16°C

11
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.92
PM25: 6.71 (16,02%)
PM10: 7.21 (44,76%)
Temperatura: 16.20°C
Ciśnienie: 1012.15 hPa
Wilgotność: 66.00%

Dane z 02.05.2024 09:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Początek Roku Szkolnego

2637 postów
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 28 stycznia 2022 18:56:22
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Taki zapis może być przepustką do usuwania ze szkoły ciężarnych uczennic
Stowarzyszenie Umarłych Statutów, które sprawdza szkolne regulaminy pod kątem praw ucznia, przeprowadziło plebiscyt na "Statutowy Absurd Roku". Pierwsze miejsce zajęła placówka z Krakowa, która umieściła w statucie przepisy zakazujące uprawiania seksu. https://www.gazeta.pl/0,0.html?mtpromo=enc02qhrmpup5...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 28 stycznia 2022 19:51:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Niedziela, 6 lutego 2022 09:35:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niedźwiedzia przysługa kurator Barbary Nowak. Teraz cała Polska wie, że minister Czarnek kłamie
Kłamstwo ma krótkie nogi. Kiedy Barbara Nowak publicznie powiedziała o setkach skarg od rodziców na zajęcia prowadzone w szkołach przez organizacje pozarządowe, posłowie KO sprawdzili, ile ich jest. Wielkopolski kurator od 2015 roku nie dostał ani jednej. https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,28077604,niedzw...
gdzieś indziej Postów: 11596
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11596
Poniedziałek, 7 lutego 2022 01:35:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ziemkiewicz: Ruchy zielonych to największy pośmiertny sukces Związku Sowieckiego
https://www.youtube.com/watch?v=c9l0bcUVnYw
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 11 lutego 2022 08:51:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Life Press

Szanowny Panie Prezydencie, ja, Anna Maria Wesołowska, sędzia w stanie spoczynku, proszę, aby zawetował Pan ustawę „Lex Czarnek”. Kochani rodzice, nauczyciele, uczniowie - dołączcie się!
Od ponad dwudziestu lat zajmuję się edukacją prawną. Wtedy, kiedy jeszcze wszyscy śpią, wsiadam w samochód (bez kierowcy) i jadę, nieraz setki kilometrów do miejsc, gdzie trudno dotrzeć: Stare Juchy, Kańczuga, Bezledy i wiele innych na mapie Polski. Z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami i rodzicami rozmawiamy nie tylko o zasadach odpowiedzialności, prawach i obowiązkach, ale również o wartościach, którymi powinniśmy kierować się w życiu. Zależy mi, abyśmy stali się społeczeństwem obywatelskim, zwróconym ku sobie i Państwu. Bez podziału na MY i WY.
Byłam w szkole Pana małżonki, gdy jeszcze uczyła języka niemieckiego, byłam w Pałacu Prezydenckim, już na zaproszenie Pierwszej Damy na spotkaniu z młodzieżą na temat hejtu. Padały tam dobre i mądre słowa.
Przypomniały mi sytuację sprzed wielu lat, gdy miałam wykład w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W czasie uroczystego obiadu, jedna pani profesor powiedziała, że gdy zostanie Pan Prezydentem (czyli było to jeszcze przed wyborami), to nie będzie źle, bo Agatka pochodzi z rodziny reprezentującej najwyższe wartości. Dlatego mam nadzieję, że nie będzie źle, że ustawa, która zniszczy polską szkołę, nie wejdzie w życie.
Przez wiele lat spotykałam się z kuratorami oświaty, zastanawialiśmy się wspólnie, jak wspomóc szkoły. Nie chcieli być nadzorcami, tylko przyjaciółmi. Za promowanie społecznych aspektów prawa, otrzymałam Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu oraz Złoty Krzyż Zasługi. Młodzież mi ufa. Nie mogę milczeć, gdy coś jej zagraża. Nasze dzieci potrzebują wsparcia, poczucia bezpieczeństwa, a nie nadzorcy. Mądre przysłowie mówi: „żeby wychować dziecko, potrzebna jest cała wioska” - nauczyciele, rodzice, społeczność lokalna, a nie osoba z zewnątrz nie mająca pojęcia o rzeczywistych problemach danej placówki.
Zdaję sobie sprawę, że sytuacja Głowy Państwa nie jest dzisiaj łatwa. Nie jestem naiwną blondynką w sędziowskiej todze. Nie miałam oporów, gdy orzekałam w głośnych sprawach gospodarczych z okresu PRLu, chociaż dotyczyły pupilków ówczesnej władzy (dzisiaj nie mogę uwierzyć, że nie przeniesiono mnie za karę na prowincję), wymierzałam sprawiedliwość zorganizowanym grupom przestępczym, przesłuchiwałam świadków koronnych, wyrażałam zgodę na podsłuchy (gdy zachodziło niebezpieczeństwo porwania dziecka czy zagrożenie innym kryminalnym przestępstwem), badałam korupcję w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości. Współpracowałam z wieloma służbami przy projekcie Ustawy o czynnościach operacyjnych, byłam społecznym doradcą kilku Ministrów Sprawiedliwości w Radzie do spraw pokrzywdzonych przestępstwem. Zależało mi na ludziach i do dzisiaj mi zależy. Mam nadzieję, że szacunek dla polskiej rodziny, polskich dzieci i samego siebie, pozwoli Panu Prezydentowi podjąć słuszną decyzję.
Czy mam obawy? Mam. Przypomniały mi się słowa rosyjskiej dziennikarki: „Czasem wybór, po prostu nie istnieje. Autorytarny system panujący w Rosji uformował się w latach 90tych. Żyjąc w nim trzeba włożyć ogromny wysiłek, jeśli się chce pozostać uczciwym i dokonać prawidłowych wyborów. A zło dzieje się bez żadnego wysiłku. Wystarczy tylko przymknąć oczy. Od obywateli wymaga się lojalności, za nią można w Rosji kupić wszystko. Lojalny obywatel jest nagradzany. Ale niech ma się na baczności. System i o niego może się upomnieć. I przemieli go jak maszynka mięso”. (Tygodnik Powszechny nr 40/2021 r.) Całe szczęście, że żyjemy w Polsce. Zakończę dziesiątym przykazaniem z dekalogu prof. Ewy Łętowskiej skierowanym do sędziów: „Bądź Wielki”.
Sędzia Anna Maria Wesołowska
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 lutego 2022 10:39:30
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Uczeń ma otrzymać odszkodowanie, gdyż nauczyciel nie chciał nazywać go bezpłciowo

Uczeń określający siebie jako osobę niebinarną (nie czującą się ani kobietą ani mężczyzną) powinien otrzymać odszkodowanie za nękanie ze strony nauczyciela, który odmówił nazywania go w sposób neutralny płciowo – orzekł w czwartek szwedzki Rzecznik ds. Dyskryminacji (DO).

Organ założycielski szkoły w środkowej Szwecji ma zapłacić uczniowi 150 tys. koron (ok. 14 tys. euro). W przypadku odmowy, sprawa trafi do sądu.

Według Isabelle Arsova z DO, „jeśli nauczyciel wbrew woli ucznia, celowo powstrzymuje się od stosowania zaimka, z którym uczeń identyfikuje się, to mamy do czynienia z poważną formą prześladowania”. – Dyrektor szkoły powinien natychmiast podjąć działania, aby takie zachowanie nie miało miejsca – podkreśliła Arsova.

Z akt sprawy wynika, że konflikt trwał przez ponad semestr, choć u kierownictwa placówki interweniowali rodzice. Ostatecznie nauczyciel został zawieszony w obowiązkach, a później zwolniony.

W Szwecji w 2014 roku zaimek „hen” (zbliżony do polskiego „ono”), oznaczający płeć nieokreśloną lub „trzecią”, został oficjalnie wpisany do słownika Akademii Szwedzkiej. Wcześniej był stosowany nieformalnie.

Źródło: PAP
https://nczas.com/2022/02/11/uczen-ma-otrzymac-o...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 lutego 2022 10:55:28
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Francuska lewica znowu w akcji. Adopcja dla par bez ślubu oraz par homoseksualnych stała się faktem!

Francuscy deputowani przegłosowali rozszerzenie dostępu do adopcji. Co to oznacza? Od teraz, dzieci będą mogły być adoptowane przez pary niebędące w formalnym związku - w tym również pary homoseksualne...
We wtorek 8 lutego podczas Zgromadzenia Narodowego odbyło się głosowanie w sprawie rozszerzenia dostępu do adopcji. Co więcej, było to już ostatnie głosowanie w tej sprawie.
Jak głosowano?

Propozycję zainicjowaną przez lewicową francuską deputowaną Monique Limon przyjęto 96 głosami za i 15 przeciw.

Projekt ustawy został pierwotnie zgłoszony w 2020 roku, ale członkowie obu izb francuskiego parlamentu nie potrafili dojść wówczas do porozumienia. Prawicowa większość w Senacie, wyższej izbie francuskiego parlamentu, twierdziła, że tekst projektu jest sprzeczny z panującą do tej pory zasadą „dawania rodziny dziecku, a nie odwrotnie”.

We Francji wygląda to jednak trochę inaczej, gdyż to do Zgromadzenia Narodowego, niższej izby parlamentu, należy ostatnie słowo, gdy projektu ustawy nie otrzyma poparcia obu izb.
Nowe prawo - co się zmieniło?

Kluczowym punktem zaproponowanym w projekcie ustawy jest możliwości adopcji przez pary, które nie są w związku małżeńskim, co według deputowanej Coralie Dubost ma położyć kres „dyskryminacji związków lub rodzicielstwa LGBT”.

Większość prawicowych deputowanych sprzeciwiała się temu projektowy, gdyż ich zdaniem małżeństwo jest "najbezpieczniejszym środowiskiem dla dziecka".

Z kolei, posłowie lewicowi, tacy jak wspomniana Monique Limon - inicjatorka pomysłu, podkreślali, że małżeństwo „nie jest gwarancją stabilności” dla dziecka.

Do tej pory adopcja we Francji była "dostępna" tylko dla małżeństw i osób samotnych. Nowy projekt ustawy otworzy możliwość adopcji dla par, które nie są w formalnym związku, ale mieszkają razem, jak również dla par, które zarejestrowały tzw. PACS, czyli „cywilny pakt solidarności”.

PACS, który obowiązuje tylko we Francji, definiowany jest jako forma związku cywilnego pomiędzy dwoma dorosłymi osobami. Pakt został uchwalony przez francuski parlament w październiku 1999 roku, głównie jako sposób na prawne uznanie par tej samej płci.
Od tego czasu jednak, inny projekt ustawy przyjęty przez Zgromadzenie Narodowe w maju 2017 roku stanowi, że można nazwać „małżeństwem” związek osób tej samej płci. Zalegalizowana została również adopcja dla tych par.

Nowa ustawa, która została uchwalona we wtorek ma na celu jeszcze bardziej ułatwić adopcję dzieci przez pary jednopłciowe.

Na tym nie koniec. W projekcie zawarto zmianę minimalnego wieku wymaganego do zostania rodzicem zastępczym, który został obniżony z 28 do 26 lat. Ponadto, zmniejszono minimalny czas trwania wspólnego pożycia pary z dwóch lat do jednego roku.
https://niezalezna.pl/429576-francuska-lewica-znowu-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 lutego 2022 10:58:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Absurd za absurdem... Najpierw „drag queen", a teraz „drag kid". Co będzie następne?

Lewicowi ideolodzy nie cofną się przed niczym promując swoje ideę, coraz częściej angażując w nie dzieci. Obecnie 14-letni Desmond Napoles, mając 5 lat, dostał od swojej mamy strój Elsy z bajki "Krainy lodu". Oprócz tego, niemalże nałogowo oglądał z nią reality show, pokazujący pracę "drag queen". W wieku 11 lat stał się sławny jako... pierwszy w historii "drag kid".
Nastoletni chłopiec posługuje się „pseudonimem scenicznym” Desmond Is Amazing. Ponadto, wydał singiel oraz napisał książkę dla dzieci, w której opisuje historię swoją i ruchu LGBT.
"Uzależniony od drag" - brzmi jak choroba

W krótkim reportażu o chłopcu, wyprodukowanym w zeszłym roku przez PinkNews, portal skierowany do społeczności LGBT, Desmond opowiedział dokładnie swoją historię.

"Kiedy byłem młodszy, moja mama oglądała „RuPaul’s Drag Race” i ja też oglądałam go razem z nią. Używałem potem przypadkowych materiałów, które znalazłem w domu, takich jak pościel, jak peruki lub jak sukienki, aby wyglądać jakbym miał długą elegancką suknię. Po tym w 2013 roku moja mama dała mi strój Elsy z „Frozen” i pozwoliła mi pójść w paradzie Halloween i to było to. Byłem uzależniony od drag"

– opowiadało dziecko.

„RuPaul’s Drag Race” to amerykański program reality show, emitowany w stacji VH1. O tytuł „kolejnej amerykańskiej supergwiazdy drag” konkurują mężczyźni przebrani za kobiety, ubrani w bardzo wyzywające kreacje i w prowokującym makijażu.


"To co kocham w drag to to, że czuję się pewny siebie i to jest sztuka i możesz być po prostu kreatywny. [Drag] może być używany do manifestowania deklaracji, np. deklaracji politycznych, deklaracji kontrowersyjnych lub nawet deklaracji pozytywnych. Jest wiele deklaracji, które drag może manifestować"

– stwierdził 13-latek.

5-latek na paradach równości

Rodzice - Wendylou i Andrew Napoles zabierali chłopca już w wieku 5 lat na nowojorskie parady równości, jednak gdy kilka lat później chłopiec zaczął przejawiać swoje zainteresowania związane m.in. z przebieraniem się za kobietę, byli w szoku. Jak tłumaczy Desmond, w pewnym momencie rodzice zabrali go na wizytę u terapeuty.

Terapeuta jednak powiedział rodzicom "kolorowego dziecka", żeby nie zachęcali go do takich zachowań, ale i go nie zniechęcali. Stwierdził, że mają pozwolić chłopcu robić, co mu się podoba, bo „może to tylko faza”, która za jakiś czas minie.

Nasuwa się zatem pytanie... Po co zabierali kilkuletnie dziecko na parady równości?
Nieoczekiwany zwrot akcji

Rodzice chłopca szybko zmienili jednak zdanie. Z wizyty u terapeuty, wylądowali w... serii reklam nowojorskiej parady równości. Matka chłopca mówiła o tym, jakim wspaniałym doświadczeniem dla wtedy 7-letniego chłopca jest udział w wydarzeniu promującym środowiska LGBT i ideologię gender.

"Jako mama dziecka, które jest genderfluid, widzieć go na paradzie, jak jest w stanie być sobą, to najwspanialszy prezent, jaki można dostać"
To nie wszystko...

Co więcej, Desmond wystąpił cztery lata temu w programie „Good Morning America” na antenie CBC. Na widowni siedzieli między innymi - jego rodzice. Prowadzący program postanowili zrobić chłopcu niespodziankę i zaprosili trzech znanych „drag queen”, którzy dali mu prezenty: zestaw kosmetyków do makijażu, karnet na lekcje tańca w szkole jednego z mężczyzn i tęczowe ubrania... Świetny prezent jak dla dorastającego chłopca, nieprawdaż?

"To naprawdę porusza mnie do głębi, że są tam inne dzieci, do których on dociera i one go słuchają, a on wpływa na nie, aby były sobą"

– powiedziała mama Desmonda, Wendylou w materiale wyemitowanym w telewizji CBC.
"Jestem z niego dumny" - czy na pewno jest z czego?

"Jestem z niego bardzo dumny. Jestem dumny, że tak wcześnie odnalazł swoją ścieżkę"

– stwierdził ojciec chłopca.

Nastolatek twierdzi, że bycie „drag” jest dla każdego – „stuletni mężczyzna może to robić lub stuletnia kobieta może to robić”. Według niego - rasa, płeć, czy „sposób identyfikacji” nie mają znaczenia, bo „drag to sztuka i możesz po prostu robić swoje i być sobą”.
Im dalej, tym coraz gorzej...

Jak donosił LifeSiteNews, w zeszłym roku chłopiec wystąpił też przebrany za piosenkarkę Gwen Stefani w barze dla gejów i społeczności LGBT w Nowym Jorku, gdzie tańczył „półnagi” przed publicznością, która rzucała w niego banknotami, jak w striptizera.

"To się nazywa pedofilia. Jego rodzice powinni zostać aresztowani, a bar powinien zostać zamknięty"

– napisał oburzony użytkownik Twittera.

Po tym, jak informacja o występie 10-latka (niektórzy podają, że chłopiec miał już 11 lat) rozprzestrzeniła się w internecie, nie tylko konserwatyści grzmieli przeciwko wykorzystywaniu nieletniego.

"11-latkowie są zbyt młodzi, by występować w barach. To nie powinno być legalne"

– napisała osoba, która określa się jako „liberalny demokrata”.

Inna osoba zwróciła zaś uwagę na to, że mama Desmonda opublikowała niedawno wpis w internecie, w którym mówi, że jej syn ma autyzm i trudności w kontaktach z ludźmi.

"Dlaczego oni wykorzystują w ten sposób własne dziecko? To jest chore"

– dodał użytkownik Twittera, według LifeSiteNews.

https://niezalezna.pl/427882-absurd-za-absurdem-najp...
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 11 lutego 2022 11:01:01
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sailorze nie bulwersuj się .To tylko taka zabawa i gra.Zapewne drag ksiądz nie będzie
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 lutego 2022 11:06:38
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
to się baw w mazgułowie
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 11 lutego 2022 11:37:00
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Można robić to wszystko co nie zakazane l
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 11 lutego 2022 13:22:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
MIńsk Mazowiecki Postów: 4947
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4947
Piątek, 11 lutego 2022 14:31:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzieciom też nie wolno myśleć!


Będą mogły tylko w kółko klepać wkute na blachę mantry.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 lutego 2022 15:04:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
brudne lewackie łapy precz od szkół, dzieci i nauczania

i B A N

dla kumaka
MIńsk Mazowiecki Postów: 4947
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4947
Piątek, 11 lutego 2022 15:10:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I tyko namaszczone ręce będą je "dotykać".
MIńsk Mazowiecki Postów: 4947
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4947
Piątek, 11 lutego 2022 15:13:53
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lekcje religii są prowadzone w szkole przez zewnętrzną organizację, która to tym dzieciom wpaja siłą swoją ideologię?

Minister zareaguje?
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Piątek, 11 lutego 2022 15:56:40
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak zagłobowicz kłamczuch.
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 11 lutego 2022 17:13:44
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Paweł Kukiz - głosował za ustawą #LexCzarnek. Jest odpowiedzialny za dewastację polskiej szkoły
Wszedł do Sejmu obecnej kadencji z listy Polskie Stronnictwo Ludowe w okręgu Opole.
W kwietniu 2019 roku - jak można przeczytać w SuperEkspresie - opowiadał, że wielokrotnie przekonywał żonę, nauczycielkę nauczania wczesnoszkolnego pracującą wówczas w szkole podstawowej w Łosiowie, aby „zostawiła szkołę”.
„A ona na to – »Paweł, rzuciłbyś muzykę?«. Odpowiadałem – »moją pasję? Oszalałaś?«. »No widzisz! A moją pasją są te dzieci i szkoła, uczę ich czytać, pokochać książki, uczę rozwijać wyobraźnię, uczę ich pokochać samych siebie i cały świat i ten cały świat rozumieć«”
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Niedziela, 13 lutego 2022 07:18:59
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jedni nie rozumieją, co złego jest w starym uroczym wierszyku o chłopcu z Afryki. Inni oburzają się, że ktoś w ogóle może jeszcze chcieć go czytać dzieciom. Co o tym sądzi znawczyni literatury dziecięcej? Czy Tuwim był rasistą? A Sienkiewicz z opisem Kalego oraz muzułmanów w “Pustyni i w puszczy”? Wreszcie, co mamy z tymi wszystkimi tekstami zrobić: wyrzucić z półek i list lektur, ocenzurować, a może machnąć ręką? Karolina Oponowicz próbuje znaleźć odpowiedzi na te pytania w rozmowie z dr Anną Czernow.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Poniedziałek, 14 lutego 2022 05:21:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
– Moi rodzice zakochali się w sobie na wakacjach – czterolatek podnosi wysoko do góry selfie uśmiechniętej pary. Siedzi w kręgu dzieci, tuż obok siedzą nauczycielki.Plemniki weszły przez waginę do brzucha mamy". Czego uczą we francuskim przedszkolu
Kompleksowa edukacja seksualna może zapobiegać wykorzystywaniu seksualnemu dzieci i przemocy ze strony partnerów, zwiększać tolerancję dla różnorodności seksualnej, w tym uczniów LGBTQ. Młodzi ludzie zaznajomieni z tematem seksu rozpoczynają życie seksualne później
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,173910,280976...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK