5°C

14
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.33
PM25: 8.24 (54,96%)
PM10: 9.04 (20,1%)
Temperatura: 5.15°C
Ciśnienie: 1019.16 hPa
Wilgotność: 73.75%

Dane z 23.04.2024 11:15, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2199 postów
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 24 września 2020 21:25:16
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zmiany podatkowe, które chce wprowadzić Ministerstwo Finansów, uderzą w polskie firmy rodzinne. W korzystniejszej sytuacji będą te spółki, które mają zagranicznych akcjonariuszy. Propozycje zmian zaproponowano pod pretekstem uszczelniania systemu.
Zmiany podatkowe mają objąć spółki komandytowe i niektóre jawne. Wiele polskich firm rodzinnych prowadzi biznes właśnie w takiej formie prawnej.
– Analizując najnowszy projekt ustawy, przedstawiony przez Ministerstwo Finansów, nie sposób nie odnieść wrażenia, że pod nośnym hasłem walki z agresywną optymalizacją podatkową kryje się wyłącznie cel fiskalny – mówi w rozmowie z MarketNews24 Anna Turska, doradca podatkowy, wiceprezes zarządu w Kancelarii Ożóg Tomczykowski. – Zmiany mogą spowodować, że polscy przedsiębiorcy prowadzący firmy rodzinne będą płacić podatek dwukrotnie, natomiast zagraniczni udziałowcy polskich spółek komandytowych podatek zapłacą jeden raz, tak jak dotychczas.
Projekt Ministerstwa Finansów zakłada zmiany w opodatkowaniu spółek komandytowych oraz tych spółek jawnych, których wspólnikami nie są wyłącznie osoby fizyczne, gdy spółka nie poinformuje organów podatkowych o podatnikach uprawnionych (pośrednio lub bezpośrednio) do udziału w jej zysku. Co to oznacza w praktyce?
To doprowadzi do podwójnego opodatkowania spółek komandytowych oraz wybranych spółek jawnych, na poziomie samej spółki i na poziomie wspólników – przy dystrybucji zysków.
– Przykłady, które Ministerstwo Finansów przytacza w uzasadnieniu do ustawy są archaiczne, nie są aktualne, pominięto zmiany przepisów, które wprowadzono w ostatnich 10 latach – komentuje A.Turska z Kancelarii Ożóg Tomczykowski. – Wprowadzenie dodatkowych obowiązków administracyjnych oraz dodatkowego podatku w roku pandemii i lockdownu, gdy spadają przychody przedsiębiorców, jest pomysłem nie do zaakceptowania. https://progressforpoland.org/podatkowe-uderzenie-w-spolki-t...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 25 września 2020 10:08:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No to prezydent nadział się na kontrę PiS
Sobolewski: w kwestii wejścia Kaczyńskiego do rządu konsultacji z prezydentem nie było
W sprawie wejścia do rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, z tego co wiem, konsultacji z prezydentem Andrzejem Dudą nie było – powiedział w piątek szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski. „Pan prezes nie potrzebuje konsultować takich spraw z panem prezydentem” – dodał.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 29 września 2020 08:19:05
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rządzący sięgają do naszych kieszeni. 8 podwyżek, które czekają nas w przyszłym roku
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Wtorek, 29 września 2020 17:25:17
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Warszawie jeszcze kilka dodatkowych.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 1 października 2020 13:40:34
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak było
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 1 października 2020 18:41:35
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Studenci nie chcą Dudy na Uniwersytecie Warszawskim *** https://www.facebook.com/WlodekCiejkaTV/videos/25790330...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3382
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3382
Czwartek, 1 października 2020 18:58:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Mafia nie wyrzuci już nikogo na bruk". Prezydent podpisał ustawę ws. reprywatyzacj

Prezydent Andrzej Duda podpisał w środę nowelę ustawy o komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Nowe przepisy kończą ze skandalicznym procederem oddawania kamienic z lokatorami. Ułatwiają też wypłatę odszkodowań osobom poszkodowanym przez tzw. dziką reprywatyzację.
https://dorzeczy.pl/kraj/155648/mafia-nie-wyrzuci-...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 2 października 2020 23:10:35
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie wiem kto, kiedy i komu sprzedał "na lewo" kamienicę, ulicę, plac w Warszawie - przez całe dziesiątki lat powojennej historii naszej Stolicy. Nie jestem jej mieszkańcem, znawcą mechanizmów owego procederu, urzędnikiem „ratusza” - nawet jakim byle…

Nie wiem, co technicznie było przyczyną znanej aż nadto katastrofy "samolotu prezydenckiego" pod Smoleńskiem. Piszę z pozycji człowieka dalekiej prowincji, piszę kierując się w miarę logicznym odbiorem przekazywanych w tych sprawach mi informacji wszelakich omnipotentnych "komisji", publikacji - bardziej lub mniej kompetentnych znawców we wszelakich mediach.

Nie miejsce tu i czas na szersze i swoiste podsumowanie owego. Przekazuję zatem dwie, ISTOTNE dla mnie uwagi, przesłanki do spraw jw.
Pierwsza - tycząca tzw. reprywatyzacji. Nie jest dla mnie żadną wiarygodną komisją zespół ad hoc powołanych POLITYKÓW, wg tzw. klucza partyjnego i to miarą tak bezczelną, że jej większość stanowią członkowie JEDNEJ PARTII, którzy dodatkiem "badają" jeno WYBRANY wycinek sprawy, niemal z góry ustalona już tezą, a właściwie - WYROKIEM.

Panie nijaki JAKI, będziecie dla mnie choćby w jednym procencie wiarygodni, kiedy zakres waszych dociekań obejmie przynajmniej okres lat 1990 - 2018. Tymczasem jest to jeno zwyczajnie nadymana nagonka, nieudolna próba taniego skompromitowania politycznych rywali, kilkuletnia w gruncie KAMPANIA WYBORCZA kandydata PIS na prezydenta - tak im nieosiągalnej dotąd głównej metropolii kraju...

Póki co, ów Jaki i jewo kamanda, to zgraja nieokrzesanych cwaniaczków, urządzających spektakularne pokazówki, najzwyczajniej i bez zmrużenia oka - pod promowanie określonych wcześniej na Nowogrodzkiej CELÓW...

W sprawie „katastrofy smoleńskiej”, ograniczę się jeno do KLUCZOWYCH, bezsprzecznych w temacie FAKTÓW: Ten samolot NIE POWINIEN WYSTARTOWAĆ (Błasik osobiście zameldował gotowość LECHOWI, a powinien Kapitan, którego ów "pogonił"); skoro już wystartował - NIE POWINIEN LOTU KONTYNUOWAĆ (przynajmniej do Smoleńska); skoro kontynuował WBREW wszelakiej sztuce pilotażu - NIE POWINIEN ABSOLUTNIE PRÓBOWAĆ LĄDOWAĆ !!! Owszem, czekano na ostateczną DECYZJĘ Kaczyńskiego (presja na pilotów), ale: PAN PREZYDENT JESZCZE JEJ NIE PODJĄŁ...Niestety - nie podjął owej - DO KOŃCA !!!

Ludzie myślący w miarę logicznie dawno już sprawę rozeznali, a i niebawem oceni HISTORIA - mam nadzieję - obiektywnie POTWIERDZI znane już informacje. Tymczasem w świetle manipulacji i faktów pokrótce przedstawionych wyżej - jeżeli istnieje coś takiego jako PIEKŁO, jestem przekonany, że to najwłaściwsze miejsce dla śp. LECHA, zaś co się tyczy JAROSŁAWA - jako się często powiada - niech i jego czym prędzej POCHŁONIE !!!
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Sobota, 3 października 2020 11:14:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czy Pan jest na mnie zły Doktorze?? - zapytała strapionym głosem pacjentka
- Nie, nie jestem. Skądże znowu - odparł wpatrując się w ekran ultrasonografu
- ale widzę, że jednak jest Pan trochę zły - nie ustępowała patrząc jak przesuwa sondą po kolejnych obszarach
- bo zły jestem, ale nie na Panią. Jestem zły na tą sytuację w której teraz jesteśmy. Na tą rozmowę i to co teraz powiem. Bo widzi Pani, jakby była tu Pani wtedy, kiedy ten guz zauważyła, jak była ta pierwsza biopsja to jeszcze można by było spokojnie zoperować. Wtedy był czas na najskuteczniejsze leczenie. A teraz guz jest nie do usunięcia a węzły zajęte. Będzie chemia jedna, potem druga, a potem zobaczymy jak się uda zrobić zabieg. Sama Pani widzi, że to nie jest plan jakiego byśmy Pani życzyli.
- ale Doktorze, przecież ja byłam. W marcu. U tamtego lekarza. I powiedział, że na razie to raczej nic nie załatwię. Że większość pewnie pozamykana. To dzwoniłam jeszcze w kilka innych miejsc. I tam też mówili że teraz się nie da, bo epidemia, bo wirus, że trzeba siedzieć w domu.
- no i właśnie. A my tu cały czas byliśmy. Tydzień w tydzień. Gotowi do pracy. Wystarczyło do nas przyjść.
- To chwila, chwila - smutny ton zaczął zmieniać się w zdenerwowanie - ja tu chyba jednej rzeczy nie rozumiem. To skoro wy byliście gotowi, a my już wtedy chorzy, to czemu tak mi mówili? Dlaczego odmawiali badań? Dlaczego kazali czekać? Przecież inne, niż wirus, choroby wcale nie zniknęły. Czy to znaczy, że są gorsze? Mniej medialne? A może po prostu ten dziwny system o nas zupełnie zapomniał...
.
#chirurg #onkolog #codalej #po #covid #medycyna #szpital #rak #nie #czeka
Mińsk Mazowiecki Postów: 3382
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3382
Niedziela, 4 października 2020 11:47:05
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oby to już nie wróciło.

„Sieci”: Rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz zarobiła miliony na kamienicy przy Noakowskiego 16

5 mln zł – tyle zarobiła rodzina Hanny Gronkiewicz-Waltz na kamienicy ukradzionej po wojnie żydowskim właścicielom – czytamy w najnowszym numerze tygodnika „Sieci”.
https://www.tvp.info/35065705/sieci-rodzina-hanny-g...
Mińsk Mazowiecki Postów: 3382
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3382
Niedziela, 4 października 2020 11:49:51
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak było

KULISY PRZEJĘCIA I SPRZEDAŻY POŻYDOWSKIEJ KAMIENICY PRZEZ RODZINĘ HANNY GRONKIEWICZ - WALTZ - HAI GRUNDBAUM.
DZIWNE SPRAWY POŻYDOWSKICH KAMIENIC W CENTRUM WARSZAWY.
UKRADZIONA KAMIENICA. TYGODNIK "W SIECI" UJAWNIA DZIENNIKARSKIE ŚLEDZTWO.
WARSZAWSKA MAFIA REPRYWATYZACYJNA POD PRZEWODNICTWEM HANNY GRONKIEWICZ - WALTZ - HAI GRUNDBAUM?

Dziennikarskie śledztwo ujawnia kulisy przejęcia i sprzedaży przez rodzinę Hanny Gronkiewicz - Waltz - Hai Grundbaum, ukradzionej w wyniku perfidnego oszustwa kamienicy.
Rodzina Hanny Gronkiewicz - Waltz (w tym jej mąż) zarobiła fortunę na sprzedaży kamienicy ukradzionej prawowitym żydowskim właścicielom. Pani prezydent twierdzi, że wszystko odbyło się zgodnie z prawem. Nasze ustalenia (tygodnik "W sieci") to podważają.
- Z dokumentów, do których dotarliśmy, wynika nie tylko to, że kamienica, jakiej część przed ośmioma laty trafiła w ręce męża prezydent Warszawy, została ukradziona prawowitym właścicielom – ujawnia dziennikarz Marek Pyza opisując historię nieruchomości, którą postawiły rodziny Oppenheimów i Regirerów. Właściciele kamienicy zmarli podczas wojny. Budynek przejął Leon Kalinowski. - Kalinowski sprzedaje kamienicę przy Noakowskiego 12… samemu sobie. Pozostałe nieruchomości – innym ludziom. Interesujący nas budynek pod numerem 16 kupują Zygmunt Szczechowicz i Roman Kępski. Ten ostatni to wujek Andrzeja Waltza – ujawnia autor.
Jak wynika z naszych ustaleń, część prawowitych spadkobierców kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 w Warszawie wciąż żyje. Czy rodzina HGW zechce pomóc w naprawieniu wyrządzonych im krzywd? Czy potrafi zderzyć się z etycznym wymiarem całej sprawy? – pyta Marek Pyza w tygodniku „wSieci” i apeluje o ujawnienie wszystkich dokumentów dotyczących tej sprawy jeszcze przed wyborami.

DZIWNA SPRAWA POŻYDOWSKIEJ KAMIENICY W WARSZAWIE PRZY UL. NOWOGRODZKIEJ 18

Osoby podające się za spadkobierców kamienicy w centrum Warszawy sprzedały prawa do gruntu pod budynkiem, choć należy ona do miasta. Za ogromną kamienicę, która przeszła kosztowne remonty, miały dostać milion złotych.
Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Nowogrodzkiej 18 w Warszawie ogromnie się zdziwili, gdy w 2013 roku przypadkiem dowiedzieli się, że prawa do gruntu pod budynkiem, w którym znajdują się ich mieszkania (własnościowe i lokatorskie), są przedmiotem sprzedaży. Okazało się, że kupującym jest spółka inwestycyjna Invista SA, a sprzedającymi – Piotr S. Wiślicki, Anna K. Bersz i Ewa Krzyżanowska, którzy przedstawili siebie przed sądem jako spadkobierców gruntu. Problem w tym, że faktycznym spadkobiercą majątku po Feliksie Wiślickim – żydowskim właścicielu kamienicy jeszcze sprzed wojny – była jego żona Sophii Gustawa Wiślicki-Schönbrunn. Feliks był bezpotomny i właśnie ją zapisał w testamencie jako jedyną spadkobierczynię kamienicy. W związku z tym, że opuścił Polskę w 1939 roku, wyjeżdżając do Szwajcarii, państwo polskie przejęło prawa do gruntu i kamienicy i wypłacono Sophii Wiślicki odszkodowanie. Natomiast wspomniana trójka to prawdopodobnie dalsi krewni Feliksa Wiślickiego w linii jego brata Wacława, który zmarł w 1935 roku.
https://www.kontrowersje.net/warszawska_mafia_reprywatyzacy...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 4 października 2020 21:14:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak to było z tą lewacką NORWEGIĄ?Jesteśmy dziadami świata!
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Niedziela, 4 października 2020 21:22:38
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To jak tam było z tą minimalną pensją za czasów Komoruskiego? 1200 czy 1250?
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 4 października 2020 21:30:21
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A ILE WTEDY KOSZTOWAŁ CHLEB I KILOWAT albo pączek
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Niedziela, 4 października 2020 22:10:21
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To zależy czy PO wyborach czy przed. Bo taka benzyną mogła nawet 7 ze ta.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Niedziela, 4 października 2020 22:56:46
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
był kryzys na rynku paliw więc cena bardzo wysoka
noście maski
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Poniedziałek, 5 października 2020 09:00:36
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Byl kryzys....
Jakoś tak się dziwnie sklada, ze jak POstKOmuna rządzi, to zawsze jest kryzys.
PS.
Nos maskę, to dożyjesz upadku POstKOmuny.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 5 października 2020 09:41:45
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Postkomuna wprowadziła Polskę do Europy a za Tuska był kryzys światowy o tylko Polska Tuska była zieloną wyspą i byliśmy podziwiani przez cały świat.Nauczcie się zolnierzu trochę rozpoznawać ugrupowania polityczne...nie od dziś wiadomo ze PiS zabrał lewicy lewicowy program. ..i pomueszałatwo to z dtrektywami pana Rydzyka
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Poniedziałek, 5 października 2020 10:16:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pomieszało z dyrektywami
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Poniedziałek, 5 października 2020 16:28:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
PiS zabral lewicy lewicowy program....
Glupis, kit dobry dla leminga.
Odpowiedz, czemu SLD nie realizowało tego, co teraz PiS bedac przy władzy?
PS. O tym kto, kiedy i jak w Polsce rzadzil to wy towarzyszu mozecie uczyc 6 kolorowych aktywistów, ale nie mnie.
Zapamietaj, bo nie lubie powtarzac.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK