18°C

13
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.99
PM25: 7.78 (18,42%)
PM10: 8.29 (51,9%)
Temperatura: 18.34°C
Ciśnienie: 1019.03 hPa
Wilgotność: 61.38%

Dane z 28.04.2024 11:55, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Stare komputery i gry

7 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 666
janek.perkoz
Mińsk Mazowiecki, postów: 666
Sobota, 30 marca 2013 18:59:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ciekawe spotkanie się szykuje. Zobaczyłem plakat i od razu przypomniały mi się czasy, kiedy to na terenie Mińska można było wyskoczyć pograć na tzw. Arcade Game:) było kilka takich miejsc..

obok manhatanu, za przystankiem na kazikowskiego budka - Double Dragon, 1941, Xain''d Sleena, jeden flipper, RoboCop, Dragon Ninja, Street Fighter, Karnov, Sky Shark, P-47.. i kilka innych

za Kościołem - Commando, Fantasy Fight, Rush&Fight, Heavy Barrel, Legend of Makai.. i wiele innych

na stacji PKS - mogę wymieniać - Wrestling, Sagaia, jakieś motory, piłki nożne, samoloty, z Uzi strzelanki mordobicia - nawet MoonWalk z Jacksonem i żółwie ninja heheh na żetony z dwoma żłobieniami (podrabianymi zresztą na torach); na stacji PKP (w takim małym kokpitku jakiś czas), w okolicy rynku - tam, gdzie jest zabudowa a wcześniej przyjeżdżał cyrk a także w okolicy ulicy Miodowej(GunSmoke mieli):)

trochę tego było i trochę monet się wrzuciło, jeżeli znajdzie się ktoś, kto chce powspominać stare klimaty gierkowe z "budek" to chętnie. to też element klimatu i historii Mińska:)
Postów: 2329
yanoosh1
postów: 2329
Sobota, 30 marca 2013 19:38:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pamiętam ping-ponga w wesołym miasteczku naprzeciwko Kolasińskiej. To była chyba pierwsza moja gra telewizyjna.
Później też była budka na Kościuszki naprzeciwko przedszkola
Żabodukt Postów: 78397
kumak
Żabodukt, postów: 78397
Sobota, 30 marca 2013 20:33:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zapewne będzie to ciekawe spotkanie z techniką dla małolatów i fajnym wspomnieniem dla ich ojców.Ja dawno swoje zx Spectrum Atari 800xl oraz Amigę oddałem mińskim kolekcjonerom.Od prawie 30 lat spędzam bardzo dużo czasu przy kompie i muszę być na topie.Nie mam czasu grac i gry 3D kręcą mi w głowie.Mile wspominam BOULDER DASH I,Monezuma Rewange i River Raid z Atairi oraz Super Froga z Amigi.Nawet moja córka nie bardzo wierzy że prawie 30 lat temu jako instruktor komputerowy opowiadałem młodzieży i skanerach,ploterach samplerach, drukarkach i edytorach tekstowych oraz grafice komputerowej- te stare kompy już to potrafiły tylko nie z taką jakością i wydajnością jak dzisiejsze.Pierwszą scenę filmową zmontowałem faktycznie na amidze(Scala) ale tak już prawdziwe filmy to dopiero na pentium 100 ze specjalną kartą dc1 miro video i programem adobe premiere1
Mińsk Mazowiecki Postów: 666
janek.perkoz
Mińsk Mazowiecki, postów: 666
Sobota, 30 marca 2013 21:12:09
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
yanoosh1 - taak, były też gry na przeciwko przedszkola! jak mnie pamięć nie myli - '86 - '88. masowo oblegana była gra, zwyczajowo nazywana "Meksyk" - strzelanie kosmiczne do stworzonek a bossem było takie UFO hehe było też coś w stylu arkanoida, zwane "cegłami" no i ten screen-shooter hmm, nazwy nie pamiętam, co leci statek kosmiczny strzela i puszcza bomby - całość w klimacie space, dość znana ArcadeGame.

po bokach automaty a po środku okienko z Panią Iwoną - o ile pamięć mnie nie myli. to było jeszcze w czasach Czarnobyla
Postów: 2329
yanoosh1
postów: 2329
Sobota, 30 marca 2013 22:32:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
janek.perkoz
przypomniałeś mi ten statek kosmiczny - graliśmy przeważnie po dwóch, jeden kierował i strzelał, a drugi rzucał bomby. Mieliśmy niezłe wyniki no i było trochę ekonomiczniej :)
A pani jak miała na imię - nie pamiętam...ale forsy trochę nam rozmieniła
Postów: 39
nostalgia.pl
postów: 39
Wtorek, 2 kwietnia 2013 21:01:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tylko że na imprezie nie będzie żadnych automatów a jedynie komputery naszego dzieciństwa :) Planowałem postawić dodatkowo flipper przy wejściu na salę ale niestety koszta wypożyczenia z serwisem to koszt drugiej takiej imprezy ... więc nie będzie niespodzianki :) Jednakże liczę, że będzie to co chcę. Więcej będzie wiadomo po 7 kwietnia kiedy to chłopaki wrócą z Wrocławia. :)
Martwi mnie tylko ta pogoda ... bo ona może odstraszyć większość i będą puchy ...
Mińsk Mazowiecki Postów: 22
petechro
Mińsk Mazowiecki, postów: 22
Sobota, 6 kwietnia 2013 15:45:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na PKSie był jeszcze Asterix:) Był jeszcze barakowóz przy Nadrzecznej z Lucky Lukiem m.i.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK