21°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.90
PM25: 2.37 (5,65%)
PM10: 2.54 (15,8%)
Temperatura: 21.38°C
Ciśnienie: 1012.42 hPa
Wilgotność: 53.30%

Dane z 18.05.2024 13:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP 2014

104 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 19 grudnia 2013 13:39:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
może jednak nie jestem takim samolubnym egoistą
ale niektórzy wiedzą chyba lepiej
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 19 grudnia 2013 13:40:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i jeszcze kilka słów Pawła Kukiza (przekopiowane):

„Pierwsze finały były wydarzeniami naprawdę bardzo spontanicznymi, były chaotyczne, ale zarazem szczere i prawdziwe – to nie była taka fabryka, jak dziś. Prawdziwy odruch serca. Kiedy to zaczęło się zmieniać? Do pewnego czasu byłem przekonany, że absolutnie wszyscy uczestniczą w tym zdarzeniu charytatywnie, że nikt nie pobiera żadnych wynagrodzeń. Kiedy się dowiedziałem, że prezenterzy radiowi, telewizyjni, kamerzyści, akustycy, oświetleniowcy, ochroniarze, etc. - absolutnie wszyscy oprócz muzyków zarabiają pieniądze to – broń Boże, nie dlatego, że chciałem zarabiać - widziałem w tym jawną niesprawiedliwość. Zacząłem się baczniej przyglądać Orkiestrze. Kroplą, która przelała czarę goryczy był cel jednego z finałów, kiedy Jurek zbierał pieniądze na karetki. Wtedy pomyślałem sobie: "Jakie karetki?! Rozumiem, że może brakować specjalistycznych urządzeń, na które nie stać szpitali, ale karetki to są przecież nasze podatki. Dlaczego WOŚP ma wyręczać władzę w ewidentnie elementarnych jej powinnościach?”. Kiedy dodatkowo zdałem sobie sprawę z tego, że wszystkie firmy sponsorujące WOŚP spędzają w telewizji, w najlepszym czasie antenowym, łącznie z logiem swojej firmy, kolosalne ilości czasu, ile musiałyby zapłacić za taka reklamę, a potem zobaczyłem nie światełka puszczane do nieba, ale wylatujące w powietrze grube pieniądze - bo przecież tych sztucznych ogni nikt za darmo nie strzela - to miarka się przebrała.”
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 19 grudnia 2013 14:25:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kogo jak kogo, ale jego slow traktowac powaznie nie umiem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Czwartek, 19 grudnia 2013 14:28:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kogo jak kogo, ale jego slow traktowac powaznie nie umiem.
Nawet jeśli trafnie opisał sytuację? Czy Kukiz w przytoczonych słowach powiedział coś "niepoważnego"?
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
marseli
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Czwartek, 19 grudnia 2013 14:43:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zdaje się, że to się nazywa stygmatyzacją - narzędzie stosowane w politycznych grach i niestety skuteczne. kto by tam słuchał oszołoma, nawet jeśli jego argumenty są racjonalne...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 19 grudnia 2013 16:43:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Od samego poczatku tvp2 pobieralo oplaty, to samo z prezenterami i innymi gwiazdami. Swiatelko do nieba to swietne podsumowanie roku dzialan fundacji. Rozumiem, ze Kukiz nie chcialby relacji w tv, internecie i loga sponsora. To bzdura. Promocja jest potrzebna i kosztuje. Myslicie, ze za akcje kup misia allegro i celebryci ja promujacy nie dostali nic? Moge tak wymieniac setki fundacji.
I konczac dyskusje, zaluje ze wospu w minsku nie ma. Czytajac komentarze, zaczynam rozumiec dlaczego ;)
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 19 grudnia 2013 16:44:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Marseli. Jego argumenty nie sa racjonalne :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 19 grudnia 2013 18:35:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"zaluje ze wospu w minsku nie ma"

egoistka, to że w orkiestra nie gra w MM to nie znaczy, że jak chcesz to nie możesz jej wspierać
załączam Ci link z informacjami jak to możesz zrobić:

http://www.wosp.org.pl/fundacja/jak_nas_wspierac
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Czwartek, 19 grudnia 2013 18:38:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
AG_AG coś napisał.
Napisał?
Coś mi w tych jego słowach cuchnie, czy aby nie z tego ścieku?
http://www.bibula.com/?p=49692
Powiedz, dlaczego zapach katoprawicy jest tak charakterystyczny? Czym wy się żywicie?
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Czwartek, 19 grudnia 2013 18:48:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wymagam tyle ile oddaję, a ponieważ oddaję dużo to i dużo wymagam.


No proszę, przedsiębiorca mniemany. Tyś jest urzędnikiem, Marianie, nudzącym się i stukającym w klawiaturę w godzinach pracy, kogo tu chcesz nabrać?


Nasze państwo ma duże możliwości, tylko wykorzystuje je nieco w innym kierunku.


Bzdura, jesteśmy biedakami na dorobku, nasza konsumpcja ma się nijak do naszej produkcji.

[quote]Jakiego wsparcia? To nie jest wsparcie. Pieniądze z akcji charytatywnych mają być dodatkowymi środkami, a nie zapełniać celowo wytworzoną dziurę.[/ quote]

czy ty się kiedykolwiek nauczysz, że w dowodzeniu niepewna przesłanka nie może być argumentem, jeśli sama wymaga dowodu na swą prawdziwość?

Ale chyba masz jakieś oczekiwania?


Oczekuję po tobie precyzyjniejszego formułowania myśli, na początek.
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Czwartek, 19 grudnia 2013 19:11:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moje drogie dzieci, wszyscy macie rację. Ma rację ten, kto zarzuca krytykom krytyków orkiestry szantaż moralny. Ma rację ten, kto widzi w orkiestrze kiczowate, kosztowne pop widowisko, z idiotycznym światełkiem do nieba jako ukoronowaniem idiotyzmu. Ma rację ten, kto widzi obłudę i parcie na szkło całej masy celebrytów, polityków wszystkich szczebli. Mnie osobiście też mdliło, jak widziałem w telewizorze facjatę takiej Młynarskiej.

Ale taki jest nasz świat, taki poziom przekazu jest niezbędny by być skutecznym. To jak w reklamie przedświątecznej promującej cokolwiek- głupiej, infantylnej, ckliwej do porzygu.

Sam wymiar finansowy orkiestry jest żałosny, nieporównywalny z potrzebami służby zdrowia, nie dający się nawet wyrazić w procentach wydatków na służbę zdrowia i nie zapełnia żadnej luki, nikogo nie wyręcza, nie zastępuje.

Ma jednak, (a raczej miała, bo to już przeszłość) orkiestra swoje niezaprzeczalne zasługi w wymiarze budzenia wrażliwości na cudze cierpienie, swój walor wychowawczy. I ten walor obudził natychmiast, na drugi dzień po pierwszym finale, wściekłą zazdrość fanatyków katolickich. Zanim pojawiło się światełko do nieba, zanim orkiestra urosła do rozmiarów instytucji z wszelkimi wadami przynależnymi instytucjom.
Prawo Parkinsona mówi, że stwórzmy dowolny urząd, a już on czymś się zajmie, choćby wewnętrznym obiegiem dokumentów. Formuła WOŚP wyczerpała się, moim zdaniem. Czas zamilknąć i niech gra ktoś inny.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 19 grudnia 2013 19:54:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kappa, nie tylko o to chodzi. Chodzi o wąty do samego guru Orkiestry, co rzuca cień na całe to przedsięwzięcie.

Grzeje mnie, czy będą imprezy czy nie. W Mińsku jest dużo innych imprez, a wpłacać można każdego dnia roku na co się chce i to bez lansu przy okazji.

kappa, już się dawno zdradziłeś, że działasz w oświacie, a teraz jeszcze ten ton "oczekuję od ciebie", "drogie dzieci". Kim Pan jest, panie psorze? :)))))
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Czwartek, 19 grudnia 2013 20:36:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie sposób ocenić, co masz na myśli pisząc, że "chodzi o wąty do samego guru Orkiestry, co rzuca cień na całe to przedsięwzięcie."
przypomina mi się zdanie z klasyka- byt określa świadomość. Za cholerę do dziś nie wiem, czy świadomość, czy byt był określany.
Mój nieco protekcjonalny ton nie bierze się z pracy w oświacie- wtedy byłby agresywny.
Napiszę tak, parafrazując pewnego Niemca- wobec bzdur jakie zdarza mi się tu przeczytać mój ton nie jest ani zamierzony, ani nie zamierzony- jest nieunikniony.
Mińsk Mazowiecki Postów: 35
Iwona333
Mińsk Mazowiecki, postów: 35
Czwartek, 19 grudnia 2013 20:46:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja wiem jedno- jeśli chociaż jeden człowiek został uratowany dzięki WOŚP to warto wspierać Jurka i ludzi, którzy chcą to robić. Chwała im za to. W szpitalach w całej Polsce jest sprzęt WOŚP i mam nadzieję, ,ze nikt z was krytyków (ani nikt inny) nie będzie musiał z niego korzystać. A księża jesli nie potrafią sami pomóc to chociaż niech nie przeszkadzają i niech nie wygadują głupot. Wyraźnie ta niedziela w której są zbierane pieniądze na WOŚP uszczupla ich niedzielny dochód i stąd pewnie te nawoływania z ambony.....
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Czwartek, 19 grudnia 2013 20:48:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie chodzi przecież o Owsiaka tylko o orkiestrę. Co by się nie działo, niezależnie kto za to bierze pieniądze i kto trzepie na tym największą kasę - ich sumienie. Zrobiono wiele dobrego, sprzęt jest i nasze dzieci z niego korzystają.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Czwartek, 19 grudnia 2013 20:51:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeśli komuś nie pasuje osoba lidera, to może nie chcieć wspierać jego akcji. Jak pisałam, jest masa innych potrzebujących inicjatyw, więc można wspierać kogo się chce.

Oj, kappa, kappa, protekcjonalny ton pana od...aż bije z Twoich wypowiedzi. Zresztą za dużo wiesz o mińskim światku oświatkowym, żeby było inaczej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Piątek, 20 grudnia 2013 08:41:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No proszę, przedsiębiorca mniemany. Tyś jest urzędnikiem, Marianie, nudzącym się i stukającym w klawiaturę w godzinach pracy, kogo tu chcesz nabrać?
Kapciu, nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Wiem, wiem, jako ateista nie wierzysz mi i nigdy nie uwierzysz, ale jak już kiedyś napisałem, to już twój problem.
Postów: 541
dianaro
postów: 541
Sobota, 28 grudnia 2013 11:48:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla niedowiarków z Mińska:
http://www.wosp.org.pl/final/sztaby
Pozycja 65 - MIŃSK MAZOWIECKI!!!
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Niedziela, 29 grudnia 2013 08:45:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
65 po rozwinieciu listy z woj. Mazowieckiego :) dzieki Diana, wlasnie mialam wkleic link.
Szkoda, ze tak pozno dodane, ale jako wolontariusze zglaszac sie jeszcze mozna.
Wiem, ze ma byc impreza tego tytulu na starym rynku, wystapi min. Zespol alamo.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Niedziela, 29 grudnia 2013 17:36:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dla wszystkich zainteresowanych :)
12 stycznia od 16.00 na Starym Rynku będą koncerty i aukcje.
Zagrają: Nivels, Breadfan i Alamo.
Od 12.00 w bibliotece będą atrakcje dla dzieci.
Post edytowany

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK