5°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.04
PM25: 7.80 (18,9%)
PM10: 8.51 (51,97%)
Temperatura: 5.06°C
Ciśnienie: 1019.22 hPa
Wilgotność: 74.19%

Dane z 23.04.2024 11:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2199 postów
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 23 lipca 2021 10:32:09
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy możesz chociaż z raz napisać coś na temat? Kanalio
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 23 lipca 2021 10:38:37
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
od pisania "na temat" to wy tu gnido jesteście
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 25 lipca 2021 20:38:35
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wiedziałem, że coś odpierd# w tym Tokio. Okazuje się, że obostrzenia epidemiczne i przepisy dotyczące zachowania bezpieczeństwa to 70 stron tekstu. Japończycy są wyczuleni na punkcie przestrzegania procedur. Zwłaszcza gdy zostały spisane i wszyscy się zgodzili ich przestrzegać.
Obowiązuje np. zakaz składania sobie gratulacji między zawodnikami, trenerami itd…
Co zrobiła ? Po meczu debla poleciał na kort tenisowy przybić piątkę i pogadać z naszymi tenisistami. To samo po meczu siatkarzy … przybił piątki z całą reprezentacją. Czy on znał zasady przygotowane przez organizatorów? To nie wytyczne Ministerstwa Zdrowia tylko zasady MKOL https://sportowefakty.wp.pl/tokio-2020-2021/951143/prezyde...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Niedziela, 25 lipca 2021 20:46:47
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zawsze lepiej przybić piątkę niż wchodzić na stół i coś o Szogunie krzyczeć.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 26 lipca 2021 05:05:57
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a przepisy sanitarne prezydenta nie obowiązują? taki przykład dla społeczeństwa? Tak właśnie rozpowszechnia się zaraza
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 26 lipca 2021 05:27:20
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Duda zadowala się błyskotkami władzy ~ mówił Renacie Grochal ważny polityk PiS, wspominając nieszczęsną inicjatywę referendalną Dudy.
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Poniedziałek, 26 lipca 2021 06:43:30
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zaraza rozPOwszechnia się, z POwodu takich kumakoPOdobnych idiotow POwielajacych idiotyzmy.
Według was lewaki POwinien wskoczyć na stół i POmachac?
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 26 lipca 2021 06:49:05
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie wolno nikomu zbliżać się Do sportowców bo takie przepisy sanitarne. Prezydentom też.
Post edytowany 3 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 26 lipca 2021 10:54:12
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 50174
kumak Dziś, 5 godz. temu
-1
+
-
Nie wolno nikomu zbliżać się Do sportowców bo takie przepisy sanitarne. Prezydentom też.

gówno wiesz o przepisach sanitarnych obowiązujących w Tokio matole z mazułowa
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Środa, 28 lipca 2021 22:56:25
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak było
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 29 lipca 2021 05:29:17
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://wygaszamypis.pl/lebork-wita-a-dude-duda-wygwiz...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Czwartek, 29 lipca 2021 09:08:51
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak film z kampanii wyborczej, kilku idiotow za pieniądze i ty, lewacki szczekaczu chcesz kogoś przekonać?
Ty jednak POje...y jesteś.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 30 lipca 2021 09:48:51
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Możemy uniknąć lockdownu i nowych ograniczeń. Wystarczy, że rządzący wezmą się do roboty.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Sobota, 31 lipca 2021 06:39:57
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
KORYTO+ no nie umiem nie skomentować! Adrian zatwierdził rozporządzenie o podwyżkach dla najważniejszych osób w Państwie, w tym dla parlamentarzystów. Za pierwszym razem nie poszło, ale teraz, po cichu, już tak! A skąd o tym się dowiedzieliśmy? Z wolnych mediów! Niech trwają!
Dlaczego to robią, skoro pierwsza próba podwyżek dla polityków poniosła taką klapę, spotkała się z takim sprzeciwem społecznym?
Pierwsze primo, bo wiedzą, że już mają tylko miesiące, by się „nachapać”. Drugie sekundo, bo jest Polski Ład - wam dam, więc sobie też!
Oj, oj, sądzę, że kolejny strzał w stopę, a cytując Pana Zero: gwóźdź do (politycznej) trumny. Oby tak było, oby naród właściwie ocenił...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Sobota, 31 lipca 2021 06:43:16
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Prezydent ma gest. Poza tym i tak nie będzie się już mógł ubiegać o kolejną kadencją... https://koduj24.pl/kariera-wiceministrowie-zarobi...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Środa, 4 sierpnia 2021 18:01:28
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Napiszę jako HETERO mężatka - śluby cywilne dla lgbt należą się jak psu buda i miska zupy https://noizz.pl/lgbt/duda-pogratulowal-zeglarc...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Środa, 4 sierpnia 2021 18:07:48
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Napiszę jako hetero żonaty- ślub od czasów Napoleona (Kodeks Cywilny)- to związek kobiety i mężczyzny zawarty w celu wydania i wychowania potomstwa.
Tyle i aż tyle.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Środa, 4 sierpnia 2021 18:12:25
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mężatki, które zakochały się w kobiecie. "Znalazłam w internecie setki kobiet, które mają ten dylemat"

Kobiety zakochują się w konkretnym człowieku i nie patrzą na to, czy jest to kobieta, czy mężczyzna. Niektóre muszą tylko do tego dojrzeć.Jeszcze rok temu Annie, 38-letnia prawniczka z Leeds, miała udane małżeństwo. „W pracy było OK, mój mąż to zgodny i kochający człowiek, córeczka chowała się zdrowo. Mieszkaliśmy w pięknym domu, a w weekendy jeździliśmy na wycieczki za miasto. Nie narzekałam” – mówi spokojnie, kiedy rozmawiamy przez telefon. Nie godzi się na podanie nazwiska. „Pół roku temu poznałam Claire, sekretarkę z naszego biura. Była delikatną blondynką. Piękny uśmiech, cudne oczy. Zbliżyłyśmy się do siebie. Na początku myślałam, że to moja duchowa siostra, której nigdy nie miałam” – opowiada. Godziny rozmów przez telefon, nocny czat. Razem na basen i na siłownię, a po pracy do kina i na wino.W domu przy czteroletniej córce pomagała jej mama. „Kochanie, nie przepracowuj się!” – mówiła z wyrzutem, kiedy Annie coraz później wracała do domu. Jej mąż pracował właśnie nad połączeniem dwóch firm, większość weekendów i tak spędzał w biurze. A ona czuła się jak nastolatka. „Ploteczki, sekrety, wybieranie ciuchów, wspólne wypady do spa... Aż do dnia, kiedy Claire zachorowała, a ja przyniosłam jej zakupy i ciepłą zupę. Leżała w łożku, rozpalona od gorączki. Nie wiem, jak to się stało, ale zaczęłyśmy się całować. To było niesamowite” – opowiada, ściszając głos.

Przez kilka miesięcy walczyła z uczuciami. Kochała męża, ale wiedziała, że zakochała się w Claire. Terapeutka sugerowała, że to kryzys wieku średniego i przepisała antydepresanty. A dziewczyny nie mogły o sobie zapomnieć. „Któregoś dnia zaczęłam grzebać w internecie i znalazłam setki kobiet, które mają podobny dylemat. Zrozumiałam, że po prostu zakochałam się w kobiecie. Tyle”. Mąż na początku myślał, że żartuje. Mama tylko płakała. Rozstajecie się przez kobietę? – nie mogły uwierzyć jej koleżanki. Annie nie jest już z Claire. Za dużo w ich związku było poczucia winy. Teraz spotyka się z inną kobietą. Córka na razie mieszka z ojcem. Po rozwodzie Annie chciałaby, żeby wróciła do niej. „Nie żałuję tamtej decyzji, chociaż skomplikowałam sobie życie. Ale czy byłoby w porządku żyć dalej w takiej półprawdzie?” – pyta.



Wszyscy jesteśmy bi
Feministki od dawna walczyły o rozdzielenie pojęcia seksualności od płci. Kiedy w 1949 roku francuska filozofka Simon de Beauvoir wydała głośną książkę „Druga płeć”, kobiety z dumą powtarzały: „Nikt nie rodzi się kobietą, ale się nią staje”. Kobiecość powoli przestawała być definiowana jako zbiór cech ze słownika. Teraz spodnie noszą obie płcie, a delikatność, spokój, domatorstwo czy opiekuńczość mogą być równie dobrze cechami kobiet jak i mężczyzn. Tam, gdzie feministki odnoszą sukcesy w walce o poprawne rozumienie płci, dylemat mają naukowcy. Badania nad orientacją seksualną ludzi prowadzone są od kilku dekad, a wciąż nie ma odpowiedzi na proste pytanie: jest wrodzona czy nabyta? I czy może się zmienić z powodu życiowych doświadczeń?

W 2010 roku na corocznej konferencji American Psychological Association w San Diego spotkali się naukowcy zajmujący się zjawiskiem tzw. późno zakwitających lesbijek, czyli heteroseksualnych kobiet, które w dojrzałym wieku zmieniły orientację seksualną. Była wśród nich m.in. dr Lisa Diamond, profesor psychologii i gender studies z uniwersytetu w Utah, autorka popularnego ostatnio określenia „płynnej seksualności”. „Dziennikarze zawsze zaczynają rozmowę ze mną od pytania, czy sugeruję, że wszyscy jesteśmy biseksualni. Wcale nie!” – śmieje się Diamond. Jej książka „Seksualna płynność: zrozumienie kobiecej miłości i pożądania” wywołała w 2008 roku sensację.

Diamond od 15 lat przygląda się życiu 79 kobiet, odnotowując wszystkie zmiany, jakie zachodzą w ich związkach, seksualności i życiu rodzinnym. Każda z nich co dwa lata musi opisać się jako osoba hetero-, biseksualna, lesbijka albo wymyślić własną kategorię określającą jej orientację.To, co zauważyła amerykańska badaczka, jest zadziwiające. Po każdych dwu latach 20–30 procent z badanych kobiet zaznaczało u siebie zmiany kategorii seksualnej. Co więcej, na przestrzeni ostatnich 15 lat aż 70 proc. wszystkich badanych co najmniej raz zmieniło przypisaną na początku grupę. „Te zmiany działają często w dwie strony, od hetero- do homoseksualizmu i z powrotem. I to jest właśnie seksualna płynność, która charakteryzuje kobiety i pcha je w stronę nowych erotycznych doświadczeń” – tłumaczy Diamond. https://www.focus.pl/artykul/pozno-zakwitajace-lesb...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 8 sierpnia 2021 08:51:33
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Od ponad 10 lat pracujemy w Miłości na rzecz wprowadzenia równości małżeńskiej.eby działać skutecznie, potrzebujemy wsparcia, w tym finansowego. Ustawiając stały przelew, przekazując jednorazową darowiznę, udostępniając te informacje u siebie wśród swoich znajomych, stajesz się częścią Ekipy Miłości i pomagasz zapewnić równe prawa ogromnej części osób! Więcej na temat naszych działań i ich wsparcia znajdziesz na https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fmnw.org.p...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Niedziela, 8 sierpnia 2021 12:42:15
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Co to jest ta wasza lewacka równość małżeńska?
To taka sytuacja, że gdy żona odkurza, to mąż wyrywa odkurzacz i mówi- daj teraz ja odkurzę?
I dlaczego na równość trzeba dawać pieniądze?
Dlaczego jakieś osoby z macicami lub bez maja zamiar POuczac jak żyć i jeszcze za to chcą forsy. Moze znalazły by jakieś uczciwe zajęcie. Choćby POzamiatanie ulic. Jakiś POzytek z nich by był.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK