8°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.63
PM25: 10.41 (25,35%)
PM10: 11.41 (69,38%)
Temperatura: 7.89°C
Ciśnienie: 1019.24 hPa
Wilgotność: 72.25%

Dane z 07.05.2024 23:40, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 26 września 2016 12:36:00
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
komunikacja miejska? w mińsku? jaja jakieś? a dla kogo?a poco ?


Reakcja moja i większości moich znajomych była taka sama.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 26 września 2016 13:59:28
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
WonszKtóryZjatPajonka a czym poruszasz sie po miescie? Zawsze piechotka badz rowerkiem? Chyba ze jestes kolejnym z tych ktorzy wszedzie autem choc maja kilometr do miejsca docelowego? Jest mnostwo osob ktore z komunikacji korzystalyby gdyby istniala. Miasto ile ma juz mieszkancow? Prawie 40 tys? Ponad 40? Nie wiem. Ale ludzi jest bardzo duzo. Parking pod pkp wiecznie przepelniony a na kolejowej badz na widoku stoja wszedzie na dziko byle jak bo nie ma gdzie! Wiesz ile osob zacznie dojezdzac tam autobusem gdyby byl? Co z tego ze jest bags? Bags to linia dalekobiezna i mimo wszystko wiekszosci miasta nie zalicza. Ludzi mieszka bardzo duzo. Powierzchnia moze wielka nie jest, mieszkańcy skarza sie na ilosc miejsc postojowych bo sa na auta skazani bo nie maja innej mozliwosci. Dwa auta na rodzine to jiz niemalze standard. Bo takie mamy miasto i takie warunki. Nie kazdy mieszka w centrum wszystkiego. Nie każdy moze dojsc wszedzie piechota. A wozek z dzieckiem badz osobe na wozku da sie wpakowac do bagsa? Nie rozumiem czemu dla kogos rozwoj to chory pomysl.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 26 września 2016 14:06:34
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zresztą każdy wiecznie narzeka na korki, na brak miejsc parkingowych wszędzie. Jest proste rozwiązanie, które moze odciążyć ruch samochodowy. Sama teraz używam auta bo nie mam innego wyboru. Nie jestem w stanie poswiecac 4 godziny dodatkowe dziennie na chodzenie z jednego konca na drugi i spowrotem i od nowa bo taka codziennie droge mam do pokonania. Gdybym miala mozliwosc alternatywnego srodka transportu na pewno bym z niego korzystała.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 26 września 2016 14:53:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z którego końca miasta na który codziennie musisz chodzić? Napisz nazwy ulic.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 26 września 2016 15:23:36
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Codziennie rano z okolicy ulic topolowej, chelmonskiego (wybacz nie chce podac dokladnie, ale to dosc dokladny opis) moj pierwszy cel to podstawówka na kopernika. To nasz rejon, zeby nie bylo, ze mam jakies fanaberie i celowo sobie wymyslilam daleko. Aczkolwiek mlodsze dziecko pomimo ze aplikowalismy do przedszkoli blizej domu nie dostala sie do żadnego. W rekrutacji uzupelniajacej dostala sie na serbinow do przedszkola nr 6. Nie chce sluchac ze blizej mam przedszkola prywatne. Oplacam oddzial przedszkolny wymyslony w tym roku w szkole i przedszkole mlodszego dziecka. Gdyby bylo mnie stac znalazlanym sobie jakies prywatne miejsce blizej. Ale jak pewnie wiekszosc mieszkam za kredyt. Wiec ode mnie do szkoly kest okolo 1.5 km. Stamtad do przedszkola jest pewnie 4. Pozniej wracam na stacje pkp. Nie ma mnie okolo 9 godzin, mam niepelny etat, odbieram dziecko z Kopernika i pozniej serbinow. I jak Twoim zdaniem mam to zorganizowac? Moj maz jest w domu niecodziennie z powodu pracy.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 26 września 2016 15:25:07
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przepraszam za drobne literowki, pisalam z telefonu na szybko.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 26 września 2016 15:27:25
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chcialam tylko dodac ze dzieci w tym wieku już raczej nie da sie wsadzic do wozka. I ida swoil tempem. Sila ich wsadzac i przypinac nie chce skoro chca chodzic.
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Poniedziałek, 26 września 2016 17:08:32
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia, prawda jest taka, ze w Twoim układzie i tak nie będziesz jeździła komunikacją miejską. co innego gdybyś po odwiezieniu dzieci wracała do domu i miała możliwość opóźnienia, a co innego gdy spieszysz się na pociąg. już nie mówiąc o tym, ze z dwójką samochodem będzie wam wygodniej, zwłaszcza w deszczowe/śnieżne dni, jak chlapa na drogach.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 27 września 2016 00:24:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
olabia zajęło mi 1,5 minuty sprawdzenie tras lokalnych przewoźników i znalezienie tej, która odpowiada Tobie.

A po mieście poruszam się pieszo, rowerem, samochodem, taksówką, autobusami, pociągiem... Zależy od dnia. Opcji do wyboru jest multum.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 27 września 2016 11:36:09
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komunikacja miejska zmniejszyłaby tłok na ulicach, to bez dwóch zdań. Nie rozumiem przeciwników.
Mińsk Mazowiecki Postów: 709
tatko
Mińsk Mazowiecki, postów: 709
Wtorek, 27 września 2016 18:13:08
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
to może jeszcze bus pasy będą ;)
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 27 września 2016 18:41:15
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
iwonka50 odpowiedz na dwa pytania:
1. Czy krążące po mieście autobusy (BAGS, Mobilis) z cenami na poziomie 2zł spowodowały zmniejszenie tłoku na ulicach?
2. Czy wprowadzenie komunikacji miejskiej nieobsługującej podmiejskie tereny wpłynie na zmniejszenie tłoku na ulicach?
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Wtorek, 27 września 2016 21:19:54
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Wonsz, odpowiadam,
1. nie wiem bo to było przed moją erą jak one nie jeździły ale zaprawdę nie wiem, po jakiego groma one tłoczą się tak po tych uliczkach. To była pierwsza niesamowitość, którą zauważyłam zamieszkując w Mińsku. Masa autobusów różnej maści zagracających wąskie ulice z małymi rondami, często z kilkoma osobami w środku. Na miejscu zarządzających miastem uporządkowałabym ten kociokwik.
2.Myślę, że tak, ponieważ część miejska przesiadłaby się częściowo na zbiorkom a część wiejska to nie wiem ale zawsze to tylko część. Naprawdę dużo osób nie dojeżdżałoby na PKP, przychodni, na rynek samochodem czy do galerii w Stojadłach, jak miałoby do dyspozycji tanią, sprawną i wygodną komunikację. Argument z tymi gminnymi miejscowościami jest słaby. Inne miasta z komunikacją jakoś sobie radzą, więc nie rozumiem czemu tu nagle taki problem?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 28 września 2016 11:38:46
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Poruszające się po mieście autobusy przewoźników regionalnych (BAGS, Mobilis, itp.) to właśnie jest swoista proteza komunikacji miejskiej; odpowiedź na zapotrzebowanie i brak właściwego transportu publicznego w mieście. Ja się zapytam Wonszktóryzjatpajonka, czy w Twojej ocenie tabor w/w przewoźników jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, czy matek z dziećmi w wózkach??
Ponadto iwonka50 poruszyła niezwykle istotną kwestie uporządkowania ruchu w mieście. Autobusy regionalne powinny poruszać się głównymi ulicami jak najkrótszą drogą do dworca i tyle…

A tak swoją drogą jak czytam argumenty użytkownika Wonsz… to tak jakbym słuchał jednego z taksówkarzy, z którym ostatnio jechałem. Rozumiem, że wprowadzenie komunikacji miejskiej może i zapewne uderzy w interesy co po niektórych, ale dla Władz miasta poprawa jakości życia mieszkańców powinna być priorytetem a jak będzie – zobaczymy…

Ktoś też pisał powyżej, że komunikacja miejska ma sens tylko wtedy jak wpływy z biletów pokryją koszty jej funkcjonowania... Otóż niestety nie ma chyba przykładu miast, gdzie transport publiczny byłby samofinansujący (np. w Warszawie wpływy z biletów pokrywają niespełna 40% kosztów funkcjonowania). W mojej ocenie w naszych warunkach aby przekonać ludzi do przesiadki na autobusa ;-) komunikacja dla mieszkańców powinna być darmowa a koszty jej funkcjonowania równoważone wpływami m.in. ze stref płatnego parkowania. Jest to system funkcjonujący w bardzo wielu miastach o podobnej wielkości i specyfice i chyba nic lepszego nie wymyślimy...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Środa, 28 września 2016 12:59:34
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cobra, za autobusy regionalne uważasz wszystko, co jeździ po Mińsku, poza wycieczkami szkolnymi itp.? przecież nikt nigdy nie nakaże bagsom czy pksom jeździć jedynie z dworca od razu na Warszawską. z resztą jeśli ktoś jedzie np. spod cmentarza do Warszawy to kupi sobie miesięczny na bagsa i tyle. jeśli bags będzie jeździł jedynie spod dworca, a reszta to komunikacja miejska to o jakiej poprawie jakości życia mieszkańców mówimy, jeśli ta osoba będzie musiała kupować kolejny bilet? myślisz, ze przewoźnicy zgodzą się na coś w stylu warszawskiej karty miejskiej?
komunikację wypadałoby rozszerzyć minimum do Huty Mińskiej, Kędzieraku, Stojadeł, Arynowa, Królewca, Niedziałki i Osin, wtedy by się przy stacji na parkingach rozluźniło. a zakazywanie zwykłych autobusów na rzecz komunikacji miejskiej jest bez sensu i obciąży jedynie Warszawską, bo tak czy tak te autobusy będą jeździły, a np. starsza pani mieszkająca koło nowego kościoła nie podjedzie sobie tego kawałka do przychodni tylko będzie musiała bardzo powoli iść pieszo (a w pewnym wieku i te paręset metrów autobusem to bardzo dużo, czego nie trudno się domyślić). no chyba, ze komunikacja ma zastąpić bagsy i pksy i jeździć po ich trasach, tylko tu zamiast starszej pani "poszkodowana" będzie osoba dojeżdżająca do pracy poza Mińsk.
Żabodukt Postów: 78439
kumak
Żabodukt, postów: 78439
Środa, 28 września 2016 13:10:42
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tAK wygłada МАРШРУТКА- Małe busy jedzace co chwila po określonej trasie.nie są wielkie ale zwrotne i szybkie i na Wschodzie ich wszędzie pełno

Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 28 września 2016 14:38:24
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Beatrx jak widzisz nie ma złotego środka... a tak czy inaczej wszyscy na mińskich drogach się nie pomieścimy. Komunikacja miejska to rozwiązanie dające alternatywę dla samochodu a mądra i przemyślana siatka połączeń powinna zapewnić szybki i sprawny dojazd do kluczowych punktów miasta oraz centrum przesiadkowego jakim w MMz są dworce PKP/PKS. W innym przypadku biorąc pod uwagę stały napływ nowych mieszkańców czeka nas komunikacyjny paraliż, którego namiastkę mamy przy okazji obecnych remontów dróg w mieście.
Gęsta i niestety nieprzemyślana zabudowa miasta uniemożliwia budowę nowych dróg a dalej udawać, że problemu nie ma już po prostu się nie da
Mińsk Mazowiecki Postów: 127
Beatrx
Mińsk Mazowiecki, postów: 127
Środa, 28 września 2016 15:17:20
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wg mnie, w obecnej postaci, komunikacja miejska jedynie zagęści ruch, a nie go rozładuje, bo wpuści na drogi dodatkowe pojazdy. patrząc po trasach bags i pks to Mińsk jest w miarę skomunikowany. bez zahaczenia o sąsiednie miejscowości (a więc bez dowiezienia tych osób do pociągu/pracy/szkoły), a co za tym idzie bez stworzenia trasy do sklepów na Stojadłach (a może i dalej, od Stojadeł Kołbielską pod Kaufland i dopiero do centrum) całość nie wypali. obawiam się, że po komunikacji zostaną jedynie parkometry...

noi jeszcze jedna ważna kwestia: nie każdy jeździ samochodem, bo nie ma wyboru. weźmy chociażby taki serbinów, mają komunikację z centrum świetną, bo i pks i bags, trzy przystanki do wyboru, żaden problem wsiąść i pojechać do przychodni czy do "galerii". a nawet pod rynek da się podjechać czy pod ten Carrefour. czy to sprawia, ze mieszkańcy nie jeżdżą samochodami?;) z resztą sam pomyśl, ile znasz osób mieszkających przy trasie tych autobusów i ilu z nich korzysta z komunikacji, a ilu jednak wybiera samochód. stwierdzenie "taka mentalność" może jest na wyrost, ale wg mnie coś w tym jest.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 28 września 2016 15:28:42
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
niestety pewnych przyzwyczajeń nie zmienimy z dnia na dzień. Dlatego pomysł darmowej komunikacji połączony z ograniczeniem liczby miejsc postojowych i wprowadzeniem stref płatnego parkowania powinien spowodować, że przynajmniej część samochodów zostanie na parkingach robiąc tym samym miejsce autobusom komunikacji miejskiej.
Komunikacja miejska rozszerzona o gminę to naturalny kierunek jej rozwoju, ale to wymaga uzgodnień pomiędzy samorządami. Myślę, że mińszczanie chcący dojechać chociażby do centrów handlowych w Stojadłach oraz mieszkańcy okolic chcący dostać się do stacji, szkół czy urzędów szybko "wymuszą" odpowiednią siatkę połączeń, ale to w końcu musi wystartować...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 28 września 2016 16:32:21
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ehh... Po co powtarzać to co już było pisane kilka razy? Generalnie Beatrx gdybym mógł to bym Ci dał 10 plusów przy każdej wypowiedzi.
iwonka50 odpowiedzi na moje poprzednie pytania to:
1. Nie.
2. Nie.
I mam dla Ciebie kolejne:
3. Ile wynosił deficyt w budżecie miasta w poprzednich latach.
4. Ile wyniesie (rocznie) utrzymanie komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim.

Ja się zapytam Wonszktóryzjatpajonka, czy w Twojej ocenie tabor w/w przewoźników jest przystosowany do potrzeb osób o ograniczonej sprawności ruchowej, czy matek z dziećmi w wózkach??

Tak. A protezę to będziesz dopiero miał gdy... wprowadzą komunikację, taką jak planują :-)
komunikacja dla mieszkańców powinna być darmowa a koszty jej funkcjonowania równoważone wpływami m.in. ze stref płatnego parkowania

Skończcie wreszcie z tym socjalizmem. Jak ktoś chce jechać autobusem, niech płaci. Strefy płatnego parkowania- było tu wałkowane tyle razy. Miasto za małe na to i nikt nie będzie płacił za postój w strefie, tylko zaparkuje obok i przejdzie się spacerkiem 200-300 metrów.
Jest to system funkcjonujący w bardzo wielu miastach o podobnej wielkości i specyfice i chyba nic lepszego nie wymyślimy...

Jakie to miasta?
kumak ja znam coś lepszego. Nazywa się Solaris Alpino 8,9 LE.
Post edytowany

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK