10°C

38
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 15.07
PM25: 23.04 (153,57%)
PM10: 28.45 (63,23%)
Temperatura: 9.74°C
Ciśnienie: 1010.80 hPa
Wilgotność: 71.50%

Dane z 26.04.2024 20:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 13
daryl
Mińsk Mazowiecki, postów: 13
Wtorek, 6 września 2016 12:11:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk to aktualnie jeden wielki korek niezależnie od pory dnia. Wszędzie coś rozkopane. Objazdów narobili, wszystko w jednym czasie. Niedobrze mi się robi, jak muszę przedzierać się samochodem przez ten kociokwik. Co z tego, że będzie komunikacja miejska, jak szybciej przez miasto będzie można przejść pieszo lub przejechać rowerem. Niech lepiej więcej ścieżek rowerowych zbudują i kupią trochę rowerów do wypożyczania, a nie ładują kasę (i komuś kasę) w komunikację miejską.
Żabodukt Postów: 78392
kumak
Żabodukt, postów: 78392
Wtorek, 6 września 2016 12:17:14
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
darylu- przecież nie wszyscy jeżdżą rowerami a pieszo z niektórych rejonów miasta daleko.Miasto dosyć rozległe .Inwestuje się najwięcej w centrum więc mieszkańcom peryferii też się coś należy
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Wtorek, 6 września 2016 13:36:26
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Naprawdę nie rozumiem jak można nie widzieć zależności pomiędzy korkami i problemami z parkowaniem z brakiem komunikacji miejskiej. Brak alternatywy zmusza wielu mieszkańców miasta do korzystania z samochodów. Oczywiście zawsze będzie odsetek społeczeństwa „wygodnisi”, którzy do sklepu po bułki na drugą stronę ulicy pojadą autem, ale tu trzeba zastosować metody zniechęcające do takich „wycieczek” a najskuteczniejszą jest wprowadzenie stref płatnego parkowania.
Właściciele samochodów myślą, że miasto należy do nich. Ja tak troszkę na przekór zapytam, czy jak kupujemy lodówkę, to wymagamy od władz, żeby napełniły nam ją jedzeniem??? Tymczasem kierowcy chcą kilku gwarancji miejsc parkingowych dla siebie – przy domu, pracy, szkole, sklepie itp.
Musimy zrozumieć, że przyjazne miasto to uporządkowana przestrzeń publiczna. Trzeba budować miasto wokół ludzi. Jeśli robimy miasto dla samochodów (m.in. poprzez budowę miejsc parkingowych), będziemy mieć tylko coraz więcej samochodów na ulicach, czego najlepszym przykładem jest MMz.

Właśnie dlatego komunikacja miejska jest coraz bardziej potrzebna i będzie potrzebna bardziej wprost proporcjonalnie do wzrostu liczby mieszkańców. Mam nadzieję, że decydenci zmienią swoje pierwotne założenia co do systemu (autobusy nie mogą jeździć „w koło” bo gdyż zamiast przybliżać, niekiedy mogą oddalać od celu) oraz lokalizacji i gęstości przystanków – komunikacja miejska to nie PKS i miejsca obsługi podróżnych muszą być rozlokowane racjonalnie gęsto, aby stworzyć możliwość skorzystania z transportu publicznego jak największej liczbie mieszkańców.
Uważam też, że konieczną jest współpraca z Gminą Mińsk Maz. i objęcie przynajmniej Stojadeł systemem transportu miejskiego co umożliwi mieszkańcom miasta alternatywny dojazd do największego zagłębia handlowo – usługowego w okolicy, a mieszkańcom gminy do urzędów, szkół, czy placówek służby zdrowia...

Niestety z przyczyn osobistych nie będę mógł przekazać tych uwag osobiście na dzisiejszej konsultacji, ale przesłałem ankietę i mam nadzieję, że moje uwagi zostaną przynajmniej przedyskutowane.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 7 września 2016 10:56:42
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I jak tam poszło spotkanie? Zgaduję, że przyszło niewielu zainteresowanych. Może serwis minskmaz.com zda relację?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 9 września 2016 13:34:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Serio? Trzy dni po ostatniej rundzie ważnych konsultacji, a tu cisza??
mińsk maz Postów: 227
okon
mińsk maz, postów: 227
Piątek, 9 września 2016 13:46:26
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przy obecnym rozmachu remontów, to może riksze jako środek komunikacji miejskiej by się sprawdziły?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 15 września 2016 19:17:56
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Odbyly sie w ogole te konsultacje? Bo nikt nic nie wie. Bym sie nie zdziwil gdyby Burmistrz, widzac marne zainteresowanie mieszkancow, zrezygnowal z tego pomyslu.
Żabodukt Postów: 78392
kumak
Żabodukt, postów: 78392
Piątek, 16 września 2016 11:58:45
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trzeba było iść na spotkanie a wcześniej nie wrzucać komentarzy które z tematem nie miały nic współnego. A to że redaktor lata z pancerfaustem a to że dźwięk nieodpowiedni
Post edytowany
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 16 września 2016 13:33:20
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Poprosze jeszcze raz to samo, tylko po polsku.
Żabodukt Postów: 78392
kumak
Żabodukt, postów: 78392
Piątek, 16 września 2016 16:02:56
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Potrafisz tylko krytykować a sam nic nie robisz- - weź kamerę lub telefin ,nagraj ,udostępnij,poświęć trochę swojego czasu i pieniędzy lub domyślaj się dalej
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 16 września 2016 16:14:26
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak -a co Ty dziś taki rozżalony ?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 16 września 2016 16:27:12
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ekhem... Czy tylko krytykować potrafię? Nie, nie tylko co widać po moich wpisach na tym forum. Mógłbym nawet stwierdzić, że Ty krytykujesz częściej i więcej niż ja. Gdybym się interesował filmowaniem to bym wziął kamerę, czy inny telefon... Ale zwyczajnie się tym nie zajmuję, więc (co oczywiste) nie posiadam takowego sprzętu, bo mnie to nie interesuje ani nie rajcuje. A co do domyślania się to sprawa jest na tyle duża i ważna, że portal typu minskmaz.com powinien się nią zainteresować i zamieścić, przynajmniej w skrócie, relację. A już na pewno Burmistrz powinien opublikować informację o przebiegu konsultacji i o podjętych decyzjach w sprawie organizacji komunikacji miejskiej.
Żabodukt Postów: 78392
kumak
Żabodukt, postów: 78392
Piątek, 16 września 2016 18:16:56
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ostatnie konsultacje właściciel forum udostępnił- pierwszą część obejrzało 80 osób i nikt nie polubił i nie udostępnił.Uznałem więc za niecelowe dalsze śledzenie i pracę nad tematem
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 16 września 2016 18:35:30
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak -to że nikt nie skomentował -nie znaczy, że nie śledził.....
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 16 września 2016 19:00:32
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ostatnie konsultacje właściciel forum udostępnił


Link or didn't happen.
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika samotny2016 są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 78392
kumak
Żabodukt, postów: 78392
Czwartek, 22 września 2016 23:16:57
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nic nie padło https://www.youtube.com/watch?v=GAJGCgBbNPo cz.1
https://www.youtube.com/watch?v=TH5jqveigCA cz.2
na 2 konsultacjie nie poszedłem z uwagi na komentarze z pierwszych konsultacji- nagrywajcie i transmitujcie sami
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 23 września 2016 00:03:04
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piszesz o ostatnich konsultacjach (tych z 6 września), wstawiasz link do pierwszych (tych z czerwca)... Szkoda gadać.
Mińsk Mazowiecki Postów: 709
tatko
Mińsk Mazowiecki, postów: 709
Sobota, 24 września 2016 13:45:45
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
komunikacja miejska? w mińsku? jaja jakieś? a dla kogo?a poco ?
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Sobota, 24 września 2016 13:58:50
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"jaja jakieś? a dla kogo?a poco ?"

dokładnie nie wiem ale chyba do przewozu osób powszechnie zwanymi pasażerami :)

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK