8°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.77
PM25: 4.02 (26,83%)
PM10: 4.37 (9,72%)
Temperatura: 7.98°C
Ciśnienie: 1003.41 hPa
Wilgotność: 83.50%

Dane z 29.03.2024 08:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

700+

62 postów
mińsk mazowiecki Postów: 147
janusz14
mińsk mazowiecki, postów: 147
Wtorek, 9 maja 2017 11:35:15
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie wiem dla czego Cobra bulwersuje cię fakt, że
" rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli niepublicznych płacą czesne"
tak się umówili i płacą i to jest uczciwe

mnie osobiście bardziej bulwersuje fakt, że miasto dopłaca więcej do dzieci uczęszczających do przedszkoli publicznych niż nie publicznych tylko dlatego, że nie starczyło dla nich miejsca
bardziej sprawiedliwie wydawało by się , że jeżeli Państwo już dopłaca
to powinno tyle samo do każdego dziecka
Mińsk Mazowiecki Postów: 307
abies
Mińsk Mazowiecki, postów: 307
Wtorek, 9 maja 2017 11:58:41
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Miasto ma obowiązek zapewnić miejsce w przedszkolu dla każdego dziecka, którego rodzice zgłoszą taką wolę. Chyba logiczne jest, że w pierwszej kolejności nasz urząd miasta powinien zapewnić miejsca dzieciom z Mińska, prawda? Co to znaczy "umówili się"? W większości przypadków są zmuszeni, bo dzieci nie przyjęto do przedszkola państwowego, gdzie opłata z wyżywieniem za cały dzień to niewiele ponad 200 zł. Jeśli w prywatnych będzie taka sama oferta (za więcej niż 5 godzin), to świetnie. Na razie nie jest.

W dodatku panuje chaos informacyjny, nic nie wiadomo, brak jasnych informacji na stronie UM na temat tego, jak wygląda ścieżka dla osób, których dzieci nie przyjęto teraz w rekrutacji do przedszk. państwowych do normalnych grup 10-godzinnych.

A, i jeszcze bardzo ważne - w państwowych jest ścisła selekcja nauczycieli, powiedziałaby lepsza niż w szkołach. A w p. prywatnych? Jak miasto sprawdza kwalifikacje nauczycieli i organizację pracy w tych placówkach?
mińsk mazowiecki Postów: 147
janusz14
mińsk mazowiecki, postów: 147
Wtorek, 9 maja 2017 12:23:35
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
abies, jak możesz mówić, że oferta w przedszkolach nie publicznych jest gorsza dla rodziców
to jakby w Polsce nie było podatków a urzędnicy dawali na przedszkola z własnej kieszeni

przedszkole publiczne
miasto 1213 + 200 bezpośrednio z kieszeni rodziców, co daje 1413
przedszkole nie publiczne
miasto 700 + 650 bezpośrednio z kieszeni rodziców, = 1350
Jak ktoś potrafi liczyć to widzi, że przedszkole prywatne nie jest droższe
A kadra też podlega selekcji;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 307
abies
Mińsk Mazowiecki, postów: 307
Wtorek, 9 maja 2017 12:43:01
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
??? Gdzie napisałam, że gorsza? Oferta zależy od przedszkola. Jasne, że chodzi o to, ile się dokłada z własnej kieszeni, poza podatkami, które w końcu płacimy między innymi na takie usługi! W państwowym masz trochę ponad 200 zł razem z wyżywieniem za cały dzień, w prywatnych dużo drożej.

Kadra podlega selekcji, ale ja pytam, jak miasto to sprawdza. Jaki ma nad tym nadzór, nad kwalifikacjami także kadry prowadzącej zajęcia dodatkowe. W państwowym masz konkretne wymogi, kto może prowadzić jęz. angielski i rytmikę, a w prywatnym? Te zajęcia dodatkowe zależą od fantazji właściciela, od tego, kogo zatrudni.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Wtorek, 9 maja 2017 21:14:07
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aron o budowie szkoły podstawowej na terenie byłego poligonu mówi m.in. Gminny Program Rewitalizacji http://www.minsk-maz.pl/plik,2892,gminny-program-rewit...
Strona 125

Janusz14 mnie nie bulwersuje fakt opłaty czesnego za edukację dzieci w placówkach niepublicznych, jest to naturalne. Wspomniałem o tym ponieważ dokonałeś porównania kosztów pobytu dziecka w przedszkolu miejskim (podając kalkulacje uwzględniającą koszty administracyjne) do prywatnego na podstawie kwoty samej dotacji z UM. A jeżeli zsumujesz dotację z UM i czesne to te koszty są porównywalne.
Jeżeli cos mnie bulwersuje to wykorzystanie miejskiej dotacji przez niektórych właścicieli prywatnych przedszkoli…
Dlatego jestem za lepszym nadzorem miasta nad placówkami niepublicznymi i dotowaniem pobytu jedynie dzieci – mieszkańców miasta, dla których w wyniku procesu rekrutacji zabrakło miejsc w przedszkolach miejskich.
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 9 maja 2017 21:19:07
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Póki co to jest to rewitalizacja jest martwym programem, może w przyszłości coś się ruszy. Ja bym zrewitalizował np teren zlomowiska na Wesołej ale póki co jest tam prywatny właściciel, który podobno chce sprzedać ten teren.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 10 maja 2017 08:42:46
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aron na jakiej podstawie twierdzisz, że Program Rewitalizacji jest „martwy”? Masz w nim zapisy działań z określeniem terminu realizacji – ruszyła rewitalizacja Zespołu Pałacowo-Parkowego i zieleni w centrum, budowa osiedla domów socjalnych na poligonie także jest w toku a i przewidziana programem komunikacja miejska też ma ruszyć jeszcze w tym roku…

Ponadto budowa szkoły podstawowej na „poligonie” wynika nie tylko z Programu, ale również z zapisów umowy kupna tej działki od MON. Miasto nabyło ją na preferencyjnych warunkach z przeznaczeniem na cele społeczne i oświatowe co było warunkiem „rabatu”…

Chciałbym też zauważyć, że w tym temacie mieliśmy dyskutować o dotacjach na uczniów w przedszkolach i szkołach niepublicznych na terenie miasta Mińsk Mazowiecki – celowością jej przyznawania i kontrolą UM nad właściwym wydawaniem tych środków. Odnoszę wrażenie, że wielu osobom zależy aby sprowadzić rozmowę na boczny tor…
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 10 maja 2017 09:02:53
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cobra eureka! A o czym ja pisałem wcześniej??? Hello!!! Jedne urzędaski chcieli drugim szpilkę wbić a strzelili w swojego. Teraz trzeba pitolić o złomowiskach i innych dyrdymałach. A ja będę pisał cały czas, że ponad półbańki z miejskiej kasy poszło na pensje właściciela prywatnego przedszkola!!
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Środa, 10 maja 2017 09:20:22
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To jak władze miasta kontrolują dotacje, sprawa jak pisałem wpłynęła po porażkach sądowych miasta i aktywności radnego Gąsiora. Cobra teren poligonu został zakupiony od WAM, istotnie park ruszył i za to pochwała dla władz.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 10 maja 2017 20:21:38
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aron dzięki za doprecyzowanie - nie pamiętałem z której wojskowej instytucji miasto nabyło działkę, ale myślę, że zarówno Ty jak i zainteresowani wiedzieli o co chodzi...

Aktywność Pana Radnego Gąsiora akurat w tym temacie w mojej ocenie wydaje się być oczywista...
Niestety całe to zamieszanie spowodowane jest wieloletnimi zaniedbaniami w infrastrukturze społecznej i wynikającej z nich niewystarczającej sieci oświatowych placówek publicznych. Dlatego osobiście cieszy mnie budowa nowej "Tęczowej Doliny" oraz zapowiadana budowa szkoły podstawowej na Serbinowie. Oczywiście nawet te inwestycje nie rozwiążą wszystkich problemów i zwłaszcza w kwestii przedszkoli i żłobków jesteśmy skazani jako miasto na konieczność współpracy z placówkami niepublicznymi. Ważne jest aby ta współpraca była transparentna i na ściśle określonych warunkach pozwalających na racjonalne wydawanie środków z dotacji budżetowej i stałej kontroli jakości oferty edukacyjnej. W końcu tu przede wszystkim chodzi o szerokorozumiane dobro najmłodszych mieszkańców naszego miasta...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Środa, 10 maja 2017 21:17:43
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cobra odnośnie przedszkoli są dwa wyjścia albo budujemy nowe potrzeby zauważam zwłaszcza na Anielinie i w okolicach ulic Sosnkowskiego, Wesołej, Sosnowej stąd moje dywagacje o terenie złomowiska. Drugie wyjście to poważne zajęcie się funkcjonowaniem przedszkoli prywatnych, z jednej strony atakuje się wybrane z drugiej uzasadniając budowę małych uliczek Kaszubskiej i Pomorskiej twierdzono, iż znajdują się tam prywatne przedszkola.Mam wrażenie, że z niektórymi przedszkolami władze po prostu rozpoczęły wojnę zamiast prowadzić dialog.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 10 maja 2017 21:34:17
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Aron zgadzam się z Tobą i osobiście skłaniam się do budowy kolejnych publicznych (miejskich) placówek. Mam jednak świadomość dzisiejszych możliwości finansowych miasta i póki co dobrze będzie jak "ucywilizujemy" zasady dotowania pobytu dzieci w przedszkolach prywatnych dla lepszej kontroli celowości przyznawania i wydatkowania dotacji.
mińsk mazowiecki Postów: 147
janusz14
mińsk mazowiecki, postów: 147
Czwartek, 11 maja 2017 09:24:40
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„cobra” przepraszam ale nie rozumiem takiego toku rozumowania
Nie przeszkadza tobie fakt, że miasto daje powiedzmy 1.200 na dziecko w placówce publicznej
A będziesz cywilizował dotacje w wysokości 700,?

Ja raczej skłaniam bym się do cywilizowania wydatków w placówce publicznej
A najlepszym rozwiązaniem (jak już Państwo musi utrzymywać takie placówki) byłby bon na dziecko powiedzmy po 900zł i niech rodzic decyduje gdzie jego dziecko będzie uczęszczało czy do publicznego czy prywatnego
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 17 maja 2017 21:04:12
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
janusz14 tu jest ponad półbańki z miejskiej kasy do prywatnej kiełdy. Co ty chcesz udowodnić?
mińsk mazowiecki Postów: 147
janusz14
mińsk mazowiecki, postów: 147
Piątek, 19 maja 2017 11:12:22
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Obywatelu R
To chcę udowodnić, że jak już muszą kraść moje pieniądze (podatki w takiej wysokości)
To wolę, żeby za to samo płacili jak najmniej
I udowadniam, że na dziecko w przedszkolu prywatnym, Państwo wydaje mniej
(pomimo, że według Ciebie właściciel prywatnego bierze do kieszeni)
Obywatelu To, co wg. Ciebie dzieje się z pieniędzmi których jest więcej, dla przedszkoli publicznych ?
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Czwartek, 8 czerwca 2017 10:47:15
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na pewno nie trafiają do prywatnych kieszeni. 500 tys rocznie to pensyjka jakiej żaden dyrektor miejskiego przedszkola raczej nie ogląda.
Mińsk Maz Postów: 277
pearl eden
Mińsk Maz, postów: 277
Czwartek, 8 czerwca 2017 12:21:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla mnie ważne było np. że dzieci a później wnuczki miały w przedszkolu posiłki przygotowane na miejscu. Utrzymanie kuchni też kosztuje.
mińsk mazowiecki Postów: 147
janusz14
mińsk mazowiecki, postów: 147
Czwartek, 8 czerwca 2017 15:27:25
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nieważne, że więcej kosztuje to naszą kieszeń
Byle by pieniędzy nie dostał zaradniejszy
Kretynizm totalny, nie ma jak socjalizm "równy podział nędzy"

peal eden, A restauracje też powinny być państwowe?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 8 czerwca 2017 17:21:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
janusz14 podziwiam Twoją cierpliwość. Że też jeszcze chce Ci się to wszystko tłumaczyć.
Niech przedszkole kosztuje i 100 milionów, bo wtedy kasa zostanie w mieście... Oh, wait! Przecież te 100 milionów trafi do wykonawcy. Do ch*lernego prywaciarza i kapitalisty...
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Czwartek, 8 czerwca 2017 17:43:32
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lepsze 100 milionów zostawione w mieście niż 500 tysiaków do prywatnej kieszeni.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK