1°C

30
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 10.92
PM25: 18.00 (44,09%)
PM10: 19.84 (120,01%)
Temperatura: 0.92°C
Ciśnienie: 1006.96 hPa
Wilgotność: 91.38%

Dane z 19.04.2024 08:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Dane pedofilów i gwałcicieli pochodzących z Mińska

4919 postów
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Wtorek, 20 października 2020 20:34:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kardynał Dziwisz ogłosił, że nic nie wiedział o skandalach pedofilskich w Kościele. Nowa strategia kleru: udawanie głupiego.
Joanna Scheuring-Wielgus - polityk
38 min ·
Obejrzałam „Fakty po Faktach”, a w nich wywiad z panem Stanisławem Dziwiszem i mam odruch wymiotny. Serio.
Zdaniem pana Dziwisza przykre jest odejście kapłana z funkcji biskupa. O ofiarach zero. Pan Dziwisz nie pamięta rozmowy z ks. Isakowiczem-Zaleskim o gwałconym przez księdza chłopaku, a jego list, ani żadne wiadomości o tej sprawie do niego nie dotarły bo.....był w Rzymie.
A Jan Paweł II ofiarnie walczył z księżmi pedofilami. Walczył tak ofiarnie, że do 2001 zakazywał informowania władz świeckich o przypadkach pedofilii wśród kleru. Księża pedofile zamiast iść siedzieć, szli na inną parafię. Ale Jan Paweł II walczył, ależ on walczył! A pan Dziwisz był „absolutnie poza tym”. Przez długie lata nikt nic nie wiedział. Cicho wszędzie, głucho wszędzie!
Cały świat wiedział o założycielu Legionów Chrystusa Marcialu Macielu - podejmowanemu z honorami przez Jana Pawła II pedofilu i bigamiście - a Watykan nie wiedział. Watykan nigdy o niczym nie wiedział! Z opowieści pana Dziwisza wynika, że Watykan za czasów Jana Pawła II był państwem głuchych i ślepych księży! A listy pisane do Watykanu ws. Księży pedofilów wpadały – jak powiedział redaktor Kraśko - w „czarną dziurę”.
Nie padło ani jedno słowo skruchy! Łaskawie przyznał pan Dziwisz, że ofiarom przeprosiny się należą, ale z ust pana Dziwisza słowo przepraszam dziś także nie padło! Zero empatii, tylko buta, zadufanie i arogancja. Taki był, jest i będzie pan Stanisław Dziwisz.
Nie wierzę w ani jedno słowo pana Dziwisza!
Post edytowany
Postów: 505
Stempel
postów: 505
Wtorek, 20 października 2020 21:23:47
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jaki związek ma ostatni wpis z tematem wątku?
Postów: 505
Stempel
postów: 505
Wtorek, 20 października 2020 21:25:53
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiedy będziesz zamieszczał materiały dotyczące innych grup społecznych niż księża? dlaczego na nich opierasz większość zdecydowaną swoich wpisów?
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Wtorek, 20 października 2020 21:52:29
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
daje wam wolną rękę zamieszczajcie
Postów: 505
Stempel
postów: 505
Środa, 21 października 2020 08:49:24
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie Ty jesteś założycielem wątku, żeby dawać wolną rękę
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Środa, 21 października 2020 09:00:25
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumacz.... a ty masz wolna rękę????
podobno jedną trzymasz na tablecie, a drugą sie masturbujesz...........
tak podobno w pracy o tobie mówia...........
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Środa, 21 października 2020 09:24:35
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tablet służy mi do transmisji ale z powodu pandemii nic na nim nie robie. Tytusiie nie pieprz głupot. Nie wiesz gdzie teraz pracuje...mam samodzielne stanowisko i pracuje sam
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Czwartek, 22 października 2020 18:47:17
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ks. Isakowicz-Zaleski odpowiada kard. Dziwiszowi: ta strategia trąci włoską "omertą"
Kardynał Stanisław Dziwisz udzielił we wtorek wywiadu, w którym zapewnił wielokrotnie, że nie wiedział o przypadku wykorzystywania seksualnego Janusza Szymika. - Jestem zaskoczony tym wywiadem. Oczywiście, że kardynał mógł reagować na takie informacje. Sam zapytałem go niedawno, dlaczego zaprzecza naszej rozmowie. Udzielił mi innej odpowiedzi niż w tym wywiadzie – komentuje w rozmowie z Onetem ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/kard...
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Piątek, 23 października 2020 13:48:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Kto zostaje pedofilem i dlaczego są oni wśród księży? "
- wywiad z seksuologiem Bogdanem Stelmachem.

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1412880,seksuolog-o-t...
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Piątek, 6 listopada 2020 13:43:54
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dochodzenie w sprawie kardynała Henryka Gulbinowicza zostało wszczęte w związku z wysuwanymi pod adresem kardynała zarzutami dotyczącymi jego przeszłości - poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce. Nie precyzuje, o jakie zarzuty chodzi. Przypomnijmy jednak, że w ostatnich latach publicznie Gulbinowicza oskarżano o nadużycia seksualne, jakich miał dopuścić się dopuścić, ręczył też za księdza pedofila, zarzucano mu kontakty ze służbą bezpieczeństwa PRL.

Nuncjatura Apostolska w Polsce wydała 6 listopada komunikat w sprawie kardynała. Henryk Gulbinowicz otrzymał od Stolicy Apostolskiej zakaz uczestniczenia w jakiejkolwiek celebracji lub spotkaniu publicznym. Nie może już używać insygniów biskupich, a także został pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego w katedrze i pochówku w katedrze.

Ponadto Henryk Gulbinowicz musi wpłacić pewną kwotę na rzecz Fundacji św. Józefa powołanej przez Konferencję Episkopatu Polski w celu wspierania działań kościoła na rzecz ofiar nadużyć seksualnych. Kwota nie została podana w komunikacie.



W połowie 2019 roku warszawski poeta Karol Chum oskarżył kardynała Henryka Gulbinowicza o molestowanie seksualne.

- Jestem ofiarą molestowania seksualnego. Mam twarz. Nazywam się Karol Chum. Mój kat to kardynał Gulbinowicz. Wtedy miałem 15 lat, dziś 45. Mówię o tym od 30 lat. Oskarżam - napisał i publicznie opowiadał, o tym, co go spotkało:

- Kardynał zapytał: "Czy nikt cię 'tam' nie dotyka?” Nie zdążyłem odpowiedzieć, bo kardynał dodał: „O tak” i w momencie, gdy wypowiadał te słowa, wsunął rękę pod kołdrę. Palec wsadził mi za majtki, a całą dłoń położył na moim penisie. W tym momencie byłem sparaliżowany totalnie. Nie wyciągnął tej ręki. Cały czas coś do mnie mówił, ale ja byłem w takim szoku. Kardynał cały czas się uśmiechał i wykonywał pocierające ruchy ręką. Kardynał siedział przez chwilę na łóżku, podniósł się i powiedział do mnie: „Nie martw się, wszystko będzie dobrze. Jesteś ładnym chłopcem”. Uśmiechnął się i wyszedł - tak swoje spotkanie z kardynałem Henrykiem Gulbinowiczem opisywał Karol Chum.
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 7 listopada 2020 08:48:39
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach, zakaz używania insygniów biskupich i niepochowanie w katedrze. Ot kary. Ja mam taki zakaz od zawsze choć wcale mi na tym nie zależy. To ma być kara?
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 7 listopada 2020 08:57:52
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Niedziela, 8 listopada 2020 10:58:14
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O problemie pedofilii w polskim Kościele rozmawiali w programie "Kropka nad i" na antenie TVN były ksiądz, teolog dr Piotr Szeląg oraz publicysta Tomasz Terlikowski. Publicysta ocenił, że "wciąż pewna część polskich biskupów nie przyjęła do wiadomości tego, że sytuacja zmieniła się bardzo głęboko, i że także Watykan już od jakiegoś czasu wymaga odmiennych reakcji".
Wskazał ponadto, iż problemem jest to, że "w bardzo wielu diecezjach mamy sprawy sprzed lat". "Często są to sprawy, które zaczęły się dziesięć, piętnaście, dwadzieścia lat temu. Jeden biskup ich nie załatwił, drugi ich nie załatwił i nawet jak trzeci je załatwił, to zaczął je często załatwiać dopiero całkiem niedawno, bo całkiem niedawno został biskupem i przypomniał sobie, że trzeba to zrobić" - przyznał Terlikowski. https://tvn24.pl/polska/pedofilia-w-kosciele-ko...
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Poniedziałek, 9 listopada 2020 20:58:23
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pedofilia w Kościele. "Mam wrażenie, że większość polskich biskupów nie spotkała się tak naprawdę z ofiarami"
Wciąż mamy w niemałej części księży i biskupów przekonanie, że ostatecznie to jeszcze nie jest do końca pewne, czy te sprawy trzeba załatwiać - powiedział w "Kropce nad i" o problemie pedofilii wśród duchownych publicysta Tomasz Terlikowski. Zdaniem teologa doktora Piotra Szeląga "polski Kościół przeżywa głęboki kryzys duchowy".



O problemie pedofilii w polskim Kościele rozmawiali w "Kropce nad i" publicysta Tomasz Terlikowski i były ksiądz, teolog doktor Piotr Szeląg. - Wciąż pewna część polskich biskupów nie przyjęła do wiadomości tego, że sytuacja zmieniła się bardzo głęboko, i że także Watykan już od jakiegoś czasu wymaga odmiennych reakcji - ocenił Terlikowski.

Publicysta wskazał, że problemem jest to, że "w bardzo wielu diecezjach mamy sprawy sprzed lat". - Często są to sprawy, które zaczęły się dziesięć, piętnaście, dwadzieścia lat temu. Jeden biskup ich nie załatwił, drugi ich nie załatwił i nawet jak trzeci je załatwił, to zaczął je często załatwiać dopiero całkiem niedawno, bo całkiem niedawno został biskupem i przypomniał sobie, że trzeba to zrobić - mówił.

"Społeczność lokalna jakoś przymyka trochę na to oko, nie tylko w tych najbardziej katolickich miejscach"
W ocenie Terlikowskiego "wciąż mamy jeszcze w niemałej części, zarówno księży, jak i biskupów, przekonanie, że ostatecznie to jeszcze nie jest do końca pewne, czy te sprawy trzeba załatwiać".

- Wciąż jeszcze (księży - red.) trochę chroni państwo i mówię nie tylko o władzy, ale także o rozmaitych systemach lokalnych, jak prokurator, sędzia czy władze miasta - przyznał Terlikowski. - Społeczność lokalna jakoś przymyka trochę na to oko, nie tylko w tych najbardziej katolickich miejscach, również dużo bardziej zlaicyzowanych. To jeszcze cały czas funkcjonuje - dodał. https://tvn24.pl/polska/pedofilia-w-kosciele-ko...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Poniedziałek, 9 listopada 2020 22:58:09
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moja sprawa nie jest jedyną, którą krył i kryje nadal kardynał Dziwisz"Z jednej strony legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, z drugiej szara eminencja Kościoła, która potrafi zadbać o - specyficznie rozumiany - interes Kościoła. - Moja sprawa nie jest jedyną, którą krył i kryje nadal kardynał Dziwisz, bo dotyczy jego kolegów czy przyjaciół - mówi Janusz Szymik, jedna z ofiar księdza pedofila. O jego sprawie został poinformowany kardynał Stanisław Dziwisz. Reportaż Marcina Gutowskiego z redakcji "Czarno na białym" pod tytułem "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza".

Kardynał Stanisław Dziwisz - legendarny osobisty sekretarz i przyjaciel Jana Pawła II, u którego boku spędził kilkadziesiąt lat. Zawsze blisko, zawsze gotowy na każde wezwanie. Niezastąpiony - jak mówił o nim papież. Choć on sam nazywał siebie człowiekiem, którego nie ma. Inni mówili na niego zazwyczaj Don Stanislao.

Z biegiem lat coraz wyraźniej odsłaniała się jego druga twarz - potężnego hierarchy, szarej eminencji, która potrafi zadbać o - specyficznie rozumiany - interes Kościoła. Ale nie tylko.

ZOBACZ CAŁY REPORTAŻ W INTERNECIE >>>

Janusz Szymik: Moja sprawa nie jest jedyną, którą krył i kryje nadal kardynał Dziwisz, bo dotyczy jego kolegów czy przyjaciół
Jedną ze spraw dotyczących wykorzystywania seksualnego niepełnoletnich przez duchownych, w tle której pojawia się nazwisko kardynała Dziwisza, jest historia Janusza Szymika.

W latach 80., gdy miał 12 lat, po raz pierwszy został on wykorzystany seksualnie przez księdza Jana Wodniaka, byłego sekretarza metropolity krakowskiego kardynała Franciszka Macharskiego. Jego gehenna trwała pięć lat.

- Te wspomnienia towarzyszą mi codziennie. Nie da się ich wymazać, nawet podejmując leczenie psychiatryczne czy regularnie uczęszczając do psychologa. Na przykład takich obrazów, kiedy leżąc na plecach w pokoju księdza Wodniaka, on odbywał ze mną stosunek seksualny, a ja nad głową miałem obraz Chrystusa w koronie cierniowej, który na mnie spoglądał - mówi Janusz Szymik.

Sprawę Szymika, wraz z kilkoma innymi, przedstawił kardynałowi Dziwiszowi w 2012 roku ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
https://tvn24.pl/polska/stanislaw-dziwisz-niezn...
- Kardynał powiedział, że to jest sprawa diecezji bielsko-żywieckiej, ale on się tym zajmie, bo biskup Tadeusz Rakoczy (który zarządzał diecezją bielsko-żywiecką, której podlegała parafia księdza Wodniaka - red.) to jego serdeczny przyjaciel, kolega z tego samego rocznika, razem studiowali - relacjonuje ksiądz Isakowicz-Zaleski.

Ale kardynał Dziwisz zasłania się niepamięcią. - Rozmowy na ten temat sobie nie przypominam. Zwłaszcza że ta sprawa nie należała do mnie. Przecież każdy biskup ma swoje sprawy. Ja mam swoje sprawy w Krakowie - mówił 16 października w rozmowie z Piotrem Kraśką w "Faktach po Faktach" w TVN24. - Nie mogę na ten temat dużo mówić. To jest inna diecezja. Nie wiem, jak się tam działo to wszystko (...) W każdym razie, listu nie widziałem nigdy Janusza. Nie widziałem - przekonywał kardynał.

Jednak według Kodeksu prawa kanonicznego kardynał Dziwisz, jako zwierzchnik metropolii krakowskiej, w której skład wchodzi diecezji bielsko-żywiecka, mógł, a nawet powinien interweniować w tej sprawie. I to u samego papieża.

Kanon 436 Kodeksu prawa kanonicznego brzmi bowiem następująco: "W diecezjach sufragalnych metropolicie przysługuje: (...) powiadamiać Biskupa Rzymskiego o nadużyciach".

Ksiądz Isakowicz-Zaleski, pytany, kto w tej sytuacji mija się z prawdą, on czy kardynał Dziwisz, odpowiada: "Mogę mówić tylko za siebie, za kardynała nie będę. Ja to (list - red.) wręczyłem oficjalnie, nie gdzieś tam na korytarzu. Byłem na oficjalnej audiencji, można to sprawdzić".- Usiedliśmy przy stole, otworzył i czytał to wszystko, między innymi sprawę tajnego współpracownika TW Rektora, który był jego kolegą z seminarium, a który był także podejrzany o pedofilię - przedstawia swoją wersję wydarzeń ksiądz Isakowicz-Zaleski.

- Moja sprawa nie jest jedyną, którą krył i kryje nadal kardynał Dziwisz, bo dotyczy jego kolegów czy przyjaciół - mówi Janusz Szymik.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z JANUSZEM SZYMIKIEM

"To rozmowa duszpasterska. Chodź młodzieniaszku"
Odnotowany w aktach SB jako kandydat na tajnego współpracownika TW Rektor, o którym mówi Isakowicz-Zaleski, to ksiądz Stefan D., który do dziś pracuje w jednej z parafii w archidiecezji krakowskiej. Z dokumentów zarchiwizowanych w IPN wynika, że to kapłan o skłonnościach, które komunistyczna bezpieka chciała wykorzystać do szantażu.

Informacje na temat TW Rektora, wraz z aktami innych krakowskich księży zarejestrowanych przez bezpiekę - w tym tych, o których SB posiadała kompromitujące ich informacje - ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski przekazał kardynałowi Dziwiszowi już w 2007 roku.

- Kardynał z tym nic nie zrobił. Miał ogromną wiedzę z akt IPN, bo wiem, że kuria to wszystko sprawdzała, ale zupełnie nic z tym nie zrobił, nie odsunął ich. Ci ludzie nadal byli proboszczami, niektórzy zostali biskupami. Tak, jakby w ogóle się nic nie stało.

W 2006 roku ksiądz Stefan D. został oskarżony przez rodziców nieletniego chłopca, podległego mu wikariusza i lokalną pielęgniarkę o molestowanie dziecka w parafii, której był proboszczem. Gdy rodzice ofiary zgłosili sprawę w kurii, od biskupa pomocniczego Jana Szkodonia - w sprawie którego także toczy się postępowanie kanonicze, dotyczące oskarżenia o nadużycia seksualne - otrzymali obietnicę, że sprawca już nigdy nie pokieruje parafią. Tak się jednak nie stało - został proboszczem w innej miejscowości.

- Taki klasyczny ruch. Narozrabiał w jednej parafii, idzie na miesiąc czy dwa na urlop i za chwilę w innej części diecezji znów jest proboszczem - komentuje takie posunięcie kościelnego hierarchy ksiądz Isakowicz-Zaleski. Zwraca uwagę, że za decyzją o przenosinach księdza D. stał kardynał Dziwisz. - W 2006 roku to był już kardynał Dziwisz. On świetnie zna tego człowieka, bo to jego kolega z seminarium - przypomina.

ZOBACZ CAŁĄ ROZMOWĘ Z KSIĘDZEM TADEUSZEM ISAKOWICEM-ZALESKI
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Poniedziałek, 9 listopada 2020 23:14:30
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.wprost.pl/religia/10387166/echa-reportaz... reportażu o kardynale Dziwiszu. Terlikowski: Moralna gangrena zabija Kościół
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Poniedziałek, 9 listopada 2020 23:15:55
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W wyemitowanym przez TVN 24 dokumencie Marcina Gutowskiego „Don Stanislao” większość wątków jest znana już wcześniej i pojawiała się nie raz wśród pytań kierowanych do krakowskiego kardynała w ostatnich latach. A także wśród zarzutów, które pęcznieją wokół jego osoby. Zebrane jednak w całość tworzą obraz, który nie pozostawia wątpliwości, że wizerunek dobrodusznego i nie mającego na nic wpływu zausznika papieża Jana Pawła II to fałszywa maska. https://www.newsweek.pl/polska/film-don-stanislao-kard...
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Wtorek, 10 listopada 2020 05:14:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Biskupi: Gulbinowicz, Dziwisz, Rydzyk, Janiak, Jankowski, Głódź, Jędraszewski, Tyrawa, Janiak , Gądecki. Jak długo jeszcze będziemy ich tolerować i sponsorować? Przypominam mocny tekst o przestępstwach polskich „duchownych”... 24 biskupów na Mapie kościelnej pedofilii. Jak kryli księży przestępców seksualnych?
https://oko.press/24-biskupow-na-mapie-koscielne...
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Wtorek, 10 listopada 2020 05:20:09
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Wtorek, 10 listopada 2020 08:57:22
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.facebook.com/151903214837794/posts/41439937...
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK