17°C

10
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.59
PM25: 6.20 (14,81%)
PM10: 6.66 (41,36%)
Temperatura: 17.43°C
Ciśnienie: 1011.97 hPa
Wilgotność: 64.25%

Dane z 02.05.2024 10:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Komunikacja miejska?

414 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Poniedziałek, 30 stycznia 2017 23:43:17
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A wiadomo jak herr burmeister (czy ktoś za ten projekt odpowiedzialny) argumentował sensowność i wybór takich a nie innych dupnych tras?
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Wtorek, 31 stycznia 2017 08:03:38
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zapytaj herr Burgermeister.Co do tras nie mam zastrzeżeń ale niedorzeczne iść kilometr żeby przejechać osiemset metrów
Gród nad Srebrną Postów: 148
obywatel R
Gród nad Srebrną, postów: 148
Środa, 1 lutego 2017 09:10:18
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kumaku przejdziesz kilometr. Ważne, że według projektu urzędaski pomieszkujący przy Sosnkowskiego mają przystanki pod domami. A że do ZNTK spory kawałek, nie ma przystanku przy stacji i szkole a potem przy Kauflandzie/Vendo przecież komu to potrzebne.
Sharex pełna zgoda trasy i lokalizacja przystanków są dupne i do tego robione pod siebie. Komunikacja miejska z takim układem to uwalanie jej pomysłu, ale może właśnie o to chodzi.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Środa, 1 lutego 2017 14:04:22
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pisałem już o tym wcześniej w tym temacie. Linie jeżdżące dookoła a nie z punktu do punktu nie mają sensu ponieważ w pewnych przypadkach będą oddalały pasażera od celu zamiast przybliżać. Proponowana w projekcie sieć przystankowa rzeczywiście wydaje się być nie do końca przemyślana a na pewno jest za rzadka. Nie wszystkie przystanki muszą być stałe; funkcjonuje jeszcze coś takiego jak przystanek "na żądanie" - ludzie nie będą korzystali z autobusu jak do punktu obsługi podróżnych będą mieć kilometr.
Nie wiem jak Gmina Mińsk Maz. będzie się zapatrywać na współfinansowanie komunikacji miejskiej miasta Mińsk Maz., ale na pewno w interesie mieszkańców miasta jest możliwość dojazdu autobusem miejskim do centrum handlowego w Stojadłach. Wówczas zamiast tłoczyć się na parkingu mieszkańcy będą mieli alternatywę dojazdu po zakupy. Jeżeli Gmina nie będzie chciała partycypować w kosztach funkcjonowania systemu to autobusy miejskie do Stojadeł powinny dojeżdżać na zasadach komercyjnych (np. poprzez dokasowanie dodatkowego biletu). W samym mieście zaś trasy linii powinny być tak pomyślane, aby zapewnić sprawny dojazd z obsługiwanej części miasta do głównych punktów podróży mieszkańców w mieście, czyli dworce, Urzędy i sklepy na Konstytucji 3 Maja, szkoły, przychodnie i szpital oraz obiekty sportowe (głównie aquapark). Opracowałem swoją propozycję i przesłałem do konsultacji na podany przez UM adres mailowy. Mam nadzieję, że ostateczny układ komunikacji miejskiej będzie odpowiadał potrzebą mieszkańców a nie był jedynie sztuką dla sztuki...
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Środa, 1 lutego 2017 17:08:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cobra, a podzielisz się swoją wizją z nami? :) Ja też przygotowałem swoją i chętnie zapoznam się z opinią ludzi :)

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1uz2rrkhTE-v...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 1 lutego 2017 17:37:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sharex długo kazałeś czekać na tą mapkę. Zgaduję, że mieszkasz na Nowym Mieście, bo puściłeś tamtędy wszystkie 3 linie, a do szpitala już tylko jedna dojeżdża :-)
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Środa, 1 lutego 2017 17:47:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sorry, że długo, sam chciałbym ją już dawno pokazać, ale człowiek zapracowany jak dziki osioł, nie było kiedy wchodzić na forum nawet i te kilka miesięcy minęło w mgnieniu oka :)

Pudło, właśnie mieszkam niedaleko szpitala :) Tylko, że w tej części miasta nie bardzo jest dokąd te linie prowadzić. Na Nowe Miasto się kierują wszystkie, bo jest to dość szeroki i rozciągnięty obszar, gdzie jest wiele możliwości kończenia trasy. A w okolicy szpitala zostaje tylko Anielina, albo Serbinów. Nie pomaga też fakt, że z Dąbrówki nie można skręcić w lewo w Warszawską. Ale to słuszna uwaga, dzięki. Pomyślę co można zrobić :)
Post edytowany
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 1 lutego 2017 18:11:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fakt, że Nowe Miasto jest dosyć rozciągnięte i można stamtąd później przedłużyć linie na gminę (Stojadła, Królewiec, Arynów), ale zwróć uwagę, że jest też luźno zabudowany domami jednorodzinnymi. A i nie ma tam zbyt wielu obiektów użyteczności publicznej, chyba tylko szkoła podstawowa tam jest (?). Kolejna sprawa to, że jest dosyć dobrze obsługiwany przez jednego z lokalnych przewoźników.

Też jakiś czas temu robiłem podejście do stworzenia takiej mapy, zacząłem od zaznaczenia najważniejszych punktów na mieście (szkoły, urzędy, centra handlowe, szpital, przychodnie, itd.), wychodziło mi że jeśli zatorze miałoby zostać dobrze skomunikowane to by potrzebne były 4 linie, ale w ramach oszczędności kombinowałem z 3 liniami... I tak jakoś zabrakło czasu na kontynuowanie. Moża zrobię jeszcze jedno podejście i uda mi się to dokończyć.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Środa, 1 lutego 2017 18:15:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Już naniosłem poprawki, możecie sprawdzić. Zaraz wrzucę też plan w PDF-ie ze szczegółową rozpiską każdego wariantu trasy.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Środa, 1 lutego 2017 18:18:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A jeśli robić linie zachaczając o podmińskie wsie, trzeba by było określić jakieś punkty maksymalne na mapie. Moim zdaniem byłyby to: Barcząca/Budy Barcząckie, Janów, Stara Niedziałka, Karolina, Królewiec, Arynów, Choszczówka Stojecka, Podrudzie/Zamienie/Maliszew, Cielechowizna/Huta Mińska/Marianka.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Środa, 1 lutego 2017 20:14:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciężki temat. To co napisałeś to takie rozsądne minimum się wydaje. Koszt takiego transportu to by było kilka milionów rocznie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 709
tatko
Mińsk Mazowiecki, postów: 709
Środa, 1 lutego 2017 20:32:36
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
cobra. rdc - nie jaraj się tak.
od początku twojego istnienia na tym forum Ci to powtarzam.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Czwartek, 2 lutego 2017 12:44:02
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sharex moja propozycja zmian nie wprowadzała aż takiej rewolucji jak w Twojej koncepcji. W telegraficznym skrócie - zaproponowałem znaczne zagęszczenie sieci przystanków i zmianę lokalizacji niektórych oraz korekty tras zachowując 3 linie. W relacjach:
M1 (Stojadła CH)Kędzierak – Serbinów,
M2 (Stojadła CH)Nowe Miasto – PKP Anielina(Targówka),
M3 (PKP Anielina)Os.Klonowa – Przemysłowa Cmentarz.
Wszystkie linie „spotykają się” na dworcach (M1 przystanek przy tunelu od strony Sosnkowskiego) skomunikowane w rozkładzie zapewniają dogodną przesiadkę.
Relacja w nawiasach uzależniona od przyjętego modelu funkcjonowania z uwzględnieniem przebiegu tras poza miasto.
Nad mapką muszę popracować bo nie przetrwała formatowania kompa…
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Czwartek, 2 lutego 2017 12:52:06
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
może wysłać pana JANKA WASZYMI TRASAMI?
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Czwartek, 9 lutego 2017 09:10:12
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Komunikacja miejska jako konieczność a nie przywilej czy fanaberia. Co raz więcej samorządów to rozumie...
Polecam wszystkim lekturę artykułu o mieście Andrychów - chciałbym dodać, że jest to miasto pod zarówno pod względem powierzchni (ok. 10 km2) jak i liczby ludności (ok. 20000) mniejszy od Mińska Mazowieckiego...

http://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/andrychow-kupuje-14...
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Czwartek, 9 lutego 2017 10:04:23
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piszesz o miescie Andrychow, a w zalinkowanym artykule jest mowa o gminie Andrychow. Druga sprawa to dotacja unijna na ten cel. Przypominam jak nasz burmistrz cieszyl sie ze zwrotu czesci srodkow wydanych na budowe biblioteki, bo dzieki tym pieniadzom zmniejszylo sie zadluzsnie miasta. Gdyby nie to, Minsk by nie mogl sie starac o niektore dofinansowania z unii. No ale zaraz ktos znowu zacznie wycieczki osobiste i napisze, ze nie znam sie na finansach...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1049
cobra.rdc
Mińsk Mazowiecki, postów: 1049
Piątek, 10 lutego 2017 14:16:05
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Burmistrz Miasta Mińsk Mazowiecki - Pan Marcin Jakubowski, na łamach najnowszego MIMa (MIM I/256):
"...Kolejnym ciosem, jaki otrzymujemy, jest projekt ustawy o ustroju Warszawy, który wyłączył nasze miasto z warszawskiego obszaru metropolitarnego. Oznacza to dla nas zahamowanie rozwoju i stagnację, przekreślenie nadziei na wspólny z Warszawą publiczny transport zbiorowy, pogrzebanie naszych szans na wspólny bilet, czy SKM...".
Wygląda więc na to, że miasto planowało integrację powoływanej komunikacji miejskiej w naszym mieście z transportowym systemem ZTM Warszawa. Cóż ręce składają się oklasków - mam nadzieję, że idea OMW nie upadnie i rozwój miasta w tym sprawny transport publiczny powiązany ze stołecznym nie będzie zagrożony...
Postów: 306
iwonka50
postów: 306
Piątek, 10 lutego 2017 14:40:34
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cóż, jeszcze trochę pewnie poczekamy... Ale najpewniej nie zostaniemy powiązani z Warszawą, bo to przekleństwo siedleckie jest bardzo silne a dziś dostałam kolejny na to dowód. Okazuje się, że firmy kurierskie przesyłki do Mińska kierują do oddziału w Siedlcach. I nic nie daje, że do Warszawy jest bliżej. Odbiór osobisty też w Siedlcach. Pożądany jest silny lobbing na rzecz uświadomienia decydentom o potrzebie powiązania z Warszawą. Na razie wszędzie jesteśmy powiązani z Siedlcami.
Mińsk Mazowiecki Postów: 717
Sharex
Mińsk Mazowiecki, postów: 717
Piątek, 10 lutego 2017 17:49:34
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk jest przypisany do dziadowskiej księgi jak to się mówi. Nie widzę szans na pozbycie się tej podlaskiego wrzodu.
Żabodukt Postów: 78416
kumak
Żabodukt, postów: 78416
Piątek, 10 lutego 2017 17:58:06
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myślę że społeczeństwo obywatelskie się powoli krystalizuje.Nie ba co zwalać na jakaś klątwę czy zły los tylko trzeba walczyć o to co dla nas ważne.


Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK