8°C

21
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.37
PM25: 12.63 (84,17%)
PM10: 13.79 (30,65%)
Temperatura: 7.77°C
Ciśnienie: 1009.87 hPa
Wilgotność: 78.44%

Dane z 26.04.2024 09:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 23:27:26
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czemu miasto Gdańsk nie organizuje Festiwalu Mężczyzn Internetu?


bo ciężko by było odciągnąć facetów, którzy rzeczywiście pracują - od pracy:D

Ale tak serio, kogo byś się tam spodziewał? Najwięcej subskrybcji mają jakieś zjeby pokroju patoli, graczy w durne giereczki i bananowych chłystków.

Zacni twórcy polskiego YT, a jest ich mnóstwo, którzy robią cholernie merytoryczne kanały w wielu dziedzinach chadzają na innego rodzaju spotkania. Gdzieś, gdzie jest kultura i poziom.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 07:47:59
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Hejt, korupcja i laleczki voodoo

W czerwcu 2015 r. na wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej premier Ewa Kopacz przyznała, że partia zatrudnia 50 hejterów, których zadaniem jest krytyka w internecie Prawa i Sprawiedliwości oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Działanie to miało powstrzymać rysującą się coraz wyraźniej porażkę PO w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Premier Kopacz prawdopodobnie nie za bardzo rozumiała znaczenie słowa „hejter”, a gdy już dotarło do niej, co powiedziała, próbowała obrócić sprawę w żart. Praktyka pokazuje jednak, że żart żartem, śmiech śmiechem (jak mawiał Wiech), a hejterzy swoje gdzieś tam robią. Czasem społecznie, czasem niekoniecznie....

https://www.tvp.info/44101350/hejt-korupcja-i-lalec...

Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 07:55:40
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na serwisie YouTube powstał kanał, na którym byli prezydenci, politycy, dziennikarze, prawnicy i artyści czytają… konstytucję. Okazuje się, że internet nadal potrafi zaskoczyć.

https://wpolityce.pl/polityka/460879-konstytucja-trafila-na-youtube-lamie-ja-kasta-rzadzaca

bardzo dobra akcja chociaż PO tylu latach ci mężowie (i żony) opatrznościowi POwinni recytować z pamięci
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 07:56:25
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tusk i Kopacz przed Trybunałem Stanu za sprawę wyłudzeń VAT? Horała ocenia szanse: W skali od od 1 do 10, myślę że 9

https://wpolityce.pl/polityka/461056-tusk-i-kopacz-...
Florencja Postów: 1477
platformapapa
Florencja , postów: 1477
Wtorek, 27 sierpnia 2019 08:37:56
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ten Trybunał Stanu to trochę taki pic na wodę. postępowania trwają latami np. jeden z ministrów z rządu AWS - UW od 14 lat sprawa się toczy i końca nie widać. poza tym kary, które on wymierza to śmiech na sali. kiedyś myślałam, że TS może skierować osobę do więzienia na wiele lat a tu np. utrata czynnego i biernego wyborczego, pozbawienie mandatu poselskiego, zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk czy utrata orderów, odznaczeń i tytułów honorowych.
jak przeciętny Kowalski słyszy w mediach, że kogoś postawią przed TS to wyobraża sobie nie wiadomo co, a tak naprawdę to taki jeden wielki zonk.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 27 sierpnia 2019 10:21:59
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jest tak jak napisała platformapapa https://bezprawnik.pl/trybunal-stanu
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 10:23:37
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"
platformapapa Dziś, 2 godz. temu
0
+
-
ten Trybunał Stanu to trochę taki pic na wodę. postępowania trwają latami np. jeden z ministrów z rządu AWS - UW od 14 lat sprawa się toczy i końca nie widać. poza tym kary, które on wymierza to śmiech na sali. kiedyś myślałam, że TS może skierować osobę do więzienia na wiele lat a tu np. utrata czynnego i biernego wyborczego, pozbawienie mandatu poselskiego, zakaz zajmowania kierowniczych stanowisk czy utrata orderów, odznaczeń i tytułów honorowych.
jak przeciętny Kowalski słyszy w mediach, że kogoś postawią przed TS to wyobraża sobie nie wiadomo co, a tak naprawdę to taki jeden wielki zonk."

ale fakt POzostaje faktem
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 27 sierpnia 2019 11:02:38
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Redakcja Gazeta Wyborcza poprosiła sędziów, którzy musieli zmierzyć się z „dobrą zmianą”, by opowiedzieli, jak wpłynęła na ich życie. ➡️➡️sędzia Monika Ciemięga ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia,
⤵️
Kiedy mnie odwołano, nie mogłam się sprzeciwić, złożyć odwołania, a nawet zapytać o przyczynę. To była forma przemocy.
(..)
Politycy zawsze nam wmawiali, że sędziowie mają komunikować się ze społeczeństwem jedynie za pośrednictwem swoich orzeczeń, nie było mowy o tym, by brali udział w debacie publicznej, nawet dotyczącej sądownictwa.

Dlatego z taką łatwością z końcem 2015 r. przejęli Trybunał Konstytucyjny i podporządkowali sobie prokuraturę.

Gdy w lipcu 2017 r. Bartek Przymusiński wpadł na pomysł „Łańcucha światła”, nie miałam wątpliwości, że sędziowie muszą w nim wziąć w nim udział.

Nie mogłam pojechać do Warszawa, więc gdy tylko pojawił się na stronie KRS apel o tworzenie „Łańcuchów światła” przed swoimi sądami, napisałam kilkaset SMS-ów z wezwaniem do znajomych.

Przed Sądem Okręgowym w Opolu stawiło się ok. 500 osób. Protestowali w milczeniu. Następnego dnia znów setki SMS-ów, apel na Facebooku i znów kilkaset osób przed sądem.

Kiedy zaczęliśmy przemawiać, demonstrujących przybywało; był dzień, w którym w Opolu w obronie sądów zgromadziło się około 2,5-3 tys. osób.

Ten „Łańcuch” nie został zerwany. Nadal spotykamy się w pierwszy czwartek miesiąca.

(..)
wiem, że to co robię, jest słuszne. Wierzę w słowa Václava Havla: „Nadzieja to nie tyle przekonanie, że coś dobrze się skończy, ile pewność, że coś ma sens bez względu na to, jak się skończy”.

Co zmieniła w pani walka o niezależność?

Nie pozwolę już sobie już wmówić, że sędzia nie może wypowiadać się publicznie, że nie może brać udziału w debacie dotyczącej sądownictwa.

Wiem, że mam moc, że potrafię coś zorganizować. http://wyborcza.pl/7,162657,25097084,wiem-ze-mam-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 15:52:17
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ze wściekłością zabijał Polaków i Żydów. Po wojnie wrócił w rodzinne strony i żaden sąsiad go nie wydał

Heinrich Hamann nazywany był "niemieckim katem Sądecczyzny". Przypisywano mu odpowiedzialność za śmierć 25 tysięcy Polaków i Żydów. Pod koniec wojny przedostał się w swoje rodzinne strony w głąb Niemiec i tam zaczął "nowe życie" pod zmienionym nazwiskiem. Nikt go nie rozpoznał. Nikt go nie wydał, mimo iż w NSDAP i SS był od 1931 r. Wpadł "przypadkiem" w 1960 r., bo zabił innego Niemca podczas kłótni. Za swoje zbrodnie dostał dożywocie, ale wyszedł z niemieckiego więzienia w połowie lat 80-tych, by przez resztę życia (7 lat) odpoczywać w uzdrowisku Bad Neuenahr....

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Historia-Heinricha-Ha...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 27 sierpnia 2019 21:07:41
-5
0 -5
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Więzieni biskupi, gwałcone zakonnice, powieszeni księża. Jak budowano nowy wspaniały świat

Gdy rośnie agresja wobec ludzi Kościoła, warto powtarzać słowa wypowiedziane ostatnio abp. Marka Jędraszewskiego, że „chrześcijaństwo zawsze było prześladowane”. I przypominać, że od antyklerykalizmu często bywało bardzo niedaleko do potwornych zbrodni.

https://tygodnik.tvp.pl/44044279/wiezieni-biskupi-gwal...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 28 sierpnia 2019 08:54:58
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pazerna czarna zaraza...
Raport Stowarzyszenia SOISH pokazuje gigantyczną skalę procederu, z którego opinia publiczna nie zdaje sobie sprawy. Od 1992 roku do dziś Kościół dostaje na tzw. Ziemiach Odzyskanych za darmo, na zawsze grunty rolne. Łącznie ponad 76 tys. ha, czyli prawie tyle, ile zwróciła niesławna Komisja Majątkowa. Grunty warte są kilka miliardów https://oko.press/76-tys-hektarow-o-wartosci-naw...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 28 sierpnia 2019 08:59:00
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy rzecz o tym, jak Ziemowit Szczerek zdenerwował prawicę. Oraz o tym, jak czytać wypowiedzi ekspertów.
est to wszystko tym zabawniejsza, że mimo że prawica grzmi, wyzywa i uzwierzęca swoich przeciwników politycznych, próbuje też narzucić własne, histeryczno-nakolanne podejście do w zasadzie każdego tematu, który odgórnie uzna za „kalanie świętości”, a każdy śmiech nie po myśli popprawicowej propagandy jest „szyderstwem”. Z ofiar, poległych, uczuć religijnych czy patriotycznych itd.

Przykładem jest mój wpis facebookowy, w którym opisywałem pewien swój sen dramatyczny, będący zapewne wariacją na temat popprawicowego bredzenia ostatnich lat. Brzmiał on tak:

Śniło mi się, że abp od tęczowej zarazy, zawsze zapominam, jak on się nazywa, wezwał do postawienia na Giewoncie lasu krzyży metalowych i do zorganizowania tam masowej pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, Klubów Gazety Polskiej, polityków Prawa i Sprawiedliwości i Konfederacji, a także Młodzieży Wszechpolskiej, Organizacji Narodowo-Radykalnej i innych zrzeszeń tego typu. Ogłosił, że pielgrzymka ma się odbyć podczas burzy z piorunami, żeby udowodnić, że Jezus kocha Polskę i nie skrzywdzi swoich owieczek. I że wszyscy mają się trzymać za ręce.

Gdzież to ja się nie znalazłem!

Zawyły Fronda, „Do Rzeczy”, wPolityce.pl, Republika, TVP, Polskie Radio, Stefczyk i wiele pomniejszych i co głupszych. Wszędzie w tym stylu: Szczerek życzy śmierci szerokim masom społeczeństwa i kpi z ofiar. Było sporo śmiechu. „Tygodnik Solidarność” dostrzegł na moim zdjęciu profilowym pentagram (choć, ku mojemu zasmuceniu, nie dostrzegł napisu: „ekstremalna droga krzyżowa”, który tam zamieściłem dla równowagi). Również naczelny oficer polityczny popprawicy Dawid Wildstein nie omieszkał po swojemu nawiązać do poetyki w stylu „wytępić całe to bydło”. Jak to się mawia w pisowskich kuluarach: „słychać wycie”. https://szczerek.blog.polityka.pl/2019/08/26/smierc-na-giewoncie...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 28 sierpnia 2019 11:13:10
+2
+3 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kontynuowanie postępowań rekrutacyjnych do Sądu Najwyższego „pozostawać będzie w jawnej sprzeczności z obowiązkami Rzeczypospolitej Polskiej" - pisze prof. Gersdorf do członków neo-KRS. I Prezes SN apeluje, by rada wstrzymała się z opiniowaniem kandydatów do czasu ostatecznego wyroku TSUE. Tymczasem na kandydatów zgłosiło się... dwóch członków KRS https://oko.press/gersdorf-apeluje-do-krs-wstrzy...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 28 sierpnia 2019 13:15:22
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gazprom płaci Ukrainie 3 mld $ za tranzyt gazu. Polska dostaje marne 5,5 mln $. Wiecie dzięki komu?

Trzeba to sobie powiedzieć wprost: Polska za czasów PO-PSL postanowiła dać rosyjskiemu Gazpromowi hojny prezent. W wyniku rozmów prowadzonych w latach 2008 - 2010 przez ekipę Tuska i Pawlaka nasz kraj praktycznie zrezygnował z pobierania opłat za przesył 30 mld m3 rosyjskiego gazu na zachód Europy. Ograniczyliśmy się do marnej opłaty w wysokości ok. 5,5 mln $. Szacuje się, że z tego powodu spółka zarządzająca polskim odcinkiem gazociągu jamalskiego, traciła w okresie 2010 - 2017 od 1,5 do nawet 2,0 mld zł potencjalnego zysku rocznie!



Przypomnijmy sekwencję wydarzeń - od marca 2009 r. zespół negocjatorów Waldemara Pawlaka (który pełnił wówczas funkcję wicepremiera i ministra gospodarki) ustalał z przedstawicielami Gazpromu warunki cenowe nowej, długoterminowej umowy na dostawy gazu do Polski. O wszystkim na bieżąco informowany był Donald Tusk, który - jako szef rządu - podsyłał Pawlakowi tzw. instrukcje negocjacyjne (wyznaczał w nich wytyczne na temat stanowiska strony polskiej oraz margines do ustępstw wobec Gazpromu).





Negocjacje zakończyły się w październiku 2010 r. podpisaniem skrajnie niekorzystnej dla naszego kraju umowy. Nie dość, że cena sprowadzanego z Rosji gazu była wyższa od rynkowej o ok. 40 proc., to dodatkowo strona polska anulowała 1,2 mld zł długu Gazpromu w stosunku do EuroPolGazu (spółki zarządzającej polskim odcinkiem Gazociągu Jamalskiego) oraz praktycznie zrzekła się pobierania opłat za tranzyt rosyjskiego gazu na zachód Europy.

Warto mieć na względzie, że w przypadku opłat za tranzyt chodziło o gigantyczne pieniądze. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez Wojciecha Konończuka - eksperta z Ośrodka Studiów Wschodnich - Gazprom przesyła przez Ukrainę na południe oraz zachód Europy ok. 86 mld m3 gazu rocznie. Płaci im za to ok. 3 miliardy $. Przez Polskę transferowanych na zachód Europy jest ok. 30 mld m3 gazu rocznie. Dostajemy za to od Gazpromu ok. 5,5 - ale nie miliardów lecz tylko milionów $! Wyliczenia Konończuka idą dalej:



"Tranzyt 1 mld m3 gazu przez terytorium Ukrainy, to koszt ok. 30 tys. $ per 1 km. Tranzyt 1 mld m3 gazu przez terytorium Polski, to koszt 278 $ per 1 km. To oznacza, że za tranzyt 1 mld m3 gazu per 1 km Gazprom płaci Polsce 107 razy mniej niż Ukrainie".

Polska na wynegocjowanej przez Tuska i Pawlaka umowie z Rosjanami straciła grube miliardy. Zyskali Rosjanie, którzy dzięki zaoszczędzonej kasie mogli wraz z Niemcami rozpocząć budowę Nord Streamu 2 - omijającego nasz kraj podwodnego gazociągu, który bez wątpienia będzie wykorzystywany politycznie w relacjach między Kremlem a krajami Europy Środkowo-Wschodniej (Gazprom ogłosił kilka dni temu, że projekt ten jest już 3/4 zrealizowany). Zatem - panowie Tusk, Pawlak - Spasiba!

Źródła informacji:
> Wojciech Konończuk (Twitter.com)
> Gazprom nie płaci Polsce za tranzyt. Tracimy minimum 2 mld zł rocznie

http://niewygodne.info.pl/artykul9/Niekorzystna-umowa-ga...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 29 sierpnia 2019 09:30:51
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Siewcy nienawiści Krzysztofa Brejzy. „Jak wynika ze stenogramów, byli instruowani przez posła”

https://niezalezna.pl/285613-siewcy-nienawisci-krzys...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Piątek, 30 sierpnia 2019 09:40:19
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Putinowska siatka propagandowa w Polsce.
Lider faszyzującej Falangi domaga się w Moskwie przyłączenia do Polski Lwowa
Wrosyjskiej Dumie lider polskiej Falangi Bartosz Bekier domaga się wyjścia Polski z NATO i UE i zawarcia sojuszu polsko-rosyjskiego. Kim jest Bekier i jak działa prorosyjska siatka propagandowa – próbujemy to wyjaśnić
https://oko.press/lider-faszyzujacej-falangi-dom...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 30 sierpnia 2019 09:44:30
-3
+1 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lech Wałęsa grozi wywołaniem… wojny domowej

https://medianarodowe.com/lech-walesa-grozi-wywolaniem-w...
Florencja Postów: 1477
platformapapa
Florencja , postów: 1477
Piątek, 30 sierpnia 2019 09:57:56
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
w swoim domu? Lech vs. Danuta?
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 30 sierpnia 2019 16:33:03
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jednak można rządzić Polską - i nie kraść

Jeden z idoli totalnej opozycji zwykł mawiać, że „warto być przyzwoitym”. Krótkie i łatwe do zapamiętania hasło jak mantrę powtarzali przez lata liderzy polityczni, autorytety i uliczni aktywiści związani z Platformą, PSL’em a nawet SLD. Opowiadali o przyzwoitości, deklarowali przyzwoitość i do przyzwoitości zachęcali, chociaż nie mówili wprost czym owa wartość jest. Działania większości z nich, jak panów Wałęsy, Tuska, Balcerowicza, Pawlaka, Sikorskiego, czy jak ostatnio byłych ambasadorów RP, z elementarną przyzwoitością niewiele miały i mają wspólnego. Dlatego postępowi liberałowie, wybitni fachowcy od gospodarki powinni na swoje sztandary wziąć inne hasło, o wiele łatwiej przeliczalne i mierzalne: można rządzić państwem i nie kraść!...

https://www.fronda.pl/a/jednak-mozna-rzadzic-polska-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 30 sierpnia 2019 16:33:42
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak „czerwona” zaraza stała się „tęczową”? [OPINIA]

Kilka słów na temat ideologii gender wygłoszonych przez metropolitę krakowskiego w czasie obchodów 75. rocznicy powstania warszawskiego wystarczyło, aby sprowokować falę krytyk i nienawiści.

Read more: http://www.pch24.pl/jak-czerwona-zaraza-stala-sie-...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK