11°C

35
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 13.26
PM25: 21.23 (141,51%)
PM10: 23.44 (52,08%)
Temperatura: 10.55°C
Ciśnienie: 1004.64 hPa
Wilgotność: 72.06%

Dane z 25.04.2024 19:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 14:30:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
niech żyją wolne media
Kard. Dziwisz namaścił księdza oskarżanego o wykorzystywanie seksualne na rektora seminarium s. Mirosław Król dzięki protekcji kardynała Stanisława Dziwisza został rektorem polonijnego seminarium w USA - ujawnił TVN24 w filmie "Królestwo". Byli pracownicy i wychowankowie ks. Króla oskarżają go, że wykorzystywał ich seksualnie

Marcin Gutowski, autor reportażu TVN24 “Don Stanislao”, przygotował kolejny materiał o kardynale Stanisławie Dziwiszu p.t. “Królestwo”. Poświęcony jest ks. Marcinowi Królowi, rektorowi polonijnego seminarium duchownego w Orchard Lake w USA oraz jego związkom z byłym osobistym sekretarzem Jana Pawła II.

TVN24 dotarło do dwóch osób, które w sądzie federalnym w USA złożyły pozew przeciwko ks. Królowi. W grudniu 2020 r. fragmenty pozwu opublikowało Michigan Radio. Były kleryk i muzyk, który pracował dla ośrodka w Orchard Lake, oskarżają w nim ks. Króla o wykorzystywanie seksualne. Do wydarzeń miało dojść między 2018 r. a początkiem 2020 r. Śledztwo w tej sprawie prowadzi też biuro stanowego prokuratora generalnego. https://oko.press/stanislaw-dziwisz-miroslaw-kro...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 14:32:02
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za pieniądze i po znajomości. Kardynał Dziwisz miał tuszować co najmniej sześć afer pedofilskichKardynał Stanisław Dziwisz miał przez dziesięciolecia wykorzystywać swoją pozycję do tuszowania afer pedofilskich w Kościele. Jedne sprawy zamiatał pod dywan, bo dotyczyły jego kolegów, inne – bo dostawał pieniądze od sprawców. Omawiamy reportaż TVN24 "Don Stanislao"

>
Kardynał Stanisław Dziwisz nie był ani postacią wybitną, ani makiawelicznym hierarchą, który pociągał za watykańskie sznurki. Po prostu miał szczęście. Znalazł się w odpowiednim miejscu i czasie. Chociaż zawsze przedstawiał się jako skromny sługa Jana Pawła II, będąc jego osobistym sekretarzem miał wielką władzę – nieograniczony dostęp do ucha papieża.

Kiedy Wojtyła w latach 90. podupadał na zdrowiu, coraz więcej zależało od Dziwisza. W Watykanie zyskał on wtedy przydomek „Il papa vuole”, czyli „papież chce”, „papież sobie życzy”. Dziwisz od tych słów miał rozpoczynać rozmowy z urzędnikami Watykanu, kardynałami, biskupami, informując ich o różnych decyzjach. Czy rzeczywiście wszystkie z nich były wolą papieża?

Taki obraz Dziwisza znamy co najmniej od kilkunastu lat. Mit skromnego papieskiego sługi, który nic nie wiedział o tym, co się dzieje w Watykanie, choć trwał jeszcze chwilę po śmierci Jana Pawła II, od dawna jest nieaktualny.

Od kilku lat, za sprawą (najpierw zagranicznych, a teraz polskich) dziennikarzy z wizerunku kardynała Dziwisza zostaje zdrapana kolejna warstwa.

Z wyemitowanego dziś w TVN24 reportażu Marcina Gutowskiego „Don Stanislao” wynika, że

kardynał Dziwisz miał przez dziesięciolecia wykorzystywać swoją pozycję do tuszowania skandali pedofilskich w Kościele. Jedne sprawy zamiatał pod dywan, bo dotyczyły jego kolegów, inne – bo dostawał pieniądze od sprawców.

Te pieniądze miały szerokim strumieniem płynąć m.in. na finansowanie szkół, kościołów i pomników w rodzinnych stronach kardynała.

„Wszystkie drogi prowadzą do Dziwisza”
„Don Stanislao” to prawie półtoragodzinny reportaż opowiadający o sześciu sprawach dotyczących molestowania seksualnego dzieci przez duchownych, w których tuszowaniu miał brać udział kard. Dziwisz. Autor materiału przywołuje znane już afery, ale do prawie każdej dodaje coś nowego. Marcinowi Gutowskiemu udało się porozmawiać z zagranicznymi dziennikarzami, księżmi i ofiarami duchownych, których miał kryć Dziwisz.

„Kiedy mowa o skandalach wykorzystania seksualnego w Kościele, czy to Meksyk, Stany Zjednoczone, Irlandia, Austria, Chile, Brazylia, Argentyna czy Francja, wszystkie drogi prowadzą do Dziwisza.

Kiedy mowa o tuszowaniu tych skandali, Dziwisz niemal zawsze pojawia się w aktach” – mówi w reportażu TVN24 Frederic Martel, autor głośnej książki „Sodoma”. Zbierając do niej przez wiele lat materiał, Martel rozmawiał z dziesiątkami kardynałów oraz z setkami biskupów i księży. Jak opowiada, Dziwisz pojawiał się w tych rozmowach bardzo często.

„On jest znienawidzony na świecie. Historia zapamięta go jako czarny charakter kościoła katolickiego” – twierdzi autor „Sodomy”.

Sporo miejsca w reportażu zajmują próby porozmawiania z kardynałem i zadania mu pytań przez dziennikarza TVN24. Wszystkie kończą się fiaskiem. Co więcej, reakcje Dziwisza na te próby pokazują, że duchowny stracił kontakt z rzeczywistością. https://oko.press/kardynal-stanislaw-dziwisz-ped...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 8 czerwca 2021 14:45:00
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i tak właśnie wyglądają "Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska"

wg lewackiego trolla kumaka

siejesz gówno i zbierasz tego owoce

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 16:31:49
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Królestwo" w Orchard Lake. Rektorowi seminarium zarzuca się molestowanie seksualne
Przed sądem w stanie Michigan trwa proces przeciwko ks. Mirosławowi Królowi, rektorowi polonijnego seminarium duchownego w Orchard Lake. Dwóch mężczyzn zarzuca mu molestowanie i napaści na tle seksualnym. – Rzucił się na mnie i zaczął się ze mną szarpać, po prostu mnie atakować. Zaczął mnie obmacywać – mówi jeden z nich w reportażu "Królestwo" w TVN24."Królestwo" w Orchard Lake. Rektorowi seminarium zarzuca się molestowanie seksualne
Dziennikarz TVN24 Marcin Gutowski zbadał powiązania ks. Mirosława Króla m.in. z polskimi biskupami, a zwłaszcza kard. Stanisławem Dziwiszem
Rektor seminarium zaprzecza oskarżeniom i zapewnia o swojej niewinności. W jego obronie stanęła grupa księży wychowanków, którzy wydali oświadczenie
Premierę reportażu na antenie TVN24 zaplanowano na środę w programie "Czarno na Białym"TVN24 pokazało fragment pozwu i zarzuty podnoszone przez Polaków, pracowników Orchard Lake Schools.

– Zaczął mnie obmacywać. Łapał mnie za moje intymne części ciała, przez spodnie i tak dalej. Obmacywał tutaj wszędzie, po torsie. Próbował mnie całować po szyi. W takim amoku nie wiedziałem, co się dzieje. Udało mi się go odepchnąć – mówi w reportażu jeden z nich.

Jak pisaliśmy w Onecie, z relacji świadków, z którymi rozmawialiśmy, wynika, że to tylko wierzchołek góry lodowej. Od wielu lat bowiem w tej polskiej placówce narastać miał problem bardzo powszechnego homoseksualnego nękania kleryków i księży pracujących w polonijnym seminarium duchownym.

– Gdy decydowaliśmy się dodać Orchard Lake do mapy naszych podróży w poszukiwaniu prawdy o postawie Kościoła, wydawało się, że będzie to po prostu kolejna historia nadużyć seksualnych. Tymczasem skala piętrowych wręcz nieprawidłowości sprawia wrażenie, jakby w tym niewielkim miasteczku, jak w soczewce, skupiły się niemal wszystkie kościelne patologie – mówi autor reportażu "Królestwo", Marcin Gutowski.

To, co działo się w Orchard Lake, rozmówcy dziennikarza nazywają "skandalem Kościoła katolickiego", "procederem zakrawającym na handel ludźmi". Mówią o "układzie", który "karze tych, którzy szukają sprawiedliwości". https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/krol...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 16:34:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Potencjalne zaniedbania abp. Gądeckiego
Historię Janusza Szymika przedstawiliśmy w ubiegłym roku w reportażu "Czy Pan Bóg zapomniał o Międzybrodziu?". Pisaliśmy w nim, że Szymik jako kilkunastoletni chłopiec, ministrant parafii pw. Świętej Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim, był wykorzystywany seksualnie przez ówczesnego proboszcza Jana W. Do dramatu dochodziło w latach 1984-1989. Zdaniem mężczyzny do kontaktów seksualnych pomiędzy duchownym miało dochodzić aż kilkaset razy.Z kolei w kolejnym reportażu "Jak kardynał i biskupi tuszowali pedofilię księdza Jana W." ukazaliśmy systemowe ukrywanie przestępstw księdza pedofila przez najwyższych hierarchów polskiego Kościoła. Wśród tych, którzy zdaniem Szymika nie zareagowali na jego krzywdę, był również przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki.

– Nasze spotkanie miało miejsce 14 maja 2019 r. w Warszawie. Pojechałem tam razem z o. Żakiem. Już po raz kolejny przedstawiłem swoją sprawę niemając w zasadzie żadnych nadziei, że to spotkanie cokolwiek zmieni – mówił nam Szymik.

Warto przyjrzeć się jednak datom: 9 maja papież Franciszek ogłasza swoje motu proprio, zgodnie z którym karze podlegają również biskupi, którzy tuszowali przestępstwa wykorzystania seksualnego. 14 maja Janusz Szymik mówi abp. Gądeckiemu o swojej sytuacji, wymieniając bp. Rakoczego oraz kard. Dziwisza jako tych, którzy mieli wiedzę na ten temat, a nic nie zrobili. Ze względu na vacatio legis nowe prawo zaczyna obowiązywać od 1 czerwca 2019 r.

Dlaczego abp Gądecki 1 czerwca nie wdrożył papieskich instrukcji i nie zgłosił do Watykanu zaniechań innych hierarchów?

"Mając na uwadze dobro osób pokrzywdzonych, spotkanie to miało charakter duszpasterski i prywatny, w związku z tym treści nie były ani protokołowane, ani archiwizowane" – dowiedziałem się z Biura Prasowego Konferencji Episkopatu Polski.

Czy podczas spotkania prywatnego lub duszpasterskiego nie obowiązują normy, które stworzył papież Franciszek? Na to pytanie nie otrzymałem już żadnej odpowiedzi.

W związku z tym w grudniu ub. r. Szymik skierował do papieża Franciszka list, w którym domagał się zbadania możliwych zaniedbań w jego sprawie również abp. Gądeckiego. Wniosek w tej sprawie do Stolicy Apostolskiej w marcu 2021 r. wysłał dziennikarz Onetu Szymon Piegza. W połowie kwietnia otrzymał odpowiedź z Nuncjatury Apostolskiej o prowadzonym postępowaniu ws. rzekomych zaniedbań przewodniczącego KEP.


Przypomnijmy, że w sprawie skrzywdzonego w przeszłości Janusza Szymika Watykan w ostatnim czasie poinformował o karach dla wcześniejszego biskupa bielsko-żywieckiego Tadeusza Rakoczego. Za tuszowanie przestępstw księdza pedofila Jana W. wobec hierarchy zastosowano:

zakaz uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych
nakaz prowadzenia życia w duchu pokuty i modlitwy
zakaz uczestniczenia w zebraniach plenarnych Konferencji Episkopatu Polski
wpłacenie z prywatnych środków odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji Świętego Józefa powołanej przez Konferencje Episkopatu Polski, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć.
Biskup został ukarany przez Watykan. Szymik: to przełomowa wiadomość
- Watykan potwierdził moje oskarżenia wobec biskupa Rakoczego i go ukarał. Teraz gdy jego wina została dowiedziona, pora na odebranie mu odznaczeń i honorów - mówił w rozmowie z Onetem Janusz Szymik, ofiara księdza pedofila, który wielokrotnie zgłaszał biskupowi Rakoczemu fakt, że był moletowany, a ten nie reagował. To właśnie Szymik w 2019 r. zgłosił do Watykanu zaniedbania hierarchy na mocy instrukcji Vos estis lux mundi - ustanowionej przez papieża Franciszka.

Ks. Isakowicz-Zaleski: Kościół nie radzi sobie z trudnymi sprawami [WYWIAD]
- To dla mnie przełomowa wiadomość. Po raz pierwszy zgłosiłem się do niego w 1993 r. i opowiedziałem mu o tym, że ksiądz diecezji bielsko-żywieckiej Jan W. (nie podajemy nazwiska, ponieważ prokuratura ciągle prowadzi czynności w jego sprawie - red.) nie wielokrotnie wykorzystywał seksualnie. On jednak nic z tą informacją nie zrobił - dodawał.

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/waty...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 8 czerwca 2021 18:00:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
fejki pajacu
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Wtorek, 8 czerwca 2021 18:08:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Mit skromnego papieskiego sługi, który nic nie wiedział o tym, co się dzieje w Watykanie, choć trwał jeszcze chwilę po śmierci Jana Pawła II, od dawna jest nieaktualny.

Miszczu rozsiewa mity a potem dumnie ogłasza, że są nieaktualne. I co robi?
Rozsiewa nowe mity. Brawo.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 18:10:58
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeśli macie dość dziś Czytelnicy strony tematów pedofilskich, które sypią się co chwila dziś jak z rogu obfitości, to przykro nam... Dziś 70 rocznica urodzin Kory Jackowskiej- wspaniałej piosenkarki gwałconej jako dziecko przez pedofila w sutannie: https://www.fakt.pl/kobieta/plotki/kora-byla-moles... była jedną z pierwszych osób, która odważyła się powiedzieć, że padła ofiarą księdza pedofila. Była też ofiarą przemocy fizycznej. Wokalistka śpiewała o tym nawet w jednej ze swoich piosenek. Jej mąż Kamil Sipowicz w wywiadzie przypomniał jej traumatyczne przeżycia. Jak wyznał, mimo wielkiego sukcesu, do końca życia cierpiała przez to, co zrobił jej Kościół.
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Wtorek, 8 czerwca 2021 18:22:49
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeszcze 10 lat temu opowiadała, że była molestowana. Dzisiaj dowiadujemy się że była gwałcowa.
Banda frajerów wykorzystuje dramat kobiety do swojej prymitywnej propagandy.

https://viva.pl/ludzie/newsy/kora-byla-molesto...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 8 czerwca 2021 22:56:29
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„Cierpiała z ran zadanych jej właśnie przez Kościół”

Sipowicz uważa, że głośne mówienie o pedofilii w Kościele nie jest atakiem na tę instytucję. To atak na osoby, które dopuściły się takiego zachowania i na takie, które na to przymykały oko.

Małżonek piosenkarki wspomniał też, że Kora słyszała rozmowę, w której stwierdzono, że może i księża zniszczyli jej życie, ale dzięki temu została wielką artystką. – Oni tak to tłumaczą, że "zniszczyliśmy ci życie, ale dzięki temu zostałaś wielką artystką". To może jeszcze medal powinniśmy dać temu księdzu? Tak argumentuje to pan Korwin-Mikke właśnie. Jest to argumentacja przewrotna. Bo nie wiemy, czy to trauma uruchamia talent, czy go może hamuje. Czcze dywagacje. Jakkolwiek by było, to Kora mimo ogromnego sukcesu artystycznego zawsze cierpiała z ran zadanych jej właśnie przez Kościół. Bała się go i słusznie, jak widać – mówił.

Kamil Sipowicz uważa, że duża część Polaków nie chce spojrzeć prawdzie w oczy i przyznać, że w Kościele jest pedofilia. Mężczyzna średnio też wierzy, że nadejdzie zadośćuczynienie, ale ma nadzieję, że film Sekielskich otworzy ludziom oczy. – Mam nadzieję, że film Sekielskich sprawi, iż ludzie w końcu zaczną zdawać sobie sprawę, że te stadne komunie, chrzty i to dawanie klerowi potwornej władzy również przyczynia się do pedofilii. Mam nadzieję, że Polacy zaczną w końcu się nad tym zastanawiać. Jestem bardzo ciekaw, jaki będzie tego finał, ale w końcu coś się ruszyło. To też jest teraz egzamin dla społeczeństwa polskiego. Czy będą w stanie myśleć, rozumować i chronić własne dzieci – podsumował Sipowicz.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 9 czerwca 2021 12:41:46
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak, minęło kilka dni, a ty wciąż nie odniosłeś się do informacji opublikowanych przez GW w sprawie Bartłomieja M. (PO, PiS), które okazały się manipulacją i które przyjąłeś za pewnik. Czy ty w ogóle czytasz teksty, które wklejasz, czy tylko nagłówki?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 13:52:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Skomentowałem
gazeta nie podała jak i również informacji o tym ze gwałciciel niearab i że kiedyś przyjmował komunię świętą
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 9 czerwca 2021 13:59:49
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Maciuś, pierd***sz głupoty, a nie odnosisz się. Wyłożyłem ci łopatologicznie, że GW okazała się tu najmniej rzetelna jako źródło informacji.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 14:24:39
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ty jakiś dziwny okazała się najmniej rzetelna i ?co miałem dodać?
najważniejsze jest nie kto gdzie do kogo ale że pedofil i trzeba z tym walczyć
skomentowałem po to żeby pokazać co to manipulacja
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 9 czerwca 2021 14:34:37
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie pamiętam aby w ciągu tych 10 lat z okładem Maciej K. kiedykolwiek sprostował lub przeprosił za swoje fejki , towarzysz komuch tak już ma że dziś pisze o pogodzie a w trzech następnych bździnach o gospodarce,, wierze i ekologii , ryje w tych tematach jak nie przymierzając świnia w błocie nie przejmując się sprostowaniami itp głuPOtami , liczy się ilość i "moje na wierzchu"

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 14:43:43
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
JAKICH FEJKOW? O LPSCIELNYCH POEDOFILACH? WSZYSTKO POTWIERDONE- z kwiatami w Turcji sprostowałem
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 15:08:49
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zadziwiające że o fejkach pisze ktoś kto zmyślił ty Toj toja i śmieci zakopane na ogrodzie oraz że kumak stetryczaly a Kaczyński starszy o pokolenie nie. Zacznij naprawianie świata od siebie sailor
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 9 czerwca 2021 17:35:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wal się załgana gnido
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 18:36:05
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kłamstwa trzeba udowodnić- tak jak dwa razy Morawieckiemu
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 9 czerwca 2021 18:55:14
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK