21°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.07
PM25: 2.64 (17,61%)
PM10: 2.84 (6,32%)
Temperatura: 20.73°C
Ciśnienie: 1012.70 hPa
Wilgotność: 54.82%

Dane z 18.05.2024 12:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP 2014

104 postów
Postów: 541
dianaro
postów: 541
Środa, 18 grudnia 2013 19:48:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wszyscy będą zaskoczeni :)
Mińsk-Mazowiecki Postów: 183
stan nast
Mińsk-Mazowiecki, postów: 183
Środa, 18 grudnia 2013 20:30:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
o tej zbiórce dla Owsiaka wielkie tu HALLO!,a tak przyziemnie i praktycznie jest to kropla w morzu potrzeb w polskim szpitalu i prędzej jest to łatwy sposób na życie i zarobkowanie przez tych nibywolontariuszy i innej maści pasibrzuchów i dobroczyńców.
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Środa, 18 grudnia 2013 20:32:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czy w normalnym państwie, gdzie podobno normalnie działa służba zdrowia, prywatna fundacja powinna to państwo wyręczać w zapewnianiu sprzętu dla szpitali?


No przecież nie wyręcza:
budżet NFZ na leczenie w 2014 roku to ponad 63 miliardy pln w 2013 WOŚP zebrała 50 milionów pln tj. 0,07888% budżetu NFZ

p.s. paradowanie z czerwonym serduszkiem - bezcenne


A i owszem, ma to wymiar wychowawczy.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 18 grudnia 2013 21:00:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W tym wątku jak prawdziwy socjalista zrzucasz całą odpowiedzialność za służbę zdrowia( raczej poważy segment, nieprawdaż?) na państwo, pisząc jasno i wprost, że instytucje publiczne powinny być finansowane z budżetu, czyli z podatków.
Jeżeli "służba zdrowia" jest państwowa, a taka w Polsce jest, to jest finansowana z budżetu. Ja tego nie postuluję, tylko opisuję stan rzeczywisty.

A któż potrafi oddać więcej niż dostał??
Żeby socjalista mógł dać obywatelowi 100zł, to najpierw musi mu zabrać 200zł, żeby opłacić socjalistę co zabiera i socjalistę co daje.

Rozumiem, wykształcenie nie przyrodnicze
pudło
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Środa, 18 grudnia 2013 21:08:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jednak muszę nawet nie zapytać, ale wprost stwierdzić- tyś Marianie hipokryta. przyłapany na hipokryzji obłudnie wykręcasz kota ogonem. tak to już jest- może człowiek wyjść z socjalizmu, ale socjalizm z człowieka już nie tak łatwo.

Żeby socjalista mógł dać obywatelowi 100zł, to najpierw musi mu zabrać 200zł, żeby opłacić socjalistę co zabiera i socjalistę co daje.


Marianie, socjalizm tym różni się od kapitalizmu, że w w jednym jest wyzysk człowieka przez człowieka, a w drugim odwrotnie

Rozumiem, wykształcenie nie przyrodnicze


pudło


??? Powinieneś zwrócić subwencję szkolną
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 18 grudnia 2013 21:11:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
obłudnie wykręcasz kota ogonem
Cóż mogę powiedzieć. Skoro mi nie wierzysz, to twoja sprawa.
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Środa, 18 grudnia 2013 21:22:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Marianie, już taki jestem, niewierzący racjonalista. Opisuję to co widzę. I widzę socjalistę, który zamienia się w korwinistę, gdy przychodzi potrząsnąć kiesą. Tu pełno takich- roszczeniowych, co im się należy, co inni powinni. Powinni zapewnić, zadbać, posprzątać, odśnieżyć, zbudować, utrzymać. Ale podatki na to- o nie, podatki to socjalizm! A socjalizm to hitleryzm! Powtarzasz za Januszem MIkke naiwne tezy walące się przy najmniejszym podmuchu. Dorośnij.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 18 grudnia 2013 21:25:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli państwo zabiera już moje pieniądze, to chcę, żeby przynajmniej wydawało je rzetelnie. Domagam się od państwa uczciwości w tym zakresie, co nie jest postawą roszczeniową, o której piszesz.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Środa, 18 grudnia 2013 21:28:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z chęcią poznam twoje poglądy społeczno-gospodarcze. Jaki powinien być wg ciebie model państwa? Lubisz być dymany przez urzędników?
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Środa, 18 grudnia 2013 21:28:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
AG AG w sumie to masz rację, to sprawa NFZ, jak NFZ nie wyrabia, kradnie, wydaje pieniące na Bóg wie co - ich sprawa. My złotówki do służby zdrowia nie dołożomy. Nie dawajmy pieniędzy na fundacje, nie dawajmy też pieniędzy jeśli zbiórki są organizowane w Mińsku, jak dla Róży Nowak, czy aktualnej sprawy Kamilki. Bojkotujmy koncerty. Służba zdrowia nie dała - no to nie ma, a rodzice niech kasę na ratowanie życia ich dzieci organizują sami. A jak ktoś sobie przykleja serduszko z WOSpu, bo dostał w podziękowaniu choćby głupią naklejkę - to wiocha. Wiocha i już. Nie noście też różowych wstążeczek, czerwonych maków i nie ubierajmy się na niebiesko w ŚDA. TO WIOCHA!
Mińsk-Mazowiecki Postów: 183
stan nast
Mińsk-Mazowiecki, postów: 183
Środa, 18 grudnia 2013 21:37:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
według mnie prawidłowy ustrój w Polsce to ANARCHIA!,bo wtedy każdy by kradł,a nie jak teraz tylko władza,a jak wiadomo,władza nie lubi konkurencji!
Mińsk Mazowiecki Postów: 471
ka_p_pa
Mińsk Mazowiecki, postów: 471
Środa, 18 grudnia 2013 21:47:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli państwo zabiera już moje pieniądze, to chcę, żeby przynajmniej wydawało je rzetelnie.


To oczywiste i nie to wytykam. Ty domagasz się od państwa realizacji swoich wymagań nie bacząc na realne możliwości tego państwa, negując jednocześnie możliwość jakiegokolwiek wsparcia tego państwa na zasadzie "już raz zapłaciłem" Inną kwestią jest, że to państwo, a w zasadzie politycy, kierowani populizmem, zobowiązali się do świadczeń nie możliwych do zrealizowania.

Z chęcią poznam twoje poglądy społeczno-gospodarcze. Jaki powinien być wg ciebie model państwa?


nie mam ambicji mieć poglądu na każdą sprawę, wytykam jeno oczywiste sprzeczności i niekonsekwencję, tu w zasadzie z czystej złośliwości.

Lubisz być dymany przez urzędników?


Uwielbiam.
Czy ta odpowiedź jest wystarczająco rzeczowa na tak rzeczowe pytanie?
Mińsk-Mazowiecki Postów: 183
stan nast
Mińsk-Mazowiecki, postów: 183
Środa, 18 grudnia 2013 21:59:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a wracając do WOŚP,niech kwestują i kto chce niech wrzuca do dziurawego wora!,a w Mińsku i tak zbiorą tyle,co kot napłakał!,więc po co i o co tyle szumu?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Środa, 18 grudnia 2013 23:05:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Stan a skad masz takie informacje?
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 19 grudnia 2013 00:00:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
1. O WOŚP można mówić krytycznie i nie oznacza to, że tym samym podważa się ideę dobroczynności.

2. Czy można krytykować faceta, który ratuje chore dzieci?
Tak. Szczytny cel nie usprawiedliwia wszystkiego.
Czy każdy wyskok Owsiaka i każde jego kontrowersyjne stwierdzenie natychmiast musi być zbite kontrargumentem: ale on tyle robi dla dzieci.

Wskazywanie na te wszystkie problemy, wątpliwości oraz krytyka samego Owsiaka oznacza, że nie jest się wrażliwym na tragedię dzieci?

3. Mój wielki szacunek zyskują osoby takie, jak Anna Dymna, ks. Jacek Stryczka, Janina Ochojska czy Ewa Błaszczyk.

4. „....Nie dawajmy pieniędzy na fundacje, nie dawajmy też pieniędzy jeśli zbiórki są organizowane w Mińsku, jak dla Róży Nowak, czy aktualnej sprawy Kamilki......”

(?!)

takie stwierdzenie, to jak cios poniżej pasa
to oskarżenie, że się jest nieczułymi na nieszczęście małych dzieci?
że jest się niby potworem?

Dawajmy jak najbardziej. Oprócz pieniędzy, nie żałujmy swojego czasu, energii itp. Pomagajmy 365/366 dni w roku i jeden dzień dłużej.
Bierzmy tylko za to odpowiedzialność.
Jako donatorzy patrzmy na ręce. Vide: Fundacja Kidprotect i osoba Jakuba Spiewaka – także zbierał na dzieci a teraz grozi mu do 10 lat, choć podobno może uniknąć procesu. Czy można krytykować faceta? Przecież on tyle robił dla dzieci.

5. Uważam, że gdyby w czasie, przeznaczonym na pokazywanie pokrzykującego w studiu Owsiaka puszczać reklamy i dochód z nich przeznaczyć na cel, wspierany przez WOŚP, byłoby to o wiele więcej pieniędzy a tym samym można by było pomóc większej ilości dzieci. Tylko czy aby w tym wszystkim o pomoc najbardziej chodzi?

6. Koszty organizacji stają się coraz bardziej absurdalne. Godziny telewizyjnych transmisji, przeloty samolotami (w eskorcie F-16), tysiące ludzi do obsługi koncertów, którzy przecież nie pracują darmo, sprzęt itd.
Dlaczego nikt tego nie policzył? W sprawie WOŚP działa moralny szantaż. Kto krytykuje Owsiakową imprezę, ten widocznie musi nienawidzić małych dzieci, którym Owsiak pomaga. Ten argument jest oczywiście absurdalny, oparty na założeniu, że cel uświęca środki, a przy okazji dowodzący niezdrowego utożsamienia idei z osobą.

7. Prosiłbym także nie używać argumentów, sięgających po osobiste doświadczenie: „Moje dziecko uratował sprzęt kupiony przez WOŚP”. Z tego typu doświadczeniem nie da się dyskutować, bo to jest stwierdzenie z całkiem innego porządku niż racjonalna dyskusja.

8. Mam nadzieję, że za to napisałem Juras nie przyłoży mi z baśki, jak to kiedyś powiedział.

9. Na zakończenie, szczerze pozdrawiam wszystkich wolontariuszy i osoby zaangażowane w akcje WOŚP.

10. i dobranoc

p.s.
Polska – Francja 22:21. Mecz o finał w piątek 20:45.
Żabodukt Postów: 78480
kumak
Żabodukt, postów: 78480
Czwartek, 19 grudnia 2013 00:15:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a w co grali?
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Czwartek, 19 grudnia 2013 08:44:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ty domagasz się od państwa realizacji swoich wymagań nie bacząc na realne możliwości tego państwa
Wymagam tyle ile oddaję, a ponieważ oddaję dużo to i dużo wymagam. Nasze państwo ma duże możliwości, tylko wykorzystuje je nieco w innym kierunku.

negując jednocześnie możliwość jakiegokolwiek wsparcia tego państwa na zasadzie "już raz zapłaciłem"
Jakiego wsparcia? To nie jest wsparcie. Pieniądze z akcji charytatywnych mają być dodatkowymi środkami, a nie zapełniać celowo wytworzoną dziurę.

nie mam ambicji mieć poglądu na każdą sprawę
Ale chyba masz jakieś oczekiwania?
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Czwartek, 19 grudnia 2013 09:17:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
AG_AG -> Nic dodać, nic ująć.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 19 grudnia 2013 10:08:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
AgAg nie przesadzasz? :) myslisz, ze inne fundacje w tym Anny Dymnej, przekazuja cale zebrane kwoty? Niestety nie. A to jak ktos przyciaga do siebie ludzi to jego indywidualna sprawa, jedni organizuja koncerty na ktorych spiewaja niepelnosprawne dzieci, inni robia afery ze soba w roli glownej wyznajac zasade, nie wazne jak - wazne ze gadaja. Dopoki pomaga to na lepsza reklame dalej mi to nie przeszkadza. Wazniejszy jest efekt koncowy
Co do argumentu 'moje dziecko korzystalo', pomijajac to, ze zostal zywcem przekopiowany z innego forum (podobnie jak inne Twoje podpunkty), to dlaczego mam go nie uzywac? Skoro prawie wszyscy mieszkancy minskaj posiadajacy dzieci/wnuki moga to napisac. Bo ten sprzet faktycznie stoi, jest uzywany i co najwazniejsze sprawny!
Nie potepiam absolutnie, jesli ktos nie wierzy w wosp. Ale jesli ktos notorycznie potepia wszystko czy to fundacje dla zwierzat, dla osob starszych, czy dzieci to juz chyba znieczulica prawda?
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Czwartek, 19 grudnia 2013 13:38:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
do kumak odbiegając od tematu:

piłka ręczna ● panie ● mistrzostwa świata ● awans do najlepszej czwórki turnieju

to bardzo duża niespodzianka i sukces gdyż nigdy dotąd panie nie grały na tym poziomie rozgrywek, Francuzki to vice mistrzynie świata, miały nasze dziewczyny połknąć na przystawkę, po przegranej płakały, a ja dawno nie słyszałem komentatora tak drącego się z radości do mikrofonu, zresztą same panie w nie udawany sposób dawały upust swoim emocjom po meczu do kamery, dziewczyny pokazały ambicję, zaangażowanie, wielkie serce i chęć godnego reprezentowania Polski, duże brawa także dla trenera

nastąpiła zmiana godziny meczu półfinałowego
mecz odbędzie się o godzinie 18:00
ma to chyba związek z tym, że gospodynie Serbki ograły także niespodziewanie Norweżki, mecz będzie transmitowany na kanale otwartym w TVP2

jak ciekawostkę podam, że na cztery drużyny w półfinałach – trzy z nich prowadzą Duńczycy

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK