8°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.68
PM25: 5.30 (35,35%)
PM10: 5.71 (12,68%)
Temperatura: 8.21°C
Ciśnienie: 1018.60 hPa
Wilgotność: 70.38%

Dane z 17.05.2024 04:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Postów: 2
PEX
postów: 2
Piątek, 10 lutego 2017 23:11:26
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przeczytałem ten temat z zaciekawieniem i dochodzę do przykrych konstatacji o niektórych mieszkańcach Mińska.
Żeby zastanawiać się, czy w największym w Polsce mieście (liczba mieszkańców), które nie jest objęte transportem zbiorowym, czy TZ jest potrzebny to pomyłka. Oczywiście, że jest potrzebny! Chociaż koncepcja wymaga zmian, służba powinna być wprowadzona jak najszybciej.
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 11 lutego 2017 00:15:52
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zatem oprócz idei i szlaków to jaki macie pomysł biznesowy i polityczny - zwolennicy transportu miejskiego? Ile będzie takie coś kosztować? ZA DARMO tego nie będzie, lecz jestem ciekaw jaka to kwota dla budżetu miasta dodatkowo.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Sobota, 11 lutego 2017 09:17:21
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pozmysł businesowy i polityczny?? Publiczny transport miejski nigdy nie będzie dochodowy, wpływy z biletów to w najlepszym przypadku 30% pokrycia kosztów funkcjonowania. W MMz przyjęto, że wraz z uruchomieniem komunikacji miejskiej zostanie rozszerzona strefa płatnego parkowania z którego wpływy mają częściowo współfinansować jej funkcjonowanie...
Podsumowując transport publiczny zawsze będzie w budżetowych tabelkach stał po stronie wydatków, ale w mojej ocenie jest to inwestycja w jakość życia mieszkańców a jej poprawa to jedno z najważniejszych zadań Samorządowców.
Co do liczb to w projekcie Budżetu zapisano kwotę 1 200 000 na komunikację miejską (cały rok) ostatecznie w przyjętym dokumencie zapisano kwotę 500 000 i według zapowiedzi miejski transport publiczny ruszy w okolicach wakacji. Oby te zapowiedzi się potwierdziły a i projekt schematu tras został dostosowany do potrzeb mieszkańców...
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Sobota, 11 lutego 2017 09:22:11
0
+3 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
komunikacja miejska pobudzi miasto, poprawi ekologię i zwiększy mobilność mieszkańców.Stracą taksówkarze ale przecież ale u nich i tak nie jest to jedyne źródło utrzymania.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 11 lutego 2017 12:22:22
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zwolennicy komunikacji miejskiej zapominają, albo celowo pomijają kilka spraw:
1. Strefa płatnego parkowania- będzie pusta, a zastawiane samochodami będą ulice przylegające do tej strefy.
2. Ruch niewiele się zmniejszy, bo komunikacja będzie obejmowała tylko miasto, a mieszkańcy okolicznych miejscowości dalej będą musieli dojeżdżać samochodami.
3. Komunikacja, w proponowanej formie, niewiele zmieni dla mieszkańców ale za to konkretnie wydrenuje kasę miejską.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Sobota, 11 lutego 2017 12:47:47
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żeby zastanawiać się, czy w największym w Polsce mieście (liczba mieszkańców), które nie jest objęte transportem zbiorowym
To w Mińsku zlikwidowali PKP i lokalni przewoźnicy już nie obsługują swoich linii? Jak, kiedy, dlaczego???

Chyba, że chodzi o komunikację miejską to wtedy trzeba zauważyć, że Mińsk nie jest największym miastem bez niej. Takiego tworu nie mają też Otwock, czy Piaseczno, a jeśli komunikacja miejska występuje w mniejszych miejscowościach to z reguły obsługuje nie tylko miasto ale całą gminę, więc teren o wiele większy od Mińśka pod względem wielkości i liczby mieszkańców. A przypominam, że w Mińsku zgodnie z planami i zapowiedziami obsługiwane ma być tylko i wyłącznie miasto.
Postów: 2
PEX
postów: 2
Sobota, 11 lutego 2017 14:11:50
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Otwock i Piaseczno mają zapewnioną komunikację miejską przez ZTM przez linie podmiejskie i eLki. W Piasecznie jest natomiast linia miejska opłacana przez miasto i obsługiwana przez Polonus, która jest darmowa. Więc Mińsk jest największy. Nie napisałem że projekt jest dobry, tylko jest konieczny. Zarezerwowany budżet niestety nie rozpieszcza i rodzi obawę, ze szroty zza Lidla odżyją.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Sobota, 11 lutego 2017 20:01:47
+3
+4 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rozumiem, że kol. Wonsz, przeprowadził stosowne analizy, badania terenowe i społeczne i stąd właśnie ma tak wielką pewność, że Mińszczanie zgodnie będą bojkotować strefę płatnego parkowania, że zablokowane zostaną inne ulice? Czy przeprowadzono wizję porównawczą w podobnym do Mińska Sochaczewie, które posiada strefę płatnego parkowania w centrum? Chciałbym także zobaczyć dane, które uzyskałeś z Urzędu Miasta, dzięki którym masz możliwość wskazać nam kierunek myślenia i ostrzec przed taką kosmiczną zachcianką jaką są 3 linie autobusowe, które będą kosztowały miliardy co doprowadzi do bankructwa miasta?
Czy mógłbyś nam także przesłać tabelę w excelu ze stosownymi wyliczeniami, że komunikacja będzie nierentowna oraz, że niewiele zmieni? Wytłumacz nam także proszę, ile to jest niewiele i co masz na myśli? Niewiele na korzyść poprawy, czy niewiele na niekorzyść? O 5%, 33% a może o 79% wzrośnie zainteresowanie nową komunikacją względem podróżnych korzystających z Bagsów i Mobilisów na terenie miasta? Jakie wnioski wyciągnąłeś z zapewne przeprowadzonej przez siebie analizy SWOT tegoż przedsięwzięcia finansowo-logistycznego?
Oczywiście, wierzę, że posiadasz sprawdzone informacje z pierwszej ręki dotyczące finalnego kształtu przyszłej komunikacji miejskiej. Masz 100% pewności jak to będzie wyglądało? Chętnie jakieś ploteczki usłyszymy, podziel się. Już wiesz, na jakiej zasadzie będą te przewozy organizowane, czy przewoźnikiem będzie Mobilis, a może Urząd Miasta wespół z ZDM i PGK powoła oddzielną spółkę oraz zatrudni własnych kierowców? Czy jeśli powstanie oddzielne przedsiębiorstwo, jaki kapitał zakładowy będzie miało na starcie? Czy weźmie wewnętrzną pożyczkę z kasy Miasta, czy oprze się na sponsorach i kredycie w zewnętrznym banku? Jaki procent rynku transportu miejskiego przewiduje się zagospodarować? 40% czy nawet 80? Mam także pytanie o tabor. Czy Miasto zakupi własny, czy wydzierżawi lub pożyczy? I w końcu chcielibyśmy widzieć, jakie będą trasy i ile linii powstanie? Czy posiadasz poglądowe wyliczenia dotyczące potencjalnego zainteresowania komunikacją na Anielinie albo na Dąbrówki, czy Nowym Mieście? Jakie są wyniki Twoich badań? Zainteresowanie jest bliższe zeru, czy ludzie reagują entuzjastycznie na możliwość jazdy autobusem zamiast pieszego marszu lub uciążliwej jazdy samochodem? Podejrzewam, że wynik jest zerowy, prawda? Tak wnioskuję z Twoich wypowiedzi. Myślę, że skoro masz taką wielką wiedzę na ten temat i pewność, że to nas, Mińszczan finansowo zniszczy, proszę pokaż nam cyferki, które na to wskazują. Póki nie jest za późno!
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Sobota, 11 lutego 2017 20:36:39
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panowie- strefa parkowania nie tylko z myślą o Mińszczanach ale też o mieszkańcach okolic którzy w MM nie płacą podatków a przez cały dzień zajmują miejsca parkingowe.
Kolega dojeżdża do Choszczówki z okolic Chemika.Do pracy ma na 6:00 a żeby zdążyć wychodzi z Domu o 4:45- jeździ żółwiem na którego mówi się BAGS
Post edytowany
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Sobota, 11 lutego 2017 23:41:51
0
+3 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ze skupieniem czytam każdy wpis tej dyskusji. Śmieszą mnie argumenty - bo mniejsze miasta mają komunikację! Mają. Podobnie jak małe miasta na Zachodzie - swoje elektrownie atomowe. Też musimy mieć, bo inni mają?;D

Komunikacja miejska musi zacząć raczkować, objąć też brzegi podległych gmin. Da zrobić się to rozsądnie. Trzeba przedłożyć projekt, kosztorys (nie ładny optycznie a realny z uwzględnieniem szkód), zebrać ekspertyzy, może referendum - obywatelskie i społeczne a nie, że albo ci czy tamci się przylepiają.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Niedziela, 12 lutego 2017 17:32:37
-7
0 -7
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Otwock i Piaseczno mają zapewnioną komunikację miejską przez ZTM przez linie podmiejskie i eLki.
Natomiast Mińsk ma zapewnioną komunikację publiczną przez Koleje Mazowieckie i lokalnych przewoźników. Daj link do strony KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ MIASTA OTWOCKA.

Więc Mińsk jest największy.
Więc chyba raczej na pewno Mińsk nie jest największy. Poza tym co to ma do rzeczy co jest większe, a co mniejsze? To Mińsk będzie płacił za ten planowany niewydolny twór, a nie żadne Otwocki, czy inne Hajnówki.

Sharex Tyle głupich pytań na raz zadałeś, a ja jeszcze nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytania z tego tematu: http://minskmaz.com/forum/megawarszawa-bez-mmz?pag... Słyszałeś kiedykolwiek o kulturze dyskusji?
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Niedziela, 12 lutego 2017 21:54:36
+5
+6 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ojej poczułeś się urażony którąś moją wypowiedzią? Ojej! Ale jak Ty jedziesz grubo po @iwonce50 to już wszystko jest okej, tak? Ale to Ty mnie pytasz o kulturę dyskusji, hipokryto mały :D Tak Cię zabolało, jak wypomniałem Twój elementarny brak wiedzy o finansach publicznych? :D Tak zaciekle bronisz Bagsów, może po prostu jesteś jakimś ich fanem lub udziałowcem i boisz się, że straci klientów? :D

Taaak, to są bardzo głupie pytania. Po prostu zapytałem Cię (i to grzecznie!) o podstawy Twoich twierdzeń, z których bije taka wielka pewność. Więc zapytam Cię jeszcze raz o wyliczenia i inne stosowne dane, które potwierdzą Twoje wszystkie słowa. Inaczej potwierdzisz nam, że to tylko Twoje osobiste i subiektywne zdanie, a nie wypadkowa jakichś obliczeń :) Tak jak kilka miesięcy wyszła na jaw śmieszna sprawa z prezydentem Kielc, który uznał, że Kielce są polską stolicą mody. Nawet wystosowane zostało oficjalne pismo ogłaszający wszem, że Kielce mogą i designem stoją. Zapytany przez dziennikarzy lokalnych skąd taki pomysł i od kiedy Kielce są modowym zagłębiem, bez wahania odparł, że tak jest... bo on tak twierdzi i to wystarczy, by oficjalnie to ogłosić, jako prawdę objawioną. Nie inaczej jest z Tobą i Twoimi poglądami na komunikację miejską :)

Prosiłeś o link do strony komunikacji miejskiej w Otwocku? Proszę: ztm.waw.pl. Znajdziesz tam rozkład jazdy 702 i kilka linii oznaczonych literką "L", które obsługują całe miasto i są finansowane w 70, bądź 80% przez Urząd Miasta Otwock, a tylko 20% przez ZTM.
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
olabia
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 13 lutego 2017 01:35:49
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
WonszKtoryZjatPajonka uporczywie probujesz nam pokazac ze komunikacja nam nie jest potrzebna. Miałam taki okres w życiu że codziennie chodziłam z dzieckiem na rehabilitacje, z niemowlakiem, a starsze trzyletnie codziennie szlo ze mną. Wiesz ile łatwiej by było podjechać chociaż kilkaset metrow? Bo bagsem nie moglam bo jak tam wjechac wozkiem? Ale musialam pchać wózek często w nielatwych warunkach bo chodniki byly zastawione przez samochody. Jest takich miejsc na miescie wiele. Szkoły sa pooddalane od siebie w jakimś stopniu. Teraz siódme klasy będą chodzić do innych budynków dużo bardziej oddalonych od dotychczasowych i od potencjalnych gimnazjow. Nie byloby latwiej tym dzieciakom podjechać? Ty miałbyś to finansować że tak Ci to nie na rękę? Rozwoj w kazdym wypadku jest raczej dobry.
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Poniedziałek, 13 lutego 2017 08:56:46
+4
+5 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wonsz od samego początku bredzi, że komunikacja miejska jest nie potrzebna bo jest bags, mobilis czy inni rapit. Powinien jeszcze wspomnieć o taksówkach bo zapomina. Dajcie już spokój z dyskusją z tym typem. Siedzi gdzieś daleko i ma coś do powiedzenia o Mińsku. Olania nie Ty jedna mu tłumaczyłaś, że do bagsa z wózkiem nie wsiądziesz. Nie dociera, bo jemu nie potrzeba. Było, że miasto małe i argument uwalony, bredził o Otwocku to mu sharex udowodnił i teraz stara śpiewka.
Wonszu znamy twoje zdanie nic nie potrzebujesz i niech będzie jak jest, czyli mamy gnić jak na dużej wsi. Na to zgody nie będzie i skończ już bredzić na forum albo powiedz kto i ile ci płaci.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 13 lutego 2017 16:47:42
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
O kurcze, ile spamu znowu się tu narobiło. No, ale po kolei...
Sharex nie poczułem się urażony, tylko Twoja wypowiedź po prostu mnie rozśmieszyła. Bo wiesz, kultura dyskusji wymaga odpowiadania na pytania, a nie tylko ich zadawanie. Gdy nie odpowiadasz to nie jest dyskusja, tylko zabawa w "1000 pytań". Gdzie jadę grubo po iwonce? Nie zabolało mnie nic co mi wypomniałeś, bo to wypomnienie nie było poparte kompletnie żadnymi argumentami. Jakby tego było mało to udowodniłem, że Ty zbytnio nie znasz się na finansach, bo skoro długi naszego miasta nie są ważne to dlaczego, gdyby nie jednorazowy częściowy zwrot kosztów budowy nowej biblioteki, nie dostalibyśmy obecnie niektórych funduszy unijnych? Może jestem fanem BAGSÓW, może jestem ich udziałowcem, byłem już tu policjantem i budowlańcem i kimś tam jeszcze też byłem. Taki już poziom tego forum, że ludzie wolą pisać ad personam niż na temat.
Prosiłeś o link do strony komunikacji miejskiej w Otwocku? Proszę: ztm.waw.pl
Wchodzę w link, a tam Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie. W Warszawie, czaisz? Pytałem o Otwock. W ten sposób mogę Ci odpowiedzieć, że to jest strona komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim: http://www.bags.com.pl/
Więc zapytam Cię jeszcze raz o wyliczenia i inne stosowne dane, które potwierdzą Twoje wszystkie słowa.
Więc ja zapytam jeszcze raz o to, o co zapytałem pierwszy a odpowiedzi nie uzyskałem i co znajdziesz pod linkiem wklejonym we wcześniejszej mojej wypowiedzi.

olabia matko jedyna, gdzie ja tak napisałem?
Ty miałbyś to finansować że tak Ci to nie na rękę?
Tak. Ja to będę finansował, podobnie jak każdy kto płaci w Mińsku podatki.
Post edytowany
xxx Postów: 46
emeryt
xxx, postów: 46
Poniedziałek, 13 lutego 2017 16:59:07
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
WONSZ Nie ośmieszaj się swoimi wypocinami bo argumetty Twoje są beznadziejne .C
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 13 lutego 2017 17:03:35
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A coś więcej? Czy napiszesz tylko "dvpa, dvpa, dvpa" i odejdziesz dumny i w poczuciu zwycięstwa?
xxx Postów: 46
emeryt
xxx, postów: 46
Poniedziałek, 13 lutego 2017 17:25:41
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wonsz
.Ja kończę temat nie będę się zniżał do Twojego poziomu
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 13 lutego 2017 17:46:24
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cieszy mnie to. Powodzenia.
M.M Postów: 36
capsel
M.M, postów: 36
Poniedziałek, 13 lutego 2017 18:24:12
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Od kilku miesięcy zastanawiam się kto temu lobbyście, a dokładnie mówiąc trollowi płaci.
I dzisiaj się wreszcie sam przyznał. [quote]W ten sposób mogę Ci odpowiedzieć, że to jest strona komunikacji miejskiej w Mińsku Mazowieckim: http://www.bags.com.pl/ [quote]
Tak więc komunikację miejską w Mińsku już mamy, i na inną ani Wonsz, ani biedny pan
BAGS nie pozwoli. Może już czas olać tego trolla, i dokładnie spuścić wodę.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK