4°C

31
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.85
PM25: 18.48 (123,23%)
PM10: 20.33 (45,18%)
Temperatura: 4.04°C
Ciśnienie: 1002.39 hPa
Wilgotność: 94.19%

Dane z 25.04.2024 07:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Fajtłapy z partii PO-KO czyli POKO !!!!

6631 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 18 października 2019 11:52:24
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„Świnie mruczą dzieciom kołysanki”. Humanizacja zwierząt według Mai Ostaszewskiej

Read more: http://www.pch24.pl/swinie-mrucza-dzieciom-kolysan...

Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 18 października 2019 11:55:10
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Terroryzm poprawności politycznej. Czy do końca damy się zwariować?

Zacznę od „radosnej” informacji, jaka obiegła niedawno media: Paulina Młynarska ma powody do dumy. Kilka dni temu córka dziennikarki, Alicja Nauman, zawarła związek partnerski z ukochaną Dominiką. Radosną nowiną kobiety pochwaliły się na Facebooku. "Za rok wesele w Warszawie!" - zapowiadają szczęśliwe.
Natychmiast pod tą informacją pojawiły się krótkie komentarze typu: wspaniale, cudownie, przecudnie, uroczo, przeuroczo, gratulacje. Najbardziej poniosło siostrę celebrytki, Agatę Młynarską, która na wieść, że jej siostrzenica lesbijka zawarła związek partnerski i inna lesbijką stwierdziła, że to jest Boskie!

Tak się składa, że mam córki w podobnym wieku, co córka Pauliny Młynarskiej i czas teraz na pierwszy paradoks naszych czasów. Musze dodać, że są one normalne, a więc najpewniej niedługo założą rodziny. I tu drugi paradoks, bo muszę dodać, że wszystko na to wskazuje, że ich rodziny będą normalne, czyli składające się z męża, żony im mam nadzieję gromadki dzieci.

No cóż, kiedyś wystarczyło powiedzieć, że ktoś ma dzieci, albo, że założyły one rodziny i wszystko było jasne. Niestety dzisiaj takie jasne już to nie jest. Oczywiście gdyby któraś z moich córek była lesbijką nie przestał bym jej kochać i musiałbym z tym jakoś żyć, ale jednego jestem pewien. Gdyby ktoś z tego powodu zaczął składać mi gratulacje mówiąc, że mam powody do dumy, że jestem szczęśliwcem i że stało się wspaniale, cudownie i uroczo to wyrzuciłbym kogoś takiego za drzwi sądząc, że udając przyjaciela sypie z premedytacją sól na moje rany i złośliwie chce mi dopiec do żywego.

Podobnie postąpiłbym ze swoją siostrą, gdyby stwierdziła, że lesbijstwo mojej córki jest boskie. To jest właśnie ta różnica między tolerancją, a afirmacją, którą lewactwo próbuje nie tyle zatrzeć, ile postawić między obu pojęciami znak równości.

Mało tego, ten znak równości jest wymuszany terrorem stosowanym przez środowiska LGBT. Mam nadzieję, że nie damy się zwariować i nie utracimy umiejętności odróżniana dobra od zła, piękna od szpetoty i normalności od wynaturzenia.

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/21260-terroryz...
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Piątek, 18 października 2019 16:21:18
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ja pisze krótko: poprostu w genach "elyt - podobno artystycznych" coś jest popierdolone, i tyle................
chyba stali w złym miejscu jak rozumem dzielili............ aha ...... chyba też tam stanął pojeb z pod przeczyszczalni - kumacza gnida.......
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 18 października 2019 23:22:50
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
klip dedykuję mojemu cichemu wielbicielowi tytuss https://www.facebook.com/wolnemediapl/videos/7444469726...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Sobota, 19 października 2019 12:48:13
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A czy ta dziwna grupa z fotografii zamiast stać jak te młoty nie mogłaby trochę liści pod sejmem POzamiatac? Większy bylby z nich POzytek. Choc jak ich znam, to nawet z tym by sobie nie POradzili.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 19 października 2019 14:56:11
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 27043
kumak Środa, 16 października 2019 • 08:54:36
-2
+
-
masz srailorze swojego idola A tak największy bojownik, bohater podziemia, niezłomny antykomunista świętował 1 Maja w Białymstoku w późnych latach siedemdziesiątych. Prawda, że ma piękną czerwoną kokardę na sercu?
teraz nazywasz kumaka komuchem a przecież były czasy kiedy wszyscy chodzili na takie pochody i ty też i twoi rodzice i wszyscy jesteśmy Polakami kretynie

no to masz "re" lewacka tępa łajzo o ile cokolwiek może do tego zaczadzonego łba dotrzeć

'Fejkiem' w Kaczyńskiego... Czy Sikorski i Giertych przeproszą?



W sieci od kilku dni krąży zdjęcie przedstawiające rzekomo Jarosława Kaczyńskiego wybierającego się na pochód pierwszomajowy. Udostępniił je na Facebooku znany w branży reklamowej designer, Marek Skwarski, prywatnie-zagorzały przeciwnik rządu Prawa i Sprawiedliwości. Okazuje się, że lider PiS nie zna żadnej z osób, które są na fotografii, a jego twarz prawdopodobnie została do zdjęcia doklejona.

„Białystok, końcówka lat 70-tych. Przyszły naczelnik Polski, z extramocnym w palcach, wybiera się na pochód pierwszomajowy”-napisał Skwarski na Facebooku. Jedna z pięciu osób widocznych na fotografii rzeczywiście przypomina Jarosława Kaczyńskiego.

"Pokazałem prezesowi to zdjęcie. On nie zna ani jednej osoby z tej fotografii. Jego twarz została tu wmontowana"- podkreślił w rozmowie z portalem Onet.pl wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Radosław Fogiel, podkreślając, że zdaniem Kaczyńskiego jest to fotomontaż. Oczywiście, Skwarski, udostępniając fotografię, nie był nawet łaskaw podać jej źródła, mimo to blisko 2 tysiące Facebooka udostępniło zdjęcie. Nie brakuje chamskich komentarzy na temat lidera PiS. Fotomontaż jest udostępniany także na Twitterze, m.in. przez takie osoby, jak były szef MSZ, obecnie-europoseł PO, Radosław Sikorski oraz były wicepremier, mecenas Roman Giertych, obecnie- adwokat m.in. rodziny Tusków. Wydaje się, że ani prominentnemu politykowi, który ma opinię "lwa salonowego" i wybitnego intelektualisty, ani tym bardziej prawnikowi, adwokatowi, nie przystoi rozpowszechniać tak oczywistych fałszywek. A już na pewno nie trzeba być ani prawnikiem, ani politykiem, żeby umieć weryfikować prawdziwość różnego rodzaju treści znalezionych w internecie. Z drugiej jednak strony, czego spodziewać się po osobach związanych z Platformą Obywatelską, nawet tak, wydawałoby się, "znamienitych". Pytanie tylko, czy będą w stanie chociaż przeprosić.


On tylko założył czerwoną chustę bo było mu do twarzy. I jak szedł w pochodzie, to się nie cieszył. https://t.co/G7hRWn2WrZ

— Roman Giertych (@GiertychRoman) 16 października 2019



Czy to nie aby nasz niezłomny antykomunista? pic.twitter.com/lDGs5XhRdC

— Radosław Sikorski MEP

https://www.fronda.pl/a/fejkiem-w-kaczynskiego-czy-s...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 19 października 2019 15:00:18
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak nie ścieki, to śmieci! Kolejny problem warszawskiego ratusza

https://www.fronda.pl/a/jak-nie-scieki-to-smieci-kol...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 19 października 2019 15:00:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Warszawa promuje tęczową ideologię? Gejowski wątek w „wizji” parku i kuriozalne tłumaczenie stołecznego Zarządu Zieleni [FOTO]

https://alaluna.pl/newsy/warszawa-promuje-teczowa...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 19 października 2019 18:35:19
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak było

Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 19 października 2019 22:26:46
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zaprawdę POwiadam wam towarzyszu że całkiem zgłupieliście przy klawiaturze
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 20 października 2019 08:56:34
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To właśnie lewica! Senyszyn: "Ks. Popiełuszko zginął nie za wiarę, ale za działalność polityczną". Skurkiewicz: "Pani tego nie rozumie?!"

https://wpolityce.pl/polityka/469170-senyszyn-ks-po...

no cóż ...stara pudernica może objawiać się jedynie jako jeszcze starsza pudernica i tyle co można POwiedzieć o tej POstaci
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 20 października 2019 09:04:02
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Po tych słowach Schetyny w sieci zawrzało! Internauci oburzeni. "Jak trzeba być podłym, aby wypisywać takie kłamstwa"

https://telewizjarepublika.pl/po-tych-slowach-schetyny-w-sie...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 22 października 2019 11:39:58
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sylwia Spurek interweniuje w/s budowy drogi ekspresowej S7, bo chomiki mogą być zagrożone

Ortodoksyjni ekolodzy wielokrotnie już udowadniali, że mogą być groźni dla rozwoju cywilizacyjnego naszego kraju. Zgłaszane przez nich postulaty często stoją w sprzeczności z polską racją stanu. Najgorzej, gdy ekologiczny ortodoks jest jednocześnie politykiem. Sylwia Spurek obwieściła wczoraj, że budowa nowego odcinka drogi ekspresowej S7 zagraża siedliskom chomika europejskiego, po czym wystąpiła do Brukseli z pytaniem czy Polska, budując wspomnianą drogę, nie narusza prawa europejskiego. Problem w tym, że wg Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody chomik europejski jest zwierzęciem pospolitym!



Sylwia Spurek to była zastępczyni Adama Bodnara (Rzecznik Praw Obywatelskich). Obecnie jest europosłanką, która do Parlamentu Europejskiego dostała się na liście biedroniowej "Wiosny". W Brukseli dała się poznać jako obrończyni praw zwierząt, wegetarianka i weganka.





Kilka dni temu o Spurek zrobiło się głośno z uwagi na zdjęcie, które opublikowała na Twitterze. Pozuje w nim ubrana w pasek ze zwierzęcej skóry warty kilka tysięcy złotych. Internauci natychmiast to zauważyli. Spurek, która wielokrotnie podkreślała, że jest obrończynią praw zwierząt, tłumaczyła się w ten sposób:



"Wegetarianką jestem od 7 lat, a weganką od 4. Nie kupuję ubrań pochodzenia zwierzęcego, nigdy nie kupowałam i nie nosiłam futer. Torebki, buty, paski skórzane, które kupiłam wcześniej, przed 2015, nadal używam, bo wyrzucanie ich byłoby nieekologiczne. Bronię praw zwierząt!".





"Podczas budowy odcinka drogi ekspresowej S7 pod Miechowem narażone są siedliska chomika europejskiego, który jest gat. zagrożonym. Inwestor ignoruje głos ekologów i lokalnej społeczności. Postanowiłam wystąpić do KE z interpelacją poselską w tej sprawie".



Na dowód powyższego załączyła ona link do oficjalnego pisma (interpelacji) kierowanego do Komisji Europejskiej, w którym zapytuje się, czy w związku z budową drogi ekspresowej S7 Polska nie narusza przypadkiem unijnego prawa.

Wiecie na czym polega problem? Otóż wg "Czerwonej księgi gatunków zagrożonych" wydanej w 2002 roku przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) chomik europejski należy do kategorii gatunków najmniejszej troski. Co oznacza tak kategoria? Otóż składa się ona ze zwierząt, których nie można uznać za zagrożone wyginięciem. Innymi słowy - do kategorii tej należą gatunki pospolite, szeroko rozprzestrzenione.

Czy to oznacza, że Sylwia Spurek chciałaby wpłynąć na budowę (zablokować?) drogi S7 tylko dlatego, że na jej terenie swoje siedliska ma zupełnie pospolity, niezagrożony wyginięciem chomik europejski? No cóż... Chyba warto w tym miejscu zacytować Krzysztofa Stanowskiego, który tak odniósł się do ostatnich działań europosłanki Spurek:

"Trzymam kciuki za inwestora. A pani Spurek niech sobie zrobi torebkę z tego chomika, żeby się nie zmarnował".

Źródło informacji:
> Sylwia Spurek (Twitter.com)
> Chomik europejski (Wikipedia)
> Krzysztof Stanowski (Twitter.com)
http://niewygodne.info.pl/artykul9/Sylwia-Spurek-S7-i-ch...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 22 października 2019 11:41:47
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kanadyjskiej muzułmance nie podoba się Nobel dla Tokarczuk! Powód powala

https://prostozmostu.pl/kanadyjskiej-muzulmance-nie-po...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 22 października 2019 18:59:55
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ruszył proces działaczy Obywateli RP i KOD-u, którzy blokowali IV Hajnowski Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych

https://dzienniknarodowy.pl/ruszyl-proces-dzialaczy-obywat...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 22 października 2019 20:14:27
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zgroza! „11 latki uczą się o okresie, rodzajach podpasek i jak je założyć. W grupie - może podpaski można stosować od 18 lat?koedukacyjnej” https://koduj24.pl/zgroza-11-latki-ucza-sie-o-okr... Godek znów dała pokaz hejtu. Prolajferka oburzyła się tym razem rozmowami o okresie, które odbyły się podczas szkolnych zajęć – zdaniem Godek chłopcy nie powinni wiedzieć nic o damskiej menstruacji.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 24 października 2019 12:24:23
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aleksandra Dulkiewicz do Mateusza Morawieckiego: "Panie Premierze, cieszę się, że od dziś każda polska rodzina jest świętością dla pana, pana formacji politycznej i podległych wam mediów".
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,25337399,sp...
Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odniosła się na Twitterze do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który krytykował doniesienia o prywatnym życiu ks. Tymoteusza Szydło. Dulkiewicz napisała: "Cieszę się, że od dziś każda polska rodzina jest świętością dla pana".Mateusz Morawiecki potępił, tu cytat, „ataki na Beatę Szydło i jej najbliższych” i dodał, że „rodzina jest i pozostanie w Polsce świętością”. Chodzi o sprawę ks. Tymoteusza Szydło, który w sierpniu wziął bezterminowy urlop od posługi kapłańskiej, a wobec którego pojawiły się insynuacje, jakoby miał zostać ojcem.

CZYTAJ TAKŻE: Piotr Adamowicz, brat zamordowanego prezydenta Gdańska: "Nie chcę grać tragedią. Bo to także moja tragedia" [WYWIAD]

Morawiecki nazwał plotki dotyczące syna byłej premier „haniebnymi"
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 24 października 2019 23:02:12
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niebywałe, PiS nie miał racji. Zobacz, ile sklepów wykosił zakaz handlu w niedziele
Najwięksi wygrani
niehandlowych nie


w INNPoland.pl, GUS w połowie br. podał dane dotyczące handlu detalicznego. Według nich w ciągu roku zamknięto aż 27 tysięcy firm z branży handlu detalicznego. Tylko w maju zniknęło ich 828.

Z drugiej strony niezaprzeczalnym faktem jest wzrost dominacji dużych sklepów handlowych, a także stacji benzynowych. Na zakazie handlu obławiają się również kurierzy i sklepy internetowe. https://innpoland.pl/155763,zakaz-handlu-w-niedziel...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Piątek, 25 października 2019 07:32:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szkodzi ci, że ludzie w niedzielę odpoczywają?
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 25 października 2019 07:55:42
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki
Postów: 551
Silencium Dziś, 20 min. temu
0
+
-
Szkodzi ci, że ludzie w niedzielę odpoczywają?w niedziele pracuje 8-10 okolicznych firm i nikogo to nie rusza i w soboty też.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK