15°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.48
PM25: 4.39 (10,97%)
PM10: 4.94 (29,24%)
Temperatura: 14.77°C
Ciśnienie: 1004.71 hPa
Wilgotność: 61.75%

Dane z 29.03.2024 16:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5026 postów
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Sobota, 3 października 2020 13:04:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To wy powinniście leczyć swoją homofobie i rasizm

Nieczęsto mamy okazję cytować tutaj piłkarzy, więc tym chętniej zrobimy to teraz! Filip Bednarek, bramkarz Lech Poznań, udzielił wywiadu dla Przegląd Sportowy. Opowiedział m.in. o perspektywie, jaką dał mu dwunastoletni pobyt w Holandii.

"Rozmawiałem o tym z rodziną, u której mieszkałem. Adoptowali dzieci z południowej Afryki, otoczyli je niesamowitą miłością. Dali im szansę na lepsze życie, na rozwój. Ci państwo mają znajomych z różnych środowisk, różnej nacji, którzy często przebywali u nas w domu. Wpoili mi, że liczy się to, jakim kto jest człowiekiem, a nie jaki ma kolor skóry czy jaką ma orientację seksualną. Holandia sprawiła, że dla mnie tolerancja jest czymś zupełnie naturalnym. Wspólnik mojej narzeczonej jest gejem, traktujemy go jak rodzinę".

"Państwo polskie jest ściśle połączone z Kościołem. Jeżeli ksiądz na ambonie mówi jedno, to pan Kaczyński nie może stwierdzić czegoś innego. Musi być spójność poglądów (...) Kiedy od kogoś słyszę, że homoseksualizm to choroba, a współżycie dwóch osób tej samej płci jest grzechem ciężkim, to nie mam o czym z takim człowiekiem rozmawiać. Niestety większość ludzi, którzy rządzą naszym państwem, wychowywało się w czasach komunizmu. Trudno zmienić ich sposób myślenia".

"Ja nie rozumiem nawet zadawania pytań o to, czy homoseksualista w szatni byłby dla mnie problemem. Stawianie go to szukanie sensacji. Dla mnie to w ogóle nie jest zagadnieniem. To jak z segregowaniem śmieci. Nie zastanawiam się nad tym, robię to automatycznie. I mam nadzieję, że za jakiś czas wszyscy Polacy będą tak funkcjonować, bo każdy z nas jest tą kropelką w oceanie. Tysiąc takich kropelek tworzy sporą całość".

Są tutaj jacyś fani lub fanki Lecha Poznań? https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=208168171...
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Sobota, 3 października 2020 13:48:56
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co ty miałeś za szkolenie krytykując wyższego od siebie stopniem....
Kumak, ten twój wpis to właśnie dowod na totalne zidiocenie i brak elementarnych podstaw wiedzy o wojsku:
1. Starszym w wojsku jest ten, którego do tego wyznaczy dowódca- a mając do wyboru oficera POlitycznego i zawodowego nawigatora z jednostki bojowej, a nie szkółki dla POdobnych oficerów POlitycznych, jak myślisz? Kogo wybierze?
2. O wojsku nie POwinienes sie wyPOwiadac, bo jest to KOlejny temat, na którym się nie znasz.
3. Oficer POlityczny- chocby byl nawet generałem, może mnie w d....pocałować, tak jak każdego, prawdziwego zolnierza.
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Sobota, 3 października 2020 14:30:03
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jasne dlatego kapelanom dają oficerskie stopnie
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Sobota, 3 października 2020 14:36:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Glupis.
A najgorsze jest to, ze w tej gluPOcie się POglebiasz.
Postów: 154
Ted
postów: 154
Sobota, 3 października 2020 16:10:05
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zołnierzu czytam te Twoje wydumki, głupoty to standard jak na trepa ale jednego nie mogę zrozumieć, po kiego grzyba ciągle piszesz po jako PO, toż to kosztuje Ciebie dużo wysiłku i fizycznego i umysłowego a w żaden sposób nie podkreśla inteligencji wypowiedzi. Trzymaj się i walcz dalej ojczyzna Ci tego nie zapomni a może nawet medal dostaniesz. Dzielny jesteś już ponad 2tys. postów do 10 tys. już niedaleko.
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Sobota, 3 października 2020 18:03:21
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W imieniu rodziny Zuzię żegnała mama. Wspomniała, z jaką pasją dziewczynka uczyła się grać na gitarze, dziękowała nauczycielom, którzy uczyli jej córkę wrażliwości, zaangażowania i pasji.
– Ostatnio zamówiłaś z dziadkiem tapetę do pokoju, który wspólnie urządzaliście. Jest na niej plaża, palma, zachodzące słońce. Nasz aniele, bądź szczęśliwa na tej rajskiej plaży. Nie znamy twoich planów, niech Bóg się nimi zajmie – zwróciła się do córki.
https://natemat.pl/322103,kozienice-pogrzeb-12-le...
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Sobota, 3 października 2020 20:29:19
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Agnieszka Holland: homoseksualiści dopiero niedawno mogli "wyjść z szafy" https://www.onet.pl/film/onetfilm/agnieszka-hollan...
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Sobota, 3 października 2020 21:19:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ted,
Gdzie mi do twojego ulubionego POwielacza- kumaka, POnad 40 000 POwielen.
PS. Mam nadzieję, że zrealizujesz się w swoim fachu- jakikolwiek by nie byl. Bo w dość cienkim sarkazmie idzie ci raczej srednio. A co, do sPOsobu pisania- zostawiam go bez zmian. PO prostu lubie takie upiększenia, a o gustach się nie dyskutuje.
POzdrawiam
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Sobota, 3 października 2020 23:02:14
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zacytuje tu swojego ojca na imieninach- Maciek dostarcza nam wiadomości którch nie dowiemy się z radia Maryja i wiadomości- to tu właśnie robię
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Niedziela, 4 października 2020 17:59:24
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowej. "Giną dzieci, macie z tym coś zrobić https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/prot...
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Niedziela, 4 października 2020 18:17:58
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mniej lewackiej indoktrynacji, więcej normalności i będzie ok.
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Niedziela, 4 października 2020 20:33:38
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byłem na sześciu paradach równości. Nie jestem dewiantem, zboczeńcem, ani nie jestem wynaturzony (...) Byłem ze swoim przyjacielem Robertem Biedroniem, który jest gejem. I chciałem panu powiedzieć, że nie jest dewiantem, zboczeńcem, ani nie jest wynaturzony".
Mina Jakiego BEZCENNA !!logoPatryk Jaki w TVN24 dyskutował o LGBT i puściły mu nerwy.Patryk Jaki w TVN24 dyskutował o LGBT i puściły mu nerwy.
Patryk Jaki w TVN24 dyskutował o LGBT i puściły mu nerwy. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Ja­kie­mu pu­ści­ły nerwy w TVN24. Cza­rza­sty spro­wa­dził go na zie­mię ws. LGBT
Łukasz GrzegorczykŁukasz Grzegorczyk
04 października 2020, 18:42
2100
4
Posłuchaj artykułu
W "Kawie na ławę" w TVN24 Patryk Jaki niemal pokłócił się z Włodzimierzem Czarzastym. Chodziło o parady równości oraz traktowanie osób LGBT w Polsce.

– Jeżeli pokazuje się zdjęcie, gdzie osoby prawie nagie chodzą wśród dzieci przebrane za psy, w sposób ordynarny, wulgarny i nie można powiedzieć, że to nie jest normalne, to ja się na to nie zgadzam. Jeżeli dla was to jest normalne, to proszę bardzo. Ja się na to nie zgadzam – mówił do przedstawicieli opozycji w "Kawie na ławę" Patryk Jaki.

Czytaj także: "To jest taka forma szantażu". Jaki pokazał, ile znaczy dla niego krytyka ambasador USA
Włodzimierz Czarzasty przysłuchiwał się, co mówi europoseł PiS, po czym przedstawił swoje argumenty. – Patrzę na pana z przerażeniem – stwierdził pod adresem Jakiego, po czym przypomniał list w obronie społeczności LGBT, pod którym podpisała się m.in. ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.
Dalej Czarzasty nawiązał do Przemysława Czarnka z PiS. – Osoba, która za chwilę będzie ministrem edukacji, powiedziała, że parady równości promują zboczenia, dewiacje i wynaturzenia – wskazał wicemarszałek Sejmu.
– Byłem na sześciu paradach równości. Nie jestem dewiantem, zboczeńcem, ani nie jestem wynaturzony (...) Byłem ze swoim przyjacielem Robertem Biedroniem, który jest gejem. I chciałem panu powiedzieć, że nie jest dewiantem, zboczeńcem, ani nie jest wynaturzony – kontynuował Czarzasty.
Przedstawiciel Lewicy zwrócił się bezpośrednio do Jakiego, a także do obecnego w studiu Krzysztofa Bosaka. – Stygmatyzujecie to środowisko. (…) Doprowadził m.in. pan do tego, że młodzi ludzie popełniają samobójstwa. Niech pan włoży to sobie w tę głowę. Śmierć ludzi, dzieci, nie przykryje pan tego żadnym obrazkiem – dodał Czarzasty. https://natemat.pl/322201,czarzasty-poklocil-sie-...
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Poniedziałek, 5 października 2020 16:16:33
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niemiecki dziennik o tym, co znaczy być homoseksualistą w Polsce.
Marsz Równości w Katowicach (05.09.2020)

Niemiecki dziennik pisze w poniedziałek (05.10.2020) o sytuacji osób LGBTQ w Polsce. „Wydaje się, że coraz więcej ludzi, zaliczających się do społeczności LGBTQ w bolesny sposób przekonuje się, co znaczy, być w Polsce homoseksualistą, osoba transpłciową czy choćby trochę inną, odbiegającą od konserwatywnej, surowej normy rodziny według Kościoła katolickiego i partii rządzącej PiS” – pisze „Sueddeutsche Zeitung” („SZ”).

„Organizacje informują o codziennych atakach, samobójstwach zrozpaczonych osób i policji, która nie pomaga, a grozi. Niemal każdego dnia przedstawiciele Kościoła i politycy dostarczają wzorców dla tej nienawiści. Lesbijki, geje, biseksualiści, osoby transpłciowe i queerowe i reszta to ideologia - tak twierdzi nie tylko minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, ale mówi to też prezydent Andrzej Duda” – twierdzi dziennik. I dodaje, że nawet „na najwyższych szczeblach homoseksualizm jest często stawiany na równi z pedofilią”.

„Środowisko się broni”

Gazeta cytuje Huberta Sobeckiego ze Stowarzyszenia Miłość nie wyklucza, który również opozycyjnej Platformie Obywatelskiej oraz prezydentowi Warszawy Rafałowi Trzaskowskiemu zarzuca bezczynność w sprawie praw osób LGBTQ. „Dom się pali, a oni podają ci kieliszek szampana, zamiast wiadra wody” – mówi Sobecki. Jego zdaniem PO różni się od PiS tym, że nie bierze udziału w mowie nienawiści. Tymczasem w parlamencie – dodaje – inicjatywy w sprawie ochrony mniejszości seksualnej ciągle upadają i choć przemoc wobec homoseksualistów to duży problem, policja i sądy nie traktują poważnie nienawiści wobec mniejszości seksualnych.

„Jednak środowisko się broni. W coraz większej liczbie miejscowości powstają inicjatywy, ludzie wychodzą na ulice” – pisze „SZ”, informując o sobotnim Marszu Równości w Warszawie i planowanym proteście przeciwko nowemu ministrowi edukacji Przemysławowi Czarnkowi, który „odrzuca wszelką formę równouprawnienia homoseksualistów”.
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Poniedziałek, 5 października 2020 20:51:47
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Ten wyrok już z chwilą wydania momentalnie uzyskał historyczne znaczenie. Po raz pierwszy polski sąd potwierdził, że nie wolno dyskryminować osób transpłciowych w zatrudnieniu. Położenie w tym rozstrzygnięciu nacisku na to, że konstytucyjny zakaz dyskryminacji, a także tzw. ustawa równościowa obejmują swoją ochroną również osoby transpłciowe, wyznacza w Polsce nowy standard ochrony, z którego powinniśmy być dumni i dumne. Szczególnie w kontekście obecnej, trudnej dla społeczności LGBTI sytuacji politycznej wyrok ten przypomina nam również, że prawo i instytucje stojące na straży jego stosowania nie tylko w teorii, ale również w praktyce biorą w obronę osoby spotykające się z transfobią – wskazał adw. Paweł Knut z KPH, drugi z pełnomocników powódki." https://www.facebook.com/415023695371209/posts/15494041...
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Wtorek, 6 października 2020 00:01:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dorota Wysocka-Schnepf
Prof. Król: Szarża PiS-u na LGBT ma zastąpić pandemię i kryzys gospodarczy. Do niektórych idiotów to trafia.
Nie wierzę, żeby Jarosław Kaczyński miał przekonanie, że ludzie LGBT są innymi ludźmi.
Jest to robione tylko wyłącznie dlatego, żeby ludzie nie narzekali na pandemię, a przede wszystkim na kryzys gospodarczy. Kryzys gospodarczy zastąpiono ostatnio m.in. festiwalem rządowym, ale przede wszystkim tymi atakami na LGBT. Co do niektórych idiotów trafia - mówi "Wyborczej" prof. Marcin Król.
Dorota Wysocka-Schnepf: - Panie profesorze, co dla środowiska naukowego oznacza mianowanie Przemysława Czarnka na stanowisko ministra edukacji i nauki, w warstwie symbolicznej?
Prof. Marcin Król: - Po pierwsze - zobaczymy, jak zawsze w życiu. Natomiast to, co wiemy z dotychczasowych wypowiedzi samego nowego ministra, jest szczególne, powiedziałbym delikatnie.
Jego postawa wobec osób LGBT czy wobec rodziny jest radykalnie prawicowa, ale w taki sposób właściwie niespotykany już dzisiaj w Europie, tzn. prawicowo-anachroniczna. Co jest po prostu niezgodne z rzeczywistością. Ja nie chcę mówić, że to jest szkodliwe, czy coś, bo to są rzeczy oczywiste. Podstawowe tutaj nie jest nawet obrażanie praw człowieka, bo wszyscy o tym mówią.
Dla mnie podstawowe jest, że jest to niezgodne z rzeczywistością. Po prostu mamy świat, w którym żyjemy wśród gejów i lesbijek. Ja niedawno liczyłem i wśród moich najbliższych przyjaciół, żyjących i nieżyjących, było co najmniej siedmiu gejów, czyli mniej więcej połowa. Tak się złożyło i już, a sam jestem człowiekiem rodzinnym, że tak powiem. Więc to jest normalny dzisiaj świat. I mówienie takich rzeczy jest odchodzeniem od normalnego świata do świata nieistniejącego.
Pan Czarnek nie jest profesorem, trzeba to jednak bardzo wyraźnie podkreślić, bo tak się wszędzie tym profesorem operuje - pan Czarnek jest profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Nie jest profesorem tytularnym.
Należy więc mówić: doktor habilitowany Czarnek, a nie profesor Czarnek. Otóż zawsze byli geje i lesbijki. Zawsze. Jeżeli zna się np. historię Anglii, którą ja znam dobrze, a moja żona maniakalnie, to się wie, że brewerie, jakie się działy w wyższych sferach pod tymi względami LGBTQ+, były wszelakie.
Być może po prostu zapisy historyczne nie donosiły niczego nt. życia chłopów w tej dziedzinie i dlatego nie wiemy, ale też możemy się różnych rzeczy domyślać. Natomiast to, co wtedy arystokracja angielska, polska, Katarzyna Wielka i Bóg wie kto robili po cichu, to dzisiaj wszyscy ludzie w zachodnim cywilizowanym świecie, którzy mają takie skłonności robią jawnie. To może kogoś irytować, taka może nadmierna skłonność do uwypuklania tego.
Ja uważam, że w ogóle sfera seksualna należy do sfer intymnych i nie powinno się tego uwypuklać. Właściwie wszyscy moi przyjaciele, którzy byli gejami - mogę powiedzieć z nazwiska, bo to są osoby znane: wielki historyk literatury Ryszard Przybylski, znakomity Paweł Hertz, Henryk Krzeczkowski itd. - oni nie ukrywali tego, ale też nie afiszowali się z tym. I szczerze mówiąc, ta wersja nieafiszowania się mnie bardziej odpowiada. Aczkolwiek rozumiem, że tam, gdzie prawa są ograniczane, tam trzeba o nie walczyć. To jest co innego niż afiszowanie się.
Natomiast to, o czym mówi pan Czarnek, to jest rzeczywistość, jaka nigdy nie istniała. On mówi w gruncie rzeczy o burżuazji XIX-wiecznej, gdzie życie było urządzone straszliwie. Dzieci musiały się odpowiednio zachowywać, dziewczęta uczyły się gry na fortepianie - jak wyliczył znakomity historyk Eric Hobsbawm, w latach 70. XIX wieku w Niemczech grzmiało 800 tys. fortepianów. I on mówi: co to był za huk! (śmiech)......
Prof. Król: Szarża PiS-u na LGBT ma zastąpić pandemię i kryzys gospodarczy. Do niektórych idiotów to trafia https://wyborcza.pl/7,82983,26360053,prof-krol-sza...
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Wtorek, 6 października 2020 13:50:19
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Posłowie PiS pewnie się zagapili w trakcie głosowania w Sejmowej Komisji d/s Petycji

https://koduj24.pl/pis-popiera-projekt-ustawy-kaz...

Gdyby projekt ustawy został przyjęty, nie tylko kandydat na ministra edukacji miałby kłopoty. Teksty homofobiczne wygłaszali przecież zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i np. poseł Jacek Żalek.
Post edytowany
Postów: 7396
Zolnierz
postów: 7396
Wtorek, 6 października 2020 17:27:18
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie POwielaj fake newsów, takich jak ten powyzej.
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Wtorek, 6 października 2020 22:19:43
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zaskakujący gest posłów PiS. Poparli projekt zakazujący znieważania LGBT https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/7841177,znie...
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Wtorek, 6 października 2020 22:21:16
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.wprost.pl/kraj/10373375/pis-popiera-proj... popiera projekt zakazujący znieważania osób LGBT. Pierwsze głosy sprzeciwu
Żabodukt Postów: 78010
kumak
Żabodukt, postów: 78010
Środa, 7 października 2020 06:11:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komisja ds. Petycji w Sejmie pozytywnie rozpatrzyła projekt, przewidujący zmianę w art. 257 kodeksu karnego, który obecnie zakazuje publicznego znieważania grupy ludności albo poszczególnej osoby. Zapis ma się wzbogacić o znieważenie z tytułu orientacji i tożsamości płciowej.
https://queer.pl/news/204927/do-5-lat-za-homofo...
Do 5 lat za homofobię w Polsce? PiS poparł projekt uchwały, Ministerstwo Sprawiedliwości jest przeciwne
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK