10°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.95
PM25: 7.97 (53,13%)
PM10: 8.54 (18,98%)
Temperatura: 10.03°C
Ciśnienie: 1013.40 hPa
Wilgotność: 76.00%

Dane z 18.05.2024 06:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 08:34:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Szyc, Majdan, Wojewódzki, powiedzcie, co widzieliście" - apeluje po filmie o pedofilii Latkowski

Sylwester Latkowski, reżyser pokazanego dziś w telewizji publicznej filmu dokumentalnego "Nic się nie stało", nie zawahał się po premierze wystosować mocnego apelu do celebrytów. - Borys Szyc, Radek Majdan, Kuba Wojewódzki, powiedzcie, co widzieliście - powiedział na antenie.

Film "Nic się nie stało" opowiada o zjawisku pedofilii wśród celebrytów, koncentrując się głównie na sprawie pomorskiego lokalu Zatoka Sztuki, w którym miało dochodzić do wykorzystywania seksualnego nieletnich. Klub ten odwiedzali liczni celebryci.
Borys, opowiedz, co robiłeś

I właśnie do reprezentantów tego środowiska zaapelował już po emisji filmu reżyser, wymieniając ich z nazwiska:

"Borys, może czas nie tłumaczyć się, jak się tłumaczyłeś... że byłeś pijany wtedy, że ćpałeś, że mało pamiętasz. Chcę, żebyś po prostu powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem, co robiłeś, czego nie robiłeś. Jesteś dobrym aktorem, potrafisz grać [...] czas może wreszcie doprowadzić do sytuacji takiej, żebyś po prostu powiedział prawdę. Mam tę samą prośbę do Majdana, do Wojewódzkiego, do tych dziewczyn, które tam mignęły: opowiedzcie o tym, co się działo w Roofie. W miejscu do którego jak wchodziły inne osoby, to nie chciały się pokazać nigdy".

A następnie stwierdził:

Ja mam jeden problem. Osoby, które mówiły o was, boją się was. Boją się tego, że docierają do nich. Tak że pokazanie ich w jakiejkolwiek formie, ze zmutowanym głosem, z zaciemnieniem, nic nie daje. Jest tylko szansa, że prokuratura generalna wznowi tę sprawę, że nie uzna tylko, że kozioł ofiarny, "Krystek" [jeden z oskarżonych o seksualne wykorzystywanie nieletnich ws. Zatoki Sztuki - przyp. red.], zamyka sprawę [...] To nie może być tak, panowie i panie celebryci, aktorzy, ludzie, którzy byliście tak bezczelni, że wtedy, kiedy my dziennikarze i inni śledczy walczyli o prawdę w tej sprawie, robiliście poparcie, żeby się nie zajmować tą sprawą.
"Zanussiemu udało się wybrnąć ze sprawy Dworca Centralnego"

I padły kolejne mocne słowa:

To nie może być tak, jak udało się Krzysztofowi Zanussiemu w 2005 r., który wybrnął ze sprawy Dworca Centralnego. [...] "Krystkowi" zdjęto areszt. On za chwilę wyjdzie na wolność. Jak to jest możliwe, że człowiek oskarżony o pedofilię, mówię tu o Turczyńskim [współzałożyciel Zatoki Sztuki - przyp. red.], o przyjacielu celebrytów, waszym przyjacielu, Twoim przyjacielu, Borys.

Latkowski mówił też o Zanussim:

Wszyscy wiedzą, że ta sprawa dotyczyła jego, że jego nazwisko wypłynęło w śledztwie. Problem w tym, że dwójka chłopców została wywieziona z Warszawy, a jak wrócili, to już nic nie mówili. Jedną z najważniejszych spraw w sprawie pedofilii prowadził... komisariat policyjny. Trafiłem do chłopca, który miał więcej niż 16 lat, z którego skorzystał Krzysztof Zanussi. Chłopiec miał 16 lat, więc to już nie była pedofilia.
Bieniuk, zobacz, co z tobą zrobiono

Latkowski zwrócił się też do Jarosława Bieniuka, byłego piłkarza, dziś celebryty, który był przez pewną modelkę ze środowiska Zatoki Sztuki oskarżany o gwałt.

Byłeś przyjacielem, byłeś zaangażowany w ten klub, te imprezy, sam uczestniczyłeś w tym. Zobacz, co z tobą zrobiono, jak szantażowano ciebie. Zdecyduj się powiedzieć, co widziałeś. Przestańcie się chronić.

Dziś rano Latkowski mówił też o filmie i samym pedofilskim procederze w Polskim Radiu 24, w programie Michała Rachonia. Opowiadał, jak jeden z jego rozmówców określił Zatokę Sztuki jako "zatokę świń". - Zobaczył kokainę, nieletnie i młode dziewczynki. Zszokowany był tym, że obok "karków" bawiły się znane z gazet postacie, biznes - prezesi firm i spółek, aktorzy, artyści. (...) Nikt się niczym nie przejmował. (...) Kokaina walała się na stole - mówił. Dodał, że jak później wykazały badania, dziewczynkom podawano pigułki gwałtu.

Wspomniał również, że z jednego z klubów należących do sieci wychodziła Iwona Wieczorek, do dzisiaj nie odnaleziona nastolatka.

Sylwester Latkowski opisywał też, że lokal Zatoka Sztuki składa się z klubu na parterze i nieznanej dla wielu części na pierwszym piętrze, czyli lokalu The Roof. To tam miały się odbywać m.in. stosunki z małoletnimi, które były rejestrowane. - Kluczem do sprawy są nagrania prezesów wielu spółek warszawskich (...), biznesmenów, aktorów - podkreślił.

https://niezalezna.pl/330688-szyc-majdan-wojewodzki-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 08:35:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jest pierwsza reakcja na przejmujący apel Latkowskiego. Wojewódzki zapowiada proces!

Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da - zwrócił się do Sylwestra Latkowskiego na Facebooku Jakub Wojewódzki, celebryta i showman TVN. To jedna z osób publicznych, do których po telewizyjnej premierze swego filmu "Nic się nie stało" zaapelował Latkowski.

Borys [Szyc], może czas nie tłumaczyć się, jak się tłumaczyłeś... że byłeś pijany wtedy, że ćpałeś, że mało pamiętasz. Chcę, żebyś po prostu powiedział opinii publicznej, czego byłeś świadkiem, co robiłeś, czego nie robiłeś. Jesteś dobrym aktorem, potrafisz grać [...] czas może wreszcie doprowadzić do sytuacji takiej, żebyś po prostu powiedział prawdę. Mam tę samą prośbę do Majdana, do Wojewódzkiego, do tych dziewczyn, które tam mignęły: opowiedzcie o tym, co się działo w Roofie [lokal Zatoka Sztuki składa się z klubu na parterze i nieznanej dla wielu części na pierwszym piętrze, czyli lokalu The Roof. To tam miały się odbywać m.in. stosunki z małoletnimi, które były rejestrowane - przyp. red.]

- mówił dziś m.in. Latkowski po pokazie w TVP swego filmu o pedofilii w środowisku celebrytów.

Wspominał też o "podwładnym Edwarda Miszczaka" (dyrektor programowy TVN), który miał urządzać seksualne castingi dla chłopców. Tutaj jednak nazwiska Wojewódzkiego nie wymienił.

TVN-owski celebryta po emisji rozmowy z Latkowskim napisał na Facebooku m.in.:
W sposób haniebny i kłamliwy starałeś się wmieszać zarówno mnie jak i bliską mi osobę w brutalną aferę kryminalną Zatoki Sztuki. Próba przekonania świata, że bywając tam stawałem się uczestnikiem tamtejszych patologii tudzież ich cichym wspólnikiem to absurd i zwykłe przestępstwo. [...] Naraziłeś na publiczny lincz zarówno mnie jak i tych których kocham. W imię bezlitosnej propagandy i odwetu. Dla mnie jesteś płatnym medialnym zabójcą.

I zapowiedział, że pozwie zarówno Latkowskiego, jak i TVP:
Twój mecenas Jacek Kurski nie ukrywał, że wasz film ma być odpowiedzią na kino Braci Sekielskich. Zaiste prawi z was chrześcijanie. Jeśli tak ratujecie Polski Kościół to jestem ciekaw jak ratować będziecie siebie. Bo ja nie powiem – Nic się nie stało. Idę z tobą i TVP do sądu. Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym.

https://niezalezna.pl/330695-jest-pierwsza-reakcja-n...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 08:52:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pamiętacie „Hossa”? Poznański sąd zdecydował: „Król mafii wnuczkowej” pozostanie na wolności!

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/23108-pamietac...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 13:31:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TYLKO U NAS. Kto nawołuje do fizycznych ataków na policjantów? ZOBACZ NAJAKTYWNIEJSZYCH TROLLI

Protest tzw. przedsiębiorców w Warszawie ma być kontynuowany w najbliższy weekend. Czy znów dojdzie do rozruchów i prowokacji wobec policji, jak miało to miejsce ostatnio?

https://wpolityce.pl/polityka/501211-tylko-u-nas-kt...
Żabodukt Postów: 78475
kumak
Żabodukt, postów: 78475
Czwartek, 21 maja 2020 17:28:52
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
15 maja utwór Kazika zdobył 1. miejsce Listy Przebojów Trójki. Dzień później Polskie Radio anulowało głosowanie słuchaczy #onet10 https://www.facebook.com/OnetKultura/videos/32055030495...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3426
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3426
Czwartek, 21 maja 2020 17:35:50
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„Wybierał najmłodszych”. Latkowski opowiada o „gwieździe” i rozmowie z dyrektorem TVN

Sylwester Latkowski, autor filmu dokumentalnego „Nic się nie stało”, opowiedział o swojej rozmowie z „decydentem” pewnej telewizji komercyjnej. Jak przyznał, chodzi o Edwarda Miszczaka, dyrektora programowego TVN, do którego zaapelował – jak wynika ze słów reżysera – by poprosił „swoją gwiazdę, żeby zaczął kontrolować dowody osobiste”. Latkowski sugeruje, że telewizyjna gwiazda (nie zdradza jej nazwiska) jest częstym gościem klubów gejowskich, skąd „zamawia chłopców”. – Trójka specjalnie przygotowanych chłopców staje przed nim, on zawsze wybiera najmłodszego – relacjonował Latkowski.
O swojej rozmowie z Miszczakiem reżyser opowiedział na antenie TVP1 w środę, po emisji opowiadającego o pedofilii filmu „Nic się nie stało”. Dokument pokazuje kulisy działania Krystiana W., ps. Krystek, określanego przez media „łowcą nastolatek”, a także sopockiej Zatoki Sztuki, gdzie dochodzić miało do molestowania młodych dziewczyn i gdzie bywali celebryci. Latkowski podkreśla, że w pokazanych w materiale klubach bywała także „śmietanka towarzyska” Warszawy.

Dziennikarz właśnie na to zwracał uwagę po pokazie. Wskazywał na powiązania pedofilii z show-biznesem, osobami znanymi z pierwszych stron gazet i podkreślał, że problem nie ogranicza się jedynie do ludzi Kościoła, jak sugerują niektóre środowiska.

Decydent z TVN

Jako jeden z przykładów wymienił „gwiazdora telewizyjnego”, na temat nielegalnych praktyk którego rozmawiał z jednym z szefów stacji.

Wspomniany „decydent” telewizji – jak wynika z relacji Latkowskiego – miał pretensje, że dziennikarz „czepia się tych jego celebrytów, a szczególnie jednego”.
– Powiedziałem: słuchaj, ja się go nie czepiam. Mam do niego tylko prośbę, bo on ma taki zwyczaj, jest biseksualny, jak zamawia chłopców, robi taki casting. Ci chłopcy są przygotowywani dla niego specjalnie – jest trójka chłopców, stają przed nim u niego w domu, on wybiera zawsze najmłodszego – opowiadał Latkowski.

Dopytywany przez prowadzącego telewizyjną debatę, o kogo chodzi, powiedział, że rozmawiał z Edwardem Miszczakiem, dyrektorem programowym TVN. Zasugerował tym samym, że to „gwiazda” tej stacji ma „zamawiać chłopców” i „wybierać najmłodszych”. Mówił też, że wymiana zdań miała miejsce „przy okazji rozmowy na temat molestowania i mobbingu” oraz Kamila Durczoka.

– Poprosiłem wtedy tego decydenta telewizyjnego, żeby poprosił swoją gwiazdę, żeby zaczął kontrolować dowody osobiste – kontynuował Latkowski. Nie powiedział jednak, o którą „gwiazdę” chodzi.
Żabodukt Postów: 78475
kumak
Żabodukt, postów: 78475
Czwartek, 21 maja 2020 17:56:30
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żołnierz zwyciężył, politycy zawodzą

18 maja 1944 r. Polacy zdobyli Monte Cassino.
Okupili to zwycięstwo ponad tysiącem zabitych i ponad trzema tysiącami rannych, z których wielu jeszcze miesiącami umierało w szpitalach. Wiedzieli już o zdradzie aliantów w Teheranie i chcieli przypomnieć o Polsce możnym tego świata. Tymczasem w imieniu ZSRR, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych ustalono nową granicę wschodnią Polski i ZSRR na tak zwanej linii Curzona. Tak Polska utraciła Kresy Wschodnie na rzecz Związku Radzieckiego.
Na prośbę prezydenta Roosevelta, liczącego na głosy Polonii amerykańskiej, utajniono postanowienia wielkiej trójki w kwestii polskiej. Większość żołnierzy Andersa pochodziła ze wschodnich terenów przedwojennej Polski.

Żołnierze 2 KP walczyli o godność Polaka i szacunek aliantów. Pokazali bohaterstwo i skuteczność w walce.
Zawiedli politycy. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść.

W Jałcie Churchill i Roosevelt uznali zgodność działań NKWD z konwencją dotyczącą prowadzenia wojny na lądzie – w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, spokoju i porządku na tyłach Armii Czerwonej na terytorium Polski. Sojusznicy dali Stalinowi carte blanche na siłowe zniszczenie podziemia zbrojnego – przede wszystkim Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych. Roosevelt zapewnił Stalina, że Stany Zjednoczone nigdy nie będą popierać tymczasowych władz polskich, które byłyby wrogie jego interesom.

Dziś politycy sprzedają Polskę przy błyskających fleszach.
PiS-rząd łamie demokratyczne zasady państwa prawa i kpi z naszej historii. Dzieli polską krew, która była przelewana na wszystkich frontach walki o niepodległość ojczyzny.
Kpi z honoru polskich żołnierzy walczących o Polskę, nazywa ich bandziorami, a bandziorów np. „Burego” bohaterami.
Żołnierzy walczących o Monte Cassino PiS jakoś szczególnie w swojej krytyce oszczędza. Ciekawe, czy tak by było, gdyby ktoś im powiedział, że o klasztor walczyli też polscy Muzułmanie, Żydzi, Prawosławni, ateiści, a po drugiej stronie starcia zbrojnego krwawili spadochroniarze niemieccy rekrutujący się z terenów Śląska?
Jeśli zwiedzicie miejscowość Cassino, to na uboczu, w niewielkim lasku, znajdziecie cmentarz żołnierzy niemieckich z tamtych czasów. Zadbany i pamiętany. Przeczytacie tam na nagrobkach nazwiska walczących po przeciwnej stronie Nowaków, Kowalskich, Polaków i Malinowskich…
Z resztą, 3 Brygada Strzelców Karpackich była w dużej części sformowana z żołnierzy, którzy uciekli z niemieckiego wojska, lub dostali się do niewoli i chcieli walczyć dalej o swoją polską przyszłość.

Wszystkim żołnierzom, którzy walczyli z bronią w ręku za wolną ojczyznę - przesyłam wyrazy mojego głębokiego szacunku. Pamiętam i pochylam głowę, jako Polak, ale i były dowódca jednostki karpackiej i prezes „Karpatczyków”.

Politykom, dzielącym naród, tak wtedy, w czasach wojny, jak i teraz izolujących Polskę w świecie - wyrazy oburzenia i pogardy.
Polska wam też tego z pewnością, nie zapomni.

Adam Mazguła
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 18:01:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Były prezenter Trójki zdradza, jak układano listy przebojów! „Czytają gotowce przysyłane z płytowych wytwórni”!

Nagle dostawałem uwagi do audycji, które były dla mnie niezrozumiałe (…) Domyśliłem się, że to na wypadek gdybym miał zniknąć. A potem usłyszałem, że mogę nadal robić audycję, ale bez honorarium – mówi w rozmowie z Niezależna.pl Bogusław Nowicki, twórca słynnej audycji „Piosenki z tekstem”. Dziennikarz i artysta odszedł z rozgłośni, kiedy jej szefową była Magdalena Jethon, niedawno okrzyknięta przez opozycję „strażniczką wolności słowa”. Nowicki zdradził nam również, jak powstawały listy przebojów.

Jest pan twórcą i pomysłodawcą kultowej audycji zatytułowanej „Piosenki z tekstem”, która do połowy lat dziewięćdziesiątych emitowana była na antenie Radia Kielce oraz w radiowej „Trójce”.

Tak, od zawsze bliskie były mi klimaty piosenki autorskiej, satyrycznej. Takie piosenki były wykonywane tylko na koncertach. W mediach nie było dla nich miejsca. Wszystko wtedy podlegało cenzurze i wpadłem na pomysł, żeby zrobić audycję złożoną z takich właśnie piosenek, a całość dać do cenzury jako audycję literacką, bo kontrolowano również moje zapowiedzi i kontekst w którym prezentowałem utwory. Dzięki temu organizacyjnemu zabiegowi ważna polska twórczość trafiała na antenę. Nikt tego przede mną nie robił. To się sprawdziło, grono słuchaczy było ogromne, nagrywano program na kasety i tworzono prywatne archiwa z „Piosenkami z tekstem”. Do dziś odbieram sygnały słuchaczy wspominających tę formę prezentacji istotnych artystycznie utworów.

Audycji „Piosenki z tekstem” powstało sporo ponad tysiąc, z Programem Trzecim Polskiego Radia współpracował Pan ok. 11 lat. Zaliczono Pana również do grona „osobowości Trójki”. Jednak stosunki z rozgłośnią zaczęły psuć się, kiedy funkcje kierownicze zaczęła sprawować tam Magdalena Jethon.

Ale najpierw było pięknie. Z okazji jakiegoś okrągłego jubileuszu Trójki słuchacze w plebiscycie wybierali osobowości Trzeciego Programu Polskiego Radia. Pani Jethon jako dziennikarka dostała najprawdopodobniej zlecenie na nagranie wywiadów z osobami znajdującymi się na liście „osobowości”. Ku mojej radości i ogromnej przecież satysfakcji obok tuzów pierwszej wielkości znalazłem się i ja, choć lista była dość krótka. Już podczas tamtego wywiadu z klimatu rozmowy odczytałem, że moja tam obecność to jakieś przeoczenie. Po jakimś czasie owa pani redaktor została szefową Trójki i zaczęło być ciężko. Nagle dostawałem uwagi do audycji, które były dla mnie niezrozumiałe. Proszono, abym po piosence nie mówił nic do chwili, aż ucichną oklaski. Okazało się, że w ten sposób pozyskiwano do archiwum moje oryginalne nagrania. Domyśliłem się, że to na wypadek gdybym miał zniknąć. Mój materiał był ważny. Te powycinane piosenki są w redakcji do dziś. A potem usłyszałem, że mogę nadal robić audycję, ale bez honorarium.

Czy rozgłośnia miała wówczas jakieś problemy finansowe? Czy inni pracownicy też mieli problem z wypłatami?

Nie sądzę. Tutaj ewidentnie chodziło o moje poglądy. Zawsze kochałem artystycznych rebeliantów i tacy znajdowali drogę na antenę. Nie zaniedbując przecież i tych o bardzo wyważonych poglądach. Ale nie jest miło być w środowisku gdzie cię nie chcą. Nie musiałem. Mogłem powrócić do działalności artystycznej. Pracując bez honorariów, co przecież oznaczało, że i bez akceptacji prowadziłem jeszcze „Piosenki z tekstem” przez dwa, trzy miesiące.

Koledzy z branży namawiali mnie, żeby jednak zostać, że potrzebna taka forma promocji polskich twórców, ale nie dałem rady i odszedłem z „Trójki”. Odszedłem? Poszedłem do domu. To było bardzo miękkie rozstanie. Tytuł „Piosenki z tekstem” wszedł do obiegowego języka i to mi pozostało. Ale pozostało. I jeszcze to, że byłem wybrańcem słuchaczy w plebiscycie. Po jakimś czasie zorientowałem się, że tytuł „Piosenki z tekstem” w kontekście Trójki nie istnieje w internecie. Paradne, że wygrane z moich audycji piosenki gościły jeszcze wielokrotnie na antenie, a do prezentowania ich pojawili się inni, zdolniejsi. C'est la vie.

Przy okazji oczywiście szkoda, że ogromny obszar aktywności artystycznej polskich twórców nie znajduje miejsca w radiu, które pretenduje do miana kulturotwórczego. Ale to temat na osobny rozdział.

Od kilku dni w mediach nakręcana jest afera dotycząca cenzury w „Trójce”. Znając to środowisko i ludzi tam pracujących jak Pan ocenia całą tę sytuację?

Oj, to temat który przerasta swoim ogromem wymiar mojej wypowiedzi. Podchodząc osobiście po prostu się z tego śmieję. Pewien uznany redaktor zapędził się i rozprawia nad dramatem, gdy „cenieni dziennikarze muzyczni” tracą pracę. Cenieni? Czego Ci panowie dokonali, że są cenieni. Czym wzbogacili naszą polską kulturę? Odczytują od lat kolejność list przebojów, czytają gotowce przysyłane z płytowych wytwórni ekscytując się datą urodzin jakiejś przebrzmiałej, zagranicznej gwiazdy, którą pamiętają z dzieciństwa. Przecież to i archaiczne i infantylne. A do tego zauważyłem, że wielu ludzi, którzy przewinęli się przez „Trójkę” operuje terminami, których znaczenia kompletnie nie rozumie. Czasami mam wrażenie, że to efekt pracy w słuchawkach. Taka radiowa choroba, z której wynika szczodrze odwzajemniona miłość do samych siebie.

https://niezalezna.pl/330814-byly-prezenter-trojki-z...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 18:10:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lewactwo zawyje. Przedstawiciele USA w WHO chcą ochrony życia poczętego!

https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/23116-lewactwo...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 18:11:55
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nic już nie zdziwi! Aborcja za pieniądze firmy pornograficznej!

Amerykanin Phil Harvey jest przedsiębiorcą branży pornograficznej. Jego firma Adam & Eve zajmuje się sprzedażą filmów „dla dorosłych”, tzw. seksualnych zabawek i prezerwatyw.

Według brytyjskiego „Mail on Sunday”, wartość sprzedaży firmy Harveya za 2019 r. określono na ok. 70 milionów dolarów. Adam & Eve rozprowadza też darmowe i bardzo tanie prezerwatywy we wszystkich krajach świata.

Głównie w Afryce i Indiach. Brytyjski tabloid, w tekście dotyczącym działalności firmy Phila Harveya ujawnił, że przekazał on – od 1995 r. - ponad 9 milionów dolarów „aborcyjnemu gigantowi” Marie Stopes International.

„Phil Harvey spędził życie na obronie reprodukcyjnych i seksualnych praw i zdrowia. Jesteśmy dumni, że nadal wspiera naszą organizację” - powiedzieli w rozmowie z tabloidem przedstawiciele MSI, firmy, która rocznie zabija ok. 5 milionów nienarodzonych dzieci.

We wspomnianym tekście przytoczono też wypowiedź przedstawicielki jednej z brytyjskich organizacji pro-life SPCU.

W rozmowie z dziennikarzami Alithea Williams wskazała na hipokryzję Marie Stopes International, która kreując się na firmę, która służy kobietom, korzysta z pieniędzy pozyskiwanych w wyniku wykorzystywania kobiet dla potrzeb przemysłu pornograficznego.

Za:pch24.pl
https://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/23113-nic-juz-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 21 maja 2020 18:16:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Za polubienie czy udostępnienie wpisu możesz zostać współwinnym. Przełomowy wyrok

Za polubienie czy udostępnienie wpisu na portalu Facebook możesz zostać współwinnym. Przełomowy wyrok zapadł w Szwajcarii.

Sąd Federalny w Szwajcarii podtrzymał wyrok wydany przez sąd w Zurychu i orzekł, że polubienie wpisu, czyli popularny „like”, czy też udostępnienie postu może sprawić, że zostanie się… współwinnym. O sprawie szerzej przeczytamy w dzienniku „Neue Zuercher Zeitung”.

Orzeczenie szwajcarskiego sądu dotyczy sprawy jeszcze z 2015 roku, czyli konfliktu pomiędzy aktywistami na rzecz praw zwierząt. Erwin Kessler, był przedstawiany przez innego aktywistę jako „neonazista pormoujący brunatne i antysemickie tezy”. Sprawca zniesławienia miał nie tylko klikać „like”, ale też udostępniać posty na facebookowych grupach.

Prawnicy uznali, że taka działalność na portalu społecznościowym może mieć charakter zniesławiający. Sąd przychylił się ku interpretacji prawników, podkreślał jednak, że każda sprawa musi być rozpatrywana indywidualnie. Warto zaznaczyć, że to pierwsze orzeczenie na poziomie federalnym.

https://medianarodowe.com/za-polubienie-wpisu-wspolwinny...
Żabodukt Postów: 78475
kumak
Żabodukt, postów: 78475
Czwartek, 21 maja 2020 19:32:07
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
21 maja 2020
Bandyci nie oddadzą dobrowolnie władzy, trzeba im zabrać!
Bandyci nie oddadzą dobrowolnie władzy, trzeba im zabrać!
Podziel się ze znajomymi
Bandyci nie przestrzegają prawa, to też nie przyjmują do wiadomości, że ktoś im coś zabierze zgodnie z prawem. Dlatego prędzej oszukają, pobiją, podpalą, ukradną albo zamordują, niż cokolwiek stracą.

Żyjemy w czasach,
w których to władza jest głównym nośnikiem bezprawia.
Jedynym obowiązującym obecnie prawem w Polsce jest wola Jarosława Kaczyńskiego.

Ten wzorzec osobowy rządzącej „rasy panów” łowi w społeczeństwie niedowartościowane szumowiny i jeśli są dostatecznie skompromitowani, aby można było nad nimi skutecznie panować, wyznacza im najwyższe stanowiska państwowe i przyznaje niebotyczne pieniądze, którymi muszą się dzielić.
Tacy gangsterzy są najwartościowsi dla reżimu, który świadomie tworzy bałagan i chaos prawny, by bezkarnie podważać zapisy Konstytucji i prawa społeczeństwa obywatelskiego.

Symbolem tej władzy jest tworzenie strachu i bałagan,
który spowodował katastrofę smoleńską. Są też symbole personalne, jak ministrowie ułaskawieni, nawykowy kłamca, jako premier, czy przestępca generalny, który nie wszczął już ponad 300 potencjalnych przestępstw tej władzy. Znamienne, że jest on szefem koalicyjnej partii Zjednoczonej Prawicy.
O jakości partii „bez żadnego trybu” świadczą jej wice prezesi. Taką pozycję ma niszczyciel polskiej armii i kontrwywiadu, oszust smoleński Antoni Macierewicz, sprzecznie z prawem ułaskawiony Mariusz Kamiński, młodociany złodziej Joachim Brudziński, czy wyniesiona ponad Konstytucję Beata Szydło…
Nie inaczej jest w następnych szeregach wpływowych stanowiska państwowych, które stały się partyjnym łupem. Nie będę ich wymieniał, bo można wszystkich wrzucić do jednego kubła wyselekcjonowanych moralnych śmieci i nikt z tych aferzystów nie powinien poczuć się zagubiony.


Jak to możliwe, że Polacy wybrali takich piratów?


Kluczem do władzy w Polsce jest „narodowa” religijna i zawodowo agresywna propaganda kłamstwa.

Jarosław Kaczyński kupił sobie biskupów, którzy z biur parafialnych zrobili biura polityczne PiS-u. To z kolei spowodowało „przejęcie” Boga dla PiS-u i wykorzystanie religii do ich celów. Kościół przejął też znaczną część propagandy patriotycznej, w której tylko katolicy są Polakami.
To pozbawienie obywatelstwa połowy Polaków, podzieliło społeczeństwo na naszych i wrogów. Podkreślam, nie innych współobywateli, nie innych społeczności, ale wrogów Polski.
W tym celu Jarosław Kaczyński wyznaczył na nieformalnego ministra agresji propagandowej PiS-u, twórcę dyspozycyjnego oszustwa o dziadku z Wehrmachtu — Jacka Kurskiego.
Ten brukowy rzezimieszek obrzydził nam słowo „narodowy”, bo zawłaszczył to słowo klucz do określenia agresorów partyjnej PiS-władzy.

Tysiące byłych dziennikarzy zatrudniono w charakterze PiS-zakłamywaczy rzeczywistości, aby „narodowy”, określało PiS-Polaków, a wszystkich pozostałych wyrzuciło poza naród w określeniach „drugiego sortu”, czy „opcji niemieckiej”…


TVP i zdecydowana większość mediów na polskim rynku nie zatrudnia dzisiaj ani jednego redaktora, ale urzędników masowej propagandy kłamstwa.


Jarosław Kaczyński stał się najbardziej wpływowym politycznie i jednym z najbogatszych ludzi w Polsce. Stało się tak dlatego, że każdy członek partii wyznaczony na stanowisko w państwie, płaci mu haracz, jak w każdej mafii. Nazywa się to składka specjalna i wynosi od kilkunastu procent, nawet do 2/3 wynagrodzenia członka PiS. Niewielu wie, gdzie są te olbrzymie zebrane pieniądze. Ta sytuacja również tłumaczy, dlaczego tak wysokie zarobki otrzymują członkowie tej partii. Przecież 100 tys. złotych pensji, która to wielkość wcale nie jest jednostkowa, przekłada się na ponad 60 tys. dla Kaczyńskiego!


W celu ochrony tego majątku i wpływów przejęto dla partii wszystkie instytucje finansowe, ważniejsze banki, służby specjalne i prokuraturę.


Jarosław Kaczyński nie zamierza oddać
taką „kurę znoszącą złote jaja” i ma wielkie ambicje, dlatego specjalnie wzmacnia PiS-policję.
Dzisiaj, to właśnie policja najbardziej jaskrawo pokazuje bezprawie tej machiny zamordyzmu, która powoli, ale skutecznie zawłaszcza Polskę dla PiS-u.
Pod zasłoną pandemii, dokonuje ona podziału na tych, których prawo bezwzględnie obowiązuje i tych poza prawem. Dziś Konstytucję PiS zastępuje zarządzeniem ministra i policja to akceptuje i egzekwuje!? To na tej podstawie obrazem tej władzy stały się dzisiaj kuriozalne represje, zdegradowanej przez społeczeństwo policji do nazwy PiS-ZOMO lub PiS-milicja, ale i kary administracyjne, bezpodstawna agresja, używanie gazu, bezprawne zatrzymania, skuwanie kajdanami pokojowo protestujących ludzi i wywożenie poza miejsce zamieszkania, aby po bezprawnych przeszukaniach i szkalowaniu nakładać mandaty lub kary administracyjne.

Granatowy faszysta i zamordysta jest komendantem tej formacji. To on szuka inspiracji w chińskiej szkole bezpieki politycznej i rozlicza podwładnych z ilości mandatów i interwencji w obronie partii Kaczyńskiego, a nie ze stanu bezpieczeństwa obywateli. Doszło do tego, że pluton, a nawet kompania PiS-milicji pilnuje pomnika, aby nikt niepowołany nie złożył hołdu ofiarom PiS-bałaganu i niekompetencji…


W tej sytuacji, czy są tacy, którzy wierzą, że Andrzej Duda przegra wybory?


Nie ma takiego łajdactwa,
którego w obronie swojej władzy, bezkarności i bogactwa nie jest w stanie zrobić Jarosław Kaczyński.

Widząc to, co się już dzisiaj dzieje z nieprzeprowadzeniem wyborów, braku publikacji ustawy o wyborach, zapowiadanie niemożliwości zebrania podpisów na prezydenckiego kandydata Rafała Trzaskowskiego, to tylko przedbiegi bezprawia.
To już nie jest święto demokracji, służba narodowi. Musimy w końcu nazwać to, co organizuje nam ten reżim średniowiecza.


To zaborcy Polski!


Musimy się jednoczyć
w walce z tak zdefiniowanym przeciwnikiem.
Rekomenduję bezwzględną blokadę wszystkiego, co jest związane z PiS-em, od nienazywania ich ministrami, redaktorami, wojewodami…, po bojkotowanie inicjatyw ich biur, udziału w życiu publicznym ich liderów i członków.
Zacznijmy od tego, co zrobić możemy. Publikujcie prawdę o tej władzy, używajcie gwizdków, stawiajcie opór pod pozorem czegoś ważnego, noście koszulki z napisami, maseczki z hasłami…, to powinna być bieżąca praca podstawowa zmierzająca do uświadamiania Polaków, co się dzieje w kraju. Musi ona wzmacniać nas i pokazywać, że nie jesteśmy sami. Musimy wrócić do obserwacji wyborów, do ujawniania każdego bezprawia, odnoszenia się do wspomnianych 300 potencjalnych przestępstw władzy…

Jeśli ktoś ma pomysł, jak zachęcić w końcu do aktywności członków opozycyjnych partii, doradzajcie.


Jeśli mamy jeszcze szacunek do samego siebie oraz do wartości, które są naszym drogowskazem postępowania i utrzymania obywatelskich wolności, musimy być mądrze aktywni. W przeciwnym razie będziemy musieli uciekać z własnego kraju przed „prawdziwymi Polakami” uzbrojonymi w „miecze Chrystusa” lub nauczyć się błagać o chleb w zrujnowanym kraju.

Adam Mazguła
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Czwartek, 21 maja 2020 19:34:08
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chrońmy naszą wolność przed ludźmi pokroju mazguły i kumaka zleceniobiorcy.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 22 maja 2020 07:35:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Jeśli mamy jeszcze szacunek do samego siebie oraz do wartości, które są naszym drogowskazem postępowania i utrzymania obywatelskich wolności, musimy być mądrze aktywni. W przeciwnym razie będziemy musieli uciekać z własnego kraju przed „prawdziwymi Polakami” uzbrojonymi w „miecze Chrystusa” lub nauczyć się błagać o chleb w zrujnowanym kraju.

Adam Mazguła"

opary z mazgułowa szkodzą jak widać , skutki zidiocenia wydają się być nieodwracalne
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 22 maja 2020 07:35:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bosak: W "Trójce" była grupa dosyć przemądrzałych redaktorów o lewicowych poglądach, którzy uważali radio za swoje udzielne księstwo

https://wpolityce.pl/polityka/501319-bosak-w-trojce...
Żabodukt Postów: 78475
kumak
Żabodukt, postów: 78475
Piątek, 22 maja 2020 08:46:36
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Panie Jarosławie Kaczyński
Przykro mi stwierdzić, ale uważam, że poprzez łamanie prawa i konstytucji, ta władza PiS jest nielegalna, bo nie dochowała demokratycznych zasad, na jakich ponoć została wybrana i obłudnie wsparła się krzywoprzysięstwem na konstytucję i – co kuriozalne – przed własnym Bogiem.

Jesteście nielegalnym rządem bezprawia, tak jak Pan jest nielegalnym i niekonstytucyjnym dyktatorem.

Wspierają Pana nielegalni, bo zakłamani w wierze biskupi.

Kieruje Pan nielegalną grupą przestępczą na narodową skalę.

Pańscy wyznawcy używają nielegalnego, przypisanego Polsce, a nie PiS-owi godła, barw narodowych i nazwy.

Nie jesteście Polskimi władzami, reprezentujecie interesy jedynie ok. 20% zmanipulowanych propagandą kłamstwa obywateli.

Jesteście zorganizowaną bandą przestępców, zawłaszczającą sobie prawo do tworzenia w naszym kraju rasy nadludzi i podporządkowanych im niewolników.

Wszystkie Wasze niezgodne z prawem ustawy i przepisy, wszystkich Waszych wyznaczonych lub powołanych urzędników, dowódców, dyrektorów i Was, niedotrzymujących złożonej przed narodem przysięgi – posłów PiS, uważam za nielegalnych.

Jako zwykły obywatel, wzywam Pana i Pańskich wyznawców do natychmiastowego opuszczenia stanowisk państwowych i poddania się procedurze oceny prawnej Waszej odpowiedzialności za zniszczenie kraju.

Nie zamierzam Wam służyć, dlatego wypowiadam posłuszeństwo Pańskiej nielegalnej atrapie władzy.

Panie Jarosławie Kaczyński,
słuchałem, kiedy powiedział Pan, że musicie dokończyć „reformę sądów”, bo inaczej te sądy zniszczą wszystkie „reformy”, które Pan był łaskaw nam narzucić.

Obaj wiemy, że dla propagandy i kupienia sobie poklasku niewykształconych ludzi słowem reforma, nazywa Pan zawłaszczanie i upartyjnianie. W tej sytuacji, mając szacunek do prawdy, należałoby powiedzieć:

My, ludzie PiS-u, musimy podporządkować sobie sądy, wyznaczyć tam spolegliwych nam prawników, najlepiej niewiele rozumiejących, ale oddanych partii, bo wprowadzając bezprawne zawłaszczanie i upartyjnianie wszystkich pozostałych dziedzin życia w Polsce, mądrzy i niezależni sędziowie, są w stanie zatrzymać ten marsz po absolutną władzę.
Obaj też wiemy, że partia, to Pan.

Upraszczając, należałoby powiedzieć:

Jeśli Panu nie oddadzą kontroli nad sądami, to nastąpi upadek Pana i całej podłej zmiany. Co za złowieszcza wróżba, bo w tej sytuacji nie będzie Pan bohaterem narodowym, a satrapą i zdrajcą? Wszyscy się zorientują, że bez żadnego trybu zrobił Pan z rozwijającej się Polski dziki kraj podzielonych i skłóconych ludzi. Panu to nie wystarcza, dalej wysyła Pan agresję w szeregi swoich wyborców. Ludzie już nie rozmawiają, a krzyczą, kłócą się nawet w rodzinach.

Panie J Kaczyński,
tymczasem Pan ma się dobrze i nie mówię tu o stanie zdrowia, bo to pilnie strzeżona tajemnica.

Pańska władza dobrze się bawi i dzięki kompromitującemu wyrokowi mgr J. Przyłębskiej i jej podobnych stała się bezkarna, stojąca ponad prawem, nieomylna, prawie już święta. Na jej podstawie można uniewinnić pańskich przestępców, zanim ktoś odważny przedstawi im zarzuty. Mogą teraz spokojnie korzystać z nieograniczonej władzy, pomnażając swoje bogactwo i panować nad ludźmi.



Tymczasem Pańscy PiS-owscy prokuratorzy stosują prawo wybiórczo i w interesie partii. Policja stosuje represje na ulicach i szuka starcia z pokojowo protestującym społeczeństwem. Media, podporządkowane Pańskiej grupie trzymającej władzę, prowokują i okłamują naród na niespotykaną dotąd skalę. Coraz więcej odnotowujemy „samobójstw” wśród dziennikarzy i ludzi, którzy znają kulisy waszych podłości.

Niszczy Pan wszystko, co jeszcze nie zdołał przejąć w podporządkowanie partii. Aktualnie demoluje Pan Konstytucję i wolne wybory, tak jak już zniszczył Pan niezależną prokuraturę, sądownictwo, państwowe wojsko, policję, samorządy, edukację, upokorzył niepełnosprawnych, lekarzy… Nie liczy się dla Pana nasze zbiorowe bezpieczeństwo, dobrobyt, wzajemny szacunek, międzynarodowy mir i sojusze, liczy się pańska chora z urojeń fobia.

Dlaczego Pan to robi? Za co tak Pan nienawidzi Polaków?
Bo skończył Pan komunistyczną szkołę, bo biorąc pod uwagę, kto był Pana promotorem, to posługuje się tytułem bolszewickiego doktora? Bo nie został Pan bohaterem Solidarności i mógł Pan spać do południa, kiedy bito i poniżano aktywistów związkowych? Mści się Pan za brak rodziny, niespełnienie seksualne, za starość i chorobę, za własne niechlujstwa i bałagan, który doprowadził do katastrofy smoleńskiej i utraty brata? Współczuję, ale ogarnij się facet! Nie jesteś pępkiem świata i jedynym, który utracił kogoś w życiu!

Panie J. Kaczyński,
niezależnie od tego, jaki jest powód Pańskich niszczycielskich zapędów, nie zostanie Pan świętym.

Otoczył się Pan biskupami takimi samymi jak Pan, którzy niszczą dla Pana i swoich korzyści Kościół w naszym kraju. Wspierają oni Pańską myśl o wielkiej Polsce, która podporządkuje Panu inne chrześcijańskie narody Europy.

Pomaga Panu trwoga związana z pandemią, gdzie za pomocą niekonstytucyjnej ustawy poprzedników dokonał Pan zamachu na konstytucyjne prawa obywateli, izolował ludzi, zamknął ich w domach i wypuścił policję oraz wojsko na niezdyscyplinowanych. Na dodatek, wiele z tych patroli zachowuje się jak zdziczałe hordy oprawców w mundurach państwowych.



W Sejmie dokonuje Pan ostatecznej dewastacji Kodeksu Wyborczego, a w ustawach przeciwko pandemii przemyca przepisy przeciwko obywatelom.

Jednak wiem to na pewno, że nawet zdemolowane przez Pana państwo, nie ugnie się przed Pana dyktatem. Partia Prawo i Sprawiedliwość zawsze już będzie nazywana „Podłością i Szmalem”, „Patologią i Symulacją”, a i inne polskie określenia odzyskają swoje znaczenie.

Kłamstwo nigdy nie będzie prawdą, tak — jak dzielenie i obrażanie ludzi nie jest drogą do wzmocnienia jedności narodowej. Obaj wiemy, że białe jest białe, a nie czarne. Jednak Pana wyznawcy krzyczą za Panem, wbrew znajomości barw, że jest czarne.
Takie właśnie czarne są pańskie myśli i tacy są Pańscy wyznawcy. Po prostu kompromitacja logiki i znajomość podstaw wiedzy z podstawówki.

Wasza głupota może wszystko, zniszczyć kraj, wprowadzić faszyzm, dać władzę kanaliom; może kreować otępienie narodowe. Nie zmieni to oceny, że niszczycie dokonania wielu pokoleń i nie dajecie pozytywnych perspektyw na przyszłość.

Dzisiaj podpala Pan Polskę i ludzie, którzy znają ogrom zniszczeń, jaki może dokonać taki ogień — protestują. Są to ludzie doświadczeni i mądrzy. Nie zamknie im Pan ust spisywaniem, straszeniem, mandatami, zatrzymywaniem i ustawianiem szpalerów z tysięcy policjantów.

Ludzie czekają na normalne wybory, nie chcą konfrontacji i krwi na ulicach, o którą tak bardzo zabiega Pańskie środowisko. Nie chcą następnego Aleppo, gdzie władza wspierana przez Putina, wymordowała 25 tys. pokojowo demonstrujących na ulicach swoich obywateli, zanim oni chwycili za broń, a i tak nazywa ich Pan terrorystami, bo szukają warunków do przeżycia.

Pana środowisko jest zdolne do podobnych zachowań, a żeby odebrać nam wszelką nadzieję na zwycięstwo, zmienił Pan ordynację wyborczą i szykuje zamach na wolne wybory.

Panie Jarosławie Kaczyński,
zawłaszcza Pan swoich wyznawców, jak mafia dokonuje zaprzysiężenia swoich członków, poprzez skompromitowanie i dokonanie trwałego przywiązania do Pańskiej grupy przestępczej. Chodzi o to, aby ten, który związał się z mafią, nigdy już jej nie opuścił, bo jest spalony wśród ludzi szanujących prawo. Nie ma on wyjścia, musi wykonywać najgorsze polecenia, bo Pan może go zawsze oddać prawu, z resztą partyjnemu, a więc pod Pana wpływem.

Wiem, że szykuje Pan stan wyjątkowy, by pod pretekstem obrony konstytucyjnych terminów wyborczych zawiesić istnienie niezależnych mediów, partii politycznych, nieposłusznych samorządów… By pozamykać aktywistów obywatelskich pod pretekstem ukrywania choroby i izolować ich w zamkniętych warunkach. Nie da się ukryć, że zamierza Pan wyłączyć Internet, a co za tym idzie portale społecznościowe. Zamknięte granice pomogą wyłapać „wrogów ludu” i wykorzystać system szpiegowski ludności „pegasus” oraz inne środki lokalizacyjne i podsłuchowe.



Jak donosi dziennikarz śledczy T. Piątek, któremu ufam, granatowy policjant PiS-reżimu, J. Szymczyk, jest przygotowany do walki z opozycją w Polsce. Odbył szkolenie w najlepszej w świecie chińskiej szkole bezpieki (policji politycznej) i skierował tam na szkolenie swoich podwładnych. Okazało się, że, Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie współpracuje oficjalnie z bezpieką Chin. Ciekawe, po co to Panu?

Wiem, a częściowo się domyślam, jak i kiedy Pan to zrobi, ale o tym, już w następnym liście.

Adam Mazguła
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 22 maja 2020 09:09:55
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Chrońmy naszą wolność przed osobnikami typu kumak i mazguła.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 22 maja 2020 11:09:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kolejne niepokojące posunięcie ONZ: Słowa „mąż” i „żona” są niepoprawne politycznie

Na celowniku ONZ są również określenia takie jak: „chłopiec”, „dziewczyna”, „narzeczona” i „narzeczony”. Zdaniem pracowników międzynarodowej organizacji powinniśmy dokonać poważnych zmian w słowniku po to, by nie krzywdzić innych, którzy niekoniecznie odnajdują się w tradycyjnych rolach płciowych.

Zdaniem ekspertów Organizacji Narodów Zjednoczonych, jeśli zaprzestaniemy używania tej nomenklatury w kontaktach społecznych świat stanie się bardziej przyjazny i w końcu zapanuje na nim równość.

- To, co mówisz, ma znaczenie. Pomóż stworzyć bardziej równy świat, używając języka neutralnego pod względem płci, jeśli nie masz pewności co do płci lub odnosisz się do grupy - brzmiał wymowny wpis w mediach społecznościowych instytucji.

Post został uzupełniony o listę niepoprawnych politycznie wyrazów oraz ich bezpiecznych substytutów. Oprócz wspomnianych wyżej określeń odnoszących się do ról pełnionych w związkach heteroseksualnych, na liście szkodliwych wyrazów znajdowały się słowa takie jak: „ludzkość”, „przewodniczący”, „kongresmen”, „businessman”, „policjant”, „gospodarz”, „sprzedawca”, „siła robocza”, „strażak”, oraz „nazwisko panieńskie”.

Wykluczenie tych wyrazów z użycia jest zapewne jest motywowane ich angielską pisownią. Większość z nich, bowiem zawiera cząstkę „man”, która według przedstawicieli ONZ jest krzywdząca dla części społeczeństwa. Szczególnie tej części, która nie utożsamia się z żadną z płci. Drugą grupą wyrazów są te, które znaczeniem przypisują do konkretnej roli w relacjach międzyludzkich. Dlatego męża lub żonę musi zastąpić partner, a w urzędzie nie powinno podawać się nazwiska panieńskiego, tylko rodzinne.

Wpis wywołał falę komentarzy. Większość z nich była raczej próbą wyśmiania planów ograniczania wolności słowa przez ONZ.

https://www.mocnefakty.com/polityka/p,kolejne-niepokojace...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3426
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3426
Piątek, 22 maja 2020 11:24:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Górnicy zostali zabici w sposób kurturalny.
Adam Mazguła.
Żabodukt Postów: 78475
kumak
Żabodukt, postów: 78475
Piątek, 22 maja 2020 11:33:31
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Anonimowy autor tego ataku na mnie, a nie odnoszący się do poruszonych problemów pominął ważny dla niego fragment mojego felietonu o nim: Tysiące byłych dziennikarzy zatrudniono w charakterze PiS-zakłamywaczy rzeczywistości, aby „narodowy”, określało PiS-Polaków, a wszystkich pozostałych wyrzuciło poza naród jako „drugiego sortu”, czy „opcji niemieckiej”…
TVP i zdecydowana większość mediów na polskim rynku nie zatrudnia dzisiaj ani jednego redaktora, ale urzędników masowej propagandy kłamstwa.
Odwoływanie się do Jaruzelskiego, którego nigdy na oczy nie widziałem, albo do stanu wojennego, w którym nie brałem udziału, to mistrzostwo otępienia tego portalu i gazety.
Takich ludzi macie w swoim gronie. Potwierdza to moje stwierdzenie, że tu dziennikarzy z pewnością nie ma. Są właśnie tylko prowokatorzy i zawodowi pracownicy propagandy PiS-kłamstwa. Z pewnością do nich należą bracia Karnowscy.
Potwierdza to fakt, że pod tym tekstem nie mogę nic skomentować. Czyżby aż tak się tego bali?
Miłego dnia.
Adam Mazguła

https://wpolityce.pl/polityka/501266-haniebna-prowo...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK