14°C

14
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.31
PM25: 8.40 (19,99%)
PM10: 8.99 (55,97%)
Temperatura: 13.85°C
Ciśnienie: 1012.90 hPa
Wilgotność: 73.50%

Dane z 04.05.2024 08:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Ubogacenie Europy

6913 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 8 września 2021 14:55:27
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trwa napór nielegalnych imigrantów. Raport Straży Granicznej z granicy z Białorusią

Minionej doby ujawniliśmy 191 prób nielegalnego przekroczenia granicy – poinformowała w środę PAP rzecznik prasowy Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak dodała, funkcjonariusze SG zatrzymali 36 nielegalnych imigrantów.

„Minionej doby ujawniliśmy 191 prób nielegalnego przekroczenia granicy” – powiedziała PAP ppor. Anna Michalska.

Jak dodała, funkcjonariusze SG zatrzymali 36 nielegalnych imigrantów: 18 obywateli Iraku, trzech obywateli Iranu, trzech obywateli Tadżykistanu i 12 osób, których tożsamość jest ustalana. „Pozostałe próby zostały udaremnione” – dodała.

Ponadto – jak poinformowała – od początku wprowadzenia stanu wyjątkowego Podlaski Oddział Straży Granicznej wydał 169 zgód na wjazd na teren objęty stanem wyjątkowym, a Nadbużański Oddział Straży Granicznej 27.
Rzeczniczka przekazała również, że sytuacja w koczowisku migrantów po białoruskiej stronie granicy w pobliżu Usnarza Górnego pozostaje bez zmian.

„Osoby te dostają jedzenie, papierosy (od białoruskich służb – PAP). Mają telefony komórkowe, które są im ładowane” – dodała.

O wprowadzenie stanu wyjątkowego okres 30 dni wnioskował rząd w związku z sytuacją na granicy z Białorusią. Po białoruskiej stronie, w Usnarzu Górnym k. Krynek (woj. podlaskie) od trzech tygodni koczuje grupa imigrantów, która chce dostać się do Polski.

Zdaniem rządu, te i inne osoby są przywożone na granicę przez służby białoruskiego reżimu, a akcja ma charakter „wojny hybrydowej”.

W poniedziałek wieczorem większość sejmowa nie poparła uchwały znoszącej stan wyjątkowy jako nieuzasadniony sytuacją w kraju. Zgodnie z konstytucją stan wyjątkowy można wprowadzić, gdy w sytuacjach szczególnych zagrożeń środki konstytucyjne są niewystarczające. (PAP)
https://nczas.com/2021/09/08/trwa-napor-nielegal...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 8 września 2021 14:56:50
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciągnęli drut przed Sejmem. Twierdzą, że myśleli wtedy o uchodźcach [VIDEO]

Kilkoro aktywistów z organizacji Obywatele RP rozciągnęło pod Sejmem drut bezkolczasty. Chcieliby oni, żeby Polska przyjęła migrantów, których Alaksandr Łukaszenka przemyca na polską granicę.

Już nawet UE zrozumiała, że to, co robi Łukaszenka na granicy z Polską, to niebezpieczna prowokacja. Nie rozumieją tego jednak niektórzy polscy aktywiści.

Obywatele RP protestowali w poniedziałek wczesnym rankiem przeciwko wprowadzaniu stanu wyjątkowego.

Nie obyło się bez performance’u. Aktywiście pociągnęli drut bezkolczasty na kilka metrów i przypięli do niego białą różę – symbol antynazistowski.

Na miejsce przynieśli też transparenty, na których pojawiły się hasła takie jak: „Żaden człowiek nie jest nielegalny” i „Refuges welcome”.

Aktywiści nie tylko wykazywali się naiwnością – tak jakby nie było wśród nich nikogo, kto by choć trochę rozumiał geopolitykę. Na proteście wprost namawiano do łamania prawa.

– Przepisy stanu wyjątkowego należy łamać. Nie wolno im ulegać. Stan wyjątkowy nie może pozostać rzeczywistością odległych miejsc gdzieś na granicy – czytamy na obywatele.news.
https://nczas.com/2021/09/08/ciagneli-drut-przed...
gdzieś indziej Postów: 11599
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11599
Środa, 8 września 2021 19:57:45
+4
+4 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Skoro policja nie ma jak żeby przegonić to patałajstwo to ja że szwagrem to zrobię.
Żabodukt Postów: 78425
kumak
Żabodukt, postów: 78425
Środa, 8 września 2021 20:38:25
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
idźcie ze szwagrem na występy ja wam nie wstyd... to nie wasza wieś tam stolica
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11599
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11599
Środa, 8 września 2021 20:40:35
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wkurzona Ania Goralka z Chicago

"Panie Jerzy Szczurze w wywiadach podkresla pan swoj antypolonizm odkad pamietam ,wiec chyba sie nie obrazi kiedy nazwe pana antypolskim koczkodanem .
Kazdy pana wywiad pograza juz tak debilna opozycje ,a nas motywuje do walki o Polske ,,,i oswiadczam, ze my gorale z Chicago zaraz po dojeniu krow, nawarzeniu swiniom grol 13-stego idziemy sie zemscic ,dumni ze swojego pochodzenia ,
a najlepsze wyksztalcenie daje Matka Ziemia .
Wiesz dlaczego aktorzyno ,bo kiedy babcia uciekala na wschodnia granice, pradziadek swoja krowa wykarmil zydowskie dziecie …...,
Wyksztalcenie mieli ,zloto mieli ,ale sie nim nie najedli -ty antypolski zakapiorze spoleczny ! A o Elicie , ktora nam wymordowali nie uczyli cie imbecylu w szkole ? Czy wiesz jak ciezko podniesc sie po takiej zbrodni spoleczenstwu ,a my to zrobilismy ,dzis Polska jest piekna ,wolna ,bezpieczna, wyksztalcona !"
Ania Goralka
MIńsk Mazowiecki Postów: 4951
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4951
Środa, 8 września 2021 21:30:07
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Po pierwsze. Po co siedzi w Jameryce? Niech wróci i zobaczymy.
Po drugie. Ciekawe czy nadal przysyła do Polski papier toaletowy?
Po trzecie. Gdzie płaci podatki, o ile płaci?
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11599
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11599
Środa, 8 września 2021 22:29:53
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A coś na temat?
MIńsk Mazowiecki Postów: 4951
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4951
Środa, 8 września 2021 23:09:27
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak wróci to ubogaci Europę.
Żabodukt Postów: 78425
kumak
Żabodukt, postów: 78425
Czwartek, 9 września 2021 18:14:26
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W czwartek na Giewoncie rozpięto potężnych rozmiarów baner z napisem: "Byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie". Hasło, cytat z ewangelii wg św. Mateusza, odnosi się do solidarności z uchodźcami na polsko-białoruskiej granicy. Pracownicy TPN pracują nad usunięciem banera. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27551091,t...
gdzieś indziej Postów: 11599
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11599
Czwartek, 9 września 2021 18:24:21
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak to?
Nie przyjęliśmy Adama z bratem?
MIńsk Mazowiecki Postów: 4951
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4951
Czwartek, 9 września 2021 19:05:01
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście mnie".


Tym razem odezwie się do tych po prawej stronie.
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Czwartek, 9 września 2021 21:46:13
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zauważyłem ciekawą tendencję:

Ateiści, lewicowcy i liberałowie śmiało zarzucają chrześcijanom jedną rzecz - "Jak możecie!"

Odwołują się do wartości, którymi pogardzają jednocześnie nie mając o nich ŻADNEGO pojęcia.

Tak, możemy. Ważne jest prawo, a nie emocje. Lewactwo i ludzie z zaburzeniami mają problem, żeby zrozumieć podstawy wielu płaszczyzn bezpieczeństwa.

Lewica i liberałowie są jak kurewka, która pierdoli się z każdym bez zabezpieczenia.
Żabodukt Postów: 78425
kumak
Żabodukt, postów: 78425
Piątek, 10 września 2021 05:24:00
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
trzeba wam poprzypominać bo wy chrześcijanie tylko w Wielkanoc.NARZUCACIE SWOJA WIARE INNYM ZLE TYLKO TO CO WAM WYGODNE- ABORCJA SEKS
Cytat z zapomnianej książki - Mt 25, 31-46
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 10 września 2021 09:05:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 51967
kumak Dziś, 4 godz. temu
-1
+
-
trzeba wam poprzypominać bo wy chrześcijanie tylko w Wielkanoc.NARZUCACIE SWOJA WIARE INNYM ZLE TYLKO TO CO WAM WYGODNE- ABORCJA SEK


głupiście katolicki wypierdku kumaku , nikt wam niczego nie narzuca za to wy szkalujecie, niszczycie, profanujecie , oczerniacie i interpretujecie WIARĘ

najpierw aPOstazja a POtem spierdalaj

dokładnie w tej kolejności
MIńsk Mazowiecki Postów: 4951
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4951
Piątek, 10 września 2021 09:11:50
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I na wzajem, talibki, bojownicy bez miłości. Tj miłujący siebie i.. prezesunia.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78425
kumak
Żabodukt, postów: 78425
Piątek, 10 września 2021 09:12:05
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ja tam nigdzie się nie zapisywałem i do żadnego kościoła nie należę. A ta apostazja to właśnie narzucanie komuś wbrew jego woli katolickiej wiary
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 10 września 2021 09:17:27
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
komunista kumak i jego klon w jednym stali szałasie , ciągnąc druty w ramach protestu przeciw nie-przyjmowaniu biednych turystów Łukaszenki
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 10 września 2021 09:28:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziennikarze brutalnie pobici i wychłostani przez talibów

Dwaj reporterzy kabulskiej gazety, którzy relacjonowali protest kobiet, zostali zatrzymani przez talibów. Dziennikarzy brutalnie pobito oraz wychłostano kablami, pałkami i biczami. Poszkodowani opublikowali w internecie zdjęcia doznanych obrażeń.

Pracujący dla kabulskiego dziennika "Etilaatroz" - fotoreporter Etilaatroza Nematullah Naqdi oraz reporter Taqi Daryabi, postanowili pozostać w Kabulu i relacjonować przejmowanie władzy przez talibów w Afganistanie. Dokumentując 8 września protesty afgańskich kobiet, zostali zatrzymani przez talibów, przewiezieni na posterunek stołecznej policji, a tam przez kilka godzin bito ich i chłostano.

„Myślałem, że mnie zabiją” – powiedział agencji AFP pobity fotoreporter z Kabulu. Naqdi dodał też, że talibowie zatrzymali wszystkich, którzy filmowali i relacjonowali demonstracje kobiet w stolicy Afganistanu. Zabrano im też telefony.

To nie pierwszy przypadek brutalnego pobicia dziennikarzy przez talibów, którzy początkowo obiecywali przecież mediom swobodę relacjonowania dramatycznych wydarzeń z Afganistanu.

Przypomnijmy też, że 16 lipca, przy granicy z Pakistanem, zamordowano relacjonującego starcia afgańskich sił bezpieczeństwa z talibami fotoreportera agencji Reuters, Danisha Siddiqui.



ren/ BBC, onet.pl
https://www.fronda.pl/a/dziennikarze-brutalnie-pobic...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 10 września 2021 09:29:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Włoski ksiądz uratował 14 sierot z Afganistanu

Włoski kapłan pomógł uciec z opanowanego przez talibów Afganistanu czternaściorgu osieroconym dzieciom i piątce zakonnic. O. Giovanni Scalese z zakonu barnabitów był przełożonym misji katolickiej sui iuris w Afganistanie i powrócił do Rzymu 25 sierpnia. Jak powiedział w wywiadzie: „Nigdy nie wróciłbym do Włoch bez tych dzieci. Nie mogliśmy ich tam pozostawić”.

Sierotami zajmowały się Misjonarki Miłosierdzia, ze zgromadzenia założonego przez matkę Teresę z Kalkuty. Swoją działalność prowadziły w Kabulu od 20 lat. Zakonnice dbały o to, by dzieci nie musiały mieszkać na ulicach miasta. Wśród wywiezionej grupki znalazły się dzieci i młodzież w wieku od 6 do 20 lat. Część z nich jeździ na wózkach inwalidzkich.

O. Scalese mianowano przełożonym misji w Afganistanie w 2014 r. Misję sui iuris w Afganistanie ustanowił św. Jan Paweł II w 2002 r. i prowadzili ją barnabici. Misja ograniczała się do działań charytatywnych, gdyż nawrócenie na inną religię niż islam jest traktowane w liczącym 37 milionów mieszkańców Afganistanie jako przestępstwo apostazji.

Siedzibą misji w Afganistanie jest włoska ambasada, gdzie też znajduje się kaplica pw. Matki Bożej Opatrzności. Jak powiedział o. Scalese, po zajęciu Kabulu przez talibów czuł się na terenie ambasady bezpieczny, ale bardziej niepokoił go los Misjonarek Miłosierdzia, „które pozostawały w swoich domach i z tego powodu były bardziej narażone i bały się”.

Grupa próbowała wyjechać z kraju parę dni wcześniej, ale musiała zawrócić z powodu pogarszającej się sytuacji. Talibowie ostrzegali też, że będą przepuszczać tylko obcokrajowców. Mimo to w końcu grupa dzieci z misjonarkami i o. Scalese zdołała się przedostać na lotnisko i wylecieć z Afganistanu wojskowym samolotem. Barnabita powiedział, że zarówno Kościół, jak i władze państwowe były przez cały czas w kontakcie z nimi i nie czuli się pozostawieni samym sobie.

O. Scalese wyjaśnił, że nikt nie spodziewał się tak nagłej zmiany sytuacji w Afganistanie i że oczekiwano jakiegoś kompromisu i przejściowego rządu. Jednak, „w ciągu kilku dni wszystko się zawaliło: rząd, wojsko, siły policyjne. Talibowie nie walczyli, by objąć władzę, po prostu ją wzięli. Częściowo była to dobra rzecz, ponieważ uniknięto rozlewu krwi. Były ofiary śmiertelne, ale nie była to wojna domowa” – powiedział.

Choć talibowie zapowiedzieli, że nie będzie odwetu. Wiele osób, które współpracowały z Amerykanami, uciekło z kraju. Włoski kapłan oznajmił, że „jeśli warunki byłby właściwe”, powróciłby znowu do Afganistanu, ale to jest zależne już od Stolicy Apostolskiej.

W Afganistanie jest około 10.000-12.000 chrześcijan, którym grozi prześladowanie. Nawróceni na chrześcijaństwo są bici, torturowani, a także zabijani. Większość spotyka się w tajemnicy w kościołach domowych, Biblia jest rozprowadzana nielegalnie.



jjf/ChurchMilitant.com; icatholic.org.
https://www.fronda.pl/a/wloski-ksiadz-uratowal-14-si...
Żabodukt Postów: 78425
kumak
Żabodukt, postów: 78425
Piątek, 10 września 2021 10:02:02
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Stop męczenia ludzi
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK