17°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.53
PM25: 4.35 (10,4%)
PM10: 4.68 (29,03%)
Temperatura: 16.83°C
Ciśnienie: 1005.13 hPa
Wilgotność: 62.50%

Dane z 06.05.2024 19:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Poniedziałek, 7 marca 2016 00:46:48
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@wonsz Zara zara. Ale że z wózkiem z dzieckiem (!) do bagażnika do autobusu? Zalecam rozbieg i bum w ścianę głową, jeśli jest czym walić jeszcze.
Post edytowany
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 7 marca 2016 10:05:40
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdzie napisałem "z wózkiem z dzieckiem do bagażnika autobusu"? Rusz głową, jeśli jest jeszcze czym ruszać. Czytamy uważnie i ze zrozumieniem i dopiero wtedy się udzielamy.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 10 czerwca 2016 18:08:29
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Warto nagłośnić stawę żeby jak najwięcej mieszkańców mogło się wypowiedzieć.

Ruszyły konsultacje w sprawie komunikacji miejskiej i strefy płatnego parkowania w Mińsku.
Link do obwieszczenia: http://www.minsk-maz.pl/513,komunikacja-miejska-i-stre...
Link do koncepcji: http://www.minsk-maz.pl/plik,2504,koncepcja-organizacj...
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Wtorek, 14 czerwca 2016 01:07:46
+7
+7 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kto wymyślił te trasy? Okej, są trzy, bo wiadomo, że to tania impreza nie jest i na tyle nas stać. Ale na miłość Boską, dlaczego te linie są okrężne i kończą się tam gdzie się zaczynają? Przecież w taki sposób zupełnie nie da się dojechać z punktu A do punktu B, bo każdy przystanek jest tylko w jedną stronę - tak przynajmniej to wynika z tych maksymalnie nieprzejrzystych mapek. Czy linie autobusowe nie powinny być rozplanowane według jakiejś osi, np. wschód-zachód czy północ południe, tak aby była możliwość dojazdu gdzie się chce? Przecież to o wygodę chodzi. Nawet ktoś nie wysilił się by zrobić legendę, czym są te przerywane linie?

Linia M1

Jedzie na około przez całe Nowe Miasto i zanim dojedzie na stację minie z pół godziny. Ale domniemany powrót już jedzie prosto przez Warszawską, przez co nie ma możliwości dojechania z dworca w tamte rejony, więc dla tamtejszych mieszkańców cała ta komunikacja to żart. Bo co im po autobusie jeżdżącym w jedną stronę? Do tego rozmieszczenie przystanków. Czemu tak rzadko? W ogóle kto wpadł na pomysł, bo robić przystanki tylko tam, gdzie już istnieją post-PKS-owe. Ktoś mieszka na Leśnej na przykład i albo musi drałować spod Budula na Jasnej, albo cofać się z Małaszczyckiej. Dlaczego wzorem innych miast przystanki nie mogą być na co drugim, trzecim, po prostu na większych skrzyżowaniach i tam gdzie są skupiska domów i ludzi? I jak dla mnie majstersztyk: ani jednego przystanku od 11 listopada aż na samą stację! Rok bym myślał i bym na to nie wpadł, by taki beznadziejny pomysł wykombinować. No tak, bo przecież nikomu się nie zachce wysiadać na Kościuszkii/Wyszyńskiego - przecież tam nikt nie mieszka, albo na dowolnym innym skrzyżowaniu, z drogą która dokądś prowadzi. Jeszcze jedna kwestia: ani jednego przystanku od Kazikowskiego aż na Serbinów. Nieźle - zero możliwości opuszczenia busa, tylko przymus jechania aż do jednostki. Gratuluję. Wiem, że to proponowana lokalizacja przystanków i daj Boże by to była tylko bardzo luźna propozycja, bo komuś nie chciało się w Paintcie namazać kilku kropek wiecej.

Linia M2

No ta linia jest już lepsza. Trochę. Startuje z Błonia i na pierwszy rzut oka też jedzie na około przez Anielinę. Ale tamtejsi mieszkańcy mogą podejść pod Topaz na Mireckiego, żeby dojechać do centrum i na dworzec. Gorzeje z mieszkańcami okolicy Cichej, gdzie na mapce mają niby przystanek - muszą jechać przez Klonową. Słabo. Dobry pomysł z trasą 1 PLM, bo nawet mieszkańcy Anieliny aż tak by nie narzekali. Ale znowu, gdzie są przystanki? Co to za wybór, albo wysiąść na PKP Anielina, albo na rogu Siennicka/Klonowa. Nie da się tego wypośrodkować? Potrzebny jeszcze jeden przystanek na takim dystansie. Dlatego ta linia jest lepsza od M1, bo przynajmniej się da dojechać w obie strony w większość miejsc.

Linia M3

Mieszkańcy Kędzieraku i Zatorza możecie czuć się wyróżnieni. Jako jedyni będziecie mieli dojazd na basen. Do momentu gdy linia jest dwukierunkowa jest nieźle. Bo też co tu dużo wymyślać, wyjazd z Kędzieraku w stronę miasta jest jeden. Z tego co widzę ta linia będzie wymagała stworzenia lewoskrętu (pewnie tylko dla pojazdów komunikacji miejskiej) z Siennickiej w Limanowskiego. Okej. Ale skupmy się na tym co mamy. Od Kazikowskiego aż do nowego kościoła nie ma ani jednego przystanku. Ten sam karygodny błąd. Rozumiem, że autobus jedzie tam przez pola i łąki, dlatego nie ma potrzeby postoju? Myślałem, że przy M1 brak przystanków będzie majstersztykiem, ale tutaj autor projektu mnie zaszokował. Stworzył genialny plan linii ekspresowej od 11 Listopada aż do Kauflanda - zero przystanków! Nawet E-2 w Warszawie zatrzymuje się częściej, mimo omijania wielu.

Podsumowanie

Ktoś wyszedł z założenia, że jeśli damy linię na jak najwięcej ulic, to ludzie będą zadowoleni. Zapomniał tylko dodać, że tymi liniami nie będzie się dało w wiele miejsc dojechać. Zmuszanie ludzi do przesiadek też jest bez sensu. I to jeszcze takich po 10 minut, przez które można pokonać 1/3 lub 1/4 dystansu każdej z tras.Jeśli to czytacie, ludzie z Urzędu Miasta, młode, mądre głowy z mińskiej PO ze straży przybocznej burmistrza, a wiem, że tak to weźcie sobie uwagi ludzi do serca.

Moje propozycje (takie, żeby zmieścić się w 3 liniach)

Linia M1
KRASICKIEGO – PKP ANIELINA / SERBINÓW
KRASICKIEGO - Małaszczyckiej - Krasickiego - Boczna – Małopolska – Świętokrzyska – Litewska – Nowy Świat – Warszawska – Tartaczna – Licealna – Kolejowa – 1 Maja – Plac Dworcowy – Kościuszki (powrót: Kościuszki – 1 Maja – Plac Dworcowy – 1 Maja – Kolejowa) – Daszyńskiego – Kazikowskiego - Konstytucji 3 Maja - Spółdzielcza – Traugutta – Limanowskiego – Siennicka – Spacerowa – Klonowa (powrót: Klonowa – Siennicka) – PKP ANIELINA ... - Grzeszaka - Dąbrówki - Łupińskiego – SERBINÓW

- KRASICKIEGO (start)
- BORELOWSKIEGO
- BOCZNA [M3]
- MAŁOPOLSKA
- LITEWSKA [M3]
- NOWY ŚWIAT
- WARSZAWSKIE PRZEDMIEŚCIE
- SIENKIEWICZA
- TARTACZNA [M2]
- PIĘKNA
- DWORZEC PKP
- WYSZYŃSKIEGO
- KAZIKOWSKIEGO [M2]
- PIŁSUDSKIEGO [M2]
- SPÓŁDZIELCZA
- ZGODA
- GÓRKI
- LUDOWA [M3]
- MONIUSZKI
- SIENNICKA
- KLONOWA
- PKP ANIELINA
...
- GRZESZAKA
- SĘDOMIERSKA
- SERBINÓW (koniec)


Linia M2
PRZEMYSŁOWA - ORZESZKOWEJ / DWORZEC PKS
PRZEMYSŁOWA - Żwirowa - Chrobrego - Warszawska - Łupińskiego - Dąbrówki - 1 PLM - Mireckiego - Konstytucji 3 Maja - Armii Ludowej - Kopernika (- Piękna - Daszyńskiego - Piłsudkiego - DWORZEC PKS) - Wyszyńskiego - Tartaczna - Siedlecka - Florencja - Szarych Szeregów - Wyszyńskiego - Graniczna - Zachodnia - Orzeszkowej - Warszawska - droga do Stanisławowa - Warszawskie Przedmieście - ORZESZKOWEJ (powrót: Orzeszkowej - Warszawska - nawrót na rondzie - Warszawska - Orzeszkowej - Zachodnia)

- PRZEMYSŁOWA (start)
- WIGURY
- CHROBREGO
- SERBINÓW [M1]
- SĘDOMIERSKA [M1]
- DĄBRÓWKI
- SZPITAL POWIATOWY
- BŁONIE
- PLAC LOTNIKÓW
- SPÓŁDZIELCZA [M1]
- PIŁSUDKIEGO [M1]
- KAZIKOWSKIEGO [M1]
- STAROSTWO
- ARMII LUDOWEJ
- KOPERNIKA
- TARTACZNA
- FLORENCJA
- SZARYCH SZEREGÓW
- AQUAPARK
- STANISŁAWOWSKA
- DROGA NA STANISŁAWÓW
- ORZESZKOWEJ (koniec)


Linia M3
KĘDZIERAK - BOCZNA
KĘDZIERAK - Chróścielewskiego - Sosnkowskiego - Mrozowska - Siennicka - Stary Rynek - Warszawska - 11 Listopada - Chełmońskiego - Świętokrzyska - Litewska - Toruńska - Budowlana - Jasna - Leśna - Boczna - BOCZNA

- KĘDZIERAK (start)
- CHOCHOŁOWSKA
- WIDOK
- DWORZEC PKP
- MROZOWSKA
- WYSPIAŃSKIEGO [M1]
- SZPITALNA
- PLAC LOTNIKÓW [M2]
- STARY RYNEK
- PLAC KILIŃSKIEGO
- BANKOWA
- KOŚCIUSZKI
- 11 LISTOPADA
- ŚWIĘTOKRZYSKA
- LITEWSKA [M1]
- TORUŃSKA
- SZCZECIŃSKA
- BUDOWLANA
- JASNA
- LEŚNA
- KARPATCZYKÓW
- BOCZNA [M1] (koniec)


Może nie są to trasy idealne, ale chciałem pokazać, że nie trzeba robić bezsensownych tras okrężnych i jednokierunkowych by za te same pieniądze objąć większą powierzchnię miasta siecią komunikacyjną. Owszem, nie jest także plan idealny, ale postanowiłem zrobić 3 linie jak urzędujące mądre głowy, i tak zrobiłem. I jakoś wyszło. Według mnie ciekawie. Racja, nie są to proste linie, szczególnie pierwsza jest dość długa i okrężna. Ale, chciałem połączyć Serbinów ze stacją na Anielinie, bo większość ludzi stamtąd jeździ właśnie. Na dobrą sprawę tylko okolice Bagnistej, Czarnieckiego i Dąbrówki przy szkole są pozbawione bliskiej komunikacji, ale dodatkowa linia nie wchodziła w grę w założeniu. Stworzyłem większe pole manewru poprzez zmianę krańców w zależności od pory dnia czy danego kursu. I tak co 3 autobus z Przemysłowej będzie dojeżdżał na Dworzec PKS, zamiast aż na Orzeszkowej. Tak samo z Krasickiego pojedzie aż na Serbinów. Taka swoboda w korygowaniu kursów też jest ważna, bo w zależności od natężenia dobowego można coś zmieniać i ustawiać inaczej. Komuś się może wydać, że dużo tych przystanków zaproponowałem. Tak. Ale proponuję by większość była na żądanie. I po problemie. No, jeśli komuś też to nie odpowiada, bo boi się, że zaśpi i nie wciśnie przycisku to już jego sprawa i jego spostrzegawczości. A gdzie by te przystanki się miały mieścić, ktoś zapyta? Normalnie na ulicy. Wystarczy namalować znak poziomy na jezni, postawić słupek na chodniku i nara. Nie ma u nas aż takiego ruchu, by takie przystanki były utrapieniem dla innych narzekaczy za kierownicą, bo im autobus się zatrzymał i blokuje. O bezpieczeństwo też nie ma co się martwić, bo są w innych miastach przystanki tramwajowe na środku ulicy. Więc żadnych zatok budować nie trzeba. A pętle, krańce? Tak samo jak przystanki. Na jezdni tam gdzie nie ma zatoczki, albo placu.

Tak, wylewam tu swoje żale, bo nie mnie w Mińsku do 19 lipca i na konsultację nie będę mógł przyjść. Ale jeśli komuś przypadnie mój plan do gustu, proszę go śmiało zaprezentować.

Pozdro.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 173
krajan
Mińsk Mazowiecki, postów: 173
Wtorek, 14 czerwca 2016 08:26:53
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sharex wykonałeś bardzo dobrą robotę. Wreszcie ktoś pomyślał i chciało mu się to zrobić z głową a nie z d..ą. Całkowicie cię popieram. Szkoda tylko że "burmistrzowi urzędnicy" robią inaczej. Może czas zacząć myśleć o wygodzie mieszkańców, a nie tylko własnej i odwalaniu roboty.
Żabodukt Postów: 78433
kumak
Żabodukt, postów: 78433
Wtorek, 14 czerwca 2016 09:39:51
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W komunikacji miejskiej jest taka opcja- na żądanie- przydała by się i w naszej komunikacji ponieważ czasami odległości między przystankami są dość duże.
myślę że jeśli powstanie strefa płatnego parkowania to warto do części płatnej włączyć parkingi urzędów żeby wszystkim było tak samo
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Wtorek, 14 czerwca 2016 10:06:49
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sharex, wyślij swoje propozycje na maila podanego do celów konsultacji społecznych: komunikacja@umminskmaz.pl
Post edytowany
Postów: 322
mickam
postów: 322
Wtorek, 14 czerwca 2016 14:52:54
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Patrząc na projekt komunikacji stworzony przez miasto to wydaje mi się, że oni stworzyli te linie, głównie opierając się o istniejącą infrastrukturę przystankową. Pewnie nie chcieli ponosić dodatkowych kosztów planów organizacji ruchu i budowy przystanków (nawet tych jak wspomniał Sharex gdzie można wymalować pasy na drodze i postawić słupek przystankowy). Co do lokalizacji pętli to uważam, że powinna być jakaś porządna zawrotka. Nie wyobrażam sobie autobusu zawracającego na trzy na skrzyżowaniu. Projekt Sharex-a godny uwagi i rozważań.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Środa, 15 czerwca 2016 14:06:01
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cieszę się, że są osoby, którym spodobał się mój plan. Może warto byłoby, żeby zebrał więcej akceptacji wśród forumowej społeczności i dopiero potem zaproponować go wszem na konsultacjach. Dzisiaj wieczorem jeśli mi się uda przedstawię szczegółowe mapki z liniami i dokładnymi lokalizacjami każdego przystanku. Także stay tuned :) Jeśli macie jakieś uwagi co do tej propozycji to śmiało piszcie.
Co do braku pętli. No właśnie małe pole do popisu mamy w Mińsku pod tym względem. Na zaproponowanych przeze mnie krańcach tylko na Serbinowie (plac przed klubem garnizonowym), Anielinie (albo zawrotka na rondzie na Dąbrówki i Grzeszaka, albo na parkingu przy stacji), Kędzieraku (plac przy OSP) i przy Biedronce na Warszawskiej (postój na Orzeszkowej ze względu na mały ruch samochodów od Warszawskiego Przedmieścia do Warszawskiej). A jeśli miasto nie chce ponosić kosztów malowania pasów na jezdni i stawiania słupków to niech się w ogóle nie bierze za robienie komunikacji miejskiej.
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 15 czerwca 2016 17:32:59
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiepski pomysł raz przekonalem nowa trasa autobusem do roboty jadac odbił na bankowa a potem topolowa znowu na listopada gratuluje glupoty
Post edytowany 2 razy
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 15 czerwca 2016 18:10:31
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trzeba zaproponować jakąś koncepcję, bo to co pokazali na planach to będzie totalny niewypał.
Propozycja Sharex'a wydaje się ogólnie ok. Może linia M1 jest za bardzo rozciągnięta, parę uwag pewnie zgłosiliby też potencjalni pasażerowie pozostałych dwóch proponowanych tras. Brakuje pomysłu na połączenie wsch.-zach. Przecież z jednej strony mamy duże centrum handlowe w Stojadłach, a z drugiej duże osiedle i jednostki wojskowe.
Do ustalenia jest też kilka innych spraw, np. ceny biletów. Tu wg mnie maks to 2zł za normalny bilet jednorazowy. Większa kwota w przypadku miasta tej wielkości nie wchodzi w grę. Strefa płatnego parkowania to, jak dla mnie, kwestia mocno dyskusyjna. Jej powierzchnia to będzie jakieś 800x700 metrów, czyli bardzo mało i przez to samochody będę parkowane wokół niej, a kierowcy po prostu przespacerują się 3-4 minuty "w strefę" żeby załatwić swoje sprawy. Skończy się na tym, że płacić będą mieszkańcy strefy płatnego parkowania, utrudnione życie będą miały osoby mieszkające bezpośrednio przy niej, a przyjezdni będą parkowali za darmo. Może lepszym wyjście będzie wprowadzenie opłaty TYLKO na większych parkingach (plac dworcowy, przy fontannie, na 11 listopada) i ewentualnie powiększenie strefy ograniczonego postoju. Kolejna sprawa to proponowana częstotliwość kursowania autobusów- w czasie szczytu przejazd co 30 minut, poza szczytem co godzinę. Dla porównania napiszę, że pociągi do Warszawy, w czasie szczytu, odjeżdżają co kilka-kilkanaście minut, a konkurencyjny przewoźnik ma 2-5 kursów w ciągu godziny. Myślicie, że mieszkańcy MMz wybiorą przejazd komunikacją miejską?
Żabodukt Postów: 78433
kumak
Żabodukt, postów: 78433
Środa, 15 czerwca 2016 18:44:06
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja nie bo bez sensu czekać na autobus przejechać kilometr i kilometr przejść pieszo od przystanku więc jednak samochód a tam gdzie strefa nie mam i tak po co jeździć.... tylko do przychodni ale wtedy zawożę i potem i tak muszę jeszcze raz pojechać więc za postój nigdy nie zapłacę.Może jeśli była by jakaś sensowna knajpa gdzie można by było spotkać normalnych ludzi i z nimi pogadać i wypić piwo to wtedy taka komunikacja by się przydała ale po piwie jeszcze ktoś by mnie w głupim tunelu przejechał i wiadomo czyja wina- moja bo po piwku byłem...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 16 czerwca 2016 20:25:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Patrząc na zainteresowanie (a raczej jego brak) tematem na forum nie wróżę dobrze komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim.
Żabodukt Postów: 78433
kumak
Żabodukt, postów: 78433
Czwartek, 16 czerwca 2016 20:52:37
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wonszu to forum czyta pięć osób na krzyż więc nie jest opiniotwórcze.Zapewne są inne miejsca lub będą jakieś otwarte spotkania na ten temat
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Czwartek, 16 czerwca 2016 22:02:24
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumak, czyta i obserwuje znacznie więcej ludzi niż ci się wydaje. Nie wszyscy zabierają głos, czy śledzą wszystkie wątki, ale to nie jest "pięć osób";)
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Czwartek, 23 czerwca 2016 13:15:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I co ktoś był na konsultacjach? Co gadali? Jakieś plany, propozycje padły? Ciekawi mnie jaki tabor będzie obsługiwał naszą komunikację, jakie autobusy? Długi i wysoki za Chiny nie wjedzie w nie wszystkie uliczki, a jeśli nawet to zatrzymując się na przystanku całkowicie zatarasuje ruch.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 18 sierpnia 2016 15:12:42
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kolejne, chyba już ostatnie, rozmowy o mińskiej komunikacji miejskiej coraz bliżej (6 września 2016r. o 19.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej). Zainteresowanie niestety niewielkie. Może więc warto przypomnieć: http://www.stacja-konsultacja.pl/konsultacja/131/komunikacja-mi...

Może ktoś z forumowiczów wybiera się na to spotkanie? Jeśli tak to warto by było wypunktować, tu na forum, najważniejsze sprawy i przedstawić je Burmistrzowi. Od siebie napiszę:
- linie powinny przebiegać dwukierunkowo, a nie okrężnie jak to jest obecnie planowane
- powinna powstać linia łącząca okolice Serbinowa/jednostki wojskowej z centrum handlowym w Stojadłach
- nie powinno być mowy o bezpłatnych biletach, a ich cena nie powinna przekraczać 2zł.
- strefa płatnego parkowania nie ma sensu, zamiast niej powinna powstać strefa ograniczonego postoju połączona z kilkoma płatnymi parkingami w centrum miasta.

Tyle na szybko ode mnie. Jeśli ktoś ma więcej pomysłów proponuję kopiować propozycje z mojego postu i dopisywać swoje. Tak będzie czytelniej.
mmz Postów: 312
minszczak88
mmz, postów: 312
Czwartek, 18 sierpnia 2016 15:54:43
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
2 złote jestem w stanie wyłożyć. 2 złote dziennie. I ani grosza więcej. Jak nie to pociąg, rower, samochód albo nawet z buta. Nikt mi łaski nie robi.
Żabodukt Postów: 78433
kumak
Żabodukt, postów: 78433
Czwartek, 18 sierpnia 2016 23:23:55
-2
+2 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TEMATEM SIĘ NIKT TU NIE INTERESUJE- zrobiłem animacjię z trasą m3 i prosiłem o propozycję umieszczenia przystanków- nikt nic nie zaproponował-Były tu dyskusje że komunikacji nie ma a jeśli już się coś organizuje to nikogo to nie obchodzi.ALBO ZAMKNIJCIE SIĘ NA WIEKI i NIE MARUDŹCIE ALBO DO DZIEŁA.
Mińsk Mazowiecki Postów: 67
czarnasmola
Mińsk Mazowiecki, postów: 67
Piątek, 19 sierpnia 2016 11:44:11
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
JA SIĘ TEMATEM INTERESUJE ALE NIE CHCE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ KTORA DODATKOWO ZAKORKUJE MIASTO
JA CHCE BEZPLATNYCH PARKINGOW
KOMUNIKACJA W MIEŚCIE JUZ JEST
Dlatego właśnie się tu nie udzielam:)

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK