowych, którzy próbowali zdobyć niepodległość dla swojego narodu, własnie u boku Hitlera.
Każdy naród ma własną historię, tym bardziej każdy naród ciemiężony ma trudną tą historię, skomplikowaną i niezrozumiałą dla obcych. Ormianie mają prawo do interpretowania własnej historii na swój sposób - takie prawo ma każdy naród.
Naszą intencją jest jedynie pokazanie (po raz kolejny) zakłamania "księdza" Isakowicza:
Dwie postacie - ormiańscy bohaterowie narodowi:
Drastamat Kanajan - podczas II wojny światowej podjął współprace z Niemcami w nadziei wyzwolenia Armenii spod sowieckiej władzy i stworzenia niezależnego państwa. W 1941 został dowódcą 812 Armeńskiego Batalionu Wehrmachtu. Współzałożyciel Armeńskiego Legionu walczącego u boku Hitlera do końca wojny.
Garegin Nyżdeh - ormiański wojskowy i polityk, współpracował z III Rzeszą podczas drugiej wojny światowej. W grudniu 1942 roku Nyzdeh był jednym z siedmiu członków Armeńskiej Rady Narodowej z siedzibą w Berlinie. Współzałożyciel Armeńskiego Legionu, w którego skład wchodziło 8 batalionów piechoty. Autor hasła: „Kto umiera za Niemcy, umiera za Armenię”
Ci dwaj ludzie od początku do końca wojny byli sojusznikami Hitlera, nie siedzieli w obozach koncentracyjnych jak Stepan Bandera, którego Isakowicz nazywa faszystą i kolaborantem (ale również zbrodniarzem wojennym i ludobójcą). Kierowali i dowodzili oddziałami zbrojnymi, jakie pod kontrolą nazistów operowały między innymi na terytorium Polski i Ukrainy. Dzisiaj obydwaj są w historycznej ojczyźnie "księdza" Isakowicza uważani za bohaterów narodowych.
Przy czym na szczeblu oficjalnym. W Armenii są ulice i skwery nazwane ich imieniem. Obydwaj mają swoje pomniki w Armenii, co więcej są to pomniki, które odsłonięto podczas oficjalnych uroczystości państwowych.
Trzy najbardziej wymowne przykłady:
1. Pomnik Garegina Nyżdeha w Erewaniu.
(foto 1)
2. Pomnik - mauzoleum Drastamata Kanajana w Aparan.
(foto 2)
3. Instytut Nacjonalnych Studiów Strategicznych Ministerstwa Obrony Armenii nosi imię Drastamata Kanajana.
http://eurasia.org.ru/22511-v-armenii-otkrylsya-inst...
A gdzie protesty Isakowicza?
A gdzie tony pomyj wylewanych na naród armeński?
Gdzie pikiety przed placówkami dyplomatycznymi Armenii i piętnowanie gloryfikacji "kolaborantów, nazistów, zbrodniarzy"?
Nie wstyd "księdzu" za własny naród?
(Ostatnie pytanie to żart, obłudnikom obce są takie uczucia jak sumienie i wstyd)

sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Czwartek, 3 sierpnia 2017 00:12:49
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Drastamat Kanajan - podczas II wojny światowej podjął współprace z Niemcami w nadziei wyzwolenia Armenii spod sowieckiej władzy i stworzenia niezależnego państwa. W 1941 został dowódcą 812 Armeńskiego Batalionu Wehrmachtu. Współzałożyciel Armeńskiego Legionu walczącego u boku Hitlera do końca wojny."

ciekawe CV, czytałeś coś o nim więcej?
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 3 sierpnia 2017 19:31:02
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oglądałem filmy ale miałem napisy. Żołnierzy z Azji widziałem też w DEUTSCHE WOCHENSCHAU
tak miej więcej wyglądali
Żabodukt Postów: 77999
kumak
Żabodukt, postów: 77999
Czwartek, 3 sierpnia 2017 19:42:51
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sprawa nie nowa .Isakowicz na pewno o tym wie .Ormianie przez wieki walczyli o swoje państwo.Dlatego powinien rozumieć że nie pierwsi Ukraińcy weszli w sojusz z faszystowskim diabłem.Takich sojuszy w historii było mnóstwo.Nasi Węgrzy przecież też i wielu innych, więc nie należy mierzyć każdego inną miarką.Rosja od czasów Piotra Wielkiego stosowała mechanizm skłócanie różnych narodów po to żeby wykorzysta ich osłabienie i wchłonąć w swoje wpływy.PISZE O TYM OD DAWNA I TO SIĘ TERAZ DZIEJE U NAS... nie na darmo nasi pojechali do Budapesztu za ruską kasę wiecować przeciwko Ukraiinie.Na UKRAINIE BYŁO MNÓSTWO ANTYPOLSKICH AKCJI KIEROWANYCH PRZEZ Moskwę
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK