12°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.78
PM25: 9.34 (22,32%)
PM10: 10.04 (62,27%)
Temperatura: 12.27°C
Ciśnienie: 1005.35 hPa
Wilgotność: 83.50%

Dane z 07.05.2024 01:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Nauka pływania

27 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 33
combat-club
Mińsk Mazowiecki, postów: 33
Poniedziałek, 18 marca 2013 22:56:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Naukę pływania powinni prowadzić wykwalifikowani instruktorzy lub trenerzy w specjalnie do tego przeznaczonych akwenach wodnych. W przypadku samouczenia się pływania dochodzi do utrwalania złych nawyków ruchowych. Można nauczyć się samemu poruszać w wodzie własnym sposobem lecz będzie on z dużym prawdopodobieństwem odbiegał od pływania stylowego. Pływanie potocznie zwaną żabką z głową nad wodą obciąża znacznie odcinek szykany i lędzwiowy kręgosłupa pogłębiając lordozę. Nie wszyscy o tym wiedzą i mylnie stosują ten sposób poruszania w wodzie jako lek na chory kręgosłup pogłebiając stan chorobowy. Przepraszam jeżeli moje pojmowanie istoty ww. zagadnienia wyrażonej na forum kogokolwiek zniesmacza i uraża.
mińsk maz Postów: 227
okon
mińsk maz, postów: 227
Wtorek, 19 marca 2013 08:25:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nauka pływania z niektórym instruktorami też utrwala złe nawyki:(
Mensco Postów: 484
uksz
Mensco, postów: 484
Wtorek, 19 marca 2013 09:03:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ja wychodzę z założenia, że samemu (w pewnym wieku) można wyzbyć się złych nawyków w pływaniu.
kilka lat temu potrzebowałem kilku tygodni by metodą prób i błędów nauczyć się w miarę poprawnie pływać żabką. ból pleców minął, jak ręką odjął.
Mińsk Mazowiecki Postów: 29
lastrad
Mińsk Mazowiecki, postów: 29
Piątek, 22 marca 2013 09:05:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja się nie zgodzę z tym, że pływania można nauczyć się poprawnie samemu.
Można owszem, ale będzie to brzydkie pływanie. Ja twierdziłem, że umiem pływać, dopóki ( w wieku 38 lat) nie podpatrzyłem mojego dziecka, które nauki pobiera (akurat u konkurencji Delfina). Najlepiej patrzy się z trybun. Potem tylko do wody i powtórzyć to samo. Efekt - równy oddech, szybsze pływanie, wolniejsze męczenie się.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK