16°C

38
Powietrze
Dobre powietrze.
Pora na spacer z drugą połówką lub szaleństwa z dziećmi na czystym powietrzu!

PM1: 16.36
PM25: 22.58 (90,3%)
PM10: 30.19 (60,37%)
Temperatura: 16.11°C
Ciśnienie: 1006.51 hPa
Wilgotność: 92.73%

Dane z 20.05.2019 06:25, airly.pl


facebook

Jaka organizacja ruchu pod torami?

20.09.2018
(fot.: Leszek Siporski)

Na czas remontu ul. Siennickiej została zmieniona organizacja ruchu na przejeździe pod torami między ulicami Mrozowską i Limanowskiego. Wspomniany remont już się zakończył stąd też postanowiliśmy sprawdzić czy coś się w tym miejscu zmieni...

Przejazd pod torami łączący ulice Limanowskiego i Mrozowską to jeden najważniejszych punktów komunikacyjnych naszego miasta, który łączy jego północną i południową cześć. Nie dziwne więc, że ruch w tym miejscu odbywa się z dużym natężeniem.

Ze względu na remont ulicy Siennickiej podjęto decyzję o tymczasowej zmianie organizacji pierwszeństwa w tym miejscu, którą wprowadzono 19 kwietnia 2018. Zmiana ta była dość znaczna ponieważ na dotychczasowych prostych odcinkach pojawiły się znaki „Stop” a pierszeństwo uzyskały pojazdy wjeżdżające i wyjeżdżające spod torów (pisaliśmy o tym tutaj). Początkowo wielu kierowców jeździło na pamięć co sprawiło, że dochodziło do stłuczek. Jednak modyfikacje te, jak można było przeczytać między innymi w komentarzach na naszej stronie na Facebooku, odniosły zamierzony efekt - korki się zmniejszyły.

W miniony poniedziałek zakończył się remont ul. Siennickiej i pojawiły się pytania kierowców jaka organizacja ruchu będzie obowiązywała na stałe w tym miejscu.

Jak poinformował nas burmistrz Marcin Jakubowski, zapadła już decyzja aby ruch pod torami odbywał się na stałe w taki sposób, jak tuż po wprowadzeniu kwietniowych zmian. Czyli zostanie tak jak jest teraz plus przywrócony będzie zakazu skrętu w lewo dla wyjeżdżających spod torów w stronę ul. Mrozowskiej. Jak tłumaczy burmistrz, wpływ na taką decyzję miały sugestie kierowców oraz mieszkańców południowej częsci miasta, które licznie napływały do Urzędu Miasta oraz Zarządu Dróg Miejskich.

Inne aktualności

OK