4°C

29
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.27
PM25: 17.36 (115,74%)
PM10: 19.02 (42,27%)
Temperatura: 3.92°C
Ciśnienie: 1001.99 hPa
Wilgotność: 94.00%

Dane z 25.04.2024 06:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:34:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Uważaj co by ktoś cie nie usiekł z 212 albo innych paragrafów kumaczku.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:37:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
z tamtego busa nikt oskarżenia nie dostał a treści takie same
Post edytowany 3 razy
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 21:49:39
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przedwiośnie
33 min ·
7 sierpnia wydana została decyzja o zastosowaniu nadzwyczajnego środka wobec Margot - 2 miesięcy spędzonych w męskim areszcie...

Decyzja wchodzi w życie natychmiast. Informacja pojawia się w mediach, pod siedzibą KPH momentalnie zaczyna zbierać się grupa wsparcia dla Margot. Pojawiają się posłowie i posłanki Lewicy. Margot próbuje oddać się w ręce policji pokojowo - stuka w okno samochodu policyjnego który stoi niedaleko jednak bezskutecznie. Staje przed policjantem i wielokrotnie mówi, żeby ją aresztowali skoro dostali takie polecenie. Policja tego nie robi, ich wóz odjeżdża.

Margot wraz z tłumem postanawia przejść na ulicę Nowy Świat. Tam czeka na nich kilkadziesiąt samochodów policyjnych. Po krótkim proteście i skandowaniu Margot zostaje wepchnięta do nieoznakowanego samochodu policyjnego przez tajniaków. Protestujący otaczają samochód i blokują odjazd. Policja brutalnie rozpędza tłum, wynosząc i wypychając protestujących z drogi samochodu. Kamery wyłapały jak policjanci podduszają i przyciskają ich do ziemi, wiele z nich zostało aresztowanych. Nikt nie wie gdzie zabrana została Margot i protestujące osoby. Tłum udaje się pod komisariat na Wilczą, gdzie tworzy się spontaniczny protest. Policjanci wyłapują osoby i zabierają je na komisariat, często nie podając przyczyny. Nikt nie informuje gdzie znajdują się zatrzymani, rodziny nie wiedzą co dzieje się z ich bliskimi. Dlatego posłowie i posłanki Lewicy całą noc spędzają na poszukiwaniu aresztowanych po warszawskich komisariatach. Chcą upewnić się, że podczas zatrzymania nie zostały złamane ich prawa. Dziś już wiemy, że w większości nie otrzymali podstawy prawnej na której zostali zatrzymani ani prawa do kontaktu z obrońcą. Część z aresztowanych deklaruje że podczas aresztu doznali przemocy ze strony policji. Łącznie aresztowanych po piątkowych wydarzeniach zostało około 50 osób. Następnego dnia po traumatycznej nocy spędzonej na komisariacie zostali wypuszczeni.

Od tamtego czasu na ulicach całej Polski odbywają się protesty, w których nie brakuje oczywiście działaczek i działaczy Przedwiośnia. Protestujemy przeciwko bezprawiu i nadużywaniu władzy przez policję! Stajemy murem za Margot i za wszystkimi zatrzymanymi!
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:08:18
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak by co to zawsze byle co to lepiej niż nic
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:15:32
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Martyna Wojciechowska jest w: Samoa.Polub stronę
12 godz. ·
FA’AFAFINE oznacza mężczyznę, który „żyje jak kobieta”. FA’AFATAMA to kobieta, która „żyje jak mężczyzna”.
Nie są to, jak mogliby sądzić niektórzy, geje, lesbijki czy osoby transseksualne w naszym rozumieniu. To styl życia. I część kultury SAMOA (archipelag w Oceanii).

Dzieci do 5. roku życia są tu traktowane, ubierane, a nawet strzyżone tak samo, bez rozróżnienia na chłopców czy dziewczynki. Miejscowi wierzą bowiem, że dopiero w tym wieku ujawnia się prawdziwa płeć dziecka. Rodzina wnikliwie obserwuje co maluch lubi robić, jak spędza czas. I pozwalają mu podążać drogą męską lub kobiecą.

Na Samoa takie osoby są oficjalnie zatrudniane na wysokich stanowiskach, społeczność ich docenia. Fa’afafine przychodzą do pracy w butach na wysokich obcasach i kobiecych ubraniach i nikogo to nie zaskakuje!

Nigdy nie zapomnę mojego spotkania z cudownym VAITOA TOELUPE (na zdjęciu) i wywiadu, który przeprowadziłam z premierem Samoa TUILA’EPA MALIELEGAOI.
- Przecież to bardzo proste. Jeśli jakiś polityk upiera się przy wykluczaniu ludzi, to muszę go uznać za idiotę. Wierzę jednak, że większość z głoszących takie poglądy robi to po prostu z niewiedzy - powiedział.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:32:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jakie te panie z tych awantur ulicznych jakoś takie brzydkie, powykrecane grymasem nienawisci, z szalenstwem w oczach, z kolczykami w nosach, pofarbowane "awangardowo", krzykliwe, agresywne... nie tedy droga by zyskać akceptacje spoleczeństwa... Przeczekamy, przyjdzie jesien, szkola, studia, zmiana aury, i uszy po sobie... a czosnek im nie pomoze bo dzieci odprowadzac bedzie tym razem do szkoly :)
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:41:16
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jest wyrok za antyaborcyjne furgonetki na ulicach Warszawy. "Kara grzywny dla Mariusza Dzierżawskiego, członka zarządu fundacji Pro - Prawo do Życia, która w całej Polsce ustawia antyaborcyjne furgonetki. To pierwszy taki wyrok w stołecznych sądach.

Proces przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Śródmieścia toczył się przez niespełna dziewięć miesięcy.

Policja zbiera zawiadomienia
Śródmiejska policja zebrała w jedną sprawę cztery zawiadomienia od mieszkańców Warszawy. Pisali o furgonetkach z drastycznymi zdjęciami fragmentów zakrwawionych ludzkich płodów. https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25695046,jest...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:42:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jakie te panie z tych awantur ulicznych jakoś takie brzydkie, powykrecane grymasem nienawisci, z szalenstwem w oczach, z kolczykami w nosach, pofarbowane "awangardowo", krzykliwe, agresywne... nie tedy droga by zyskać akceptacje spoleczeństwa... Przeczekamy, przyjdzie jesien, szkola, studia, zmiana aury, i uszy po sobie... a czosnek im nie pomoze bo dzieci odprowadzac bedzie tym razem do szkoly :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 22:45:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak to chyba jakis robot jest...:)
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:01:57
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mam 2 tygodnie urolpu
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:07:01
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jakie te panie z tych awantur ulicznych jakoś takie brzydkie, powykrecane grymasem nienawisci, z szalenstwem w oczach, z kolczykami w nosach, pofarbowane "awangardowo", krzykliwe, agresywne... nie tedy droga by zyskać akceptacje spoleczeństwa... Przeczekamy, przyjdzie jesien, szkola, studia, zmiana aury, i uszy po sobie... a czosnek im nie pomoze bo dzieci odprowadzac bedzie tym razem do szkoly :)
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:11:05
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziś na proteście solidarnościowym ze społecznością LGBT, w Szczecinie, ta młoda osoba została spisana przez policję za „obrazę uczyć religijnych” stojąc z tym banerem. Tu w trakcie negocjacji z policją i w oczekiwaniu na rodziców niepełnoletniej dziewczynki. Panie Ziobro to Pana ludzie, może czas zająć się łapaniem przestępców.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:13:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jakie te panie z tych awantur ulicznych jakoś takie brzydkie, powykrecane grymasem nienawisci, z szalenstwem w oczach, z kolczykami w nosach, pofarbowane "awangardowo", krzykliwe, agresywne... nie tedy droga by zyskać akceptacje spoleczeństwa... Przeczekamy, przyjdzie jesien, szkola, studia, zmiana aury, i uszy po sobie... a czosnek im nie pomoze bo dzieci odprowadzac bedzie tym razem do szkoly :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:15:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Same jakies takie... kazdy wie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:21:28
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
90 proc z tego squotu to bym najwiekszemu wrogowi nie polecil aby w konkury uderzyl. Ale za to jakiez intelektualistki:)
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:25:50
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@by zyskać akceptacje spoleczeństwa.. z wiejskiej zabawy?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 23:29:22
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na pierwszy rzut oka widać ze to ekstrama jest. Chleba z tego nie bedzie...zakalec...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 11 sierpnia 2020 05:20:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z dedykacją dla wszystkich mądrali od "nic nie usprawiedliwia niszczenia mienia" oraz "trzeba było zgłosić, a nie niszczyć".

Filip Poloska
2 dni
No to teraz napiszę, jak wygląda w praktyce zgłaszanie antyaborcyjnej furgonetki zgodnie z procedurami. Cz. 1

- Dwa tygodnie temu zgłosiłem na 112 zakłócanie porządku publicznego przez jeżdżącą pod oknem furgonetkę z rozgniecionym aborcyjnym płodem na plandece, podałem numery rejestracyjne i powiedziałem, że mam nagranie

- Po 30 minutach przyjechał patrol, który przyjął zawiadomienie, i zeskanował mój dowód. Na pytanie, jak dowiem się o skutek interwencji i czy dostanę jakieś potwierdzenie jej złożenia powiedziano mi, że mam „przyjść na komisariat i tam dostanę numer sprawy”

- Trzy dni temu poszedłem na komisariat na Wilczej

- Na Wilczej okazało się, że mam iść na komisariat na Zakroczyńskiej

- Dwa dni temu poszedłem na komisariat na Zakroczyńskiej

- Na Zakroczyńskiej przez domofon powiedziano mi, że to nie tu i mam jednak zadzwonić do Wydziału Prewencji i oni będę mieć informację

- Podczas rozmowy z policjantką z Wydziału Prewencji okazało się, że nie "ona nie ma zarejestrowanego takiego zgłoszenia". Po pytaniach, co więc mam z tym zrobić, skoro policjanci przyjechali do mnie i przyjęli zgłoszenie, kazała wrócić na komisariat na Zakroczyńskiej i porozmawiać z Oficerem Dyżurnym

- Na Zakroczyńśkiej Oficer Dyżurny dokopał się w zeszycie do zgłoszenia i powiedział, że zostało zamknięte bez znalezienia furgonetki

- Na pytanie, jak w centrum miasta można nie znaleźć furgonetki z rozgniecionym aborcyjnym płodem, która wygłasza przez megafony komunikaty i której mają numery rejestracyjne powiedział, że „to było ustnie zgłaszane i tak to nie ma prawa nic się zadziać. Przyjadą i zapiszą w notatce, że nie znaleziono. Trzeba złożyć zawiadomienie pisemne”

- Dostałem adres mailowy, żeby umówić się na złożenie zeznań

- Dwa dni temu wieczorem maila, żeby umówić się na złożenie zeznań i na razie nikt nie odpisał

Wydaje mi się, że to byłoby dużo łatwiejsze, gdybym zgłaszał tęczową flagę na pomniku
#stopbzdurom
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 11 sierpnia 2020 05:41:02
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na balkonie w naszym warszawskim mieszkaniu wisi tęczowa flaga. Bo wywiesił znajomy, który tam mieszka pod naszą nieobecność (a gdybyśmy byli, wisiałaby nasza). Dziś rano jakaś baba stała tam i się darła, że "kastrować p....łów", dziś wieczorem jakiś facet, że "wystrzelać p...łów"; pod oknami naszego przyjaciela pijane dresy darły się w środku dnia o "j.....ych p....skich k....wach". Jeden dzień. Warszawa, serce kraju i Europy, skamieniałe i robaczywe zarazem.

Ta eskalacja jest błyskawiczna. To już nie są anony z netu fantazjujące o przemocy pod zasłonką z nicku; to nie są nawet nachlane dziody, opowiadające o Majdanku. To jest podchodzenie pod okna konkretnym ludziom i wycie, że się ich wykastruje, pobije, wymorduje.

Ale oczywiście o tym Jedwabnem to wszystko zmyślone, proszę Państwa. W tych Kielcach to była prowokacja, to nie Polacy.

(zdjęcie: trumny, Kielce, 1946; bo trumnami to się skończy, jak tak dalej pójdzie)
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 11 sierpnia 2020 05:48:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wywiad z Aktywistą LGBT Zatrzymanym Przez Policję - Dlaczego Robią Prowokacje? - Analiza Komentator
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK