17°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.50
PM25: 9.04 (21,59%)
PM10: 9.72 (60,26%)
Temperatura: 16.98°C
Ciśnienie: 1010.93 hPa
Wilgotność: 79.00%

Dane z 21.05.2024 23:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

żłobek

21 postów
Postów: 68
kdr
postów: 68
Środa, 2 lipca 2014 11:16:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szukam żłobka dla mojej córki (od 14m-ca chcę ją posłać do żłobka bo muszę wrócić do pracy) .Czy zna ktoś niedrogi żłobek z dobrą opieką?
Postów: 541
dianaro
postów: 541
Środa, 2 lipca 2014 13:09:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Mińsku są dwa-na Topolowej Jacek i Agatka i na Świętokrzyskiej -Delfinek.Znajdują się niedaleko siebie więc można podejść i o wszystko zapytać.Czesne ponoć w okolicach 700-800 zł.
Postów: 1
szlendak24
postów: 1
Środa, 2 lipca 2014 22:22:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tu zestawienie: Żłobki i Kluby Malucha z Mińska Mazowieckiego - http://www.e-zlobek24.waw.pl/tag/minsk-mazowiecki/
Mińsk Mazowiecki Postów: 10
przedszkole
Mińsk Mazowiecki, postów: 10
Czwartek, 3 lipca 2014 10:50:35
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ŻŁOBEK MAŁY SMYK ZAPRASZA DZIECI OD 5 MIESIĄCA DO 3 LAT.

ŻŁOBEK CZYNNY JEST OD GODZINY 6;00 DO 18;00 PRZEZ CAŁY ROK .

TEL. KONTAKTOWY 502 360 013.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE MALUCHY.
Postów: 68
kdr
postów: 68
Czwartek, 3 lipca 2014 20:17:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziękuję.
Mińsk Mazowiecki Postów: 135
wls
Mińsk Mazowiecki, postów: 135
Piątek, 4 lipca 2014 10:58:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A może zamiast żłobka jakaś opiekunka była by lepsza ?
Wiem, że żłobki mają teraz fajną ofertę ale jakoś stojąc jakiś czas temu i dziecko w podobnym wieku wolałam jednak jedną ciocię i dziecko mialo ją na wyłącznośc. A jak była chora to nie musiałam zwalniac się z pracy. A koszty wyszły podobne :)
Postów: 68
kdr
postów: 68
Niedziela, 6 lipca 2014 11:39:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moim zdaniem lepszy będzie żłobek - dziecko będzie miało kontakt z innymi dziećmi.
Mińsk Mazowiecki Postów: 162
koliberek
Mińsk Mazowiecki, postów: 162
Poniedziałek, 7 lipca 2014 09:23:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja też uważam, że żłobek i przedszkole to nic złego. Maluch przebywa z innymi dziećmi i całkowicie inaczej się rozwija..... Z nianiami bywa różnie niestety... aaa i przedszkole/żłobek wychodzi dwa razy taniej a wydaje mi się, że cena też tutaj jest ważna.
Targówka Postów: 7
iwomyr
Targówka, postów: 7
Poniedziałek, 7 lipca 2014 17:57:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Moja córka zaczęła chodzić do Małego Smyka na Targówce mając 17 miesięcy. Najpierw ze mną przez tydzień a później już sama. Nie zmieniłabym tej decyzji teraz ale ona nie chorowała więc nie miałam problemu z częstymi zwolnieniami z pracy. Ja od początku wiedziałam, że wolę żłobek niż opiekunkę. Płaciłam coś około 800 złotych. Małe grupy, własna kuchnia, fajne sale. Niestety decyzja chociaż trudna należy do Ciebie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 476
moni.r
Mińsk Mazowiecki, postów: 476
Środa, 9 lipca 2014 18:01:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeżeli ktoś ma zaufaną, sprawdzoną opiekunkę i stać go, żeby jej zapłacić to super. Ale żłobek czy przedszkole to też dobre rozwiązanie. Na pewno wolałabym posłać dziecko do żłobka niż zostawiać z nianią znalezioną z ogłoszenia. Wiele dzieci choruje początkowo, ale na szczęście ten okres zazwyczaj dość szybko mija.
Mińsk Mazowiecki Postów: 120
Kostka
Mińsk Mazowiecki, postów: 120
Piątek, 11 lipca 2014 21:51:49
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W tym tygodniu byłam świadkiem pewnej sytuacji, a dokładnie "spaceru" chyba żłobkowego. Nie wiem, którego żłobka był to tak mądry pomysł. Ale dokładniej.
Szłam ze swoimi dziećmi ze spaceru z parku w stronę ulicy Topolowej. Mijała nas grupa dzieci i "przedszkolanek". A wyglądało to tak:
pierwsza szła kobieta pchająca wózek x-lander, w wózku siedziało upchane dwoje dzieci z lizakami w buzi, z tyłu na wózku, chyba na dostawce wisiało kolejne dwoje (4 dzieci w wózku przeznaczonym dla jednego!!!), potem szło czworo dzieci, parami za rączki (także z lizakami w buziach), potem szła kolejna pani z dziećmi za ręce, i z tyłu szła kolejna trzecia pani z wózkiem spacerowym (tzw. parasolką!) i o zgrozo także upchaną czwórką dzieci! Każde dziecko miało po lizakach w buzi! Tak ma wyglądać "żłobek" czy przedszkole???????
Tak na marginesie ciekawe czy mamy tych dzieci wiedzą o upychaniu ich do wózków, o tym w jaki sposób są traktowane te dzieci i o tak naprawdę niszczeniu czyjejś własności, wózka.
To nie było śmieszne. Dla mnie, mamy dwójki dzieci to był widok tragiczny. Biedne dzieci...
Postów: 541
dianaro
postów: 541
Piątek, 11 lipca 2014 23:28:56
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zatem, nietrudno się domyślić, dzieci były albo ze żłobka "Jacek i Agatka"na Topolowej, albo z Delfinka na Świętokrzyskiej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 476
moni.r
Mińsk Mazowiecki, postów: 476
Sobota, 12 lipca 2014 13:03:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trzeba być bardzo uważnym przy wyborze przedszkola. Moja znajoma chcąc wybrać przedszkole dla dziecka umówiła się do kilku, żeby pobyć z córcią przez kilka godzin. W jednym była świadkiem posiłków. Obiad: mały kotlecik krojony na CZTERY dla czwórki dzieci. Jedno dziecko powiedziało, że się nie najadło i chce jeszcze, a pani ciepło, ale stanowczo odpowiedziała, że trzeba się dzielić, żeby dla wszystkich starczyło. Podwieczorek: pani stanęła z paczką flipsów na środku sali, dzieci jadły po kilka. Stawka żywieniowa w tym przedszkolu: 9zł. Jak znajoma mi to opowiadała to pomyślałam: zgroza. Są w mińsku fajne przedszkola, jednak trzeba być ostrożnym i nie czytać reklam, a najlepiej porozmawiać z rodzicami dzieci, które do danej placówki chodzą/chodziły. Życzę powodzenia i trafnych wyborów.
Postów: 68
kdr
postów: 68
Sobota, 12 lipca 2014 14:07:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wybrałam Małego Smyka - mam nadzieję że dobrze wybrałam i moje dziecko będzie szczęśliwe i będzie miało dobra opiekę.
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Sobota, 12 lipca 2014 22:12:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kdr, dobrze wybrałaś - dzieci mają świetną opiekę i warunki lokalowe również. Jest monitoring w każdej sali, w razie wątpliwości zawsze można zerknąć.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3
NataliaW
Mińsk Mazowiecki, postów: 3
Niedziela, 13 lipca 2014 14:47:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witam.
Żłobek "Jacek i Agatka" posiada teren zielony, który jest częścią integralną budynku. Dzieci wychodzą na niego bezpośrednio z lokalu. Żłobek działa zgodnie z ustawą, wyprowadzenie 15 dzieci poza teren placówki jest wręcz niemożliwe. Plac zabaw jest ogrodzony w taki sposób, że każdy kto przechodzi ma możliwość obserwowania zabawy i opieki maluchów ze żłobka.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3
NataliaW
Mińsk Mazowiecki, postów: 3
Niedziela, 13 lipca 2014 14:51:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Proszę zwrócić uwagę na to, że w rejestrze wpisane są TYLKO DWA ŻŁOBKI w Mińsku Mazowieckim. Tak zwane "grupy żłobkowe" są niezgodne z ustawą, która jest wprowadzona w 2011 roku. (do 2013 miały zniknąć te "grupy").
Postów: 144
monika-abram
postów: 144
Poniedziałek, 14 lipca 2014 10:27:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sugeruje Pani że przedszkola niepubliczne i punkty przedszkolne w Mińsku przyjmujące dzieci od 1,5 r.ż czy też mające grupy 2 latków robią to nielegalnie?
Mińsk Mazowiecki Postów: 3
NataliaW
Mińsk Mazowiecki, postów: 3
Poniedziałek, 14 lipca 2014 20:44:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przedszkola nie są przystosowane do przyjmowania i opiekowania się dziećmi do lat 3. Jest rozgraniczenie dzieci żłobkowych od dzieci przedszkolnych, ze względu na warunki lokalowe i predyspozycje opiekunek. Poza tym przedszkole i żłobek podlegają pod dwie zupełnie inne instytucje- pod oświatę podlegają przedszkola, natomiast żłobek pod ministerstwo pracy i polityki społecznej.
Posiadam wiedzę na ten temat, ponieważ sama pracuję w instytucji sprawującej opiekę nad dziećmi.
mińsk mazowiecki Postów: 1
moniasic
mińsk mazowiecki, postów: 1
Wtorek, 9 września 2014 20:22:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żłobek Michałek - jakieś opinie?

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK