11°C

56
Powietrze
Bywało lepiej...

PM1: 23.40
PM25: 36.09 (144,37%)
PM10: 54.34 (108,68%)
Temperatura: 10.75°C
Ciśnienie: 1013.81 hPa
Wilgotność: 87.25%

Dane z 21.10.2020 19:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Policjanci wyjaśnili sprawę włamań do skrzynek i kradzieży maseczek

30.09.2020
(fot.: mat. czytelników minskmaz.com)

Dwóch mieszkańców Mińska Mazowieckiego usłyszało zarzuty karne kradzieży z włamaniem do skrzynek listowych i kradzież maseczek, rozdawanych mieszkańcom na początku kwietnia przez władze miasta Mińsk Mazowiecki. Ustalenie osób odpowiedzialnych za ten czyn to efekt żmudnej i wnikliwej analizy materiałów postępowania oraz ustaleniom operacyjnym mińskich śledczych.

Pod koniec kwietnia mińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w kilku miejscach miasta uszkodzono skrzynki na listy i najprawdopodobniej zostały z nich skradzione rozdawane przez miasto Mińsk Mazowiecki maseczki wielorazowe dla mieszkańców. Był to czas wzmożonej walki z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov2 i sprawa ta była dla funkcjonariuszy priorytetem. Pisaliśmy o tym tutaj.

Pomimo podjęcia pierwszych działań, nie udało się dotrzeć do osób odpowiedzialnych za ten czyn. Policjanci o sprawie jednak nie zapomnieli. W efekcie żmudnej i wnikliwej analizy zgromadzonego materiału dowodowego oraz ustaleniom operacyjnym mińskich śledczych zatrzymano najpierw jednego, a za kilka dni drugiego z podejrzanych mężczyzn. Są to mieszkańcy Mińska Mazowieckiego w wieku 34 i 41 lat. Przedstawiono im zarzuty karne.

Po zebraniu kompletnej dokumentacji, przed kilkoma dniami podejrzanym uzupełniono zarzuty karne z art. 279 § 1 kodeksu karnego. Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali się dobrowolnie karze pozbawienia wolności. Jak ustalono, mężczyźni byli już uprzednio karani za podobne przestępstwa.

st. asp. Marcin Zagórski/g.p


Inne aktualności

OK