23°C

12
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.67
PM25: 7.03 (16,65%)
PM10: 7.49 (46,88%)
Temperatura: 23.33°C
Ciśnienie: 1008.38 hPa
Wilgotność: 56.33%

Dane z 05.05.2024 13:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Prawo które nie służy narodowi to jest bezprawie"

4077 postów
gdzieś indziej Postów: 11602
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11602
Sobota, 16 kwietnia 2022 19:05:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
.....
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 10 maja 2022 20:31:17
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
List do Prezydenta RP Andrzeja Dudy
Szanowny Panie Prezydencie!
Proszę nie potraktować mojego listu jako formy wsparcia dla Pana polityki, gdyż jestem wobec niej nastawiony bardzo krytycznie (chociaż popieram Pana działania w Ukrainie). Jednakże jako Głowa Państwa powinien Pan reprezentować wszystkich obywateli bez względu na różnice polityczne.
Zwracam się do Pana z prośbą o publiczne wsparcie mojego żądania, wyrażonego w złożonym dzisiaj przeze mnie zawiadomieniu, na Zbigniewa Ziobrę, aby przeprowadzić bezstronne i niezależne postępowanie w sprawie podjętej przez niego próby pozbawienia mnie wolności. W dzisiaj sformułowanym zawiadomieniu domagam się ścigania go za to, że pomimo trzydziestu orzeczeń sądowych, które wskazywały bezzasadność jego podejrzeń wobec mnie, podjął próbę, aby mnie osadzić w areszcie. Próbę, która zakończyła się spektakularną kompromitacją Urzędu Prokuratorskiego, gdy sądy w Lublinie w sposób bezprzykładny w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości wręcz ośmieszyły insynuacje Oskarżyciela Publicznego.
Złożone dzisiaj przeze mnie zawiadomienie oparte jest o art. 189 par. 2 kk i 231 par. 2 kk. Za czyny pana Ziobry i jego akolity szefa Prokuratury Regionalnej w Lublinie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Nadto kilka tygodni temu sąd rejonowy w Warszawie nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo wskazując na oczywiste przestępstwa na moją szkodę popełnione w ramach prowadzonego śledztwa przez trzech wysoko postawionych prokuratorów z trzech prokuratur w Polsce. Tylko jednak nacisk opinii publicznej może doprowadzić do tego, że te zawiadomienia nie zostaną rozstrzygnięte przez osoby, których one dotyczą. Dlatego też uważam, że Pana wsparcie dla niezależnego rozstrzygnięcia tego zawiadomienia byłoby nieocenione.
Z poważaniem,
Roman Giertych
gdzieś indziej Postów: 11602
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11602
Środa, 11 maja 2022 00:12:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzięki rozwojowi nowych technologii – i co za tym idzie – wiedzy na temat rozwoju małego człowieka, życie wewnątrz macicy jest dla nas w coraz mniejszym stopniu zagadką. Im więcej wiemy, tym bardziej potrafimy dostrzec człowieczeństwo dziecka nienarodzonego, a także jego kruchość i delikatność.

W I trymestrze ciąży dziecko zabija się najczęściej poprzez wyssanie jego delikatnego ciała kawałek po kawałku z macicy, natomiast w II trymestrze (14-26 tydzień ciąży) stosuje się aborcję przez rozszerzenie i wydobycie – osoba przeprowadzająca zabieg szczypcami odrywa kończyny jedną po drugiej, głowę miażdży i wyjmuje w kawałkach na samym końcu.

Według dr Malloy dzieci po 20. tygodniu rozwoju prenatalnego z pewnością czują ból, prawdopodobnie przy tych samych bodźcach cierpią mocniej niż starsze dzieci i dorośli. W świetle tych informacji aborcja poprzez rozczłonkowanie dziecka wydaje się jeszcze bardziej okrutna i nieludzka. Gdyby dorosłym ludziom odrywano kończyny, obserwowalibyśmy ogromne oburzenie społeczeństw i masowy sprzeciw wobec takiego okrucieństwa.
https://www.zycierodzina.pl/czy-nienarodzone-dziecko-odczu...
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 11 maja 2022 14:54:56
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ziobrze grozi nawet 10 lat więzienia - Roman Giertych komentarz, 11.05.2022
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 11 maja 2022 18:19:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
POwtarzasz się cymbale
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 11 maja 2022 19:52:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ty jesteś jedna wielką powtórką- pokazywałem tekst a teraz klip głąbie
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 11 maja 2022 19:55:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ciekawe kogo pierwszego posadzą?

Za nami 2. posiedzenie europejskiej komisji śledczej ds. Pegasusa
Eksperci:
❗Około 33 miliony złotych wydano na Pegasusa w Polsce. Szacuje się, że za to wykupiono szpiegowanie na 35 urządzeniach,
❗Pegasus może nie tylko podsłuchiwać, czy przeglądać danych z telefonu, ale także technicznie jest możliwa instalowanie nowych treści na telefonie
❗Technicznie jest możliwe, że dane ściągnięte Pegasusem trafiają także na serwery firmy zewnętrznej spoza UE.
Pegasus to narzędzie, które zainstalowane na smartfonie - przejmuje nad nim kontrolę.
Dzięki niemu władza szpieguje m. in. opozycję czy dziennikarzy. Wszystko pod przykrywką „śledzenia działalności terrorystycznej i przestępczej".

”Informacje w mediach wskazują, że grupa NSO oferuje różne typy modelów licencyjnych. Jeden z nich zakłada, że użycie cyberbroni Pegasus wiąże się ze współpracą służb specjalnych danego kraju z zewnętrzną firmą z kraju trzeciego! Z kraju trzeciego! Z kraju, który nie jest ani członkiem UE, ani członkiem NATO.”

To Unia powinna pozostać wyłączną przestrzenią wrażliwych danych swoich obywateli. Sytuacja, w której prywatne dane obywateli europejskich mogą być eksportowane na zewnątrz jest nieakceptowalna.”

Pytanie i odpowiedź eksperta ds. cyberbezpieczeństwa:

„Chciałbym spytać o możliwość przepływu tych wrażliwych danych poza Unię. Czy jest możliwe, że wspominana firma posiada wciąż wszystkie dane pobrane podczas cyberataków Pegasusem?”

Odpowiedź Adama Haertle: „Jeśli chodzi o rolę pośredników - to jest bardzo dobre pytanie. Jeśli przeanalizujemy kontrakt Ghany, jeśli przeanalizujemy faktury z Polski, to dowiemy się, że rządy nie kupują bezpośrednio od NSO, ale od lokalnych dostawców. Co jest charakterystyczne dla tego rodzaju biznesu. Pracowałem kiedyś dla firmy telekomunikacyjnej i kupowałem legalne rozwiązania przechwytywania informacji. Zawsze były produkowane poza granicami kraju i sprzedawane przez tak zwanych krajowych partnerów. To bardzo popularny model sprzedaży w świecie IT, gdzie lokalne spółki są sprzedawcami rozwiązań kupowanych od producenta. Bycie pośrednikiem na rynku usług IT jest czymś normalnym. W tej sprawie jest to o tyle ważne, że w polskim prawie jest wymóg, aby do systemów oferujących przetwarzanie informacji poufnych, tajnych, mieli dostęp tylko obywatele polscy. Jest wymagane aby, jeśli system służy do legalnych podsłuchów, był chroniony certyfikatem dostępu do informacji niejawnych, obsługiwany i wspierany wyłącznie przez polskich obywateli. To jest wręcz nieformalny wymóg i przyjęty model biznesowy, wykorzystywany w wielu państwach, gdzie lokalni sprzedawcy serwisują usługi dla swoich klientów.”
https://www.facebook.com/KohutLukaszMarcin/videos/11529...
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Piątek, 13 maja 2022 05:04:03
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na podstawie tych przepisów Zbigniew Ziobro będzie siedział.

Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Wyborcza.pl
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Poniedziałek, 16 maja 2022 06:32:18
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szymowski.

Gangsterzy wiceszefa PiS

Śledztwo wszczęte po śmierci Dawida Kosteckiego "Cygana" ujawniło zaskakujące związki wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego z podkarpackimi gangsterami.

Podkarpacki gangster Maciej M. był wspólnikiem i jednym z najbliższych przyjaciół Dawida Kosteckiego ps. "Cygan" - boksera, który latem 2019 roku popełnił tajemnicze samobójstwo w Areszcie Śledczym Warszawa - Białołęka. Krótko przed śmiercią, Kostecki jako pierwszy ujawnił "aferę podkarpacką" czyli funkcjonowanie gangu braci Rysicz z Ukrainy, którzy prowadzili sieć agencji towarzyskich i nagrywali tam orgie ważnych polityków z prostytutkami, w tym nieletnimi. Cały proceder nieformalnie ochraniali funkcjonariusze CBŚ (prokuratura postawiła im za to zarzuty). Gdy Kostecki popełnił dziwne samobójstwo (miał się udusić, leżąc na pryczy w celi) wybuchł skandal a afera podkarpacka powróciła na czołówki mediów. Prokuratorzy i policjanci wykorzystali tą atmosferę strachu, aby skłonić do zeznań wspólników "Cygana". Jeden z nich - Maciej M. (odsiaduje wyrok w więzieniu w Tarnowie) zgodził się na współpracę z prokuraturą. Ujawnił związki mafii z jednym z najważniejszych polskich polityków.

Maciej M. opowiedział o tajemniczym spotkaniu dwóch podkarpackich gangsterów K. (ojca i syna) z Mariuszem Kamińskim - dzisiejszym ministrem spraw wewnętrznych i koordynatorem służb specjalnych. Z jego zeznań wynika, że Marek K. - wówczas ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości (był poszukiwany listem gończym) uzyskał zapewnienie funkcjonariuszy CBA, że nie zostanie schwytany i może bezpiecznie spotkać się z Kamińskim. Do spotkania doszło w hotelu Marriott w Warszawie. K. - senior - przekazał wówczas Kamińskiemu nagranie z podkarpackiego burdelu nadzorowanego przez gang braci Rysicz. Nagranie dokumentowało kontakty seksualne ówczesnego marszałka Sejmu - Marka Kuchcińskiego - z nieletnią prostytutką ukraińską. Takie nagranie dawało Kamińskiemu możliwość wpływu na marszałka Sejmu - jedną na najważniejszych osób w państwie. Jak wynika z zeznań Macieja M., w zamian Kamiński dał gangsterowi K paszport Republiki Litwy. Dzięki temu, K. - oficjalnie ścigany - mógł wyjechać z Polski, posługując się innym dokumentem tożsamości.

Ale to nie wszystko. W trakcie spotkania, gangster K. miał obiecać Kamińskiemu, że "jego człowiek" obciąży zeznaniami Annę Habało - wcześniej szefową rzeszowskiej prokuratury. W zamian, Kamiński miał pilnować, aby służby nie ścigały ani Marka K. ani jego syna. To
o tyle ciekawe, że Anna Habało kierowała prokuraturą rzeszowską, która wcześniej postawiła Kamińskiemu zarzut przekroczenia uprawnień w związku z działaniem CBA w sprawie tzw. "afery rolnej" (chodzi o zatrzymanie w 2007 roku dwóch współpracowników Andrzeja Leppera). Mariusz Kamiński został za to w marcu 2015 roku skazany na 3 lata pozbawienia wolności jednak za kratki nie trafił - pół roku później ułaskawił go nowo wybrany prezydent Andrzej Duda. Z kolei Anna Habało trafiła do aresztu z zarzutami korupcyjnymi, wskutek zeznań Mariana D. - człowieka związanego z gangiem braci Rysicz, znajomego gangsterów K.

Czy zeznania Macieja M. to gangsterskie konfabulacje czy prawdziwa relacja? M. składał zeznania pod przysięgą. Niebawem (w 2022 roku) wyjdzie z więzienia jako człowiek w pełni rozliczony z wymiarem sprawiedliwości. Ewentualny proces za składanie fałszywych zeznań nie jest mu potrzebny. Jednak jest jeszcze coś, co potwierdza jego wersję. To zeznania Michała O. - podkarpackiego gangstera, który uczestniczył w spotkaniu gangsterów K. z Mariuszem Kamińskim. Michał O. był wtedy ochroniarzem K. - seniora. I uczestniczył w tym spotkaniu.

Protokoły zeznań znajdują się w aktach sprawy prokuratury rzeszowskiej (sygnatura akt 1 Ds 19/2020). Ich prawdziwość potwierdził Maciej M. w rozmowach ze mną, dodając wiele interesujących szczegółów. Stały się "gorącym kartoflem". Analiza ich treści prowadzi do wniosku, że Mariusz Kamiński nadużył swoich uprawnień ministra (bo jak inaczej nazwać nieformalne zagwarantowanie bezkarności dwóm bandytom) aby zdobyć materiał kompromitujący marszałka Sejmu oraz aby odegrać się na byłej szefowej rzeszowskiej prokuratury, która nadzorowała śledztwo zakończone 3-letnim wyrokiem więzienia dla Kamińskiego.

Osobną kwestią są działania funkcjonariuszy CBA, którzy - wg relacji Macieja M. - mieli spotkać się z gangsterem K. - seniorem - i zagwarantować mu, że nie zostanie schwytany podczas spotkania z ministrem Kamińskim. Zgodnie z przepisami prawa, funkcjonariusze CBA mieli obowiązek zatrzymać poszukiwanego i oddać go w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Z relacji Macieja M. wynika, iż gangsterzy K. zarejestrowali spotkanie z Kamińskim bez jego wiedzy. Miało im to dać możliwość szantażowania wiceszefa PiS pełniącego kluczowe stanowisko z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa. Z moich ustaleń wynika, że prokuratura nie ma tego nagrania.

Poprosiłem ministra Mariusza Kamińskiego (szef MSWiA i koordynator służb specjalnych) o odniesienie się do treści zeznań Macieja M. i Michała O. Od jego rzecznika - Stanisława Żaryna - otrzymałem następującą odpowiedź:

Panie Redaktorze,

Dementuje informacje zawarte w Pana mailu. Przytaczane przez Pana tezy są fałszywe. Nagłaśnianie podobnych kłamstw będzie nosiło znamiona insynuacji.

Stanisław Żaryn

Rzecznik Prasowy Ministra Koordynatora Służb Specjalnych

W odpowiedzi spytałem czy można liczyć, iż po mojej publikacji na ten temat minister Kamiński zawiadomi prokuraturę o składaniu fałszywych zeznań przez świadków rzeszowskiej prokuratury.

Odpowiedzi na to pytanie nie uzyskałem
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 05:20:51
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ROMAN GIERTYCH
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 17:06:00
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
List do Zera.
Otrzymałem dzisiaj kopię wniosku Prokuratora Regionalnego w Lublinie Jerzego Ziarkiewicza (jednego z najbliższych ludzi Ziobry), w którym przed zeszłomiesięcznym posiedzeniem sądu w sprawie mojego aresztu próbował wyłączyć sędzią prowadzącą sprawę. Oczywiście wniosek oddalono.
We wniosku tym jednak prokuratura wreszcie wyłożyła co mi zarzuca. Chodzi o to, że prezentuję skrajne poglądy polityczne i mam wypowiedzi o wydźwięku antypaństwowym, gdyż krytykuję upolitycznienie reform Ziobry.
No, i to Zbyszku rozumiem. Wreszcie powiedzieliście konkretnie co macie do mnie. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego jak tylko przyznać się do winy. Rzeczywiście mój niedoszły pracowniku ośmielam się czasem krytykować twoje tzw. reformy. Krytykują ją ze mną zresztą prawie wszystkie uniwersytety, sądy europejskie i miażdżąca większość sędziów. Ale to mnie nie usprawiedliwia. Moja działalność antypaństwowa i skrajne poglądy polityczne (przyznasz że zabawnie w ustach twojego człowieka brzmi zarzut skrajności, gdy partyjka której przewodzisz ma 0.7% poparcia) są niewybaczalne. Dlatego postanowiłem się przyznać do winy i w skrócie moje antypaństwowe i skrajne poglądy wyłożyć, aby twoje orły prokuratury mogły je ująć w ładny zarzut. No, bo przecież tak bez zarzutu mojej działaności nie pozostawicie.
Otóż uważam Zbyszku że prowadzisz destrukcję wymiaru sprawiedliwości mającą na celu budowę systemu totalnej bezkarności dla złodziei z twojego obozu politycznego i totalitarnej możliwości zamykania waszych przeciwników politycznych. Opór środowiska sędziowskiego was rozwściecza, gdyż o ile bezkarność zapewnia wam prokuratura, to już osadzanie przeciwników napotyka trudności. Dlatego też mając w zerowym poważaniu interes Polaków, niszczycie wymiar sprawiedliwości po to, aby osiągnąć możliwość takiego osadzania, gdyż to stanowi jedyną szansę na utrzymanie przez was władzy. Chcecie opozycję zastraszyć i zniszczyć. Robicie to oczywiście również z powodu strachu przed odpowiedzialnością w przypadku zmiany władzy, gdyż uczestniczyliście w wielorakim, przestępczym spisku zmierzającym do obalenia obowiązywania Konstytucji RP. Nadto częścią twojej motywacji jest kompleks wynikający z faktu, że nic nie rozumiesz z prawa i wydaje ci się ono jedynie narzędziem polityki, a nie zbiorem zasad obiektywnie kształtujących sprawiedliwość. Ten twój kompleks przejawia się również agresją do ludzi, którzy nie docenili twojej wiedzy. Dlatego też nie znosisz mnie, gdyż twoje umizgi o pracę potraktowałem lekceważąco.
Tak więc skoro macie już zarzut napisany, to czas na zarzuty. Działalność antypaństwowa nie może pozostać bez reakcji!
Roman Giertych
PS. Cytuję jeden fragment wniosku pana Ziarkiewicza. Zobaczcie Państwo jaki to język! Jak z lat 80-tych. Może tamci jednak nie robili takich błędów jak napisanie: „zauważone wobec opinii publicznej”. Język polski to trudny język.
Pan Ziarkiewicz napisał tak (tytułował mnie podejrzanym mimo, że sądy orzekły, że nie mam takiego statusu, ale to nie jest istotne)
„ Podejrzany Roman Giertych prezentuje publicznie równie skrajne poglądy polityczne. Zarówno sędzia Dorota Dobrzańska jak też podejrzany Roman Giertych w swoich zbieżnych treściowo wypowiedziach o wydźwięku antypaństwowym nawołują do nieposłuszeństwa wobec porządku prawnego, zaś działanie to wpisuje się w aktywność o charakterze politycznym, co nie pozostaje niezauważone wobec opinii publicznej i wymiernie rzutuje na proces kształtowania świadomości prawnej społeczeństwa budując obraz negatywnego zjawiska pod postacią upolitycznienia części środowiska sędziowskiego, która przypisuje tę cechę innej jego części podejmującej inicjatywy na rzecz jego odpolitycznienia.”
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3409
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3409
Wtorek, 17 maja 2022 19:39:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak widzę nasz Ruski troll już otrząsnął się z szoku i znowu nadaje.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 20:03:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
totamto o jakim TY ZNOWU SZOKU PISZESZ ? O RUSKICH TROLACH?
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11602
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11602
Wtorek, 17 maja 2022 20:04:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
POdobno były problemy z transferami płatności.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 20:19:28
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
podobno to nie fakt- dobrze wiemy że żeby było coś na Giertycha lub kogo bądź z pozycji to by już dawno SIEDZIELI- PEGASUS BYL PO TO ZEBY ZNALEŚĆ COŚ NA NICH- KIEDY ZA TO PISIORY POJDA SIEDZIEĆ
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Wtorek, 17 maja 2022 20:29:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kiedy rozliczą pozakonkursowe zlecenia?
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 20:32:27
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
moje zlecenia rozliczone 6 lat temu
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Wtorek, 17 maja 2022 20:34:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I co z tego, pozakonkursowy wolontariuszy za 50 zl razy kilkadziesiąt.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 20:43:55
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ano to z tego że gówno mi zrobisz- możesz sobie co najwyżej popiepszyć na tym forum anonimowo bo po nazwisku tchórzu nie potrafisz
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 17 maja 2022 20:56:39
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
UE nie zdradziła sędziów. Nie zgodzi się na putinizację sądów, bo to rozsadzi całą Unię [WAWRYKIEWICZ] https://oko.press/wawrykiewicz-ue-nie-zdradzila-...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK