14°C

14
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.16
PM25: 8.20 (19,54%)
PM10: 8.79 (54,68%)
Temperatura: 13.59°C
Ciśnienie: 1009.06 hPa
Wilgotność: 74.50%

Dane z 03.05.2024 07:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 13 lutego 2017 18:40:18
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O, widzę że temat znowu jest o mnie a nie o komunikacji miejskiej. To miłe :-)


capsel Twoje rozumowanie nawet by miało sens, gdyby nie jeden fakt... Komunikację miejską w mieście Mińsk Mazowiecki, wg zapowiedzi Burmistrza, obsługiwać będzie któryś z prywatnych przewoźników. Po co, więc którykolwiek z nich ma lobbować za niepowstawaniem tej komunikacji, skoro ma szansę wyciągać z budżetu miasta milion złotych rocznie?
M.M Postów: 36
capsel
M.M, postów: 36
Poniedziałek, 13 lutego 2017 20:09:47
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
[quote] Komunikację miejską w mieście Mińsk Mazowiecki, wg zapowiedzi Burmistrza, obsługiwać będzie któryś z prywatnych przewoźników[quote] Gdzie i kiedy słyszałeś takie słowa burmistrza? Na drugim spotkaniu w sprawie komunikacji miejskiej, na którym byłem obecny, burmistrz mówił o przetargu na komunikację miejską. Ci prywatni przewoźnicy, (w domyśle BAGS), których nam tu wrzucasz, to tylko Twoje pobożne życzenie. A może wygra jakieś państwowe konsorcjum, korporacja TAXI, albo Koleje Mazowieckie, które wg. Ciebie też aktualnie są komunikacją miejską. Wtedy będziesz miał problem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Poniedziałek, 13 lutego 2017 20:36:34
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Koleje Mazowieckie są komunikacją miejską w Mińsku! :D No to doczekaliśmy się kolei miejskiej na trasie Anielina - Dworzec główny. To się nazywa gospodarcze prosperity naszego miasta :D

Okej, więc skoro linie 702 i kilka "eLek" w Otwocku nie są komunikacją miejską, w takim razie komunikacja miejska w Zyrardowie nie jest komunikacją, bo jej rozkład znajduje się na stronie PKS Grodzisk Mazowiecki, idąc tym dziwnym tokiem rozumowania :D

Po co mam odpisywać na Twoje śmieszne pytania, skoro Ty od samego początku unikasz odpowiedzi o podstawy Twoich twierdzeń, o co opierasz swoje poglądy, jeśli nie posiadasz żadnych, ale to żadnych statystyk. Zarzucasz mi, że nie przejmuję się długiem? Ty swoje obawy o budżet miasta opierasz na założeniu, że komunikacja będzie darmowa. Masz 100% pewności że będzie? Czy to Twoje zdanie i basta? Jeśli bilet będzie kosztował 1 zł to przy dużym zainteresowaniu, które jest raczej pewne nakład finansowy szybko się zwróci. Do tego wpływy ze strefy parkowania, ze sprzedaży powierzchni reklamowej na autobusach i w autobusach, itp, itp, itp. Ale Ty sobie założyłeś, że miasto sra kasą i zrobi mieszkańcom taki prezent w postaci darmowej komunikacji, co jest przecież niemożliwe :D Ale cóż Twoja krucjata trwa nadal, powodzenia ;)
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 13 lutego 2017 21:38:12
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie i kiedy słyszałeś takie słowa burmistrza?
Na którejś z sesji rady miasta.
Na drugim spotkaniu w sprawie komunikacji miejskiej, na którym byłem obecny, burmistrz mówił o przetargu na komunikację miejską.
Czyli mogą wystartować prywatni przewoźnicy. Po co więc mają lobbować przeciwko możliwości zarabiania dużej bańki rocznie?
albo Koleje Mazowieckie, które wg. Ciebie też aktualnie są komunikacją miejską.
Serio napisałem, że Koleje Mazowieckie to komunikacja miejska? Gdzie? Napisz datę i godzinę tego wpisu, gdzie tak stwierdziłem.

Sharex swoje poglądy opieram na tym co przedstawił Burmistrz w swoich propozycjach dotyczących komunikacji miejskiej, na ogólnodostępnym budżecie miasta i planie budżetu na ten rok, na opiniach ludzi, wyciągam wnioski z niskiej frekwencji na konsultacjach, porównuję sytuację z innymi miastami.
Ty swoje obawy o budżet miasta opierasz na założeniu, że komunikacja będzie darmowa.
Swoje obawy o budżet miasta opieram na... ogólnodostępnym projekcie budżetu miasta.
Jeśli bilet będzie kosztował 1 zł to przy dużym zainteresowaniu, które jest raczej pewne nakład finansowy szybko się zwróci. Do tego wpływy ze strefy parkowania, ze sprzedaży powierzchni reklamowej na autobusach i w autobusach, itp, itp, itp
No to teraz "Sharex mode on" ... Masz pewność, że bilet będzie kosztował 1 zł czy to tylko Twoje zdanie i basta? Skąd taka pewność co do ceny? Zapewne posiadasz stosowne wyliczenia skoro tak piszesz. Chciałbym się też zapoznać z badaniami opinii wg których będzie duże zainteresowanie, bo zapewne takie przeprowadziłeś i możesz pochwalić się ich wynikami. Nakład finansowy szybko się zwróci? Co znaczy "szybko"? Rok, dwa, piętnaście lat? Rozumiem, że masz też już dane na temat planowanych wpływów ze strefy płatnego parkowania i masz pewność co do wpływów z reklam w i na autobusach itp. Podziel się z nami swoją wiedzą. Poproszę o tabelę w excelu ze stosownymi wyliczeniami. "Sharex mode off".

Fajna taka dyskusja, co nie? Udowodnij teraz, że nie jesteś wielbłądem :-)
Post edytowany
warszawa Postów: 5
magun98
warszawa, postów: 5
Wtorek, 14 lutego 2017 09:18:46
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hahha :D no ciekawe to jest wszystko.
M.M Postów: 36
capsel
M.M, postów: 36
Wtorek, 14 lutego 2017 19:23:49
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonsz! Odnoszę wrażenie że uważasz nas za idiotów, którym możesz każdy kit wcisnąć.
Serio napisałem, że Koleje Mazowieckie to komunikacja miejska? Gdzie? Napisz datę i godzinę tego wpisu, gdzie tak stwierdziłem.
Tak, napisałeś. I to dwa dni temu. Dokładnie 12 lutego o godz. 17:32. Zaplątałeś się już dokładnie.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 14 lutego 2017 19:49:22
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
capsel przeczytałem 3 razy wskazany przez Ciebie post i chyba mi na oczy padło, bo ani słowa tam nie ma na temat Kolei Mazowieckich jako komunikacji miejskiej.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 14 lutego 2017 20:52:55
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cytuję WonszKtóryZjatPajonka: "Natomiast Mińsk ma zapewnioną komunikację publiczną przez Koleje Mazowieckie"
Post z 12 lutego, godz. 17.32.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 14 lutego 2017 21:05:35
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O, świetnie że jesteś. Mamy teraz do kompletu drugą osobę z tego forum, która wmawia innym piszącym to, czego tamci nie napisali. Pierwszą osobą, która próbowała to zrobić była właśnie iwonka50, a jakby tego było mało to jeszcze wymagała żebym udowodnił coś, czego nie twierdziłem. Dawno to było i myślałem, że skończy się na pojedynczym przypadku ale niestety sytuacja się powtórzyła. Świetnie, że mnie zacytowałaś, ale wypadałoby powtórzyć całe moje zdanie, które brzmiało:
Natomiast Mińsk ma zapewnioną komunikację publiczną przez Koleje Mazowieckie i lokalnych przewoźników.
Prawda? A no prawda. I teraz powtarzam moje pytanie- gdzie napisałem, że Koleje Mazowieckie to jest komunikacja miejska? Hmm???
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 14 lutego 2017 21:39:36
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czepiasz się niuansów, tymczasem każdy i tak zrozumiał twoją wypowiedź. Co to zmienia? Napisałeś, że Mińsk ma zapewnioną komunikację publiczną przez kolej. Czyli, że mieszkańcy mogą poruszać się po mieście koleją. Wymieniłeś kolej ZAMIAST komunikacji miejskiej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Wtorek, 14 lutego 2017 21:47:16
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
po co nam ta komunikacja miejska poza linią dowożącą osoby z Zatorza. są ważniejsze sprawy w mieście.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 14 lutego 2017 21:49:19
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wóz z węglem, przejrzyj wątek a dowiesz się po co komunikacja.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Wtorek, 14 lutego 2017 21:50:30
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
przejrzałam i właśnie dlatego mam wątpliwości - poza mieszkańcami Zatorza, którzy faktycznie mają długą drogę z buta do centrum miasta...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 14 lutego 2017 21:57:56
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Widzę, że muszę jeszcze raz powtórzyć swoje pytanie- gdzie napisałem, że Koleje Mazowieckie to jest komunikacja miejska?
Żabodukt Postów: 78419
kumak
Żabodukt, postów: 78419
Środa, 15 lutego 2017 09:49:05
+7
+8 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wóz z węglem- jakie to jeszcze ważniejsze sprawy w mieście od komunikacji miejskiej?Przez 30 lat oddzielono nas od reszty miasta zamykając przejazd kolejowy.Długo czekaliśmy na Przejazd Grzesiaka.Może uratuje sytuację secesja i przyłączenie do Gminy?A może przyłączymy się do Kołbieli??
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 15 lutego 2017 10:17:59
+3
+7 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komunikacja miejska jest potrzebna wszystkim mieszkańcom miasta, które wobec braku alternatywy transportowej staje się coraz bardziej nieprzejezdne.
Przeszło 40 tysięczne miasto według wszelkich teorii urbanistycznych nie może funkcjonować bez publicznego transportu miejskiego.
Mam nadzieję, że ostateczny kształt sieci zarówno linii jak i przystanków zostanie dopasowany do potrzeb mieszkańców i wówczas wszyscy będą mogli się przekonać o zaletach komunikacji miejskiej i to nie tylko dla osób które będą z niej korzystać...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Środa, 15 lutego 2017 10:49:33
-4
+4 -8
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
demagogicznie pisząc - rozmawiałeś z każdym mieszkańcem miasta, że wiesz, że "komunikacja miejska jest potrzebna wszystkim mieszkańcom miasta". a może powinno się zorganizować referendum i zapytać mieszkańców czy:
a.wyraża Pani/Pan zgodę na utworzenie komunikacji miejskiej,
b.wyraża Pani/Pan zgodę na dalsze zadłużanie miasta,
poza tym w mieście mieszkańcy mają zapewniony transport autobusowy:
a.linia BAGSA 1 - główna (Przemysłowa - Warszawska - Łupińskiego - 1 PLM - Kazikowskiego - Dworzec - Kopernika - 11 Listopada - Bagnista - Nowy Świat - Warszawska)/z powrotem 11 Listopada - Kościuszki - dociera w okolice szpitala, cmentarza, przychodni zdrowia, urzędu miasta, targowiska,
b.linie BAGSA 2 i 3.
c.linie MOBILIS - a
d.linie RAPiT - a zabierają mieszkańców osiedla na Siennickiej/Klonowej do centrum miasta,
e.mniej popularni przewożnicy np. Rorbi Tour
problem jest z dojazdem z okolic gdzie mieszka Kumak
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 15 lutego 2017 10:57:26
+6
+9 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No nie mogę kolejne wcielenie wonsza. Czy wy potraficie czytać?! Wsiądź do autobusu bagsa rapita czy innego mobilisa z dziecięcym wózkiem to porozmawiamy. Chyba naprawdę jesteście na usługach właścicieli bagsów czy innych wozów drabiniastych. Aby tylko nic nie robić kuźwa po prostu brak słów.
Czyżby budżecik miasta się nie dopinał i trzeba znaleźć 202 sposoby żeby się wytłumaczyć jak komunikacja miejska nie ruszy? Może znowu ciemny lud to kupi. Prawda?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1273
Wóz z węglem
Mińsk Mazowiecki, postów: 1273
Środa, 15 lutego 2017 11:01:15
-6
+3 -9
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mało która rodzina, która ma dziecięcy wózek nie posiada własnego samochodu obecnie...mam nadzieję, że pozostali przewoźnicy za opisanie ich taboru - "wozy drabiniaste" - skonsultują się z prawnikami w tej kwestii. aha BAGS jest jeden - nie ma "właścicieli bagsów" jest jeden czy dwaj "właściciele bagsa"
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 15 lutego 2017 11:37:09
+3
+6 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mam nadzieję, że mieszkańcy odpowiednio podziękują za obronę prywatnych biznesów przewoźników.
Czyli jak sama przyznajesz bagsy, mobilisy i inni nie są dla wszystkich więc nie mogą być i nie są komunikacją miejską. A wszyscy którzy do bagsów czy pksów nie wejdą niech se radzą bo mają przecież samochody. A że miejsc do parkowania nie ma i korki coraz większe co z tego. Interes przewoźników ponad mieszkańcami. Czy naprawdę macie ludzi aż za takich głupków???

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK