22°C

6
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.77
PM25: 3.52 (8,39%)
PM10: 3.78 (23,48%)
Temperatura: 22.45°C
Ciśnienie: 1011.21 hPa
Wilgotność: 51.59%

Dane z 18.05.2024 17:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

odśnieżanie

31 postów
Minsk Mazowiecki Postów: 127
Deksio
Minsk Mazowiecki, postów: 127
Poniedziałek, 27 stycznia 2014 19:43:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak u Was na wsiach odśnieżanie, bo podobno gmina tyle kasy zaoszczędziła na braku śniegu. Marianka pługa nie widziała odkąd sypie, Wójcie weż Ty się za robotę, bo Ci wyborcy podziękują!
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Poniedziałek, 27 stycznia 2014 22:26:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Współczuje ci bardzo ze u ciebie tez niema plugu ;( u mnie na osiedlu to w nosie maja
co roku mam to samo zima zero plugu lod i snieg zmielony
byle do wiosny
Postów: 2
Awa
postów: 2
Środa, 29 stycznia 2014 11:55:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziś się zakopałam na własnym osiedlu:(
Jeszcze w tym roku nie widziałam żadnej odśnieżarko-solarki...
mińsk maz. Postów: 11
pirat12
mińsk maz., postów: 11
Środa, 29 stycznia 2014 13:22:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na Targówce właśnie coś przejechało i trochę odśnieżyło :)
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 29 stycznia 2014 13:32:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Podziękujmy władzom miasta za to ze maja w nosie mieszkańców i żałują wysłać solarki na osiedla trzeba raz na zawsze zz tym skończyć jest zima maja byc solarki nie ursuiki
tylko ciężki sprzęt
jeszcze dodam ze mapkę odśnieżania mogą wsadzić na 4 litery to klamstwo i oszustwo
widać odrazu ze władze miasta nawet zima nie potrafią zorganizować solarek bo kase biora do kieszeni
proponuje aby wziąć wywrote załadować śniegiem i zrzucić śnieg pod urzędem miasta może obudza sie w końcu bo narazie to tylko śpią w pracy udają ze nie widza żadnego problemu

pirat12 czarna renowka z plugiem smignela u ciebie
Postów: 322
mickam
postów: 322
Środa, 29 stycznia 2014 14:08:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A to nie ładnie tak pisać i zarzucać komuś, że bierze kasę do kieszeni. Masz na to dowody,za rękę kogoś złapałeś? Proszę nie psuj tutaj opinii osobom, które są odpowiedzialne za odśnieżanie.
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 29 stycznia 2014 14:55:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mickam forum jest po to zeby wyrazac opinie ja swoja opinie wyrazilem
wladza miasta powinna ruszyc 4 litery i wyslac solarki na osiedla
niechce zeby dochodziło do stłuczek u mnie na osiedlu za brak odśnieżania i posypania piachem i sola
Postów: 322
mickam
postów: 322
Środa, 29 stycznia 2014 15:08:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Postaw się w ich sytuacji kiedy mają ograniczoną pulę pieniędzy przeznaczoną na cały okres zimy i muszą określić zasady jak, kiedy i gdzie wysyłać określony sprzęt (w zależności od kategorii dróg). Ciekawe czy byś się czuł miło gdyby ktoś zarzucił Ci korupcję? Jeżeli nie masz informacji o sytuacjach "kase biora do kieszeni" to nie obrażaj innych.
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 29 stycznia 2014 15:20:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Postaw się w ich sytuacji kiedy mają ograniczoną pulę pieniędzy przeznaczoną na cały okres zimy

bo wydaja kasę na głupoty a potem brak pieniędzy na odśnieżanie
miasto powinno zainwestować w solarki ciężkie a nie ursusy itp
widziałem je powiem jedno wstyd i hańba
warszawa ma lepiej od nas bo zakupili sprzęty porządne a minsk nie stać bo jest BIEDNE
nie stać na to

jak miasta nie stac niech nie kupuja traktorki i tyle

mickam mam pytanie do ciebie
1.czy minsk mazowiecki to miasto czy wieś?
2,dlaczego jako miasto zakupilo niepotrzebne traktorki i wysyła na osiedla?
Postów: 322
mickam
postów: 322
Środa, 29 stycznia 2014 15:47:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
1. Mińsk Mazowiecki to miasto.
2. Nie wiem to pytanie nie do mnie. Ja nie odpowiadam za odśnieżanie dróg w Mińsku Mazowieckim. Również nie mogę się odnieść bo co to znaczy osiedle? Jaki typ ulic? Może odśnieżanie tych dróg należy do zarządcy terenu.

Nawet traktory do odśnieżania używa się w Warszawie. Tak naprawdę to i w Warszawie pewnie jest problem z odśnieżaniem osiedlowych ulic. Piaskarki, solarki w pierwszej kolejności są wysyłane na główne ulice tam gdzie kursuje komunikacja publiczna.

Co do zakupu sprzętu to jakiś absurdalny argument. Taki sprzęt kosztuje nie mało. Nie dość, że miasta, teraz w wystarczającym stopniu, nie stać na odśnieżanie to jeszcze dorzucasz im dodatkowe koszty.
Można przecież podpisać odpowiednie umowy z podmiotami gospodarczymi, które świadczą profesjonalnie takie usługi. Wszystko to jest czysta matematyka, albo korzystamy z własnych usług komunalnych albo decydujemy się na outsourcing. Również powtórzę jeszcze raz powinny być określone standardy w jakim stopniu są odśnieżane poszczególne ulice. Czy w Mińsku można zapoznać się z takim dokumentem? Trudno mi powiedzieć nie wiem/nie widziałem takiego dokumentu.
Mensco Postów: 484
uksz
Mensco, postów: 484
Środa, 29 stycznia 2014 22:46:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
po pierwsze - ten dział to chyba dział forum gminy a nie miasta,
po drugie - Maksior77 przypuszczam, że środki na zimowe utrzymanie nie mogą być ot tak wydawane na inne "głupoty".,
po trzecie - sory, taki mamy klimat:)
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 29 stycznia 2014 23:06:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie a 100tys na remont starego szaletu to co wyrzucenie pieniedzy w bloto
festiwale chleba,wystawy,itp to wyrzucanie pieniedzy +nowy szalet
znowu to samo bedzie ze brak pieniedzy jest
mam nadzieje ze u mnie na osiedlu w koncu dojdzie do stluczek i kolizji
bo wladza w nosie ma zeby odsniezyc u mnie droge osiedlowa
lepiej wyslac szmelce ktore nadaja sie na pola w okresie zniw bo w zimie nie nadaja sie
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
simson
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Środa, 29 stycznia 2014 23:29:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Maksior, czy Ty tylko umiesz narzekać i krytykować? Wyprowadź się do tej Warszawy i miej tam wszystko super och i ahh, łącznie z zakupami na allegro :P
A skoro nikt nie odśnieża Ci "drogi osiedlowej" to może jest w obowiązku wspólnoty albo zarządcy nieruchomości, a nie miasta?
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Środa, 29 stycznia 2014 23:45:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Miasto jest odpowiedzialne za drogi nawet osiedlowe nie obchodzi mnie skąd wezmą na paliwo do solarek mogą dać ze swojej pensji nie może być ze co roku zima raz na pare lat przejedzie tani szmelc z pługiem przy którym wymięka zima i zakopuje sie
Mińsk Mazowiecki Postów: 611
regi
Mińsk Mazowiecki, postów: 611
Czwartek, 30 stycznia 2014 07:03:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
eee troszkę samokrytyki, dla zdrowotności jeden z drugim by pomachali 15 min łopatą to by i na mózg dobrze zrobiło, a swoje miejsce parkingowe i fragment chodnika...a jaka satysfakcja że się zrobiło coś społecznie...a można poznać przy tym lepiej sąsiada/sąsiadkę...kto wie może i wspólnie się rozgrzać, taka interakcja...a tak to brzmi nader roszczeniowo eee pzdr
Mensco Postów: 484
uksz
Mensco, postów: 484
Czwartek, 30 stycznia 2014 07:07:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jesteś do końca przekonany, ze drogi osiedlowe i ich odsniezanie nalezy do UM? A może wspólnota wciska Ci kit? :)
Mińsk Mazowiecki Postów: 934
rafre
Mińsk Mazowiecki, postów: 934
Czwartek, 30 stycznia 2014 07:18:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Maksior77 wrzuć kilka fotek zobaczymy, ocenimy jaki masz tam na tym swoim osiedlu Armagedon...
Mińsk Mazowiecki Postów: 1178
egoistka
Mińsk Mazowiecki, postów: 1178
Czwartek, 30 stycznia 2014 13:24:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Maksior zadzwon do wspolnoty, bo ktos Cie w balona robi.
Postów: 994
a-psik
postów: 994
Czwartek, 30 stycznia 2014 13:38:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Oj Maksior Maksior. Czasami zastanawiam się czy ty tak na serio czy jaja sobie z nas robisz. Jak to tam z tobą jest, co?
WM Postów: 1007
MAKSIOR77
postów: 1007
Czwartek, 30 stycznia 2014 16:44:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a-psik mowie poważnie jak dojdzie do stłuczek u mnie na osiedlu niechce byc swiadkiem
rafre proszę bardzo jak u mnie wyglada zero solarek


Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK