13°C

3
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.40
PM25: 1.88 (4,5%)
PM10: 2.02 (12,55%)
Temperatura: 13.40°C
Ciśnienie: 1013.77 hPa
Wilgotność: 70.75%

Dane z 07.05.2024 14:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 19 sierpnia 2016 12:30:10
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czarnasmola ja i moi znajomi mamy podobne zdanie- komunikacja w mieście już jest. Kilka miesięcy temu gdy wypowiadałem się i udowadniałem, że komunikacja miejska w Mińsku Mazowieckim nie ma sensu w dyskusję weszło kilka osób i zostało zapisane kilka stron na ten temat. A teraz, gdy już miasto postanowiło, że chce wydać kilka milionów na zorganizowanie tej komunikacji i później każdego roku wydawać około miliona złotych na utrzymanie jej to ludzie całkowicie stracili zainteresowanie. Szkoda, bo jak na razie wygląda na to, że powstanie dziwny twór, który w ogóle nie spełni swojego zadania, a mimo to co roku będzie kosztował nasz budżet grubą bańkę. A są przecież ważniejsze problemy w tym mieście i lepiej można zagospodarować te pieniądze.

Dodam jeszcze:
- linie powinny przebiegać dwukierunkowo, a nie okrężnie jak to jest obecnie planowane
- powinna powstać linia łącząca okolice Serbinowa/jednostki wojskowej z centrum handlowym w Stojadłach
- nie powinno być mowy o bezpłatnych biletach, a ich cena nie powinna przekraczać 2zł.
- strefa płatnego parkowania nie ma sensu, zamiast niej powinna powstać strefa ograniczonego postoju połączona z kilkoma płatnymi parkingami w centrum miasta
- kursy muszą być częstsze niż proponuje Burmistrz, bo w przeciwnym razie mińska komunikacja miejska nie będzie żadną konkurencją dla już działających przewoźników

kumak bo Twoja animacja była po prostu ch*jowa.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78436
kumak
Żabodukt, postów: 78436
Piątek, 19 sierpnia 2016 13:04:26
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonszu więc opisz przebieg trasy m1 i m2.mapy prezentowane na spotkaniu w bibliotece bardzo nieczytelne. dlatego pokazałem inna mapę.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 19 sierpnia 2016 13:22:23
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
raczej nie będę korzystał (o ile powstanie taka komunikacja) , popieram Wonsza w całej rozciągłości , brzmi to sensownie
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 19 sierpnia 2016 14:04:16
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ja będę korzystała z komunikacji i to zapewne częściej niż mnie się wydaje.

Ktoś tu napisał, że nie powinno być komunikacji, a za to bezpłatne parkingi.... uważam tę propozycję za kompletny brak wyobrazni, ponieważ ta osoba egoistycznie pomyślała chyba tylko o sobie :(pewnie ma auto-dlatego tak...) Ale tak nie można, bo powinna zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy posiada auto.

Dlatego też komunikacja miejska -tak.

Propozycja -WonszKtóryZjatPajonka- jest sensowna (choć wolałabym, by była bezpłatna (p o d o b n o maja niektóre miasta w kraju), lecz zdaję sobie sprawę, że może tak się nie stać...z różnych względów...to choć -by była możliwość wykupienia tańszych biletów m-cznych.
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 19 sierpnia 2016 14:14:59
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PROPOZYCJA -Sharex- też JEST SENSOWNA i BARDZIEJ 'OBRAZOWA' i myślę, że do wykorzystania, bo sporo osób postawiło 'plusiki' a więc są -za propozycją :) dlatego ją tu przytaczam:)
-Sharex- Wtorek, 14 czerwca 2016 • 01:07:46 • Post edytowany
Kto wymyślił te trasy? Okej, są trzy, bo wiadomo, że to tania impreza nie jest i na tyle nas stać. Ale na miłość Boską, dlaczego te linie są okrężne i kończą się tam gdzie się zaczynają? Przecież w taki sposób zupełnie nie da się dojechać z punktu A do punktu B, bo każdy przystanek jest tylko w jedną stronę - tak przynajmniej to wynika z tych maksymalnie nieprzejrzystych mapek. Czy linie autobusowe nie powinny być rozplanowane według jakiejś osi, np. wschód-zachód czy północ południe, tak aby była możliwość dojazdu gdzie się chce? Przecież to o wygodę chodzi. Nawet ktoś nie wysilił się by zrobić legendę, czym są te przerywane linie?

Linia M1

Jedzie na około przez całe Nowe Miasto i zanim dojedzie na stację minie z pół godziny. Ale domniemany powrót już jedzie prosto przez Warszawską, przez co nie ma możliwości dojechania z dworca w tamte rejony, więc dla tamtejszych mieszkańców cała ta komunikacja to żart. Bo co im po autobusie jeżdżącym w jedną stronę? Do tego rozmieszczenie przystanków. Czemu tak rzadko? W ogóle kto wpadł na pomysł, bo robić przystanki tylko tam, gdzie już istnieją post-PKS-owe. Ktoś mieszka na Leśnej na przykład i albo musi drałować spod Budula na Jasnej, albo cofać się z Małaszczyckiej. Dlaczego wzorem innych miast przystanki nie mogą być na co drugim, trzecim, po prostu na większych skrzyżowaniach i tam gdzie są skupiska domów i ludzi? I jak dla mnie majstersztyk: ani jednego przystanku od 11 listopada aż na samą stację! Rok bym myślał i bym na to nie wpadł, by taki beznadziejny pomysł wykombinować. No tak, bo przecież nikomu się nie zachce wysiadać na Kościuszki/Wyszyńskiego - przecież tam nikt nie mieszka, albo na dowolnym innym skrzyżowaniu, z drogą która dokądś prowadzi. Jeszcze jedna kwestia: ani jednego przystanku od Kazikowskiego aż na Serbinów. Nieźle - zero możliwości opuszczenia busa, tylko przymus jechania aż do jednostki. Gratuluję. Wiem, że to proponowana lokalizacja przystanków i daj Boże by to była tylko bardzo luźna propozycja, bo komuś nie chciało się w Paintcie namazać kilku kropek więcej.

Linia M2

No ta linia jest już lepsza. Trochę. Startuje z Błonia i na pierwszy rzut oka też jedzie na około przez Anielinę. Ale tamtejsi mieszkańcy mogą podejść pod Topaz na Mireckiego, żeby dojechać do centrum i na dworzec. Gorzeje z mieszkańcami okolicy Cichej, gdzie na mapce mają niby przystanek - muszą jechać przez Klonową. Słabo. Dobry pomysł z trasą 1 PLM, bo nawet mieszkańcy Anieliny aż tak by nie narzekali. Ale znowu, gdzie są przystanki? Co to za wybór, albo wysiąść na PKP Anielina, albo na rogu Siennicka/Klonowa. Nie da się tego wypośrodkować? Potrzebny jeszcze jeden przystanek na takim dystansie. Dlatego ta linia jest lepsza od M1, bo przynajmniej się da dojechać w obie strony w większość miejsc.

Linia M3

Mieszkańcy Kędzieraku i Zatorza możecie czuć się wyróżnieni. Jako jedyni będziecie mieli dojazd na basen. Do momentu gdy linia jest dwukierunkowa jest nieźle. Bo też co tu dużo wymyślać, wyjazd z Kędzieraku w stronę miasta jest jeden. Z tego co widzę ta linia będzie wymagała stworzenia lewoskrętu (pewnie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej) z Siennickiej w Limanowskiego. Okej. Ale skupmy się na tym co mamy. Od Kazikowskiego aż do nowego kościoła nie ma ani jednego przystanku. Ten sam karygodny błąd. Rozumiem, że autobus jedzie tam przez pola i łąki, dlatego nie ma potrzeby postoju? Myślałem, że przy M1 brak przystanków będzie majstersztykiem, ale tutaj autor projektu mnie zaszokował. Stworzył genialny plan linii ekspresowej od 11 Listopada aż do Kauflanda - zero przystanków! Nawet E-2 w Warszawie zatrzymuje się częściej, mimo omijania wielu.

Podsumowanie

Ktoś wyszedł z założenia, że jeśli damy linię na jak najwięcej ulic, to ludzie będą zadowoleni. Zapomniał tylko dodać, że tymi liniami nie będzie się dało w wiele miejsc dojechać. Zmuszanie ludzi do przesiadek też jest bez sensu. I to jeszcze takich po 10 minut, przez które można pokonać 1/3 lub 1/4 dystansu każdej z tras.Jeśli to czytacie, ludzie z Urzędu Miasta, młode, mądre głowy z mińskiej PO ze straży przybocznej burmistrza, a wiem, że tak to weźcie sobie uwagi ludzi do serca.

Moje propozycje (takie, żeby zmieścić się w 3 liniach)

Linia M1
KRASICKIEGO – PKP ANIELINA / SERBINÓW
KRASICKIEGO - Małaszczyckiej - Krasickiego - Boczna – Małopolska – Świętokrzyska – Litewska – Nowy Świat – Warszawska – Tartaczna – Licealna – Kolejowa – 1 Maja – Plac Dworcowy – Kościuszki (powrót: Kościuszki – 1 Maja – Plac Dworcowy – 1 Maja – Kolejowa) – Daszyńskiego – Kazikowskiego - Konstytucji 3 Maja - Spółdzielcza – Traugutta – Limanowskiego – Siennicka – Spacerowa – Klonowa (powrót: Klonowa – Siennicka) – PKP ANIELINA ... - Grzeszaka - Dąbrówki - Łupińskiego – SERBINÓW

- KRASICKIEGO (start)
- BORELOWSKIEGO
- BOCZNA [M3]
- MAŁOPOLSKA
- LITEWSKA [M3]
- NOWY ŚWIAT
- WARSZAWSKIE PRZEDMIEŚCIE
- SIENKIEWICZA
- TARTACZNA [M2]
- PIĘKNA
- DWORZEC PKP
- WYSZYŃSKIEGO
- KAZIKOWSKIEGO [M2]
- PIŁSUDSKIEGO [M2]
- SPÓŁDZIELCZA
- ZGODA
- GÓRKI
- LUDOWA [M3]
- MONIUSZKI
- SIENNICKA
- KLONOWA
- PKP ANIELINA
...
- GRZESZAKA
- SĘDOMIERSKA
- SERBINÓW (koniec)


Linia M2
PRZEMYSŁOWA - ORZESZKOWEJ / DWORZEC PKS
PRZEMYSŁOWA - Żwirowa - Chrobrego - Warszawska - Łupińskiego - Dąbrówki - 1 PLM - Mireckiego - Konstytucji 3 Maja - Armii Ludowej - Kopernika (- Piękna - Daszyńskiego - Piłsudskiego - DWORZEC PKS) - Wyszyńskiego - Tartaczna - Siedlecka - Florencja - Szarych Szeregów - Wyszyńskiego - Graniczna - Zachodnia - Orzeszkowej - Warszawska - droga do Stanisławowa - Warszawskie Przedmieście - ORZESZKOWEJ (powrót: Orzeszkowej - Warszawska - nawrót na rondzie - Warszawska - Orzeszkowej - Zachodnia)

- PRZEMYSŁOWA (start)
- WIGURY
- CHROBREGO
- SERBINÓW [M1]
- SĘDOMIERSKA [M1]
- DĄBRÓWKI
- SZPITAL POWIATOWY
- BŁONIE
- PLAC LOTNIKÓW
- SPÓŁDZIELCZA [M1]
- PIŁSUDSKIEGO [M1]
- KAZIKOWSKIEGO [M1]
- STAROSTWO
- ARMII LUDOWEJ
- KOPERNIKA
- TARTACZNA
- FLORENCJA
- SZARYCH SZEREGÓW
- AQUAPARK
- STANISŁAWOWSKA
- DROGA NA STANISŁAWÓW
- ORZESZKOWEJ (koniec)


Linia M3
KĘDZIERAK - BOCZNA
KĘDZIERAK - Chróścielewskiego - Sosnkowskiego - Mrozowska - Siennicka - Stary Rynek - Warszawska - 11 Listopada - Chełmońskiego - Świętokrzyska - Litewska - Toruńska - Budowlana - Jasna - Leśna - Boczna - BOCZNA

- KĘDZIERAK (start)
- CHOCHOŁOWSKA
- WIDOK
- DWORZEC PKP
- MROZOWSKA
- WYSPIAŃSKIEGO [M1]
- SZPITALNA
- PLAC LOTNIKÓW [M2]
- STARY RYNEK
- PLAC KILIŃSKIEGO
- BANKOWA
- KOŚCIUSZKI
- 11 LISTOPADA
- ŚWIĘTOKRZYSKA
- LITEWSKA [M1]
- TORUŃSKA
- SZCZECIŃSKA
- BUDOWLANA
- JASNA
- LEŚNA
- KARPATCZYKÓW
- BOCZNA [M1] (koniec)


Może nie są to trasy idealne, ale chciałem pokazać, że nie trzeba robić bezsensownych tras okrężnych i jednokierunkowych by za te same pieniądze objąć większą powierzchnię miasta siecią komunikacyjną. Owszem, nie jest także plan idealny, ale postanowiłem zrobić 3 linie jak urzędujące mądre głowy, i tak zrobiłem. I jakoś wyszło. Według mnie ciekawie. Racja, nie są to proste linie, szczególnie pierwsza jest dość długa i okrężna. Ale, chciałem połączyć Serbinów ze stacją na Anielinie, bo większość ludzi stamtąd jeździ właśnie. Na dobrą sprawę tylko okolice Bagnistej, Czarnieckiego i Dąbrówki przy szkole są pozbawione bliskiej komunikacji, ale dodatkowa linia nie wchodziła w grę w założeniu. Stworzyłem większe pole manewru poprzez zmianę krańców w zależności od pory dnia czy danego kursu. I tak co 3 autobus z Przemysłowej będzie dojeżdżał na Dworzec PKS, zamiast aż na Orzeszkowej. Tak samo z Krasickiego pojedzie aż na Serbinów. Taka swoboda w korygowaniu kursów też jest ważna, bo w zależności od natężenia dobowego można coś zmieniać i ustawiać inaczej. Komuś się może wydać, że dużo tych przystanków zaproponowałem. Tak. Ale proponuję by większość była na żądanie. I po problemie. No, jeśli komuś też to nie odpowiada, bo boi się, że zaśpi i nie wciśnie przycisku to już jego sprawa i jego spostrzegawczości. A gdzie by te przystanki się miały mieścić, ktoś zapyta? Normalnie na ulicy. Wystarczy namalować znak poziomy na jezdni, postawić słupek na chodniku i nara. Nie ma u nas aż takiego ruchu, by takie przystanki były utrapieniem dla innych narzekaczy za kierownicą, bo im autobus się zatrzymał i blokuje. O bezpieczeństwo też nie ma co się martwić, bo są w innych miastach przystanki tramwajowe na środku ulicy. Więc żadnych zatok budować nie trzeba. A pętle, krańce? Tak samo jak przystanki. Na jezdni tam gdzie nie ma zatoczki, albo placu.

Tak, wylewam tu swoje żale, bo nie mnie w Mińsku do 19 lipca i na konsultację nie będę mógł przyjść. Ale jeśli komuś przypadnie mój plan do gustu, proszę go śmiało zaprezentować.
Mińsk Mazowiecki Postów: 173
krajan
Mińsk Mazowiecki, postów: 173
Piątek, 19 sierpnia 2016 17:05:41
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Darmowa komunikacja miejska się opłaca. Kolejne miasta się o tym przekonują

http://tygodniksolidarnosc.com/pl/18647/63/c/darmowa-komunika...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 19 sierpnia 2016 17:42:54
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kobietka26 na jakich trasach planujesz najczęściej korzystać z komunikacji?

A co do "darmowej" komunikacji miejskiej... Już kiedyś o tym pisałem, ale przypomnę- darmowa nie znaczy bezpłatna. I w tym przypadku zapłacą wszyscy, nawet ci którzy z niej nie korzystają. Pamiętajcie o tym. I nie ma sensu podawać za przykład bogatych miejscowości (turystyka, górnictwo itp.), oraz malutkich kilkutysięcznych. Mińsk nie jest bogatym miastem (wydatki przewyższają przychody) i mieszka w nim 40 000 ludzi. Wpływy z biletów pokrywają średnio 1/3 wydatków na komunikację miejską, zdarzają się miasta gdzie jest to ponad 50%. Kondycja finansowa naszego miasta jest taka, że nie możemy sobie pozwolić na zrezygnowanie z tych 30-50 % i "darmowe" wożenie się po mieście.

Czy komunikacja miejska się opłaca, a szczególnie jak to napisał krajan? Jeśli ktoś uważa, że tak to proponuję poczytać:
http://www.portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/komunikac...
https://www.obserwatorfinansowy.pl/forma/rotator/komunikacja-miej...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78436
kumak
Żabodukt, postów: 78436
Piątek, 19 sierpnia 2016 17:53:57
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dystrybucja biletów kosztuje i kosztuje też kontrola.bilety gratis mają być tylko dla mińszczan- reszta płaci.
mmz Postów: 312
minszczak88
mmz, postów: 312
Piątek, 19 sierpnia 2016 18:04:55
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak, ale zauważ łaskawie, że żeby sprawdzić czy ktoś ma bilet na przejazd to trzeba wydać na kontrolę.
A żeby ktoś spoza Mińska mógł nabyć bilet to też trzeba zapłacić za dystrybucję....
Żabodukt Postów: 78436
kumak
Żabodukt, postów: 78436
Piątek, 19 sierpnia 2016 18:30:45
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
znam system że kto płaci to płaci u kierowcy a nawet inny zwyczaj- pasażer daje kasę pasażerowi przed i tak po kolei i płaci się kierowcy a potem bilet wędruje z powrotem-ciężko było przyzwyczaić ale tak robią wszyscy
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 19 sierpnia 2016 18:46:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...przytoczę tu jeden z komentarzy poniżej z tego jednego linku:
"Po prostu, niech zarządy tychże niezliczonych spółek miejskich, które obsługują komunikację miejską, mniej kradną dla siebie. Wzrost kosztów ? To efekt tego, że prezes jednej spółki, daje coraz więcej zarobić prezesowi drugiej, trzeciej, entej spółki. Przecież paliwo nie drożeje. Inflacji nie ma, więc co to za wzrost kosztów, które są zwykle wyliczane z sufitu w tym wynagrodzenia prezesów i zarządów. ZŁODZIEJSTWO."
..gdyby rządzący i biurokraci nie nie brali za dużych wynagrodzeń i premii -byłoby łatwiej.
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Piątek, 19 sierpnia 2016 18:48:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
...ale jak wiem -są to tylko pobożne życzenia :(
Tak więc bilety pewnie będą, oby tylko nie były bardzo drogie.
mmz Postów: 312
minszczak88
mmz, postów: 312
Piątek, 19 sierpnia 2016 21:29:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak, ale co z tego wynika ? Jak to się ma do tego co napisałem ?
Kolonia Karolina Postów: 148
qbasso
Kolonia Karolina, postów: 148
Sobota, 20 sierpnia 2016 11:31:21
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Planowanie komunikacji miejskiej bez udziału gminy okalającej miasto to podstawowy błąd. Mieszkam przy ulicy Huberta ale już w gminie i codziennie parkuję 2 samochody w centrum miasta i chyba nic się nie zmieni jak patrzę na te trasy komunikacyjne. Do najbliższego projektowanego przystanku przy ulicy Przemysłowej będę miał ponad kilometr, dodatkowo proponuje mi się tylko objazd w kierunku nowego miasta podczas gdy ja rano potrzebuję szybko do centrum. Mój typ dla linii idealnej dla mieszkańców Kolonii Karolina, czyli dla wszystkich zamieszkałych na północ od jednostki wojskowej oraz setek osób pracujących w firmach przy przemysłowej, huberta i grobelnego to trasa Przemysłowa - Żwirowa - Lotników - Huberta - Przemysłowa - Chrobrego - Mickiewicza - Dąbrówki - Śniadeckich - 1PLM - Mireckiego - Konstytucji 3 Maja - Kościuszki - Dworzec PKS/PKP - Kazikowskiego - Konstytucji 3 Maja - Mireckiego - 1PLM - Cicha - Dąbrówki - Mickiewicza - Chrobrego - Przemysłowa.
Żabodukt Postów: 78436
kumak
Żabodukt, postów: 78436
Sobota, 20 sierpnia 2016 12:34:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
qbasso- na spotkaniu była o tym mowa ale chyba rozumiesz że gmina nie zechce finansować miejskiej inwestycji.Bardzo wielu mieszkańców gminy korzysta codziennie z miejskiej infrastruktury a nie brała udziału w tych inwestycjach-- pozycja bardzo wygodna.Miasto niech buduje a potem, przyjadą z gminy - własnie strefa parkowania ten problem po części rozwiąże bo dla miejscowych będą zniżki a obcy będą płacić więcej.
Minsk Mazowiecki Postów: 409
kobietka26
Minsk Mazowiecki, postów: 409
Niedziela, 21 sierpnia 2016 10:45:39
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
qbasso -jeśli macie taką potrzebę, musicie też się odezwać, by to zaakcentować. Przedstawcie więc swoją propozycję. Niech wiedzą o tym. Tyle. Ale zróbcie to :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 41
enwika
Mińsk Mazowiecki, postów: 41
Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:52:06
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Odpowiedzią na brak zainteresowania może będzie porównanie schematu komunikacji miejskiej http://www.pksgrodzisk.com.pl/baza/zyrardow/Plan.pdf z http://www.minsk-maz.pl/plik,2511,koncepcja-organizacj... Celem komunikacji miejskiej winno być ograniczenie ruchu samochodów osobowych, połączenie najdalej oddalonych rejonów miasta z centrum i szybkie przemieszczanie się. Planowana komunikacja w naszym mieście nie spełnia żadnego z tych kryteriów. Wg planowanej komunikacji, aby się dostać do pracy w centrum będę musiała przejść do najbliższego przystanku ok. 1 km, przejechać do następnego przystanku też ok. 1 km i przejść ok. 1 km. Biorąc pod uwagę planowaną częstotliwość kursowania pojazdów komunikacji mogę się w ogóle nie "wstrzelić" :) w czas odjazdu. Czym wobec tego się emocjonować i o czym dyskutować? Pozostanie nadal dojście piesze i lawirowanie pomiędzy coraz gęściej ustawianymi autami w bliższych i dalszych okolicach dworca. Tworzenie komunikacji miejskiej bez powiązania z komunikacją gminną nie spowoduje znacznego ograniczenia samochodów osobowych w mieście.
Żabodukt Postów: 78436
kumak
Żabodukt, postów: 78436
Czwartek, 25 sierpnia 2016 21:57:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
enwika -popieram
Mińsk Mazowiecki Postów: 2
budowlaniec
Mińsk Mazowiecki, postów: 2
Wtorek, 30 sierpnia 2016 08:11:11
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Parking przy PKP po północnej stronie Mińska dla dalszych mieszkańców + strefa płatnego parkowania ( zlikwidowanie parkingowych "komisów samochodowych") + ścieżki rowerowe wraz ze stojakami do przypięcia. Codzienne zakupy robię w sklepiku osiedlowym, na większe jeżdzę samochodem, do lekarza czy urzędu udaję się sporadycznie więc parę złotych na parkometr nie zaboli. Miły byłby gest parkowania np. do 15 minut tak aby można było skorzystać z lokalnych sklepów a nie zasuwać do supermarketów na obrzeżach miasta. Myślę, że dopiero po wyczerpaniu takich rozwiązań warto dalej myślec o komunikacji miejskiej.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 6 września 2016 11:20:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To już dziś. Czy ktoś wybiera się na ostatnią rundę konsultacji i przedstawi opinię forumowiczów?
Post edytowany

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK