8°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.58
PM25: 4.39 (10,68%)
PM10: 4.81 (29,28%)
Temperatura: 7.76°C
Ciśnienie: 1023.45 hPa
Wilgotność: 68.13%

Dane z 09.05.2024 01:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4702 postów
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Poniedziałek, 12 września 2016 11:49:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pan Kazimierz w Charkowie https://kazwoy.wordpress.com/2016/09/12/charkow-it-reformy-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 12 września 2016 15:39:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kazik jak zwykle bredzi od rzeczy... ciekawe czy on tak sam z siebie, czy ukraińcy mu za to płacą?
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Poniedziałek, 12 września 2016 16:31:07
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
od razu widać że nie masz nic wspólnego z U.W. tam go wszyscy znają.Ja go Poznałem na Foksal 63 .Jakby nie patrzeć na Ukrainie to on się zna
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 12 września 2016 16:53:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
oczywiście, jest wybitnym ekspertem z tytułem naukowym i zawsze ma 200% racji. zawsze jest tez mega obiektywny i wyważony i nigdy nie sieje ukraińskiej propagandy.

znasz może jakiś przykład "antyukraińskiej" uchwały, o której pisze kazik?
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Poniedziałek, 12 września 2016 17:35:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ciekawa analiza naszych wzajemnych stosunków https://www.academia.edu/28248150/Kontakty_polsko-ukrai...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Poniedziałek, 12 września 2016 17:53:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ok, czyli żadnej "antyukraińskiej" uchwały nie kojarzysz... ja też nie, bo Ukrainy nikt u nas nie krytykuje. widać kazik jednak bredzi
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Wtorek, 13 września 2016 09:44:28
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zapytałem się- szkodliwa uchwała to to uchwała naszego sejmu.
Nas też rożnie traktują ale to wielkie przegięcie http://wyborcza.pl/7,87648,20678735,dima-niewolni...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Wtorek, 13 września 2016 10:14:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a może wyjaśnisz mi jeszcze w którym miejscu ta uchwała naszego sejmu jest "antyukraińska" i dlaczego jest taka szkodliwa?

a co do Dimy, to nie jest to przegięcie, to zwykłe skur(...)ństwo i gostek powinien iść siedzieć + oczywiście odszkodowanie. Ale temat niespecjalnie różni sie od włoskich obozów pracy dla Polaków...
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Wtorek, 13 września 2016 21:53:16
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
może wyjaśni Ci wywiad z ambasadorem który obecnie przebywa z UKRAIŃSKIM PREMIEREM W Krynicy..Wołyń Wołyniem ale na szczęście wzajemne stosunki nie zostały popsute. http://wschodnik.pl/publicystyka/item/7756-andrij-...
Czytałem rosyjskie komentarze gdzie Ich Duma gorąco Polska uchwalę popierała chociaż trzymają mordy w kuble na temat 10 kronie większych zbrodni swojego kraju.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Środa, 14 września 2016 08:47:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wywiad z ambasadorem nic nie wyjaśnia - trochę bajek, trochę kłamstw, trochę oczywistych faktów dla uwiarygodnienia wypowiedzi - nic więcej.

A ja chciałbym wiedzieć, który fragment uchwały naszego sejmu jest antyukraiński lub upolitycznia historię?? Jest tam stwierdzenie, że oun i upa odpowiadają za ludobójstwo na Polakach - i to jest akurat fakt historyczny, którego chyba nie negujesz?

Czy jest tam jakakolwiek krytyka państwa ukraińskiego? Czy są żądania wydania Rzeczpospolitej żyjących sprawców zbrodni? Czy są żądania odszkodowań dla rodzin ofiar lub żądania zwrotu mienia zagrabionego podczas tego ludobójstwa? Czy wreszcie jest zrównanie symboli banderowskich z faszystowskimi i sowieckimi tak, aby ich używanie w Polsce było z urzędu karalne?

Jeśli nie widać takich fragmentów to gdzie w tym dokumencie jest "upolitycznianie historii"?? I dlaczego ta uchwała jest szkodliwa? Komu niby ona szkodzi i w jaki sposób? Sami Ukraińcy podkreślają, że chcą rzetelnej dyskusji i pojednania w prawdzie - no to jest podstawa do tej dyskusji, bo po ich stronie krytyki upa nie ma żadnej (w końcu jest prawnie zakazana). Wyjaśnisz mi w czym tu jest realny problem, bo tego akurat nie rozumiem...
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Środa, 14 września 2016 13:24:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I kolejna ciekawostka:
https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/rzad-skazuje-ukr...
no i kto tu jest dwulicowy, skoro rząd Ukrainy będzie kupował od złodziei, to dlaczego handlarz a Polski miałby z tego rezygnować?
Pozostaje mieć nadzieję na bardzo lekka zimę, bo wyjdzie na to, że będziemy wysyłać węgiel z naszych kopalni, za który oczywiście zapłacimy z naszego budżetu...
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Sobota, 17 września 2016 09:34:49
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://wschodnik.pl/polityka/item/7798-jerzy-kwiec... Jerzy Kwieciński przedstawił trzy powody dla których powinniśmy pomagać Ukrainie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Sobota, 17 września 2016 16:02:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak chwali pisowskiego ministra – koniec świata ;p A tak na poważnie to przecież to czysta rządowa propagandówka i te całe argumenty absolutnie nie trzymają się kupy. Serio wierzysz w takie brednie?

Wspierajmy Ukrainę, bo mamy wspólną historię! No mamy, czasem dobrą, częściej wręcz przeciwnie – no i co z tego? Przecież z tej wspólnej historii mamy więcej problemów niż korzyści...

Wspierajmy Ukrainę, bo to perspektywa dla handlu! Jasne, nasz 23 partner handlowy… w łącznym saldzie handlowym udział 2,7% w 2004 i 1,9% w 2014 (a teraz zapewne jeszcze mniej dzięki ukraińskim sankcjom). No bez tego rynku zbytu gospodarka nam się momentalnie załamie… Przecież już z ruskimi mamy 3 razy większe obroty… A jak ogromny potencjał ma gospodarka Ukrainy to już widać np. z tym węglem...

Wspierajmy Ukrainę, bo od tego zależy bezpieczeństwo naszej granicy! A co tej granicy zagraża? Ruscy? Przecież jak będą chcieli do nas wjechać, to zamiast pchać się przez Ukrainę pojadą przez Białoruś – dużo bliżej na Warszawę i zero przeszkód po drodze (no chyba że ma na myśli to, że Ukraińcy wiążą ruskie siły w donbasie - ale w takim razie lepiej żeby ruscy w tym donbasie siedzieli jak najdłużej, wtedy nie będą mieli jak nam bruździć). A może jest ryzyko przemytu i imigrantów? W takim razie nie łatwiej i taniej po prostu umocnić tą granicę?

No i dalej nie wiem, dlaczego uchwała naszego sejmu jest „antyukraińska” i szkodliwa – jakbyś mógł to jednak wytłumaczyć, bo kompletnie tego nie rozumiem.
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Sobota, 17 września 2016 17:38:35
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czemu piszesz chwali? czy tu wszyscy swoje fantazje podają jako oczywistą oczywistość? prezentuje te artykuły które przybliżają Ukrainę i to wszystko.
wyszukaj sobie w googlach swoje pytanie http://www.rp.pl/artykul/1029789-Ukraina--rada-...
"Agencja podaje, że tekst apelu opublikowała służba prasowa wołyńskiej organizacji partii Swoboda. - My, deputowani rady obwodu wołyńskiego potępiamy przyjętą przez Senat i Sejm Polski antyukraińską rezolucję w związku ze zdarzeniami z roku 1943 na Wołyniu. Nazywając działania Ukraińców, którzy walczyli na etnicznie swoim terytorium z różnymi okupantami, "czystką etniczną o znamionach ludobójstwa", Polacy zakwestionowali fundamentalne prawo każdego narodu do samostanowienia i oporu wobec agresorów - głosi przyjęty w poniedziałek apel do mieszkańców obwodu. Deputowani uważają, że "świadomie ignorując i przemilczając prawdę historyczną, masowe czystki etniczne ze strony polskich formacji zbrojnych (...) "strona polska odeszła od zasad wzajemnego wybaczenia, równych praw, dobrego sąsiedztwa". Zdaniem autorów apelu sformułowania użyte przez stronę polską są jednostronne, antyukraińskie i zafałszowują ówczesną rzeczywistość. W r. 2013 mija 70. rocznica masowych zbrodni popełnionych przez Ukraińską Powstańczą Armię na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Na Ukrainie zachodniej żołnierze UPA traktowani są do dziś jako bohaterowie, którzy w latach II wojny światowej walczyli przeciwko Niemcom i ZSRR o zdobycie niepodległości. Antypolski wątek działalności tej formacji nie jest znany szerokiemu ogółowi Ukraińców.
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Sobota, 17 września 2016 19:40:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumaku, sądząc po dacie artykułu w rzepie jak i po zwrocie "czystka etniczna o znamionach ludobójstwa" mówisz o uchwale poprzedniego sejmu, a ja pytałem o ostatnią uchwałę naszego sejmu, która nazywa rzeczy po imieniu i używa terminu ludobójstwo.
No i co wspólnego z prawdą mają ujadania ukraińskich nazioli ze swobody - przecież to tak jakbys sie powoływał na nasz onr?
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Sobota, 17 września 2016 21:23:55
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Antypolski wątek działalności tej formacji nie jest znany szerokiemu ogółowi Ukraińców."

Dal- pokazuję CI jak oni odnoszą się do ustawy naszego parlamentu- traktują ją jako anty ukraińską dam CI ARTYKUŁÓW UKRAIŃSKICH bo zmieniłem windows I NARAZIE NIE MAM języka w kompie i wyszukiwarce. Swoboda jest partią nacjonalistyczny ale nie faszystowską,podobnie Prawy Sektor.
Profaszystowskie ciągoty są na całym siecie ale na Ukrainie są szczątkowe
Mińsk Mazowiecki Postów: 386
D.A.L
Mińsk Mazowiecki, postów: 386
Niedziela, 18 września 2016 00:24:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„antypolski wątek działalności tej organizacji nie jest znany szerokiemu ogółowi Ukraińców” - no to może najwyższy czas żeby ten szeroki ogół się dokształcił i zobaczył co to za „bohaterowie”?? jeśli czegoś nie wiesz, to nie znaczy, że to nie istnieje… wiedza nigdy nie szkodzi…

Oni traktują uchwałę jako „antyukraińską”. Czy to z automatu znaczy że taka jest i że mają rację? Jakoś nie możesz mi wytłumaczyć na czym ta antyukraińskość polega. Kto, gdzie i jak krytykuje państwo ukraińskie albo w jaki sposób działa na jego szkodę???

„profaszystowskie ciągoty są na całym świecie, ale na Ukrainie są szczątkowe” – cóż za cudowne miejsce na świecie, gdzie żyją same anioły i bohaterzy bez skazy… bądźmy poważni, mają tyle samo faszystowskich ciągot, albo i więcej niż inne kraje, bo nikt tego tam realnie nie ściga. W tym absolutnie anty-faszystowskim kraju oficjalnie świętuje się rocznice powstania dywizji ss (już nawet nie to, żeby się za tych esesmanów wstydzili, ale świętowanie to grube przeginanie pałki), a „bohaterskie” bataliony ochotnicze występują pod nazistowskimi symbolami (a jeśli tak nie jest, to czemu amerykanie odmawiają współpracy z nimi?)
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Niedziela, 18 września 2016 01:20:29
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Amerykanie prze paroma miesiącami szkolili pod Lwowem oddziały Ukraińskie.Dla Amerykanów Ukraina to ciekawe doświadczenie gdyż mają do czynienia z żołnierzami którzy już walczyli w warunkach nowej hybrydowej wojny.
Fantazjujesz= fotka 5 azowców z symbolami ss to nie bataliony .Pogrzeb żołnierzy SS chyba wytłumaczyłem
Jak ZNAJDĘ JAKAŚ DYSKUSJĘ CZEMU uchwała naszego parlamentu jest anty ukraińska to ja przytoczę. Myślę że nie dyskutują bo nad tym co oczywiste dla nich
nie ma o czym dyskutować.
"„antypolski wątek działalności tej organizacji nie jest znany szerokiemu ogółowi Ukraińców” - no to może najwyższy czas żeby ten szeroki ogół się dokształcił i zobaczył co to za „bohaterowie”?? jeśli czegoś nie wiesz, to nie znaczy, że to nie istnieje… wiedza nigdy nie szkodzi…"
jeśli czytasz inne wątki to wiesz jak moi rodacy reagują kiedy przytoczę fakty że AK zabijało ludność cywilną i polską inną i byli często zwykłymi bantytami. Czy nie sadzisz że Ukraińcy reagują podobnie jeśli ktoś napisze że Upa TO mordercy.Problem polega na tym że nie wszyscy byli bandytami i wielu i z Ak I z UPA WALCZYŁO WYŁĄCZNIE PO TO ŻEBY MIEĆ SWOJE OJCZYZNY- DLATEGO SĄ BOHATERAMI CHOCIAŻ TYLKO NA SWOJEGO NARODU
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Niedziela, 18 września 2016 01:36:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
trenują jak Niemce i Ruskie w '36 w Hiszpanii nowe rozwiązania militarne. no gdzie mają trenować reakcję na wojnę hybrydową?

kumak, jeszcze raz nazwiesz AK i żołnierzy wyklętych bandytami, to chyba na wzór siedemnastowieczny wyzwę cię na pojedynek - muszkiet albo szabla:D dwa lata ci powtarzam - przestań srać w gniazdo, powstrzymaj się od satysfakcji publikowania niektórych komentarzy, bo mają one negatywny i często zakłamany wydźwięk (identycznie jak ruska propaganda).

Zdawać by się mogło, że człowiek starszej daty weźmie sobie coś do serca. Ale nie dobrze zarabiający kumak, socjalista, wolnościowiec, gebels chorych ideii, zwolennik rozbijania narodu.
Żabodukt Postów: 78440
kumak
Żabodukt, postów: 78440
Niedziela, 18 września 2016 02:02:52
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie jestem starszej daty jeszcze a sprawy należy nazywać po imieniu czy polski czi inny bandyta to bandyta.Wkońcu i bandyci mogli walczyć za ojczyznę... nic w tym dziwnego-mordowali w domniemanym interesie swoich krajów i Ak I UPA I Werwolf

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK