12°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.81
PM25: 3.94 (9,47%)
PM10: 4.26 (26,24%)
Temperatura: 11.63°C
Ciśnienie: 1009.85 hPa
Wilgotność: 65.88%

Dane z 26.04.2024 11:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Postów: 322
mickam
postów: 322
Poniedziałek, 25 stycznia 2016 08:02:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@boomer
W wyszukiwarkę wpisujesz Z: Mińsk Mazowiecki Do: Mińsk Mazowiecki wybierasz datę i godzinę, która cię interesuje (ewentualnie odznaczasz ptaszkiem pomiń to ci znajdzie kursy na całą dobę. Datę uważam żebyś ustawił, bo część autobusów jeździ w wybrane dni np. tylko robocze) i kliknął wyszukaj. Następnie wyświetli ci się okienko z przystankami do przewijania i z listy wybierasz Z: "Mińsk Maz. I PLM "W-WA" 01/04" Do: "Mińsk Maz. Zachodnia 03/04" i klikasz wyszukaj i pojawiają Ci się godziny odjazdów.

2 opcja to wyszukaj tabliczkę przystanku: wpisujesz Mińsk Mazowiecki klikasz wyszukaj, analogicznie pojawia Ci się lista do przewijania wybierasz "Mińsk Maz. I PLM "W-WA" 01/04", bo to przystanek przy szpitalu i sprawdzasz kursy do Warszawy, bo jedyne te jadą koło basenu. Najeżdżając myszką na niebieską literkę i sprawdzasz w jakie dni autobusy jeżdżą, bo część jeździ tylko od pon do pt lub w sob i niedz.
Post edytowany 3 razy
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 28 stycznia 2016 19:19:00
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Najprawdopodobniej Mobilis (ale może się coś zmienić), trzy linie przecinające się, sześć kierunków. Możliwość przedłużenia linii na okoliczne gminy. Termin rozpoczęcia- połowa roku/początek września.

Co o tym myślicie?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Czwartek, 28 stycznia 2016 20:40:38
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli trasy będą przemyślane to trzy linie komunikacji miejskiej (zwłaszcza na początek) wystarczą. Mobilis jest najprawdopodobniejszym potencjalnym operatorem miejskich linii (za nimi przemawia posiadany park taborowy - autobusy miejskie) o ile dobrze zrozumiałem Burmistrza na spotkaniu...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 28 stycznia 2016 21:44:38
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wszystko zależy od ceny. Będę musiał wybrać -czy lepiej kupić 2 bilety do i jechać do pracy autobusem czy zapłacić za paliwo i parking.W normalnym mieście zawsze tańsza komunikacja miejska.Burmistrz Mówił o 3 opcjach-tania komunikacja- drogie parkowanie,droga komunikacja tanie parkowanie i jakiś konsensus.Nie było opcji parkowanie gratis bi komunikacja miejska .W końcu nie całe miasto będzie miało płatną strefę parkowania
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Sobota, 30 stycznia 2016 22:33:48
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tu Burmistrz na temat komunikacji
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 3 lutego 2016 20:02:12
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja uważam, że aby zachęcić mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej to przynajmniej na początku funkcjonowania opłaty za przejazd powinny być "symboliczne" lub darmowe dla mieszkańców miasta. Natomiast parkowanie zwłaszcza w centrum i okolicach dworców możliwie jak najdroższe.
Z niecierpliwością czekam teraz na info lub konsultacje ws. przebiegu tras linii komunikacji w mieście...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 3 lutego 2016 22:38:57
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jakie darmowe? Skończcie wreszcie z tym socjalem. Parkowanie niech będzie jak najdroższe, ale dopiero po przedłużeniu linii poza granice miasta. W przeciwnym razie strefa płatnego parkowania będzie pusta, a wszystkie samochody będą poupychane wokół niej.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 3 lutego 2016 23:06:30
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wonsz- zmienisz zdanie jeśli kiedyś kupisz sobie samochód I będziesz musiał zawieść kogoś do lekarza lub urzędu.... zapominacie że w Miński poza handlem nie ma pracy.Kto będzie kupował w tych " galeriach jak tam nie da się podjechać.Za żadne skarby nie pójdę na zakupy do galerii Partnera- tam zawsze zajęte miejsca parkingowe.Zobacz jak wygląda Kolejowa.. gdyby ludzie dobrze zarabiali nie musieli by stawiać swoich pojazdów po rowach i poboczach
Napomknę kolego że są takie miasta(ŻORY,Tallin) i wiele innych gdzie komunikacja jest darmowa a w Szwajcarii gdzie nigdy komuny nie było każdy zarobi 2500 Franków w Finlandii 800 Euro więc nie pieprzcie o komunie
Post edytowany
Miańsk Postów: 3104
independent
Miańsk, postów: 3104
Środa, 3 lutego 2016 23:23:43
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Szwajcarii już niedługo każdy dorosły obywatel dostanie za darmo 2500 franków, a na dziecko ponad 600 . Jeśli chodzi o darmową komunikację miejską, to namiastka takiej już była do carrefour'a.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Środa, 17 lutego 2016 12:55:02
+1
+4 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja podam przykłam swojego rodzinnego miasta - 21 tys. mieszkańców, 2 linie komunikacji. Miateczko na wschodzie Polski, mocno na wschodzie. Faktem jest, ze trochę rozleglejsze obszarowo niż Mińsk ale jednak ta komunikacja jest od kilkudziesięciu lat. Jestem mocno zdziwiona, ze tutaj nie ma. Stąd chyba tyle rowerów w mieście.
warszawa Postów: 2
malamut
warszawa, postów: 2
Środa, 17 lutego 2016 18:04:47
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komunikacji w Mińsku nie ma, Mobilis,Rapid i Bags jeżdżą bez misji i nie dojeżdżają wszędzie. I nie da się przejść Mińska w 45 minut- zapraszam na Anielinę pożyczę wózęk, torbę z zakupami i małego synka i zmierzę czas przejścia Mińska w 45 minut . To wstyd, że do przystanku kolejowego Mińsk maz Anielina nie dojeżdża ani jeden autobus. Komunikacja miejska jest w tym mieście bardzo potrzebna ,płacić tylko 12 złotych za podwiezienie dziecka taxi do szkoły, dla mnie to duży wydatek . Z Anieliny podróż do centrum miasta i do urzędu to samochodem jakieś 20 minut, pieszo ponad godzinę . Dzięki komunikacji łatwiej będzie dojechać do mdk, do urzędów, do lekarza ,do knajpek i na targ . Mam też nagrodę dla osoby która wniesie np. do Bagsa wózek z dzieckiem i z zakupami - bo to przecież PKS a nie autobus.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Środa, 17 lutego 2016 21:32:37
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Atilla, za nonsensopedią "Określenie słoiki zarezerwowane jest wyłącznie dla importowanych mieszkańców wsi Warszawa."
Nie wiedziałam, że dotyczy to też wsi Mińsk ;-)
@malamut, współczuję. Sama jestem matką i wiem, że zwłaszcza wtedy niezawodny transport jest ważny. Oby coś się polepszyło w tym temacie. Natomiast zdziwiły mnie podane przez Ciebie czasy 20 min. do centrum samochodem?
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Czwartek, 18 lutego 2016 00:37:53
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Iwonka kupując mieszkanie na wsi trzeba było się liczyć z tym że tam PKS nie dochodzi.Co do komunikacji to pokazem wypowiedź Burmistrza i czekam na rozwiązanie problemu i konsultacje
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Czwartek, 18 lutego 2016 14:18:41
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak chyba coś pomyliłeś. To nie ja mieszkam na Anielinie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Czwartek, 18 lutego 2016 16:44:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
iwonka50 sama napisałaś o Mińsku jako wsi, to Twoje słowa.
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Czwartek, 18 lutego 2016 19:48:37
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A nie było widać ironii w mojej wypowiedzi? Przecież wyraźnie napisałam, że cytuję nonsensopedię. Tam co prawda było o wsi Warszawa więc pomyślałam, że jak może być wieś Warszawa to może być i Mińsk. To po pierwsze. Po drugie gdzie napisałam, że mam problem z PKS? Po trzecie ktoś wcześniej przezwał mnie słoikiem i to była moja odpowiedź. Po czwarte ostatnio mieszkałam 4 lata w Szczecinie i oni tam o swoim mieście mówią, że to jest wieś z tramwajami. Im nie brakuje autoironii i dystansu do siebie w przeciwieństwie do co poniektórych tutaj.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Piątek, 4 marca 2016 14:06:35
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komunikacji w Mińsku nie ma, Mobilis,Rapid i Bags jeżdżą bez misji i nie dojeżdżają wszędzie.
Która komunikacja miejska dojeżdża wszędzie? Takie cuda tylko z własnym samochodem. Po takich wypowiedziach widzę, że gdy już powstanie w Mińsku komunikacja, będzie masa zdziwionych i niezadowolonych ludzi.

zapraszam na Anielinę pożyczę wózęk, torbę z zakupami i małego synka
Jak się mieszka na wsi to trzeba mieć samochód, albo jeździć taksówką. Takie czasy.

Z Anieliny podróż do centrum miasta i do urzędu to samochodem jakieś 20 minut
Tylko gdy jest się kobietą i samo parkowanie zajmuje 15 minut. Normalnie w 20 minut, nie łamiąc przepisów, z Anieliny dojeżdża się do Dębego. Chyba, że trafi się na największe korki to do Stojadeł.

Mam też nagrodę dla osoby która wniesie np. do Bagsa wózek z dzieckiem i z zakupami - bo to przecież PKS a nie autobus.
Do Bagsa nie wnosi się wózków i dużych bagaży. Prosi się kierowcę o otwarcie bagażnika. Ale to trzeba troszkę pomyśleć i nie stwarzać sobie samemu problemów.
Mińsk Mazowiecki Postów: 147
robiq
Mińsk Mazowiecki, postów: 147
Niedziela, 6 marca 2016 17:17:06
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Iwonka50 nie przejmuj się bo Atilla to taki biedny zgorzkniały i mało rozgarnięty pajac który nie ma argumentów tylko jak coś to potrafi tylko ubliżać innym i wyzywać wiadomo z jakimi przekonaniami i przeszłością, czyli taki troll odważny za monitorem i nawet z nim nie wdaj się w dyskusję bo Cię zniży do swojego poziomu a potem zabije swoim doświadczeniem :)
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 6 marca 2016 18:01:04
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
robiq tu jest internet i każdy może być kim chce i wyrażać swoje opinie.To co napisaleś powyżej nie ma żadnego powiązania z tematem czyli też trolujesz
Postów: 282
tamtam
postów: 282
Niedziela, 6 marca 2016 20:47:02
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumak..wypad stąd

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK